Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kolejna premiera Teatru PARANOJA
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Asia Św.



Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 6

PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 4:01 pm    Temat postu: Kolejna premiera Teatru PARANOJA Odpowiedz z cytatem

TEATR PARANOJA serdecznie zaprasza na premierę sztuki "Nuda" Grzegorza Sławińskiego, która odbędzie się 21 czerwca 2007 roku o godzinie 20.00 w Klubie Kultury Lokalnej.

Będzie to groteskowe spojrzenie na różne warstwy społeczne, które borykają się z tym samym problemem - nudą, zostanie ona zaprezentowana w 3 odsłonach:
- epizodzie podmiejskim, którego bohaterkami jest pięć dziewczyn, wszystkie w gimnazjalno - licealnym wieku, ubrane kiczowato w stylu disco - polo.
- następnie zamiast klasycznej przerwy będzie przerywnik-niespodzianka ( tu na scenie pojawi się 5 miężczyz!!!)Zdradzę tylko, że tematem ich groteskowego dialogu będzie...picie;P
-ostatnia odsłona to epizod miejski. Pojawią się tutaj te same aktorki, które wcześniej wcielały się w postaci z epizodu podmiejskiego. Reżyserowi chodzi o to, by aktor miał możliwość wcielić się w dwie role w jednym przedstawieniu. Bohaterki epizodu miejskiego to kobiety pochłonięte pracą, robiące błyskotliwe kariery, ale i one muszą czasem walczyć z nudą. Jak to robią? Zobacz, widzu sam...

Serdecznie zapraszamy !!!!!!!

Aktorzy i reżyser sztuki Joanna Święcik
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Asia Św.



Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 6

PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W związku z nową premierą Teatru PARANOJA chciałabym wywołać dyskusję o nudzie!!! Dlaczego ludzie się nudzą, jak zabijają nudę, czy jest na nią jakiś sposób?

Asia Św.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marysiaaa



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 73

PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż to jest nuda? Prawda jest taka, że każdemu z nas znany jest ten stan i każdy z nas mógłby się pokusić, aby stworzyć własną definicję nudy, gdyby mu się tylko bardzo nudziło… Smile


http://www.widzialem.pl/movie/2388,kabaret-potem-nuda.html

nic dodać nic ująćSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Człowiek inteligentny nigdy się nie nudzi Mr. Green
szkoda tylko, że ja czasem się nudzę heh Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lila..



Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 1

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 3:17 pm    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

dlaczego się nudzimy...? moze wtedy kiedy dopada nas rutyna...

a jesli czlowiek inteligetny sie nie nudzi to... chyba sie do tego kregu nie zaliczam, przynajmniej w 100%...
_________________
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków

:]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dawid



Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 79
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Cze 19, 2007 8:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asia Św. napisał:
Dlaczego ludzie się nudzą, jak zabijają nudę, czy jest na nią jakiś sposób?


Przyczyny nudy upatrywałbym w rozregulowanych emocjach; nuda jedzie na tym samym wózku co stres, przygnębienie, frustracja.
Nuda nie jest zatem powodowana czynnikami zewnętrznymi, że nie ma co robić wiec się nudzę - odwrotnie: nudzę się więc nie ma co robić.
Nie znam się kompletnie na sposobach "leczenia" nudy, ale czuję ze warto rozbudzać, odkrywać, pielęgnować swoje pasje i poświęcać im ten czas który zeżarłaby nuda.

Ale "nicnierobienie" nie zawsze musi oznaczać nudę, nieraz to właśnie jest rewelacyjnie spędzony czas - czyli wszystko zależy od naszego wewnętrznego poczucia czy dobrze się w danej chwili czujemy, a natężenie działań jest zwiazane z temperamentem. Przypomina mi się monolog Macieja Stuhra (o krakusach - wiec prosze akcentować przy czytaniu na 1 sylabę): "siedzimy, piwko se pijemy, nic się nie dzieje..." ale w domyśle: jesteśmy szczęśliwi, chociaż "nuda"

Skecz można zobaczyć np. tu: http://www.animacje.krzysiek.biz/?url=play&id=3129

Swoją drogą jak już ktoś naprawde nie wie co robić żeby zbić nudę i nie potrafi rozbudzić żadnych pasji moze właśnie powinien oglądać skecze, albo "ponudzić" się wraz z bohaterami rewelacyjnego czeskiego filmu: "Nuda v Brne" (polski tytuł... uwaga: "Sex w Brnie")

P.S.
Asia, do zobaczenia na spektaklu i... powodzenia Wave
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arivoy



Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 437
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Cze 19, 2007 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj odbyła się prapremiera tego spektaklu i powiem, że gorąco polecam !!!
Wziąłem nawet udział trochę interaktywnie hehe Wink

Doceńcie nasze młode perełki, bo trzeba ich troche oszlifować, a będzie z tego dużo pociechy Smile

Na smak fotki:






Mam jeszcze filmik z jednym występem... ale nie dam - z wiadomych względów - zobaczcie na żywo, potem może udostępnie Smile
_________________
http://www.Gornik.Zabrze.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
basiuniaknurow



Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 11

PostWysłany: Sro Cze 20, 2007 12:18 am    Temat postu: Prapremiera Odpowiedz z cytatem

No jako jedna z aktorek teatru Paranoja chcialabym podziękować naszej wspaniałej publicznosci za przyjscie i wielkie brawa!Mamy nadzieje ze w czwartek mieszkancy Knurowa też nas nie zawiodąWink)

Basia;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marysiaaa



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 73

PostWysłany: Sro Cze 20, 2007 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo żałuję, że nie byłam na wystepie, ale w czwartek juz na 100% przybędę. Słyszałam dzisiaj same pochlebne recenzje pośród wczorajszych gości przybyłych na prapremiere, licealiści żywo dyskutowali podczas przerw. Gratuluję aktorom i rezyserowi spektaklu, a jutro wyrażę swoją opinię Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zylaczek



Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 1

PostWysłany: Czw Cze 21, 2007 1:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też jestem jedną z aktorek Paranoi Wink
Widzę, że nasza "Nuda" spodobała się Smile
Słyszałam rózne opinie, ale w zdecydowanej większości pozytywne.
Cieszy mnie to Smile
Mam nadzieję, że dzisiaj też nam dobrze pójdzie Wink
_________________
Uśmiechnij sięSmile
Życie za piękne by się smucić
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dawid



Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 79
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Cze 21, 2007 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie wróciłem ze spektaklu. Jakieś pioruny za oknem więc się streszczę do kliku słów żeby coś we mnie nie trafiło:
dobry, inteligentnie pomyślany i zabawny tekst, bardzo dobra reżyseria, świetna gra aktorska, piękne dziewczyny Thumbsup

Pozdrawiam i proszę jak najszybciej o nową premierę.

PS
Asia, niezależnie od nowych i starannie przez Ciebie wyszukanych tekstów, nieustannie nadal bedę od Ciebie żądał, dodatkowo, jakiejś klasyki. Ale wiem to tylko słowa, słowa, słowa... Smile
Jeszcze raz Ci serdecznie gratuluję
Dwd
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chwastow



Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 84

PostWysłany: Czw Cze 21, 2007 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zabwnie, groteskowo z polotem i doskonałymi aktorami...
przybyłem, zobaczyłem, uśmiałem się po pachy..
Gratuluję wszystkim twórcom, reżyserce, aktorkom, aktorom - byliście świetni Very Happy
Liczę, że sztuka nie zejdzie z afisza, i w pracach nad kolejną premierą, będzie okazja jeszcze conajmniej raz "Nudę" zobaczyć.
Jeszcze raz gratuluję i życzę sukcesów
Tajemniczy cukrzyk Jacek Mr. Green
_________________
Posiadam osobowość 'borderline'
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Pią Cze 22, 2007 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście super spektakl, dajecie nieźle radę, szczególnie debiutanci - byłam pewna, że już jakieś obycie ze sceną mieliście,daliście niezłego czadu Thumbsup

Asiu raz jeszcze gratuluję, tak trzymaj!! Applause Applause Applause Thumbsup
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lipexengram



Dołączył: 16 Maj 2006
Posty: 19

PostWysłany: Sob Cze 23, 2007 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poprostu BRAWO Applause Byłem w Sztukateri i naprawde uśmiałem sie do łez:D Wszyscy grali zawodowo Very Happy Smile Tylko pogratulować i życzyć dalszych sukcesów. Thumbsup Applause
_________________
Luźno jak u mnie w gaciach
www.cropla.art.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marysiaaa



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 73

PostWysłany: Sob Cze 23, 2007 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nareszcie mogę się wypowiedzieć Smile
Byłam w czwatrek na premierze i rzeczywiście koledzy mieli racje:) świetna sztuka! Oby tak dalej i czekam na następne przedstawienia z niecierpliwościąSmile
gratuluję pani Joasiu!


Ostatnio zmieniony przez Marysiaaa dnia Nie Cze 24, 2007 1:51 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka