Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pytania do władz miasta - wskazówki, ewentualne rozwiązania

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JOHN



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 8
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 16, 2010 5:35 pm    Temat postu: Pytania do władz miasta - wskazówki, ewentualne rozwiązania Odpowiedz z cytatem

Nadchodzi zima, więc jak możliwa jest likwidacja noclegowni dla bezdomnych i brak podpisania umowy z jakąkolwiek izbą wytrzeźwień??
Czy grozi nam koczowanie bezdomnych na klatkach schodowych ?
A wybory tuż tuż.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
ESTEAM



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 202
Skąd: Szczygłowice

PostWysłany: Wto Lis 16, 2010 7:30 pm    Temat postu: Re: PYTANIA DO WŁADZ MIASTA - wskazówki, ewentualne rozwiąza Odpowiedz z cytatem

JOHN napisał:
Nadchodzi zima, więc jak możliwa jest likwidacja noclegowni dla bezdomnych i brak podpisania umowy z jakąkolwiek izbą wytrzeźwień??
Czy grozi nam koczowanie bezdomnych na klatkach schodowych ?
A wybory tuż tuż.


Pewny nie jestem, ale myślę, że nie musisz się obawiać, czasem warto zajrzeć jednak do Przeglądu Lokalnego Dancing zeskanowałem artykuł z ubiegłego tygodnia "Śmierdząca zemsta" wpadnij pod te linki. D'oh!
1. http://img255.imageshack.us/img255/1892/pl1l.jpg
2. http://img202.imageshack.us/img202/3487/pl2sx.jpg

Nie jestem władzą w tym mieście, ale jeżeli mogę to ją wyręczam. 2 man down Możemy spać spokojnie.
_________________
Think ============"Dodaj trochę jadu do połowicznej prawdy, a będziesz miała prawdę absolutną."============ 2 man down
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JOHN



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 8
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 16, 2010 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ciekawy artykuł, tylko nie odpowiedział mi na pytanie.
Bo jeżeli temperatura spadnie do -15 *C , a taki pan zazwyczaj ma co nieco "miodku" wypitego- co wtedy?
Przypominam ,że z izby wytrzeźwień korzystają nie tylko bezdomni, ale często ci co mają gdzie mieszkać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ESTEAM



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 202
Skąd: Szczygłowice

PostWysłany: Wto Lis 16, 2010 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JOHN napisał:
No ciekawy artykuł, tylko nie odpowiedział mi na pytanie.
Bo jeżeli temperatura spadnie do -15 *C , a taki pan zazwyczaj ma co nieco "miodku" wypitego- co wtedy?
Przypominam ,że z izby wytrzeźwień korzystają nie tylko bezdomni, ale często ci co mają gdzie mieszkać.


Hmmm... bezdomnych to raczej tam nie pryzmują i tak, trochę drogo, Sad no chyba, że faktycznie miasto im to za sponsoruje Shame on you . A co do tych, którzy mają gdzie mieszkać i troszeczkę przeholowali 2 man down ale są w miarę grzeczni to chyba będzie najtaniej podrzucić ich radiowozem do domu, bo te drogie "hotele" są raczej dość daleko, od Naszego miasta Think
_________________
Think ============"Dodaj trochę jadu do połowicznej prawdy, a będziesz miała prawdę absolutną."============ 2 man down
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sirastra



Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 59

PostWysłany: Wto Lis 16, 2010 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem jeżeli ktoś woli "zatankować" i poniewierać się po klatkach i innych podłych miejscach niż noc w noclegowni to robi to na własną odpowiedzialność. I tak społeczeństwo wykazuje się sporą dozą cierpliwości, że łoży na takich nierobów. To jest po prostu wygodny sposób na życie! Nie wierzę, że ktokolwiek z tych bezdomnych jest w stanie wyjść na prostą i odciąć pępowinę łączącą ich z MOPSem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 16, 2010 10:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może by tak nie pić ?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
artsik



Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 111

PostWysłany: Wto Lis 16, 2010 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sirastra napisał:
moim zdaniem jeżeli ktoś woli "zatankować" i poniewierać się po klatkach i innych podłych miejscach niż noc w noclegowni to robi to na własną odpowiedzialność. I tak społeczeństwo wykazuje się sporą dozą cierpliwości, że łoży na takich nierobów. To jest po prostu wygodny sposób na życie! Nie wierzę, że ktokolwiek z tych bezdomnych jest w stanie wyjść na prostą i odciąć pępowinę łączącą ich z MOPSem


Kto Ci pozwala tych ludzi oceniać??
Nie wiadomo co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Może Ci ludzie nie poradzili sobie z przemianami systemowymi w Polsce?? Może zostali skrzywdzeni przez los albo i nawet rodzinę?? Uważam że niemożna wszystkich wrzucać do jednego "worka".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sirastra



Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 59

PostWysłany: Wto Lis 16, 2010 11:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artsik napisał:
sirastra napisał:
moim zdaniem jeżeli ktoś woli "zatankować" i poniewierać się po klatkach i innych podłych miejscach niż noc w noclegowni to robi to na własną odpowiedzialność. I tak społeczeństwo wykazuje się sporą dozą cierpliwości, że łoży na takich nierobów. To jest po prostu wygodny sposób na życie! Nie wierzę, że ktokolwiek z tych bezdomnych jest w stanie wyjść na prostą i odciąć pępowinę łączącą ich z MOPSem


Kto Ci pozwala tych ludzi oceniać??
Nie wiadomo co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Może Ci ludzie nie poradzili sobie z przemianami systemowymi w Polsce?? Może zostali skrzywdzeni przez los albo i nawet rodzinę?? Uważam że niemożna wszystkich wrzucać do jednego "worka".


Może, może, może nie, niemożna...
Nawet jeśli nie poradzili sobie z przemianami systemowymi, zostali skrzywdzeni przez los lub rodzinę, to istnieje coś takiego jak program wychodzenia z bezdomności. Życie toczy się dalej i wtedy nie jest już ***ą, ale staje się jebitwą. Osoba ze statusem bezdomnego ma codziennie ciepły posiłek, miejsce w noclegowni. Jeśli zechce, otrzyma pracę, tylko wtedy za posiłek i nocleg musi zapłacić, bo zwiększa się jej dochód. Nie na rękę takim osobom wychodzić z bezdomności. Tak czy siak MOPS wszystko opłaci.
Powtórzę - dla większości z nich to wygodny sposóbna życie. Jeśli nawet życie im się rozsypało, a sięgają po alkohol i nie starają się nic ze sobą zrobić, tylko nocują na klatkach i w śmietnikach, to kończy się moja tolerancja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Sro Lis 17, 2010 9:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, potwierdzam to co napisał sirastra. Darmowe spanie, jedzenie i niewielki zasiłek to dobry sposób na życie. Po co ci ludzie mają się starać wyjść z bezdomności skoro wszystko mają dane pod nos, włącznie z darmowym transportem SM.

Bezdomni są niereformowalni, znam przypadki, że osoby, które opuściły noclegownię wracały tam po kilku(nastu) miesiącach, bo życie na własną rękę z codzienną walką o byt im się po prostu nie opłacało. Najgorsze jest to, że to osoby w sile wieku, które spokojnie mogłyby zarobić na siebie, płacić podatki, czynsz i inne opłaty. Ale po co Dontknow

Pamiętam artykuł w PL i program w TVS chyba sprzed dwóch lat. Opowieść tych ludzi jak to bardzo zostali pokrzywdzeni przez los chwytała za serce, łzy cisnęły się do oczu. Ale to jedna strona medalu, a druga - wiadomo - dobra wymówka dla w miarę dostatniego, darmowego życia i nicnierobienia.
To tak samo jak z JK kiedy ciągłe grzebanie w sprawie katastrofy samolotu jest dobrym usprawiedliwieniem do zatruwania życia Polakom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sasza1976



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 1267

PostWysłany: Sro Lis 17, 2010 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak pisałem w innym temacie , rząd daje bezdomnym "rybę"- opierunek spanie zamiast dac tzw " wędkę " możliwość zarobku na te dogodności .
Np. jesienią przydział do firm które grabią i wywożą liście . Zima wiadomo śniegu w cholerę tylko nie zawsze ma go kto odgarnąć ,parkingi , chodniki .
Wczesna wiosna porządki po zimie etc .Przykładów można mnożyć w nieskończoność.
Człowiek który czuje sie potrzebny ma chęć życia , ma radość z tego co robi . Jeżeli czuje się doceniany , wzrasta jego samoocena czyli powrót do normalności .
Niejednokrotnie opluwamy , poniżamy tych ludzi a nie zdajemy sobie z tego sprawy ze los może nam spłatać figla i staniemy na ich miejscu .
Niestety nie każdy da sobie pomóc aby wrócic do normalności Sad .Wygoda i w tym przypadku niestety bierze górę .
_________________
nie osądzaj mnie , ani dobrze ,ani źle
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lis 18, 2010 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sasza1976 napisał:
Tak jak pisałem w innym temacie , rząd daje bezdomnym "rybę"- opierunek spanie zamiast dac tzw " wędkę " możliwość zarobku na te dogodności .
Np. jesienią przydział do firm które grabią i wywożą liście . Zima wiadomo śniegu w cholerę tylko nie zawsze ma go kto odgarnąć ,parkingi , chodniki .
Wczesna wiosna porządki po zimie etc .Przykładów można mnożyć w nieskończoność.
Człowiek który czuje sie potrzebny ma chęć życia , ma radość z tego co robi . Jeżeli czuje się doceniany , wzrasta jego samoocena czyli powrót do normalności .
Niejednokrotnie opluwamy , poniżamy tych ludzi a nie zdajemy sobie z tego sprawy ze los może nam spłatać figla i staniemy na ich miejscu .
Niestety nie każdy da sobie pomóc aby wrócic do normalności Sad .Wygoda i w tym przypadku niestety bierze górę .


Aby tak mogło być należałoby tych ludzi przeszkolić w zakresie BHP (koszt) oraz dać ubrania robocze i narzędzia pracy(koszt). A oni znikną raz-dwa i koszty trzeba będzie ponosić na następnych "bezdomnych" którzy również przepadną po pierwszej wypłacie (albo i wczesniej - wszak ubrania robocze i grabie można spieniężyć). Załóżmy że to Ty jesteś dla nich pracodawcą. Co proponujesz???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sasza1976



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 1267

PostWysłany: Czw Lis 18, 2010 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisałem "jesienią przydział do firm które grabią i wywożą liście"
To firma poniesie ewentualne koszty a za zlecenie i tak zarobi sporo .Zadnych wyplat dla bzdomnych , zostaja zasady utrzymania jak do tej pory( noclegownia , posiłki etc ) tylko niech na to zapracują .Co do znikania ze sprzętem o to bym sie nie martwił. Bezdomni będą w pracy z ludzmi którzy maja rodziny .....( taka integracja ) normalnosć, a z kim przystajesz takim sie stajesz.
_________________
nie osądzaj mnie , ani dobrze ,ani źle
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lis 18, 2010 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sasza1976 napisał:
Napisałem "jesienią przydział do firm które grabią i wywożą liście"
To firma poniesie ewentualne koszty a za zlecenie i tak zarobi sporo .Zadnych wyplat dla bzdomnych , zostaja zasady utrzymania jak do tej pory( noclegownia , posiłki etc ) tylko niech na to zapracują .Co do znikania ze sprzętem o to bym sie nie martwił. Bezdomni będą w pracy z ludzmi którzy maja rodziny .....( taka integracja ) normalnosć, a z kim przystajesz takim sie stajesz.


Odnoszę wrażenie że jesteś dobrym człowiekiem, na zasadzie "każdy sądzi drugiego według siebie samego". Wierzysz w ludzi. Applause Dlaczego więc do tej pory to sie nie dzieje. Chyba nie tylko w Knurowie. A pomysł naprawdę wart poparcie. Sama wiele lat temu już tak myślałam. Ale chyba coś jest na rzeczy skoro nikt tego nie robi a nie wierzę że o tym nie myśleli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sasza1976



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 1267

PostWysłany: Czw Lis 18, 2010 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poprostu słowa trzeba zamienić w czyny.Niestety nie jestem osobą kompetetną nawet nie wiem kto sie takimi sprawami zajmuje w naszym mieście .Myslę że gdyby na 100 bezdomnych wypowadzic jednego w normalnosc to byłby sukces .Jest taki piękny cytat "Kto uratował życie jednemu człowiekowi, będzie wynagrodzony tak, jakby cały świat uratoał"
_________________
nie osądzaj mnie , ani dobrze ,ani źle
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka