Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Segregacja odpadów

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Maj 24, 2007 9:47 pm    Temat postu: Segregacja odpadów Odpowiedz z cytatem

Myślę, że kosze przy blokach z napisem "szkło" , "tworzywo sztuczne" nie spełniają swojego zadania i powinny zostać usunięte. Ludzie wrzucają do tych koszy dosłownie wszystko. Jednym z takich powodów wydaje mi się jest lenistwo. Takie kosze często stoją przed śmietnikiem, ludziom nie chce się wchodzić do środka to wyrzucają tam gdzie jest najbliżej.
Byłem ostatnio na wycieczce ze studiów na składowisku odpadów. Pan pokazywał nam dwie "kupki" odpadów. Na jednej były "posegregowane" odpady z blokowisk(na której było wszystko). Drugą stanowiły posegregowane odpady z domków jednorodzinnych i tu muszę przyznać byłem pozytywnie zaskoczony:) Swoją drogą zasługą jest to, że mieszkańcy domków jednorodzinnych otrzymują worki na różnego rodzaju odpady(szkło, tworzywo sztuczne itp.) i segregacja przebiega tu wzorowo Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Czw Maj 24, 2007 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak,ale te worki dostarczane są raz na kwartał Brick wall a za pierwszym razem jak je rozdano,to zebrano je chyba po około tygodniu od wystawienia na drogę do zebrania Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Dopiero interwencja radnego pomogła w zabraniu odpadów Prayer
Inną sprawą jest uświadomienie. Ja mam wydrukowaną rozpiskę z neta, co segregować i jak, jakie plastiki do jakiego worka itd, bo przynajmniej makulaturę mogę zimą spalić w piecu. Ale grunt to uświadomienie- powinno się zacząć w szkołach podstawowych i uczyć dzieci od małego.
Inną sprawą jest myślę przeświadczenie- nie wrzucę do specjalengo pojemnika, bo i tak na wysypisku wszystko razem mieszają... wiele razy się z tym spotkałam, może to jest główną przyczyną mieszania odpadów?
Przyznam się szczerze, że sama bym z chęcią pojechała na takie wysypisko, sprawdzić, gdzie trafiają moje śmieci - są posegregowane,czy maglowane wszystkie razem ;>
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Maj 24, 2007 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tam gdzie ja byłem (Katowice, Tychy) mówili, że częściej rozdają takie worki, nie wiem jak jest u nas Dontknow
Proponuję udać się na studia tam gdzie ja, będziesz miała możliwość pozwiedzania Smile przy okazji dowiesz się wielu ciekawych rzeczy Smile
Ja segreguję odpady, ale co to ma za sens, skoro ja wrzucę prawidłowo a 10 innych ludzi nie... to się mija z celem. Jak powiedział pan na składowisku to takie uświadamianie niewiele da, ponieważ Polacy są takim narodem, że lubią robić na złość.
P.S. tak troszkę poza tematem: nie wyrzucajcie patyczków do uszu do toalety, ponieważ może to spowodować wielotysięczne straty Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
TOM



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 149
Skąd: somewhere in time

PostWysłany: Czw Maj 24, 2007 11:39 pm    Temat postu: Re: Segregacja odpadów Odpowiedz z cytatem

lukas2401 napisał:
[...] Drugą stanowiły posegregowane odpady z domków jednorodzinnych i tu muszę przyznać byłem pozytywnie zaskoczony:) Swoją drogą zasługą jest to, że mieszkańcy domków jednorodzinnych otrzymują worki na różnego rodzaju odpady(szkło, tworzywo sztuczne itp.) i segregacja przebiega tu wzorowo Smile


W istocie rzeczy jest lepiej bo śmieci, które nie dały się sklasyfikować lub jest więcej niż worek pomieści (a za dodatkowy wywóż trzeba zapłacić) lądują na śmietniku osiedlowym lub na dzikich wysypiskach. Jednym z takich dzikich wysypisk jest dawna stacja radarowa na polach bojkowskich. Takich odpadów budowlanych oraz części samochodowych (tych plastikowych) nie widziałem dawno. Podobno teraz tam jest teren ogrodzony ale czy posprzątano to nie wiem bo dawno tam nie byłem. Słyszałem kiedyś ze teren jest prywatny zatem bezczelnie wywalano śmieci komuś na plac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka