Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Schrony w okolicy Knurowa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Historia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Igorex



Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 391

PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Baron napisał:
konri napisał:
Witam czy ktoś z Knurowa badz okolic posiada wykrywacz i rusza czasami na poszukiwania...szukam osob ktore tez maja takie hobby i spedzaja milo czas.pozdrawiam


Wlasnie bylem w Knurowie w MAju przywiozlem ze soba super wykrywacz metali ale pogoda mi niepozwolila na jego uzywanie ciagle padalo a chcialem jeszcze raz sie przejsc na bunkry bo mam tam miejsce gdzie za mlodego chlopaka zakopalismy wiele naboi !



Jak będziesz następnym razem to daj znać !!!
Można coś ciekawego wysznupać...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
konri



Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 94

PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

możemy sie kiedyś ugadać na szukanie w kilka osob razniej i weselej...powiem szczerze amunicja.bron mnie nieinteresuje wole jakies fanty wyposarzenia albo monety,odznaczenia.....oczywiscie pozniej przekazuje wszysko do muzeum. Liar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wojciech794



Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 1
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Lis 12, 2014 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich forumowiczów. Przeczytałem cały wątek dotyczący schronów i jestem pod wielkim wrażeniem jak dużo o nich wiecie. Widzę że bunkry były atrakcją dla wielu z Was w dzieciństwie ,zresztą moją też Smile , w pierwszej połowie lat 90 znalazłem w polu obok bunkru końcówkę pocisku moździerzowego http://myvimu.com/exhibit/3511917-pocisk-mozdzierzowy. Jeżeli mnie pamięć nie myli to była właśnie ta. Niestety już jej nie mam i bardzo żałuję, pamiętam że sprzedałem ją za 5 zł koledze który teraz mieszka w Niemczech.
Wczoraj wybrałem się z aparatem w w/w miejsce i znalazłem nad wejściem do bunkru nr 1(pierwszy od pola) napisy w języku rosyjskim. Widać że nie były grawerowane tylko odciśnięte w betonie, i teraz pytanie: czy ktoś wie jak powstały ? Poniżej zdjęcie:



Jeżeli ktoś z Was wybierał by się w najbliższej przyszłości do schronów to dajcie znać, w grupie raźniej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
merbart



Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 10
Skąd: o/Knurowa

PostWysłany: Sro Lis 12, 2014 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
konri napisał:
Witam czy ktoś z Knurowa badz okolic posiada wykrywacz i rusza czasami na poszukiwania...szukam osob ktore tez maja takie hobby i spedzaja milo czas.pozdrawiam

Mieszkam od niedawna w okolicach Knurowa, jestem na etapie zbierania informacji o lokalnej historii, dużo się dowiedziałem i od dłuższego czasu planuję się wybrać w teren z wykrywaczem, ale samemu jakoś czuję się nie pewnie na nowym terenie. Więc info na pw i może się zorganizujemy.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marcoon



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 100

PostWysłany: Czw Lis 27, 2014 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To na pewno cyrylica ? A nie lustrzane odbicie z metalowej belki?
Też biegam z wykrywką po okolicy - jak coś to PW.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
epcio



Dołączył: 06 Lis 2007
Posty: 143
Skąd: KNUROW

PostWysłany: Czw Lis 27, 2014 5:52 pm    Temat postu: niewybuchy Odpowiedz z cytatem

TOM napisał:
secundo napisał:
TOM napisał:
Strażnice, ta od strony Pilchowic to niemiecka a ta od strony Kuźni - polska co widać też bo budownictwie
Na Machoczku też było przejście graniczne (Machoczek po niemieckiej stronie), a ja mieszkając po jednej stronie Kosmonautów jestem jakby w Rzeszy;-) To rzeczywiście niesamowite, że jeszcze 62 lata temu byłbym w Niemczech a do rodziny przechodziłbym przez granicę.
Schrony są niesamowite, mają grozę w sobie, ale po prawdzie w ogóle chyba nie brały udziału w walce, właściwie nie wiem, czy były obsadzone pełnymi załogami w latach II wojny światowej, więc w te naboje ostre znalezione na miejsu nie bardzo mi się chce wierzyć.

secundo: kiedy chodziłem do szkoły(koniec podstawówki lub początek LO) to zdarzył się na tych bunkrach tragiczny wypadek, kedy to grupka dzieci postanowiła wrzucić do ogniska coś co okazało się niewybuchem lub niewypałem(bo nie wiem co to dokładnie było).
Świadkiem tego nie byłem ale było głośno o tym wtedy, więc nie sądzę aby ktoś sobie plotę puścił.

Dosc dobrze to pamietam byly tam miny i naboje p.lotnicze duzy kaliber i dobrze pamietam ze tego tam nie było wczesniej jak tam chodzilismy i pojawilo sie ktoregos dnia ,ktos to ttam porzucil a daty na minach wskazywały na lata 70 oczywiscie bez zapalników same krażki i po rosyjsku pisane .Dzis jak o tym mysle to gesia skorka i totalna głupota dziecieca
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lis 28, 2014 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, interesuję się już od paru dobrych lat tymi schronami, dlatego mam do Was pytanie czy ktos z Was schodzil juz na nizsze kondygnacje w tych schronach..? Wedlug moich informacji mogly byc one ,,przypadkowo,, obsadzone w grudniu lub styczniu 44' lub 45' roku przez wycofujace sie jednostki ... nastepnie w okresie dzialalnosci w Czechoslowacji jednostek Radzieckich w latach 60 PODOBNO STACJONOWALI W NICH ROSJANIE, PROSZE WAS O WSZELKIE INFO NT TYCH OBIEKTOW POZDRAWIAM
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
epcio



Dołączył: 06 Lis 2007
Posty: 143
Skąd: KNUROW

PostWysłany: Pią Lis 28, 2014 8:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedyna dziura w tymschronie jaka znam byla w pierwszym ale bylo pelno wody i to byl problem.kolega ktoremu wpadly do tej dziury okulary to grzebiac stwierdzil ze czuc jakies kable a siedzial w metrowym otworze czyli jakies 1.5 metra poninizej poziomu podlogi schronu ale od tego czasu minelo kupe lat
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcoon



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 100

PostWysłany: Wto Gru 16, 2014 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tych schronach nie ma dolnej kondygnacji!
Te dziury to murowane studnie o głębokości ok 3-4m.

Takie same możemy zobaczyć w Pilchowicach.
Jedną z takich studni w zeszłym roku odpompowaliśmy i na 100% nie ma tam nic a tym bardziej ukrytych pomieszczeń.

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dolek



Dołączył: 03 Paź 2012
Posty: 7
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Gru 19, 2014 1:23 pm    Temat postu: obiekty militarne Odpowiedz z cytatem

witam , widzę że parę osób z Knurowa interesuje się obiektami militarnymi w naszych okolicach , proponuje wspólne spotkanie celem wspólnych wypadów w teren i ich exploracji , proszę o Wasze propozycje , miejsce i czas na pierwsze spotkanie .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marcoon



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 100

PostWysłany: Pią Gru 19, 2014 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W okolicy już chyba nie ma co eksplorować Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dolek



Dołączył: 03 Paź 2012
Posty: 7
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Gru 19, 2014 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam , daj znac na PW jeśli zainteresowany wspólną exploracją , na przyszły rok organizujemy wypad w Góry Sowie - kompleks Riese
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marcoon



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 100

PostWysłany: Pią Gru 19, 2014 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bylem, zwiedziłem Wink
Bez "miejscowego" przewodnika szukanie igły w stogu siana.

Możesz pojechać na trasy turystyczne ale tam w okolicy z kijem zbytnio nie pochodzisz.

Bardziej proponuje MRU Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
konri



Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 94

PostWysłany: Nie Gru 21, 2014 2:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam widzę że w temacie się sporo ruszyło, doszło kilku pasjonatów. Mam propozycję może wspólnie znajdziemy w końcu czas na spotkanie i zorganizowanie mini wyprawy. W celu przeprowadzenia rekonesansu, dokumentacji fotograficznej, a w przyszłości odpompowaniu wody i przeprowadzeniu ścisłej kontroli wszystkich pomieszczeń. Może warto brać przykłady z Chorzowa i okolic gdzie pasjonaci doprowadzili do odrestaurowania bunkrów linii Śląsk. Proponuję spotkanie w przyszłym roku,a teraz puki co pozwoli zbierać materiały i dowiadywać się jak to było naprawdę z tymi umocnieniami. Najważniejsze-jak to według prawa polskiego, czy możemy tam cokolwiek sprawdzać. Dużo szczegółów, nieścisłości, niedomówień oraz faktów w poprzednich postach daję nam dobry start. Chciałbym też poruszyć temat przejściowego obozu koncentracyjnego na tym spotkaniu. Liczę że kilka osób będzie zechciało mi towarzyszyć oczywiście nie jestem żadnym ekspertem. Nie jestem historykiem. Będzie to hobbistyczne spotkanie, które mam nadzieję przerodzi się w coś więcej.
Lektura: http://www.fortyfikacja.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
merbart



Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 10
Skąd: o/Knurowa

PostWysłany: Nie Gru 21, 2014 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam, że to super inicjatywa, będę śledził temat bo chętnie wezmę udział w tej wyprawie. Ja też nie jestem historykiem, ale lubię wiedzieć co działo się w regionie, w którym mieszkam, a szczególnie jeśli będzie możliwość "dotknąć" tej historii.
Jest w Knurowie Izba Tradycji KWK "Knurów" może warto by było rozszerzyć Izbę o eksponaty z okresu II WŚ. Pewnie jest kilka osób z wykrywkami, które chętnie by zasiliły taką Izbę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Historia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 7 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka