Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Notariusz w Knurowie
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Cze 27, 2007 11:34 am    Temat postu: Notariusz w Knurowie Odpowiedz z cytatem

Chciałem przestrzec przed całkowitym brakiem poszanowania klienta przez naszą Panią Notariusz...

A o to cała sprawa:
Potrzebowałem potwierdzoną kopię dowodu osobistego, jako że jest notariusz w tym momencie UM umywa ręce.

Więc wycieczka na ul. Szpitalną 8 do byłego DG gdzie przyjmuje Pani Notariusz. Z względu na pracę nie mogłem tego załatwić osobiście i załatwiał to za mnie ojciec.
Niestety w poniedziałek do południa Pani Notariusz nie raczyła się pojawić, miała być albo do 13 albo w ogóle - nie była w ogóle.... Brick wall Brick wall Brick wall

Pani, która prowadzi biuro nie mogła potwierdzić - za zgodność z oryginałem.

Pani Notariusz nie pojawiła się również we wtorek - popołudniu miałem wysłać komplet dokumentów Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Dopiero gdy ojciec zrobił sobie wycieczkę do Gliwic do Pana Notariusza przy ul. Jagiellońskiej został załatwiony od ręki w ciągu kilku minut...

Panią Notariusz z Knurowa to radzę zapomnieć...
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Sro Cze 27, 2007 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego od razu tak ostro?
Ile razy byłeś interesantem pani notariusz?
Nie wziąłeś pod uwagę okoliczności losowych. Notariusz też człowiek i może się coś wydarzyć. Poza tym być może pani notariusz była na jakichś czynnościach w terenie (takie czynności również notariusz wykonuje) i sprawa się przedłużyła....
Nie wnikam.
Wiele razy korzystałem z usług pani notariusz i jestem zadowolony.
Fakt było jakieś spóźnienie, nawet przełożenie terminu, ale i tak jestem zadowolony i z czystym sumieniem moge polecić usługi kancelarii na szpitalnej.

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Cze 28, 2007 9:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xander_cage napisał:

Ile razy byłeś interesantem pani notariusz?


Pierwszy i ostatni...

jak dla mnie to jest niepoważne traktowanie
jeżeli mówimy o zdarzeniach losowych to istnieją tel. komórkowe
można powiadomić pracownika że nie będzie mnie itp itd...
albo że będę o...

a osoby w biurze rozkładały tylko ręce...

Poza tym coś takiego jak potwierdzenie za zgodność z oryginałem kopii D.O. mógł zrobić chyba pracownik z upoważnienia...

Kurier czekał na dokumenty a dokumentów nie można było załatwić... porażka...
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Cze 28, 2007 9:35 am    Temat postu: Xander_cage tvardy ma rację Odpowiedz z cytatem

jak w temacie, popieram też informowanie opinii publicznej o tego typu zdarzeniach. Ponieważ wydaję mi się, że to jest jedyny sposób by ludzie na stanowiskach publicznych zaczęli poważnie traktować swoje obowiązki. Kto wie, może ktoś z U.M. wyciągnie jakieś wnioski, lub może sama pani notariusz na przyszłość będzie informować swoich pracowników o "wydarzeniach losowych".

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dawid



Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 79
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Cze 28, 2007 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tvardy napisał:
Poza tym coś takiego jak potwierdzenie za zgodność z oryginałem kopii D.O. mógł zrobić chyba pracownik z upoważnienia...


Poświadczeń za zgodność czy innych czynności notarialnych może dokonywac tylko Notariusz.

Art. 96. pkt. 2 Prawa o notariacie:
Cytat:
Art. 96. Notariusz poświadcza:
1) własnoręczność podpisu,
2) zgodność odpisu, wyciągu lub kopii z okazanym dokumentem,
3) datę okazania dokumentu,
4) pozostawanie osoby przy życiu lub w określonym miejscu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Cze 28, 2007 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszecie o skutkach, a czy ktoś zna przyczynę, że Pani Notariusz ma ludność w głębokim poważaniu?
Otóż od 1991 roku w III RP zawód notariusza został zamknięty i Pani Notariusz nie ma konkurencji. Gdyby jutro jakiś absolwent prawa z najwyższą średnią na studiach i kasą na otwarcie interesu chciał otworzyć w Knurowie biuro notarialne, to nic mu z tego wyjdzie. Ponieważ identycznie jak u radców i adwokatów korporacja notariuszy zadba o to, by w okręgu Pani Notariusz nie wyrosła żadna konkurencja, nie dopuści do 3-letniej aplikacji nikogo, kto nie ma rodzinie notariusza a nawet jak cudem ktoś zda egzamin i skończy aplikację to i tak może nie być miejsc w okręgu notarialnym. Bo w trosce o "poziom usług" korporacja - czyli mafia notariuszy - zablokuje konkurencję.
PiS chciał zmienić ustawy, które pozwalają na tę grandę, ale notariusze tak samo jak adwokaci oprotestowali nowelizację a niezawisły i apolityczny Trybunał Konstytucyjny przyznał im rację, wywodząc uzasadnienie - jak zwykle zresztą - z jednego art. Konstytucji, z którego wywodzi wszystko, na co mu przyjdzie ochota, czyli że RP jest demokratycznym państwem prawnym.
I ciesz się, Obywatelu, z takiej demokracji i takiego prawa! A od Pani Notariusz wara, bo pełni zawód zaufania publicznego! (Nawiasem gdyby nawet puszczono ją w skarpetkach, co nastąpić może tylko po otwarciu zawodów prawniczych, i tak może nie pracować do końca życia. Ona i jakieś dwa, trzy pokolenia zstępnych. Więc w sumie nawet nie dziwię się, że nie pracuje;-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Cze 28, 2007 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to pięknie...

...w takim razie jeżeli kiedykolwiek przyjdzie na mnie potrzeba skorzystania z usług notariusza to nawet nie splunę na knurowskiego notariusza
tylko od razu pojadę do Gliwic do gabinetu p. Walenty
gdzie sprawa została załatwiona w przeciągu 10 min


Dawid:
może i tak jest... ale

Gdy pójdę do Banku i będą chcieli ode mnie ksero D.O. to pracownik Banku również może to potwierdzić... na potrzeby banku...

Drobna różnica jest taka że za DARMO a nie za 15 zł
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ZonaCyklopa



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 603
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Cze 28, 2007 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Moje wspomnienia z usług u w/w pani notariusz równiez mało ciekawe: długi (okropnie długi, do tego jeszcze w bardzo upalny dzień) i mozolny okres załatwiania, spowodowany m.in. niedomówieniami z jej strony i pomyłkami w pismach, które trzeba było dwa razy na nowo przepisywac i drukowac. A do tego zamiast jakichkolwiek przeprosin czy przyspieszenia tempa załatwiania sprawy, wpadanie w zachwyt na temat psa p. notariusz, który pałętał się po pokojach a z czego niekoniecznie petent (zmęczony po długim dniu pracy) musi być tak zadowolony, jak właścicielka Evil or Very Mad
Ja również nigdy więcej.....
Pozdrawiam Wave
_________________
ZonaCyklopa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Czw Cze 28, 2007 11:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ile ludzi tyle opinii ...

Ja tam jestem zadowolony i znam wielu poważnych ludzi, którzy załatwiają swoje sprawy w knurowskim notariacie i w dodatku są zadowoleni.

@ Tvardy:
1)
Cytat:
Niestety w poniedziałek do południa Pani Notariusz nie raczyła się pojawić, miała być albo do 13 albo w ogóle - nie była w ogóle..


To znaczy, że Twój ojciec otrzymał informację, że jeśli pani notariusz nie pojawi się do 13 to jej nie będzie. Dobrze rozumiem? Więc o co te dąsy?

2)Nie 15 zł a dokładnie 7,32 zł za stronę i nie jest to wymysł notariuszy a odgórnie narzucona cena normowana prawnie. Co do wizyt w innych kancelariach, mam dobrą radę. Najpierw załatw kilkadziesiąt spraw u notariuszy a potem psiocz i chwal.

@ raqoo: A co ma UM do knurowskiego notariatu? Ty też zawsze się spowiadasz kumplowi jak wypadnie ci coś i nie możesz iść z nimi na browar czy imprę?

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Cze 29, 2007 7:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xander_cage napisał:
Ile ludzi tyle opinii ...

Ja tam jestem zadowolony i znam wielu poważnych ludzi, którzy załatwiają swoje sprawy w knurowskim notariacie i w dodatku są zadowoleni.

@ Tvardy:
1)
Cytat:
Niestety w poniedziałek do południa Pani Notariusz nie raczyła się pojawić, miała być albo do 13 albo w ogóle - nie była w ogóle..


To znaczy, że Twój ojciec otrzymał informację, że jeśli pani notariusz nie pojawi się do 13 to jej nie będzie. Dobrze rozumiem? Więc o co te dąsy?

2)Nie 15 zł a dokładnie 7,32 zł za stronę i nie jest to wymysł notariuszy a odgórnie narzucona cena normowana prawnie. Co do wizyt w innych kancelariach, mam dobrą radę. Najpierw załatw kilkadziesiąt spraw u notariuszy a potem psiocz i chwal.


O to że z tego powodu że nie było wiadomo czy się pojawi
a może się pojawi a może nie... i we wtorek też się nie raczyła pojawić
przez co musiałem wiele spraw odwoływać...

Xander_cage napisał:

@ raqoo: A co ma UM do knurowskiego notariatu? Ty też zawsze się spowiadasz kumplowi jak wypadnie ci coś i nie możesz iść z nimi na browar czy imprę?


Nie wiem czy wiesz ale gdyby w Knurowie nie było notariusza
to można byłoby zrobić takie potwierdzenie od ręki, za darmo w UMie.
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dawid



Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 79
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Cze 29, 2007 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tvardy napisał:
Gdy pójdę do Banku i będą chcieli ode mnie ksero D.O. to pracownik Banku również może to potwierdzić... na potrzeby banku...


Zgadzam się, na potrzeby tego konkretnego banku, czy nawet innych instytucji, potwierdzenia moze dokonać ten bank czy ta instytucja. Natomiast jeśli chodzi o notarialne potwierdzenie dokumentów, czyli odpisu równoznacznego z oryginałem moze tylko rejent.

Secundo:
Cytat:
PiS chciał zmienić ustawy, które pozwalają na tę grandę, ale notariusze tak samo jak adwokaci oprotestowali nowelizację a niezawisły i apolityczny Trybunał Konstytucyjny przyznał im rację, wywodząc uzasadnienie - jak zwykle zresztą - z jednego art. Konstytucji, z którego wywodzi wszystko, na co mu przyjdzie ochota, czyli że RP jest demokratycznym państwem prawnym.


W pewnym sensie masz rację, choć problem nie jest tak jednoznaczny. Również popierałem kierunek tych zmian, chociaż ustawy, do których nawiązujesz miały też swoje poważne wady. Adwokatem mógłby zostać absolwent, który wykazał odpowiednią praktykę, niekoniecznie w kancelarii adwokackiej, a i taka praktyka jeszcze nie daje pewnosci że absolwent Prawa będzie dobrym mecenasem, który decyduje w duzej mierze o życiu innych ludzi.
Napewno jednak ogromną zasługą zwłasazcza obecnego Ministra Spr. jest to ze zmienił tryb naboru na aplikację zastępując kontrowersyjny egazamin rzetelnym (tak mi się przynajmniej wydaje) testem.
Zresztą efekty pokazał zeszłoroczny nabór na aplikację - dostało się znacznie wiecej niż dotychczas osób i to jest dobry krok w kierunku ułatwienia absolwentom Prawa zdobycie zawodu.

Dwd
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Pią Cze 29, 2007 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ Tvardy: Uwierz mi, że w innych notariatach maja miejsce takie same sytuacje, tak samo bywa w kancelariach adwokackich. Nic na to nie poradzisz takie środowisko. W sumie to Twoje subiektywne odczucia i nic mi do tego bo masz prawo je mieć. Z drugiej jednak strony takie rzeczy mają miejsce we wszystkich urzędach...

@ ZonaCyklopa: Wybacz mi wścibstwo, ale ile dostałaś upustu za czynności notarialne? Nie mów, że nic bo wiem, że każdy petent dostaje upust.... Więc?

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Cze 30, 2007 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xander_cage napisał:
Uwierz mi, że w innych notariatach maja miejsce takie same sytuacje, tak samo bywa w kancelariach adwokackich

Bo ten burdel ma systemowe przyczyny, mafia korporacji prawniczych ma zasięg ogólnopolski, dlatego wszędzie panuje identyczny wyzysk.
Ale Twoja obojętność na ten stan jest już mniej zrozumiała. Xander, gdybyś spotkał plemię, w którym wszyscy faceci przebijają sobie worki mosznowe zardzewiałym gwoździem, bo uważają, że to ozdoba, Ty też byś sobie dał przebić? Bo przecież wszyscy tak robią!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Sob Cze 30, 2007 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ secundo: Bardzo ciekawy przykład z tym plemieniem...
Najpierw odpowiedz na Twoje pytanie. Nie jestem osobą, która robi coś bo tak jest "trendy" (Chryste jak ja nienawidzę tego określenia). Z reguły mało mnie obchodzi jak ludzie mnie postrzegają (ubiór, zainteresowania itp), jestem raczej typem indywidualisty, który ma w dupie konwenanse (oczywiście wtedy kiedy mogę mieć ja tam gdzie je mam).
Co do zjawiska "mafijności" w środowisku prawniczym:
Stare powiedzenie mówi, że "Głową muru nie przebijesz", jeśli ktoś chce być Don Kichotem i walczyć z wiatrakami lub bawić sie w Chrystusa Narodu to proszę. W tym konkretnym przypadku, nawet gdybyśmy się wszyscy uwzięli to nic by z tego nie wyszło bo takie jest prawo i dlatego nic na to nie poradzisz ani Ty, ani ja ani nikt inny (no chyba, że ma władze zmienić prawo).

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Igorex



Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 391

PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xander_cage napisał:
@ secundo: Bardzo ciekawy przykład z tym plemieniem...
Najpierw odpowiedz na Twoje pytanie. Nie jestem osobą, która robi coś bo tak jest "trendy" (Chryste jak ja nienawidzę tego określenia). Z reguły mało mnie obchodzi jak ludzie mnie postrzegają (ubiór, zainteresowania itp), jestem raczej typem indywidualisty, który ma w dupie konwenanse (oczywiście wtedy kiedy mogę mieć ja tam gdzie je mam).
Co do zjawiska "mafijności" w środowisku prawniczym:
Stare powiedzenie mówi, że "Głową muru nie przebijesz", jeśli ktoś chce być Don Kichotem i walczyć z wiatrakami lub bawić sie w Chrystusa Narodu to proszę. W tym konkretnym przypadku, nawet gdybyśmy się wszyscy uwzięli to nic by z tego nie wyszło bo takie jest prawo i dlatego nic na to nie poradzisz ani Ty, ani ja ani nikt inny (no chyba, że ma władze zmienić prawo).


Moja żona od paru lat pracuje w banku i od jakiegoś czasu zajmuje się kredytami hipotecznymi.......więc jest na bieżąco z wszelakimi opieszałościami i babolami wszelakich notariuszy , rejentów itp.
Ale oczywiście ty wszystko wiesz najlepiej..........
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka