Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Monitoring za i przeciw

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WieM



Dołączył: 07 Lip 2006
Posty: 7

PostWysłany: Pią Lip 07, 2006 2:37 pm    Temat postu: Monitoring za i przeciw Odpowiedz z cytatem

"Kolejny krok do przodu zrobiono w sprawie monitoringu wizyjnego. Rada miasta przyznała na ten cel 200 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na
budowę pierwszej części systemu. Chodzi o cztery kamery stacjonarne, umiejscowione w miejscach wskazanych przez Policję i Straż Miejską, i jedną
mobilną wykorzystywaną np. podczas imprez masowych."
Jak w temacie za i przeciw temu pomysłowi. Czy w ogóle jest sens aby monitoring był instalowany, a jezeli juz to w jaich miejscach byłby on wskazany...A gdzie jest on zbędny?
Pozdrawiam i zapraszam do wypowiadania się
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lip 07, 2006 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten temat był już poruszanyna forum... łącznie z propozycjami rozmieszczenia kamer

w tym http://www.forum.wirtualnyknurow.pl/viewtopic.php?t=62
wątku... polecam
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cvaniaceq



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 127
Skąd: swiat i okolice

PostWysłany: Pią Lip 07, 2006 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie gdyby nadawli przekaz rowniez w sieci z tych kamer. Taki Big Brother Wink Co wy na to ?
_________________
LEPIEJ WIDOCZNY - WIDOCZNIE LEPSZY
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WieM



Dołączył: 07 Lip 2006
Posty: 7

PostWysłany: Pią Lip 07, 2006 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tvardy napisał:
ten temat był już poruszanyna forum... łącznie z propozycjami rozmieszczenia kamer

w tym http://www.forum.wirtualnyknurow.pl/viewtopic.php?t=62
wątku... polecam

Temat owszem był, ale nie nwiósł niczego ciekawego... Monitoring moze owszem podnieśc poziom bezpieczeństwa, ale nie zawsze. Kto pamieta przypadek z Łodzi z ul. Piotrkowskiej gdzie skatowanych pod okiem kamery było dwóch chłopaków ten wie o czym mówie... TVN to pokazywał.
Tak więc czekam na za i przeciw...Wizja Big Brothera w miescie jest dosyć przerażająca, nie sądzicie??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lip 08, 2006 12:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pieniądze utopione w błoto. Na zasadzie głupiej mody, że my we wsi tyż będziemy mieli trzy kamery. Miasta, które mają monitoring w centrach (Sosnowiec, Gliwice, Będzin) wydały na to po parę milionów, dochodzi dzierżawa łączy od tepsy (bardzo kosztowny składnik systemu), konserwacja i przed wszystkim funkcjonariusz uziemiony 24h w dyspozytorni. Jeśli to ma się opłacać, kamery muszą pokrywać sensowny obszar, musi ich być wiele i musi funkcjonować mechanizm natychmiastowej interwencji patrolu na sygnał z centrum monitoringu (co oznacza, że policja lub SM musiałby oddać na potrzeby monitoringu stale jedną zmotoryzowaną parę funkcjonariuszy!). Żaden z tych elementów nie zostanie spełniony w Knurowie, dlatego pomysł jest głupi. Knurów nie ma nawet centrum, gdzie dokonywana jest większość przestępstw chodnikowych a najbardziej niebezpieczne są u nas akurat bezludne peryferia, gdzie kamery nigdy się nie sprawdzą. Sensowne byłyby za to kamery nad parkingami na osiedlach, ale wątpię, czy spółdzielnia poszłaby na taki koszt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lip 08, 2006 9:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WieM napisał:
tvardy napisał:
ten temat był już poruszanyna forum... łącznie z propozycjami rozmieszczenia kamer

w tym http://www.forum.wirtualnyknurow.pl/viewtopic.php?t=62
wątku... polecam

Temat owszem był, ale nie nwiósł niczego ciekawego...


Więc uważasz że wystawienie nowego wątku wniesie coś nowego ??
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WieM



Dołączył: 07 Lip 2006
Posty: 7

PostWysłany: Sob Lip 08, 2006 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tvardy napisał:
WieM napisał:
tvardy napisał:
ten temat był już poruszanyna forum... łącznie z propozycjami rozmieszczenia kamer

w tym http://www.forum.wirtualnyknurow.pl/viewtopic.php?t=62
wątku... polecam

Temat owszem był, ale nie nwiósł niczego ciekawego...


Więc uważasz że wystawienie nowego wątku wniesie coś nowego ??


Tak myslę, a potwierdza to wypowiedź "Secundo" za którą jestem mu wdzięczny... Mam nadzieję, ze za nim pójda inni. Pomysł wprowadzenia monitoringu powinien bowiem zostać przedyskutowany. Jest to teamt wielowątkowy. Danie możliwości wypowiedzenia się jednej ze stron - entuzjastm - zamykanie tematu stwierdzeniem: "temat był" nie załatwia sprawy...
Monitoring slepe zaufanie w to, ze rozwiąze on problem zwiekszonej przestepczości to wyraz krótkowzroczności pomysłodawców. Instalacja kamer moze byc tylko i wyłącznie jedny ze srodków dla poprawy bezpieczeństwa. Potrzebne sa i inne rozwiązania aby ludzie poczukli sie bezpieczniej... np. prowadzenie akcji profilaktycznych, zwiekszenie ilości patroli orz lepsze ich wykorzystanie, aktywizacja dzielnicowych.
Dalej uważasz, ze nie ma tematu do dyskusji?!?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Sob Lip 08, 2006 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja pozwolę sobie na małą polemikę z przeciwnikami monitoringu w mieście.
Drodzy moi, Knurów ostatnimi czasy mimo iż jest małą mieścinką stał się niezbyt bezpieczny. Świadczą o tym porozwalane kosze na śmieci, spalone ławki w parku, grupki młodych ludzi drących (za przeproszeniem) ryja po nocach od których można zarobić kielnie za zwrócenie uwagi na ich głośne zachowanie itd... Można by wymieniać masę rzeczy.
Mieszkam w Knurowie już ładny kawałek czasu i pamiętam jak było tutaj 15 lat temu. Fakt, można powiedzieć czasy się zmieniają.
Dla mnie tym bardziej stanowi to argument za zainstalowaniem monitoringu. 4 kamery to nie dużo, ale od czegoś trzeba zacząć, system na pewno się sprawdzi i w przyszłości będzie rozbudowywany, a to z kolei będzie miało znaczący wpływ na poprawę bezpieczeństwa w mieście oraz na karalność przestępców. Nawet gdy patrol nie zdąży zwinąć wandali czy prowodyrów jakiegoś zajścia będzie ich można ustalić analizując materiał zarejestrowany przez kamerę (materiał będzie stanowił niezbity dowód przed sądem).
Jako przykład mogę podać województwo Warmińsko Mazurskie gdzie w o wiele mniejszych miasteczkach niż Knurów funkcjonują systemy monitoringu i sprawują się one świetnie a ich utrzymanie wcale nie jest takie drogie.
Tak więc reasumując, byłem, jestem i będę całkowitym zwolennikiem pomysłu zainstalowania systemu monitoringu w mieście, przez wzgląd na znaczną szansę na poprawę bezpieczeństwa i wykrywalności przestępstw.

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka