Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Knurowski akustyk
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
leon



Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 24

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 11:30 am    Temat postu: igorex Odpowiedz z cytatem

Wave Bravo, Igorex! Oczywiscie, ze masz racje. Daniel przede wszystkim jest elektrykiem i do akustyka mu bardzo daleko. Ale to nie jego wina. To szanowna dyrekcja CK nie potrafi, jak zwykle, dopiac wszystkiego na ostatni guzik i "topi" tyle kasy bez odpowiedniego finalnego efektu. Dobry akustyk musi byc przede wszystkim muzykiem! Byl kiedys gosciu, ktory dobrze naglasnial w Knurowie, obecnie gra w Carrantouhill, no ale widac za dobry, tzn, za drogi dla imprez muzycznych. To tak, jakby kupic BMW w benzynie i wlac diesla.. takie to myslenie CK derektorow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Karaluch



Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 493
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

p Akustyk wg mnie tez boi sie bawic tymi galami ma ustawienie uniwersalne dla wszystkich kapel ktore graja. A rzecz w tym zeby sie tym troszke pobawic. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dudik



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 134
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i tutaj rację ma Leon, akustyk musi być przede wszystkim muzykiem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lipexengram



Dołączył: 16 Maj 2006
Posty: 19

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xander_cage napisał:
Pany może trochę luzu co?
Jedziecie po akustyku jak po łysej kobyle ...
Nie twierdze, że Daniel jest rewelacyjny (on z resztą też nie uważa się za takiego), ale na pewno zna się na robocie i potrafi bawić się tym sprzętem.
Zapytam szanownych wirtuozów co Wy potrafilibyście zrobić na jego miejscu?
Czy kiedykolwiek ktoś z was nagłaśniał jakąś imprezę?
Macie pojęcie o czym piszecie?

@Lipexengram: Tylko na tyle Cię stać? "Przemilczmy"?? Tomek Łosowski już ci pojechał na warsztatach i ja też Ci pojadę. Zestaw za kilka tysięcy nie zrobi z Ciebie gwiazdy, więc może podszkol sie i osiągnij wysoki (dużo wyższy) poziom niż ten, który prezentujesz teraz a potem żal się na akustyka.

Igorex : Powiem tylko tyle: Złej baletnicy i baletki przeszkadzają! Reszta jest milczeniem. Jeśli uważasz się za taką MEGA Gwiazdę to dlaczego nosa po za Knurów i okolicę nie wychyliłeś? Może powinieneś udać się do psychologa bo zdaje się, że na megalomanię cierpisz.

@DaDo: Może i według Ciebie Igorex grać potrafi, ale tymi pseudo gwiazdorskimi postami tylko się zbłaźnił i okazał się wirtuozem grania na ... nerwach.

@Sosen: Akustyków na etacie jest 2: Daniel i Marcin.

Cóż więcej dodać?
Jeśli któryś z panów krytyków chce się wykazać może złożyć CV do Centrum Kultury bo o ile wiem jest jaiś etat....

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage



Adaś Very Happy powiedź mi skąd Ty wiesz co mi łosiu powiedział po za Tym jeśli nagłośnienie knurowskich imprez Ci się podoba to naprawde zazdroszcze Ci słuchu absolutnego!!! Bo ja niestety na knurowskich imprezach nie potrafię się bawićVery Happy Tylko czemu? A jak jesteś taki HARDY to zagraj tak jak Igor albo przynajmniej tak jak Ja Smile a i pochwal się gdzie grałeś z Kim co jakie imrezy widziałeś Smile kogo znasz:D Smile itp. Smile no bo nas w HRC to interesuje Smile i czemu nigdy nie grałeś na żadnym "Jam sesion" Smile Boisz się Very Happy??? Pozdrawiam
_________________
Luźno jak u mnie w gaciach
www.cropla.art.pl


Ostatnio zmieniony przez lipexengram dnia Sro Cze 06, 2007 3:13 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DaDo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 75

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xander jak będzie następne jamsession to pożyczę Ci moją gitarę żebyś mógł wyjść na scenę i coś zagrać Super Super
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lipexengram



Dołączył: 16 Maj 2006
Posty: 19

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 2:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja pałeczki i Perke Smile

A wracając do problemu akustyka to problem niestety tkwi w kasie bo akustycy są.
Ja osobiście znam 3 Smile którzy mogli by się tym zająć.
Tylko trzeba im zapłacić za każdą impreze Smile
_________________
Luźno jak u mnie w gaciach
www.cropla.art.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pawelpunk



Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 1

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, nie mogę... Daniel i akustyk? Toż to dwa antagonizmy... Jakby On (znaczy Daniel) był akustykiem to po pierwsze - nie ustawiałby jednakowo wszystkiego dla każdego zespołu i nie wychodził gadać z ochroniarzami, chociaż owszem - można, ale chyba należałoby siedzieć i korygować własne błędy, prawda?
Wszystkie imprezy nagłośnione przez tego "akustyka" brzmią jak g...
Po drugie - z całym szacunkiem dla Daniela, ale on NIE JEST muzykiem, więc jakim cudem miałby mieć słuch, do cholery? To jest teoretyk albo nawet gość z przypadku...

Xander_cage, zajmij się akceptowaniem czyjejś krytyki, a nie bronieniem uciśnionych "akustykow", ok? To jest otwarta dyskusja i zapewniam, że większość krytykujących ma rację. Najpierw przyjrzyj się wyczynom Daniela, potem możesz na nas sapać...
_________________
Well... Fuck You!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karaluch



Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 493
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja juz wlasnie wspominalem w chyba drugim poscie zamieszonym tutaj ze gdybybylo wiecej kasy bylby lepszy akustyk.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Daria W 2



Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 208

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Igorex a moze powiedział byś mi gdzie zagracie jakiś koncert. Chętnie bym się wybrała. w 4 jeźdźcach było naprawdę czadowo. Nie dość że było czego posłuchać to i na czym ( i kim) oko zawiesić (sorry wiem że to nie boysband ale naprawdę miło popatrzeć). No nie pytam o dni knurowa tylko czy wogóle planujecie jakieś koncerty. A może nagracie jakąś płytkę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wyderko



Dołączył: 04 Lip 2006
Posty: 28

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 7:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Człowiek, który jest muzykiem i potrafi obsługiwać sprzęt, nie jest jeszcze dobrym akustykiem. Podstawa to po prostu znajomość praw fizycznych rządzących przesyłaniem i propagacją dźwięku. Taką wiedzę trudno nabyć jedynie przez doświadczenie, potrzebne jest również jakieś solidne przygotowanie, a można nauczyć się tego na różnych kursach, albo np. studiując inżynierię bądź reżyserię dźwięku (przykład: http://www.ia.amu.edu.pl/).

Lecz tacy ludzie powinni raczej pracować w studiach nagraniowych oraz profesjonalnych firmach nagłośnieniowych, a przyjmowanie na etat prawdziwego akutyka, żeby nagłaśniał raz na jakiś czas koncert młodych kapel w małym mieście, jest trochę bez sensu.

Jak na te koncerty, p. Daniel radzi sobie całkiem nieźle, naprawdę niczego lepszego nie trzeba. Prawda jest taka, że jak zespół nie brzmi (nie chodzi tu tylko o sprzęt), to akustyk nic z tym nie zrobi - przypomnijcie sobie koncerty "większych" artystów nagłasniane przez p. Daniela - wg mnie było ok, jak na imprezy tej wielkości.

A na większe imprezy i tak najczęściej wynajmowana jest firma nagłośnieniowa, i wg mnie to jest najlepsze rozwiązanie.

BTW - Dudi wspomniał, że dobry akustyk to 50% udanego koncertu - moim zdaniem nie - 1% to akustyk, 1% to "kondycja" kapeli w danym dniu (zakłądając, że jest dobra), a 98% to publiczność. (Grałem raz dla JEDNEJ osoby, i nie było za fajnie - jednak dobra publiczność daje niezłego kopa)

I to by było na tyle Smile
_________________
| Wyderko.pl | Bad Roosters | IWK.org.pl | Blues.net.pl |
GG: 3953834
Tel: 660880141
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Karaluch



Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 493
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uhmm uhmm wg mnie akusytk ma troszke wiecej % a co do wynajmowania akustyka na powazniejsze imprezy i agree Smile) jest to dobry pomysl Wink)




btw LIPA PRZECZYTAJ WSZYSTKIE MOJE POSTY OD POCZATKU DO KONCA bo sie rzucasz niepotrzebnie -.-
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka słów offtopic'u i kończę temat bo wiochą trąci ....

@ Igorex: No toś mi pojechał Thumbsup. Widzisz, życie nie jest tak proste jak się wydaje a forum to nie konfesjonał Grzesiu. Tak jak Ty nie chwalisz się koncertami, które grałeś tak ja nie będę się wywlekał na temat koncertów na których byłem (przynajmniej nie na forum) w pracy możemy sobie pogadać. Super Wcale nie mam żalu bo nieco mnie poniosło i zasłużyłem, poza tym nie wiedziałem po kim jadę, ale teraz zwracam honor i przepraszam. A jeszcze jedno nie hołduję kulturze wschodu, tylko ćwiczę sztuki walki a jedno z drugim tylko po części idzie w parze.


Teraz kilka słów do lipex'a

1) Co powiedział Ci Tomek Łosowski wiem dokładnie bo z nim rozmawiałem na Twój temat. Jeśli chcesz mogę zacytować??
2) Nie potrafisz się bawić na knurowskich imprezach, bo po za własnym pykaniem nie potrafisz docenić nic innego (jak na "muzyka" masz bardzo wąskie horyzonty).
3) Gdyby Tatuś z bratem kupili mi bębenek i miałbym czas to pewnie bym zagrał (nie tak dobrze jak Igor).
4) Napisałem już wcześniej, że forum to nie konfesjonał i spowiadać się na nim nie mam zamiaru a już na pewno nie tobie.
5) Na JAM SESSION (tak się to pisze) nie gram bo jestem w pracy na wszystkich koncertach a to do czegoś zobowiązuje.
Wystarczy tego, jeśli masz ochotę podyskutować to zawsze możemy poruszyć to i owo jak się spotkamy (ewentualnie jeśli masz jakieś obawy pisz na PRIV lub GG). Nie róbmy już wiochy z topicu.

@ Wyderko: Dobrze powiedziane, nic dodać nic ująć.

Wracając na temat.
Podzielam zdanie Wyderki na temat Daniela. Jest wystarczający na knurowskie imprezy a jak gościmy gwiazdy na gałach siedzą zawodowcy.
Nie ma sensu wydawać kasy na kogoś, kto będzie się zajmował tylko nagłaśnianiem imprez skoro Daniel i Marcin robią wszystko i to wystarczy.
Więcej pisał w temacie nie będę bo znów mi powie ten czy tamten, że mam się na sali gimnastycznej wyżyć. Thumbsup

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage

Ps.
Z resztą ja branżę muzyczną odpuściłem sobie już dawno i jeśli łapię za wiosło lub sitko to tylko dla własnej przyjemności a nie żeby komuś coś na siłę udowadniać. Mr. Green
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I to by było na tyle.
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka