Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co obiecała nacz. Zwierzyńska?

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Sie 19, 2006 2:56 pm    Temat postu: Co obiecała nacz. Zwierzyńska? Odpowiedz z cytatem

Na sesji RM 31. marca br. radni w interpelacjach pytali, kiedy zostanie zakończona modernizacja parku przy ul. Dworcowej pod starym kościołem.
Oto, co mówiła 4,5 miesiąca temu urzędniczka: "Wydawało się, że już nie ma przeszkód żeby wejść z
pracami do parku przy ul. Dworcowej, są środki w budżecie, jest to zadanie inwestycyjne i
lada moment moglibyśmy wchodzić z pracami. W miesiącu styczniu okazało się, że GPW
planuje przebudowę magistrali wodociągowej począwszy od Czarnawki aż do ul. Wagowej,
boczna ul. Dworcowej. Na całym odcinku ta magistrala idzie w chodniku ul. Niepodległości,
ale tutaj skręca i idzie przez park. Jest zakończony projekt, jest pozwolenie na budowę.
Zależy nam, żeby w tym roku ten park zrobić dlatego wymusiliśmy, mamy deklarację na
piśmie, że do lipca przebudowa magistrali na terenie parku będzie wykonana i w miesiącu
lipcu będziemy mogli wejść z rekonstrukcją.
"
źródło: http://www.knurow.bip.info.pl/dokument.php?iddok=3424&idmp=543&r=o
Pytanie: dokąd i z czym Pani Naczelnik weszła "w miesiącu lipcu", bo do parku i z rekonstrukcją na pewno nie?
Odpowiedź na to pytanie jest o tyle ważna, że każdy dzień pracy Pani Naczelnik w knurowskim urzędzie miasta wyceniono na nieco ponad 300 zł brutto i dalsza zwłoka w staraniach Pani Naczelnik o wypełnienie danych obietnic, może narazić mieszkańców na dodatkliwe straty...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Lady_McBeth



Dołączył: 13 Sie 2006
Posty: 176
Skąd: stąd : )

PostWysłany: Sob Sie 19, 2006 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Think a to ciekawe.. A można poznać źródło owej wyceny pracy Pani Naczelnik?
Na stronie BIP UM można również znaleźć ogłoszenie o przetargu na rekonstrukcję parku przy Dworcowej http://www.knurow.bip.info.pl/dokument.php?iddok=3769&idmp=10&r=r z którego wynika, że otwarcie ofert nastąpiło 17.07. br. a więc prawdopodobnie niedługo można się spodziewać rozstrzygnięcia tegoż przetargu....
_________________
Zostań człowiekiem! Małpom to się już udało :]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Sie 20, 2006 3:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lady_McBeth napisał:
A można poznać źródło owej wyceny pracy Pani Naczelnik?

http://www.knurow.bip.info.pl/dokument.php?iddok=3684&idmp=119&r=r
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_McBeth



Dołączył: 13 Sie 2006
Posty: 176
Skąd: stąd : )

PostWysłany: Nie Sie 20, 2006 8:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak.. wyszło niecałe 290 zł. brutto (ze składkami na ubezp. społ. - jakieś chyba 40 % pensji) i to w przeliczeniu na dni robocze (bez odliczania świąt). Czy dużo, czy mało - uważam, że bardzo średnio... - jak na osobę kierującą sporym zespołem ludzi strategicznego bądź co bądź wydziału.

Cytat:
Odpowiedź na to pytanie jest o tyle ważna, że każdy dzień pracy Pani Naczelnik w knurowskim urzędzie miasta wyceniono na nieco ponad 300 zł brutto i dalsza zwłoka w staraniach Pani Naczelnik o wypełnienie danych obietnic, może narazić mieszkańców na dodatkliwe straty...


To dość duże uproszczenie bo:

1. Czy można wprost plany! inwestycyjne miasta przedstawione przez Naczelnika Wydziału je realizującego nazywać obietnicami i wyciągać konsekwencje z ich "niewykonania w obiecanym terminie" (nota bene nasz rząd nie takie obietnice rzuca, co więcej na rzucaniu się kończy , rezultatów nie ma, a nikt nie idzie siedzieć).

2. UM jako jednostkę samorządu terytorialnego obowiązuje ustawa - prawo zamówień publicznych i określone w niej terminy, przepisów nie da się przeskoczyć (a 1 postępowanie trwa ok. 3 miesiące - i to przy założeniu że konkurujący wykonawcy nie będą rzucać protestami i doprowadzać do unieważnienia postępowań, bo wtedy cała robota idzie do kosza).

3. Nie widzę "złej woli" ani ignorancji wobec radnych Pani Naczelnik (przedstawiceli mieszkańców) w tym, że do tej pory park nie jest jeszcze "robiony". Starałam się w dużym uproszczeniu wykazać, że droga od zakomunikowania do realizacji jest czasem długa i trudna.. (tym bardziej, że jak przeczytałam wyżej pojawiły się jakieś dodatkowe komplikacje w postaci prac GPW, które miały mieć pierszeństwo - a może GPW do tej pory też ich nie zaczął??? Warto byłoby się tym zainteresować - bo z tego co rozumiem uniemożliwia to dalsze prace na terenie parku!
Dlatego też nie można wyciągać tak daleko idących wniosków, że dalsza taka "praca" Pani Naczelnik naraża miasto "dotkliwe"!? straty.

Pozdrawiam : )
_________________
Zostań człowiekiem! Małpom to się już udało :]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Sie 20, 2006 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie wychodzi 313 zł brutto na dzień pracy. W praktyce na rękę ok. 3600 miesięcznie (nie licząc osobnego dochodu za zasiadanie w radzie nadzorczej PWiK). Czy dużo, czy mało? To zawsze zależy za co. Za ciągłe spóźnienia inwestycji, które prowadzi, kategorycznie za dużo!
I etap modernizacji parku miał się zakończyć 30.11.2004 roku a wyszło z półtorarocznym poślizgiem. Przetarg na II etap ogłoszono w maju br. a w połowe lipca miał zostać dopiero rozstrzygnięty. Termin wykonania robót w II etapie wyznaczono na 5 miesięcy. Czyli VII + 5 = grudzień 2006 roku! Jak się to ma do obietnicy ze stycznia (tak, to była wyraźna obietnica!)?
Tłumaczenie się ustawą o zamówieniach publicznych nie jest poważne, bo znając jej praktyczne skutki należy po prostu odpowiednio wcześniej planować założone działania. Jeżeli urzędnicy nie radzą sobie z obowiązkami, bo ich zdaniem, przepisy im to uniemożliwiają, to nikt ich przemocą nie trzyma na stanowiskach. W Knurowie żadna ze znanych inwestycji nie została przeprowadzona bez kilkumiesięcznych a często kilkuletnich opóźnień i jest to moim zdaniem miernik jakości pracy m.in. naczelniczki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_McBeth



Dołączył: 13 Sie 2006
Posty: 176
Skąd: stąd : )

PostWysłany: Nie Sie 20, 2006 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż... chyba liczymy to różnymi metodami.. : )
Poza tym wynagrodzenie za zasiadanie w RN PWiK jest odrębne od wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę w UM.
Rzuca Pan poważne oskarżenia - "ciągłe opóźnienia inwestycji" , "żadna ze znanych Panu inwestycji nie została przeprowadzona bez kilkumiesięcznych a często kilkuletnich opóźnień" (hm a wiele ich Pan zna?) - ma Pan konkretne dowody na to???
Chyba troszkę emocje ponoszą Confused
Nie mam pojęcia skąd ma Pan dane o takim poślizgu I etapu ale spróbuję to sprawdzić ... : ) (chyba jakoś się da, mam nadzieję).
Przetarg na II etap ogłoszono 23.05. (notka w ogłoszeniu z BIP, że tego dnia wysłano ogłoszenie o przetargu do Urzedu Zamówień Publicznych.
Zgodnie z ówczenym brzmieniem art. 43 ust. 2 ustawy - Prawo zamówień publicznych :

2. Jeżeli wartość zamówienia przekracza wyrażoną w złotych równowartość kwoty 60.000 euro, termin składania ofert nie może być krótszy niż 52 dni od dnia przekazania ogłoszenia Prezesowi Urzędu.

czyli otwarcie ofert nie mogło nastąpić wcześniej niż 17.07.br.

I proszę się zdecydowć czy obietnica p. Naczelnik padła na koniec stycznia czy marca, bo raz twierdzi Pan tak, raz tak.. Dontknow
Nawet gdyby była wyraźna do bólu to proszę wskazać mi przepis prawa zawierający sankcje za niedotrzmywanie obietnic Wink
A ustawę tłumaczyłam (chyba nieudolnie) ja, a nie p. Naczelnik (a ja nią nie jestem).

Najważniejsze dla mnie jest jednak to, co Pan zacytował w 1 poście.. to od ukończenia inwestycji przez GPW zależ chyba czy i w ogóle ruszy II etap prac w parku... zanim Pan wszystkim urzędnikom poucina głowy, proszę przynajmniej ten wątek sprawdzić : )))

Pozdrawiam : )
_________________
Zostań człowiekiem! Małpom to się już udało :]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Sie 21, 2006 11:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najpierw co do faktów:
1) członkostwo w radzie nadzorczej PWiK jest pochodną tego stanowiska
2) ustawa o zamówieniach publicznych jest wymagająca i utrudnia urzędnikom życie
3) większość inwestycji w Knurowie (nie tylko w tej kadencji) kończona jest z opóźnieniami od kilku miesięcy do kilku lat.

Teraz interpretacja:
1) nie zaliczałem naczelniczce 5,5 tys. zł rocznie w pobory, ale jeśli poruszyłaś tę sprawę, to od rzeczy jest upierać się, że korzyści z rady w wodociągach nie mają żadnego związku z piastowanym stanowiskiem.
2) czy ustawa, którą drobiazgowo znasz, zabraniała naczelniczce ogłosić przetarg nie w maju, ale np. w lutym? Czy obiecując radnym w styczniu lipcowy termin rozpoczęcia robót w parku naczelniczka nie znała ustawowych terminów i obwarowań? Oczywiście można konsekwentnie tłumaczyć nieudolność i lenistwo urzędników tym, że winne są przetargi. W ogóle można odnieść wrażenie, że kiedy UM niedobrze wywiązuje się z obowiązków, winni są wszyscy i wszystko, tylko nie urzędnicy. Po prostu zły los się sprzysiągł, zły traf, powiat, województwo, pogoda nie ta, przypadek no i złośliwy ustawodawca, który wprowadził ustawę nie po to, żeby tępić korupcję w biurokracji i biznesie, ale specjalnie po to, żeby naczelniczka w Knurowie nie zdążała na czas z robotą.
3) pytasz o dowody? W takim razie i ja spytam, czy UM kiedykolwiek opublikował wykaz swoich przedsięwzięć z terminarzem "planowano-zakończono". Jeśli taki wykaz powstanie i jakimś cudem przeczytam go w PL, palcem pokażę punkt po punkcie i data po dacie, jak wydział Zwierzyńskiej się spóźnia. Teraz zmuszony jestem odesłać Cię do protokołów sesji, do tekstów i tego, co widzi mieszkaniec, a dowód mam wyraźny, choć pośredni: stopień wykonania budżetów w tej kadencji. Ten wskaźnik w Knurowie oscyluje wokół 80 proc. a to znaczy, że rokrocznie kulały właśnie inwestycje planowane i remonty bieżące, ponieważ pozycje stałe, jak wynagrodzenia i świadczenia społeczne wykonywane są zawsze w całości lub przekraczają plany. Dzieje się to przy niepowtarzalnej koniunkturze, gdy górnictwo płaci swoje długi i tak dobre finansowanie budżetu już sie prędko nie powtórzy. Zresztą moją tezę potwierdza analiza wykonania budżetów, przesunięcia środków itd. Moim zdaniem administracyjny aparat inwestycji w Knurowie jest opieszały, niewydolny, wiecznie zadowolony z siebie (nie uczy się na błędach) i zachowuje się jak śpiący rycerz. Zmiana od Kowola na Ramsa to zmiana z lenistwa i arogancji na lenistwo i propagandę.
PS. Należy uczciwie pochwalić, że jeszcze miesiąc temu dostepne było tylko oświadczenie majątkowe za 2002 roku, a teraz są już wszystkie. Czasem mam nieodparte wrażenie, że ktoś wpływowy w UM czyta forum;-)... Cóż. Lepiej 4 lata za późno, niż wcale!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 11:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciąg dalszy dyskusji na temat parku: http://www.forum.wirtualnyknurow.pl/viewtopic.php?t=213
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka