Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Knurowskie Absurdy
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Johny



Dołączył: 30 Cze 2007
Posty: 5

PostWysłany: Sob Cze 30, 2007 11:53 am    Temat postu: Knurowskie Absurdy Odpowiedz z cytatem

Witam.

Chciałbym zwrócić uwagę na absurdy w naszym mieście. Nasza władza ma pewien poziom więc myślę że wskazanie ich i ew usunięcie wpłynie na postrzeganie naszego miasta w jeszcze lepszym świetle.

Wczoraj pomiędzy blokami 7 i 8 na ul. Kazimierza Wielkiego wyrosła tabliczka z treścią " Zakaz wyprowadzania psów na terenie wspólnoty mieszkaniowej".Violent
Czy w naszym mieście jest jeszcze więcej takich absurdów ?

Pozdr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Yo! Gotti



Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 971

PostWysłany: Sob Cze 30, 2007 12:33 pm    Temat postu: Re: Knurowskie Absurdy Odpowiedz z cytatem

Johny napisał:
" Zakaz wyprowadzania psów na terenie wspólnoty mieszkaniowej"
Właściwie to popieram ten pomysł. Skoro właścicielom psów nie chce się sprzątać po ich własnych psach które załatwiają swoje potrzeby na trawnikach lub chodnikach to najlepszym wyjściem będzie ograniczenie terenów przeznaczonych dla psów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Johny



Dołączył: 30 Cze 2007
Posty: 5

PostWysłany: Sob Cze 30, 2007 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorki ale na terenie wspólnot też:

"Dzieci grają w piłkę"
"Dzieci hałasują i brudzą"
"Młodzież pije i ćpa"
"Koty i inne zwierzęta domowe też są wyprowadzane ..- czyli po prostu też srają"

itd.. itp..

Ten absurd nie polega na zanieczyszczaniu ale braku możliwości " jakiejkolwiek " możliwości wyprowadzenia psa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Cze 30, 2007 1:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wspólnota mieszkaniowa mogłaby też wprowadzić zakaz oddychania na terenie wspólnoty. I wtedy wszystkie problemy by się jej rozwiązały.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Sob Cze 30, 2007 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypomnial mi sie film "Dzien Swira" jednak na terenie osiedlowym tym bardziej w okolicach merkury gdzie wogole malo jest zieleni, stworzenie nazywajace sie "PIES" niema nic do szukania zastanawiam sie czasem czy ludzie zdaja sobie sprawe jaka krzywde robi sie zwierzeciu ktory mieszka na osiedlu bez wybiegu a jak juz to w kagancu i na smyczy, jaka odpowiedzialnosc bierze wlasciciel na siebie? zreszta kto z was niewdepnol w zyciu w g..no w knurowie niech podniesie reke , jestem ciekawy bardzo! ja osobiscie za niesprzatanie odchodow niekaral bym ja bym tego psa zaraz odebral ! i po debacie !

nazdrowie 2 man down
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Sob Cze 30, 2007 3:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba nie zrozmieliscie groteski tematu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Sob Cze 30, 2007 5:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Johny napisał:

"Dzieci grają w piłkę"
"Dzieci hałasują i brudzą"
"Młodzież pije i ćpa"

Chwila... A dla kogo te osiedla zostały zbudowane? No bo chyba nie dla twojego psa...

Johny napisał:
czyli po prostu też srają"

A ty nie srasz Mr. Green Mr. Green ?? Jak uważasz, że załatwianie się na trawniku jest takie super to może sam to tam rób...
Ciekawe czy jak właścicielom psów piesek się w domu zesra to też nie sprzątają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lotnir



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 85

PostWysłany: Sob Cze 30, 2007 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jeszcze dobrze pamietam czas jak za oknem lezal snieg. Kiedy szlo sie np. na targowisko to czasami az sie wymiotowac chcialo wszedzie kupy od psow. Ja jestem za calkowitym zakazem wyprowadzania psow na jakie kolwiek trawniki do czasu az ich wlasciciele nie naucza sie po nich sprzatac. a z drugiej strony to moze wkoncu nasza kochana straz miejska sie wezmie za wlascicieli pieskow ktore robia kupke na trawniki, wkoncu za to im placa z naszych podadkow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Johny



Dołączył: 30 Cze 2007
Posty: 5

PostWysłany: Sob Cze 30, 2007 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolzet albo zbyt sarkastycznie napisałem albo nie zrozumiałeś....

Jestem przeciw zakazom !

Mimo że nie mam psa idąc ulicą KW zauważyłem tabliczkę zakazu wyprowadzania psów na podwórko.

Moim zdaniem absurd totalny i dlatego podałem przykłady innych możliwych *** zakazów na tabliczkach które mogą pojawić się w niedługim czasie w mieście. No może poza ćpaniem i piciem na ławkach - to akurat był mój zły przykład - taki zakaz powinien wisieć moim zdaniem wszędzie.

A oprócz wspólnot rękę do pojawiania sie tego typu idiotyzmów w mieście przykłada miasto lub spółdzielnia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arivoy



Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 437
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Cze 30, 2007 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łe tam... niedaleko mojego bloku znalazłem tablicze z tekstem: "Wejście na teren Wspólnoty na własną odpowiedzialność" Smile

Jak tak dalej pójdzie to będzie tabliczka z napisem: "Wejście na teren Wspólnoty grozi trwałym kalectwem lub utratą życia" Very Happy
_________________
http://www.Gornik.Zabrze.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Cze 30, 2007 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Przejście na własną odpowiedzialność".


_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Cze 30, 2007 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arivoy napisał:
Łe tam... niedaleko mojego bloku znalazłem tablicze z tekstem: "Wejście na teren Wspólnoty na własną odpowiedzialność" Smile

Jak tak dalej pójdzie to będzie tabliczka z napisem: "Wejście na teren Wspólnoty grozi trwałym kalectwem lub utratą życia" Very Happy



to może najlepiej cały Knurów to będzie jedna wielka wspólnota
i wjazd będzie na własną odpowiedzialność...
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
acidman666



Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 188
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Cze 30, 2007 11:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Johny napisał:
No może poza ćpaniem i piciem na ławkach - to akurat był mój zły przykład - taki zakaz powinien wisieć moim zdaniem wszędzie.

Co do ćpania zgadzam się całkowicie ale wypić piwko przed blokiem z sąsiadem zamiast kisnąć w mieszkaniu jakoś mnie to nie razi póki pijący nie rozrabiają.



Pozdrawiam acidman666
_________________
http://www.acid-drinkers.com/
Always Look On The Bright Side Of Life
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wilq



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 381
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lip 01, 2007 12:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I bardzo dobrze, że pojawiają się takie tabliczki (pomijam fakt, że nikt ich nie przestrzega), bo nareszcie ludzie zaczną się zastanawiać nad tym, że może warto po swoim pupilu posprzątać... Najbardziej irytuje mnie, kiedy pod moim prywatnym ogrodem w domku jednorodzinnym załatwiają się psy z osiedli.. Oczywiście właściciele nie są już skorzy, do sprzątania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lip 01, 2007 3:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tego typu tabliczki dowodzą *** zarządców i nie mają w większości żadnej mocy prawnej. Teren wspólnot jest własnością prywatną i pod tym względem nie różni się od prywatnego ogródka. Nie powinno się wchodzić na taki teren, ale wyjątkiem jest np. droga konieczna. Wszystkie tereny wspólnot pod blokami są poszatkowane takimi drogami koniecznymi, po których może przechodzić każdy, również z psem, bo chodzenie z psem w Polsce jest legalne i żadna wspólnota tego nie zmieni! (Niezależnie po psie musi się sprzątać). Wspólnotom odechciałoby się wystawiania tabliczek, gdyby władze zaczęły egzekwować obowiązek ogradzania terenu prywatnego (oczywiście na koszt wpólnot).
"Przejście na własną odpowiedzialność" nadaje się do muzeum ***. Prawdopodobnie ten odcinek drogi był niebezpieczny i zarządca chciał w ten prosty sposób uchronić się przed roszczeniami przechodniów, którzy np. potknęli się na dziurach i złamali nogę. Nic z tego, jeżeli ludzie przechodzili tam legalnie, to ktoś miał obowiązek zadabć, żeby przejście było bezpieczne (prawdopodobnie gmina). A na pierwszy rzut oka wygląda to jak ostrzeżenie "Stój, bo strzelam!", również bezprawne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka