Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Konkurs Moniuszowski w TVP Kultura

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2007 5:36 pm    Temat postu: Konkurs Moniuszowski w TVP Kultura Odpowiedz z cytatem

Jako, że zaczął się właśnie w Warszawie kolejny konkurs Moniuszkowski, zapraszam wszytskich zainteresowanych do oglądania relacji z przesłuchań oraz programów dot. konursu na TVP Kultura. Dzisiaj "Halka".Notka ze strony TVP -
Cytat:
„Halka” jest pierwszą telewizyjną realizacją tej wspaniałej opery i jednym z największych przedsięwzięć telewizyjnych lat dziewięćdziesiątych. Wyreżyserowała ją Maria Fołtyn, znana na całym świecie propagatorka dzieła Moniuszki. Spektakl współtworzyli: kierownik muzyczny Antoni Wicherek, autor choreografii Janusz Józefowicz i autorka scenografii Jadwiga Jarosiewicz. W rolach głównych z dużym powodzeniem wystąpili Tatiana Zacharczuk i Władimir Kuzmienko.


Ze swojej strony trzymam kciuki za Adama Sobierajskiego, startującego w konkursie Thumbsup

Obecnie prezentowane są recitale wybitnych śpiewaków operowych — „Głosy naszych czasów”. Serdecznie polecam, poziom światowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Wto Kwi 17, 2007 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie rozpoczął się 2 etap konkursu Moniszkowskiego.Zmagania konkuroswiczów można oglądać na żywo w Interaktywnej Telewizji Polskiej http://www.itvp.pl/

Zapraszam serdecznie, do drugiego etapu na 38 uczestników zakwalifikowało się 21 polskich przedstawicieli. Zapowiada się ciekawie, bowiem jury zakwalifikowało do 2 etapu o 2 osoby więcej,niż początkowo przewiduje regulamin Smile
Występy konkursowe bezpośrednio można oglądać pod tym linkiem http://www.itvp.pl/player.html?mode=2&channel=452&video_id=22997

Fajna sprawa,ponieważ pokazywane są również kulisy a także praca jury Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2007 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konkurs z dniem wczorajszym został zakończony. Bezapelacyjnymi zwycięzcami okazali się śpiewacy rosyjscy (pierwsze nagrody- męska oraz żeńska). Druga nagroda w kategorii głosów męskich przypadła znakomitemu polskiemu tenorowi - Rafałowi Bartmińskiemu. Trzecia nagroda w kategorii głosów żeńskich przypadła polce, Małgorzacie Olejniczak. Kolejna edycja konkursu za 3 lata.
Podejżewam, że prócz mnie na tym forum, niewielu oglądało konkurs z równym zaangażowaniem Smile Niemniej zapraszam do zainteresowania się naszą kulturą klasyczną - jest na pewno o wiele wartościowsza od tego co można zobaczyć na vivie czy innych kanałach Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ambroży



Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 13

PostWysłany: Pon Kwi 23, 2007 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do muzyki klasycznej ostatnio "wypatrzyłem" na radiowej Jedynce wieczory Szopenowskie: niedziela, po 23.00, świetna sprawa, chyba za tydzień ma być Szopen i Szymanowski.

Opowiedz coś więcej o konkursie moniuszkowskim bo nie śledziłem tego
_________________
Ambroży
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 10:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ambroży, dzięki serdeczne za odzew, myślałam, że jestem judyną śledzącą ten temat Wink
Jak już wcześniej napisałam, można było śledzić cały konkurs - przesłuchania z fortepianem w 1 i 2 etapie oraz przesłuchania z orkiestrą w 3 etapie - w internecie, za pośrednictwem strony itvp.pl . Dodatkowo późnymi wieczorami na kanale TVP Kultura przedstawiane były relacje - wrażenia z konkursowych zmagań, z udziałem prof. Jadwigi Rappe, pana Andrzeja Rozlacha oraz innych zapraszanych gości (dyrektora Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Wa-wie,Janusza Pietkiewicza; Marii Fołtyn - założyciela konkursu, wybitnej śpiewaczki polskiej, propagatorki twórczości Moniuszki na świecie;Małgorzaty Walewskiej - światowej sławy mezzosopranu i innych...). W studiu pokonkursowym komentowane były występy uczestników, którzy najbardziej spodoabli się kometatorom. Uwagi pani prof. Rappe były bardzo konkretne, pokazywały, jak ocenia pedagog podczas konkursów. Rownież pokazywano materiały filmowe o pracy jurorów, przeżycia konkretnych uczestników, świat konkursowy widziany od kulis.
Generealnie dało się słyszeć głosy, że najsłabiej niestety wypadli polscy reprezentanci. Poziom był bardzo nierówny, do pierwszego etapu przystąpili ludzie, którzy w ogóle nie powinni jeszcze myśleć o tym konkursie,może dopiero za parę lat... Ja niestety nie śledziłam pierwszej części konkursu, dopiero od drugiej włączyłam podgląd w internecie. Startowało sporo studentów oraz absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach,co cieszy ogromnie, bo kilkoro przeszło do następnego etapu Mr. Green . Faktem jest, że 3 nagrodę zdobyła Małgorzata Olejniczak, uczennica prof.Growiec. Wśród finalistów można było posłuchać również Joannę Ciupę (jeszcze na akademii) oraz Bartosza Urbanowicza- rozrywkowej publiczności Knurowa znanego jako solistę Apogeum Smile

Cóż mogę powidzieć o innych uczestnikach... Szalenie podobał mi się ukraiński mezzosopran,Kristina Kapustińska,która zdobyła 2 miejsce, oraz rosyjski baryton Alexiej Markof,zdobywca 1ej nagrody.
Nagrody Grand Prix imienia Marii Fołtym w tym roku nie przyznano.
Relacje pokonkursowe, nadawane przez TVP Kultura można jeszcze oglądać na stronie http://www.itvp.pl/event/moniuszko2007/ Zachęcam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ambroży



Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 13

PostWysłany: Pią Kwi 27, 2007 7:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za relacje Smile
Cieszy mnie to że paru "naszych" zajęło niezłe lokaty
Pozdrawiam
_________________
Ambroży
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka