Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Aborcja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Kwi 28, 2007 4:26 pm    Temat postu: Re: dostał bana Odpowiedz z cytatem

Przejawiłeś niestety totalitarną skłonność do zamykania ust przeciwnikom. To gorsze niż obrażanie przeciwnika (poza tym, ja tak bardzo nie odczułem się obrażony, to zawsze subiektywne).
Link jak link. Internetu nie zamkniesz na kłódkę. Dlatego walka z linkami zawsze będzie nieskuteczna w sieci. Przypomnij sobie, jak walczono z pismami Lutra, Kopernika, Galileusza, Bruna, jak w komunie działała cenzura, na czym ogniska robili naziści? To jest ten sam nurt - niszczyć, co mi się nie podoba i co uważam za zgubne. A ja wolę sam wybierać, co jest złe i uczyć tego moje dzieci. Uczyć - nie nakazywać. Wolę przekonywać przeciwnika niż eliminować go. Na świecie jest dosyć miejsca dla wszystkich poglądów i idei.
PS. Tak samo oburzam się, gdy lewacja histerycznie walczy o zamknięcie stron ultraprawicowych lub gdy padają głosy, że trzeba zamknąć Radio Maryja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Sob Kwi 28, 2007 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę temat emocjonujący tylko, że życie nienarodzone nie jest, a raczej nie powinno być ważniejsze niż narodzone. Powinno być mu równe. I to tyle w temacie ponieważ nie jestem ekspertem i takiego tutaj, na tym forum nie spotkałem. Co więcej nie wyczytałem - za co przepraszam tutaj nic szczególnie odkrywczego. Te argumenty są znane już od lat, tylko że czemu muszą one dzielić? Dziwi mnie, że ktoś kto ma odmienne zdanie jest oceniany pod względem moralnym. Naprawdę etyka i moralność nie ma nic z tym wspólnego. Oczywiście można powiedzieć, że jest etyka chrześcijańska ale Polska nie powinna być krajem wyznaniowym. To, że obecna ekipa rządząca eksperymentuje nie znaczy że eksperyment się uda. A ludzie o sztywnych poglądach nie umiejący spojrzeć z innego niż swój punktu widzenia nie powinni tak autorytarnie wypowiadać się w ważnych kwestiach. Ban moim zdaniem nie był i nie jest dobrym rozwiązaniem bo każdy ma prawo do emocji, szczególnie w takich warunkach. A warunki? Zaszczucie znane tylko z KKK wobec czarnoskórych. Czy obecni ultrakatoliccy też przywdzieją podobne wdzianka i będą strzelać, wieszać, golić głowy? Wiele na to wskazuje. Ale to na szczęście tylko zapędy, które wyhamuje rzeczywistość. Prosperity nie idzie w parze z fanatyzmem.

Pozdrawiam dyskutujących życząc im więcej radości niż złości wobec bliźniego. Emocje nie są dobrym doradcą a już tym bardziej w ważnych kwestiach.
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marekdym



Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 620

PostWysłany: Sob Kwi 28, 2007 10:40 pm    Temat postu: odpowiadam secundo Odpowiedz z cytatem

@ secundo
Powtarzam jeszcze raz – gdyby baron zlikwidował link nie wnioskowałbym o bana, ani o nic innego. Jego wyzwiska dotyczyły mnie, a nie Ciebie, więc o co miałbyś się obrażać Smile.

Napisałem już gdzieś na tym forum (chyba w temacie politycznym), że to forum nie jest ściekiem, którym płynie gnojówka obelg, wyzwisk, pomówień itp. Dlatego się tutaj wypowiadam.
(Pozorna) Anonimowość nie zwalnia od prezentowania choćby minimum kultury osobistej oraz okazywania szacunku dla współforumowiczów.

A teraz w temacie: (wszelkie zbieżności przypadkowe)
Też się powtorzę – tak jak niewidomy nie może dostać prawa jazdy – człowiek niedojrzały nie może stanowić o sobie ani innych. Dając głupiemu wolność krzywdzimy jego i jego otoczenie.
Dając niewykształconemu (lub niedoświadczonemu) możliwość decydowania w zakładzie pracy – narażamy firmę na straty. Wolność więc tak, ale dla wolnych (chyba to powtórzę w temacie wolność Smile )

Człowiek, który przeczyta treści na owej stronie bez wiedzy moralno – etycznej, nie będzie wiedział, że robiąc takie rzeczy, albo polecając je innym współdziała w morderstwie nienarodzonego dziecka – nigdzie dosłownie tego nie stwierdzają. Najbardziej rozbawiło mnie hasło „tkanka ciążowa”.

Nie jestem (i nigdy nie byłem) zwolennikiem „teorii poprawności politycznej” i w przypadku niemożności przekonania kogoś o jakiejś słusznej obiektywnie sprawie stosuję bezpośredni nakaz lub zakaz Smile. Uważam to za naturalne i ze wszech miar normalne.

Zgadzam się z tobą gdy piszesz, że na świecie jest miejsce dla wszystkich poglądów i idei, z tym, że wg mnie niektóre nadają się od razu do krymiału albo szpitala psychiatrycznego (to też świat Smile ). Jeżeli pogląd lub idea są chore, to wyznających je trzeba leczyć, lub separować. (przykładem są właśnie dopuszczone w dawnych czasach totalitaryzmy hitlera, stalina itp).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka