Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ulica imienia Jacka Kuronia
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aro



Dołączył: 09 Maj 2007
Posty: 9

PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 9:03 am    Temat postu: Ulica imienia Jacka Kuronia Odpowiedz z cytatem

Może znajdzie się w tym mieście ulica którą moglibyśmy nazwać jego imieniem. Politycy z lewa lub z prawa niech sobie gadają ale dla mnie szarego obywatela był on GOŚCIEM i tyle moglibysmy dla niego zrobić. Co wy na to ludziska!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudno znaleźć ulicę, która miałaby w Knurowie nazwę nadającą się do "dekomunizacji" (dla najgorliwszych lustratorów ew. 1-go Maja, gen. Ziętka). Należy jedynie liczyć na nowobudowane ulice. Przy ul. Dworcowej wkrótce będzie drugie rondo (zjazd z autostrady), więc będzie okazja do wymyślenia i nadania nazwy.

Moja propozycja: Jan Nowak Jeziorański

Inne Wasze propozycje?
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta cała "dekomunizacja" ulic jest po prostu śmieszna. Miliony wydane w błoto. Widać te "tanie państwo", ale skoro zaczęliśmy to moja propozycja to:
Władysław Bartoszewski
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam proponuję przemianować obecnie istniejące jedyne rondo. Dość już jest w naszym kraju pomników, których ów wielki człowiek nie chciał, a ktoś i tak postawił. Przemianujmy zatem rondo albo szkołę jedynkę Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukas2401 napisał:
Ta cała "dekomunizacja" ulic jest po prostu śmieszna. Miliony wydane w błoto.


Z ekonomicznego punktu widzenia masz rację. Ale jak nas było stać to zrobić w całej Polsce (tysiące ulic) na pocz. lat 90. (a byliśmy jako społeczeństwo na pewnie biedniejsi niż dzisiaj) to myślę, że dzisiaj tym bardziej nas stać (pojedyncze przypadki w niektórych miejscowościach), aby taki Gomułka czy Marks (jak w Gliwicach) przestali być czczeni. Dla mnie mieszkanie przy takiej ulicy dosłownie by mnie brzydziło. Oczywiście mam na myśli ewidentne przypadki "niegodnych", bo już gen. Ziętek na Śląsku jest raczej nie do usunięcia - mimo, że minister kultury i IPN uważają, że on też zalicza sę do "niegodnych".

Dlaczego stawiamy pomniki, skoro można by za to "dać na biednych"? Nie wszystko można przeliczać na kasę oraz gdyby tak mówić to nigdy by nic nie powstało nieproduktywnego (kultura), bo "biedni" zawsze się znajdą.


lukas2401 napisał:
moja propozycja to:
Władysław Bartoszewski


Jedyny żyjący, które miał swoje ulice to Jan Paweł II. A... i jeszcze Lech Wałęsa ma "swoje" Lotnisko w Gdańsku.
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro już raz były wydane pieniądze w błoto to po co robić to jeszcze raz ?
Niech się popytają ludzi komu to przeszkadza... Zapewne spora część osób nawet nie wie kim jest osoba, której imię nosi ulica...
Władysław Bartoszewski to moje osobiste zdanie, z którym nie trzeba się zgadzać. Dla mnie to jest wielki człowiek, którego bardzo cenię Smile

Ta zmiana ulic jest tak samo śmieszna jak ta propozycja z lekturami. W wiadomościach pokazywali jak pan Giertych interpretował jedną z "złych" książek, jednak jego interpretacja była taka, że porównując "Pan Tadeusz" jest o wyciąganiu mrówek przez Tadeusza z biustu Telimeny Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bolek-Airport w Gdansku to bardzo ładne lotnisko. Kuronia nie bardzo, jeśli już to Drużyn Walterowskich albo Czerwonego Harcerstwa.
Mam takie przekonanie, że z warszawskimi postaciami powinniśmy przybastować. A nadawać nazwy naszych lokalnych bohaterów i historyczne miejscowe: np. Szybów Piotr i Paweł, Szybu Foch, Concordii, Knurowskich Harcerzy, Drużyny im. Dąbrowskiego, Tragicznie Zmarłych Górników, Lignozy, Zakładowego Domu Kultury, Teatrzyku Skrzat, Zgody-Zgodzińskiego, Joachima Paczuły, Modelarzy, Śpiewaków, Chórzystów itp.
PS. Off-topic: Nie wiedziałem, że w lekturach obowiązkowych nie ma obecnie Krzyżaków i Trylogii! Przeżyłem szok.


Ostatnio zmieniony przez secundo dnia Wto Cze 05, 2007 11:11 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukas2401 napisał:
Skoro już raz były wydane pieniądze w błoto to po co robić to jeszcze raz ?


Nie jeszcze raz, ale aby dokończyć to co nie zostało dokończone. W Gliwicach "zapomniano" o całym osiedlu (Gwardi Ludowej), gdzie ów Gomułka i Marks straszą.

lukas2401 napisał:
Niech się popytają ludzi komu to przeszkadza... Zapewne spora część osób nawet nie wie kim jest osoba, której imię nosi ulica...


Argument nieświadomej "masy ludzkiej" do mnie nie przemawia. Można by zlikwidować Operę, bo kto tam chodzi... promil mieszkańców.


lukas2401 napisał:
Władysław Bartoszewski to moje osobiste zdanie, z którym nie trzeba się zgadzać. Dla mnie to jest wielki człowiek, którego bardzo cenię Smile


Ależ ja się podpisuję dwoma rękami pod tą kandydaturą. Ale pan Władysław ma się dobrze, więc zgodnie ze zwyczajem to jeszcze nie ten moment (ja raczej oczekuję II tomu jego wywiadu-rzeki).
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 11:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobrze, ale czy mieszkańcom przeszkadzają te nazwy ulic ? Pisali jakieś petycje, że im wstyd mieszkać na takich ulicach ? Jak dla mnie to nie jest dekomunizacja tylko ***. Tyle ode mnie...
Moja ulica też mi sie wydaje podejrzana. Kazimierz Wielki hmmm zapewne jakiś komunista, to nic, że żył w 14 wieku, ale czuje to z kilometra Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 11:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Bolek-Airport w Gdansku to bardzo ładne lotnisko.
Kuronia nie bardzo, jeśli już to Drużyn Walterowskich albo Czerwonego Harcerstwa.


Nie spodziewałem się z Twoich ust tak "spłyconej" oceny (chociaż zgodnej z czarnoPR-owowską propagandą "ojców" IV RP).

A Piłsudski był agentem, a Kościuszko podpisał lojalkę.


secundo napisał:
Mam takie przekonanie, że z warszawskimi postaciami powinniśmy przybastować. A nadawać nazwy naszych lokalnych bohaterów i historyczne miejscowe: np. Szybów Piotr i Paweł, Szybu Foch, Concordii, Knurowskich Harcerzy, Drużyny im. Dąbrowskiego, Tragicznie Zmarłych Górników, Lignozy, Zakładowego Domu Kultury, Teatrzyku Skrzat, Zgody-Zgodzińskiego, Joachima Paczuły, Modelarzy, Śpiewaków, Chórzystów itp.


ul. Lignozy istnieje.
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 12:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak Ty byś pogłębił ocenę Kuronia? O lata więzienia? Zgoda, ale wszyscy wielcy marksiści pół życia spędzili w kiciu. O pertraktacja z Lesiakiem (zablokujcie niepodległościową opozycję, wypromujcie lewicową i wtedy się dogadamy)? O kuroniowy program osłon dla biednych i bezrobotnych? Toż to dopiero była propaganda: Kuroń w kucharskim czepku mieszający chochlą w zupie. Najgorszy minister od spraw społecznych w III RP - total klęska.
Kuroń umierał głęboko zawiedziony swoim i kolegów dziełem po 1989 roku, nie akceptował dzikiego kapitalizmu (choć go - paradoks - wydajnie współtworzył). To jego rozczarowanie III RP jest może jedynym punktem, za który mógłbym szanować Jacka Kuronia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 12:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
A jak Ty byś pogłębił ocenę Kuronia? O lata więzienia? Zgoda, ale wszyscy wielcy marksiści pół życia spędzili w kiciu.


Czyli cała działalność opozycyjna to nic nie znaczące siedzienie w kiciu w imię "marksizmu"? Nie potrzebnie się męczył, bo miał poglądy lewicowe?

I jeszcze jedno: ocena osoby to nie tylko jego "życiorys historyczny", ale równiez ocena "jako człowieka".


Zapomniałeś jeszcze o Bolku, którego zna cały świat, a Tobie wstyd (tak interpretuję Twoją wypowiedź), że jego imię wita pasażerów gdańskiego lotniska.
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najbardziej jest znany jako założyciel KOR, ale to nie on jeden zakładał KOR a tylko zmonopolizował zasługi. Np. Macierewicz w tej sprawie był pierwszy i zrobił więcej.
Lewicowe poglądy w wydaniu Kuronia to nic dobrego, bo z ich powodu zginęło najwięcej ludzi w Europie w XXw. Może warto to podkreślić: ludzie o poglądach zbieżnych z poglądami Jacka Kuronia zabili więcej niewinnych ofiar, niż zbrodniarze nazistowscy. Mam na myśli Związek Sowiecki, reżymy zależne w Europie Środkowej, Ameryce Łacińskiej, Azji i na Bliskim Wschodzie. Nota bene Fidel Castro też był bardzo romantyczny i potrafił porwać masy.
Jako człowiek (charakterologicznie) Kuroń był bardzo zawzięty, pamiętliwy, rzadko wybaczał i niszczył każdego, kto mu wszedł w paradę.

Z tych powodów nie jest to moim zdanie odpowiedni kandydat na patrona jakiejkolwiek ulicy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aro



Dołączył: 09 Maj 2007
Posty: 9

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 5:23 pm    Temat postu: Lewicowe poglądy w wydaniu Kuronia to nic dobrego Odpowiedz z cytatem

czy ty chłopie określasz kogoś tylko za jego poglądy TRAGEDIA. Czyny świadczą o człowieku powiedz co ty lub twoja rodzina zrobiła dla nas szarych obywateli a wtedy pogadamy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 6:05 pm    Temat postu: Re: Lewicowe poglądy w wydaniu Kuronia to nic dobrego Odpowiedz z cytatem

Wymień więc powody, dlaczego Kuroń powinien być patronem ulicy? Wymień jego zasługi (czyny) to pogadamy o nich. (Bo o mojej rodzinie nie będziemy).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka