Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Knurowski akustyk
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karaluch



Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 493
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytaj drugi czlon mojego pierwszego posta ktory tutaj napisalem.


Jestem amatorem muzyki i DLA MNIE akustyk jest wystarczajacy, tylko sa problemy na scenie z odsluchami gdy gramy jakis wystep. Jak nas naglasnial z przodu nie wiem nie slyszalem. Ale gdy naglasnial inne zespolu no to troche brakuje odpowiednich parametrow glosnosci dla poszczegolnych instrumentow. Ostatnio rozmawialem wlasnie z tym akustykiem i np na kregu duza role graja Ci ktorzy bawia sie przy kolumnach poniewaz caly dzwiek odbija sie od nich i jest bardzo trudno ustawic odpowiednie parametry.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
DaDo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 75

PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bertrand napisał:
Rację ma 'Karaluch' jak ktos nie potrafi grać to zawsze może zwalić niepowodzenie na akustyka, bo on przeciez potrafi.


Igorex potrafi grać. Słyszałem, widziałem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karaluch



Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 493
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DaDo napisał:
Bertrand napisał:
Rację ma 'Karaluch' jak ktos nie potrafi grać to zawsze może zwalić niepowodzenie na akustyka, bo on przeciez potrafi.


Igorex potrafi grać. Słyszałem, widziałem.




A ja potrafie jezdzic na wrotkach...
Co ma piernik do wiatraka chlopie. Troszke zboczylismy z tematu

Dado jeszcze raz przeczytaj mojego posta pierwszego: ~~" ten akustyk nie jest dobry w tym co robi" . I myslisz ze gdyby miasto by nie mialo kasy dla akustyka z piewszego wrazenia to by nikogo nie wynajeli?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dudik



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 134
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 11:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie którzy się bawią przed Mackie'ami to raczej "pochłaniają" dźwięk Karaluchu.
A właśnie w tym rzecz, żeby to wszystko zabrzmiało spoglądając na warunki jakie panują w danym "rejonie". Nie zawsze się to jednak da osiągnąć. Generalnie, żeby w Knurowie nam koncert zabrzmiał mamy trochę za mało sprzętu i bajerów typu kompresor/limiter, eliminator sprzężeń, pożądny equalizer, (generalnie żadnych peryferii nie ma). Na samym mixerze dobry akustyk również da radę, zwykły człowiek pewnie nie usłyszy jakiejś mega różnicy, ale u nas rzeczywiście jest czasem niefajnie i hałaśliwie...


Ostatnio zmieniony przez Dudik dnia Wto Cze 05, 2007 7:32 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 11:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pany może trochę luzu co?
Jedziecie po akustyku jak po łysej kobyle ...
Nie twierdze, że Daniel jest rewelacyjny (on z resztą też nie uważa się za takiego), ale na pewno zna się na robocie i potrafi bawić się tym sprzętem.
Zapytam szanownych wirtuozów co Wy potrafilibyście zrobić na jego miejscu?
Czy kiedykolwiek ktoś z was nagłaśniał jakąś imprezę?
Macie pojęcie o czym piszecie?

@Lipexengram: Tylko na tyle Cię stać? "Przemilczmy"?? Tomek Łosowski już ci pojechał na warsztatach i ja też Ci pojadę. Zestaw za kilka tysięcy nie zrobi z Ciebie gwiazdy, więc może podszkol sie i osiągnij wysoki (dużo wyższy) poziom niż ten, który prezentujesz teraz a potem żal się na akustyka.

Igorex : Powiem tylko tyle: Złej baletnicy i baletki przeszkadzają! Reszta jest milczeniem. Jeśli uważasz się za taką MEGA Gwiazdę to dlaczego nosa po za Knurów i okolicę nie wychyliłeś? Zdaje mi się, że na megalomanię cierpisz.

@DaDo: Może i według Ciebie Igorex grać potrafi, ale tymi pseudo gwiazdorskimi postami tylko się zbłaźnił i okazał się wirtuozem grania na ... nerwach.

@Sosen: Akustyków na etacie jest 2: Daniel i Marcin.

Cóż więcej dodać?
Jeśli któryś z panów krytyków chce się wykazać może złożyć CV do Centrum Kultury bo o ile wiem jest jaiś etat....

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
JurgenKlinsman



Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 362

PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 7:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Igorex napisał:
ot i cały Knurów !! !! 2 man down byle jak , ale jest ....rzuć ochłap i wszyscy są zadowoleni....dlatego w tym pieprzonym mieście nie ma jakiejkolwiek sceny muzycznej , już nie mówiąc o porządnym klubie , żeby jakiś koncercik zrobić....a on czyli akustyk mi nie podpadł dlatego nie wymieniam faceta z imienia. Po prostu to co nam nasze "kochane miasto ma do zaoferowania pod hasłem MUZYKA czyli jej jakość , etc. jest poniżej jakiegolwiek poziomu!!!
a jeżeli koleś który tym się zajmuje zawodowo i nie wie do czego służy końcówka mocy , kompresor i tympodobne urządzenia które są dostępne- sprzęt , który ten kolo obsługuje jest naprawdę niezły, to kurde bardzo mi przykro!! Jak ktoś nie był na dobrze nagłośnionym koncercie to niech się nie wypowiada !!! Jak zadowala cię to pitolenie to do końca życia chodź na knurowskie festyny. I nie nazywaj mnie Zapędowską , bo jakbyś słyszał conajmniej ćwierć tego co ta nobliwa dama potrafi usłyszeć to byś się po każdym takim festyniku pochlastał Violent


Może faktycznie mi słoń na ucho nadepnął hehe

PS. Ale złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy...
_________________
M-jak mordo ty moja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Igorex



Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 391

PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xander_cage napisał:
Pany może trochę luzu co?
Jedziecie po akustyku jak po łysej kobyle ...
Nie twierdze, że Daniel jest rewelacyjny (on z resztą też nie uważa się za takiego), ale na pewno zna się na robocie i potrafi bawić się tym sprzętem.
Zapytam szanownych wirtuozów co Wy potrafilibyście zrobić na jego miejscu?
Czy kiedykolwiek ktoś z was nagłaśniał jakąś imprezę?
Macie pojęcie o czym piszecie?

@Lipexengram: Tylko na tyle Cię stać? "Przemilczmy"?? Tomek Łosowski już ci pojechał na warsztatach i ja też Ci pojadę. Zestaw za kilka tysięcy nie zrobi z Ciebie gwiazdy, więc może podszkol sie i osiągnij wysoki (dużo wyższy) poziom niż ten, który prezentujesz teraz a potem żal się na akustyka.

Igorex : Powiem tylko tyle: Złej baletnicy i baletki przeszkadzają! Reszta jest milczeniem. Jeśli uważasz się za taką MEGA Gwiazdę to dlaczego nosa po za Knurów i okolicę nie wychyliłeś? Zdaje mi się, że na megalomanię cierpisz.

@DaDo: Może i według Ciebie Igorex grać potrafi, ale tymi pseudo gwiazdorskimi postami tylko się zbłaźnił i okazał się wirtuozem grania na ... nerwach.

@Sosen: Akustyków na etacie jest 2: Daniel i Marcin.

Cóż więcej dodać?
Jeśli któryś z panów krytyków chce się wykazać może złożyć CV do Centrum Kultury bo o ile wiem jest jaiś etat....

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage


Jak Ci walnę listą miejsc i dat kiedy nos poza Knurów wystawiłem ..... po drugie kolejny raz powtarzam!!! Nie dowalam mu jako człowiek stojący na scenie, ale jako słuchacz!!! Czytaj jeden z drugim czyjeś wypowiedzi uważnie, a potem dowalaj !!
A po trzecie trza było przyjść na koncert WIZPER i Orion Prophecy do klubu Raiders w lutym ..bawiło się ponad 200 osób i oczywiście wszystko było słychać bo nagłaśniał to koleś który zna się na rzeczy i robił to za darmo z resztą Knurock parę lat temu też nagłaśniał "amator " i brzmiało to o wiele lepiej przykładem może być ENGRAM wtedy debiutowali i wypadli super ,a ich ostatnie koncerty które słyszałem naglośnione przez sławetnego pana A , którego nie wiem czemu ( wiem wiem , jest po prostu waszym kumple lub znajomym ) tak bronicie ! A po czwarte Adasiu właśnie , żeby nas usłyszeć musisz wystawić nos poza Knurów ...przykro mi ale tylko poza Knurowem gramy bo tu po prostu nie ma gdzie zagrać Dontknow . Wyobrażasz sobie w sobotnie popołudnie te baloniki , karuzele , matki z dziećmi , etc i death metal ??? Dancing Pozdrawiam !!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Igorex



Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 391

PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JurgenKlinsman napisał:

PS. Ale złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy...


Tymi baletnicami są kolesie których on nagłaśniał ja do nich nie należe!
Powtażam !!!! Jestem tylko słuchaczem !!! I widziałem dobrych muzyków którym skopał koncert ! Gdybyś uważnie czytał moje posty to byś nie odpisywał tak głupkowato.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra, wiemu już, że wg Ciebie coś jest nie tak z nagłaśnianiem knurowskich imprez. Tyle. Trudno jednak będzie tutaj dyskutować o czymś co jednak jest nie do końca wymierne (każdy ma własny słuch i gust-odczucia).

A może więcej konstruktywizmu kolego Igorex? Nie mógłbyś kiedyś podejść na jakieś imprezie do owego akustyka, pogadać, podzielić się uwagami, a może nawet zadeklarować się, że pokażesz co i jak?


PS. Jako laik, jeżeli chodzi o muzykę, mogę skwitować, że do słuchania death metal-u to mi w ogóle nie jest potrzebne żadne nagłośnienie Smile Mr. Green Smile Mr. Green
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Karaluch



Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 493
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie Igorex ma troszeczke racji no ale bez przesady. Wskazowki by sie przydaly. Akustyk ten chetnie dopusci kogos kto sie na tym zna do miksera (rozmawialem z nim o tym) wiec na Urodzinach miasta bedzie okey.

Dudi a z Toba sie zgodze w 100% bo to fakt ^^
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dudik



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 134
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ooo czekaj, czekaj Igor hehe...Wcale nie bronimy pana Akustyka! Ostatnie nasze koncerty masz rację nie był dobrze nagłośnione, nawet nam ktoś zarzucił, że musimy nauczyć się grać. Cóż połowa sukcesu co do brzmienia kapeli na koncercie to właśnie pan realizator, który staje za suwakami mixera. Ja powiem z pełną świadomością, że nie jestem zadowolony z tego jak brzmimy na koncertach, ale cóż mogę zrobić. Ktoś powie, że powodem tego jest nasz słaby sprzęt czy coś, bo nie mamy Mesy ani jakiś Marshallów wypasionych czy Soldano, ale odpowiednie pokręcenie gałami może dużo załatwić. Nie bronię tutaj wcale pana akustyka, bo on jest odpowiedzialny za to jak brzmimy i czy się dobrze słyszymy. Cóż to wszystko pozostawia wiele do życzenia. Brzmienie naszych knurowskich koncertów jest denne, aczkolwiek zwykli słuchacze są zapewne do takiego brzmienia przyzwyczajeni. Ja na tych koncertach mam zawsze mnóstwo uwag tylko potem mnie ktoś zmywa żebym się nie wymądrzał. Sztuką jest zrobić mix na koncercie, aby wszystko zabrzmiało tak jak ma zabrzmieć i na odpowiednich częstotliwościach by była gitara, bas, stopa czy werbel, czy miejscach w panoramie. To wszystko pozostawia wiele do życzenia i generalnie czasem jest mi głupio, że coś źle zabrzmiało czy coś, bo to się na kapelę wtedy patrzy, prawda? Nie mówię też, że jesteśmy super muzykami, którzy nie mają wpadek, bo to się nam zdarza na każdym koncercie, ale właśnie brzmienie na naszych koncertach, które jest nienajlepsze kreuje nas i to jak jesteśmy postrzegani przez słuchaczy. Nie chcę nikogo tutaj wręcz obrażać, bo szanuję pracę p.Akustyka, ale niekoniecznie jestem zadowolony jak to
wszystko potem gra, ale cóż mogę poradzić. Pozdrowienia RazzSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Flow



Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 486

PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ojej ale mi się tu koledzy zbulwersowali Very Happy w sumie to Igor ma racje. Pożyjemy, zobaczymy co będzie dalej z tym całym "akustykiem".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 10:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ Igorex:Nie wiesz jaki rodzaj muzy preferuję i nie znasz mojej przeszłości jako muzyka (a było dosyć bogata). Pochopnie wyciągasz wnioski...

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Igorex



Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 391

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozmowa była na temat poziomu słyszlności knurowskich kapel na naszych rodzimych imprezach. Na poczatku wszyscy mi wytykali GWIAZDORSTWO (sic! ) Applause , ale widzę , że jednak nie wszyscy są zadowoleni Super . Ludzie naprawdę może być super ! Przecież pamiętam , że na gorszym sprzęcie brzmiało to przyzwoicie ! Tym bardziej , że wszyscy goście , którzy NAS odwiedzają mają swoich akustyków - wystarczy czasem "zawodowo" pogadać , coś się poradzić i naprawdę może być O.K.

Xander : O twojej przeszłości muzycznej nic nie wiem , bo ...jej nie było Sad , a jak była to dawaj nazwy kapel w których grałeś...a co do Death Metalu to dawaj listę koncertów , na których byłeś w ostatnich 15 latach

1. Twoje wypowiedzi nie były w temacie tego forum (niektórych też D'oh! , ale to już inna sprawa , troszkę mnie to zabolało bo mi tu ubliżano, wyzywano od gwiazdorów, baletnic, Thumbsup , a ja powtarzam !!!!!! to były moje sugestie ze strony słuchacza , ten kolo mnie nie nagłaśniał i nie narzekam na niego jako muzyk , a odbiorca )
2 A wnioski wyciągam takie a nie inne bo Cię znam Adasiu
3 Kultura wschodu, której hołdujesz wymaga troszkę kultury osobistej , a ubliżanie mi , czy Lipkowi jest tu chyba jakies niesmaczne Shame on you Think
To by było na tyle !! Życzę miłych wrażeń na Dniach Knurowa ! Na pewno przyjdę posłuchać !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dudik



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 134
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie:) Dobrze prawi:P A wracając do akustyków, których wypisałeś Sosenowi to akustykiem jest tylko Daniel, a Marcin się praktycznie wcale na tym nie zna:P Na jednym z występów w kinie sam tak powiedział hehe:)
Jako gośc od światła to jest ok, ale nie jest akustykiem na etacie jak to napisałeś hehe:P
A i racja co do przyjeżdzających razem z kapelami akustykami...Na przykład akustyk Dżemu - kręcił gałami może z 10 minut, a wszystko chodziło jak trzeba.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka