Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
patrycju5z
Dołączył: 18 Maj 2006 Posty: 989 Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E
|
Wysłany: Sob Kwi 21, 2007 6:55 pm Temat postu: Kolejna geodelokalizacyjna mapa w internecie |
|
|
|
Znalazlem ostatnio nową jak dla mnie mape z możliwością wyboru szukania miejsc w danym mieście
http://www.zumi.pl/
np wpiszcie : " pub ",a niżej "knurów" |
|
Powrót do góry |
|
|
Reklamiarz
|
Wysłany: Temat postu: Reklama Google |
|
|
|
|
|
Powrót do góry |
|
|
Lotnir
Dołączył: 17 Lis 2006 Posty: 85
|
Wysłany: Nie Kwi 22, 2007 6:46 pm Temat postu: |
|
|
|
Brawo za spostrzegawczosc. Ogladasz czasami telewizje bo ja widze codziennie reklame tej wyszukiwarki conajmniej od tygodnia. |
|
Powrót do góry |
|
|
karolzet
Dołączył: 17 Sie 2006 Posty: 1328 Skąd: WPII
|
Wysłany: Nie Kwi 22, 2007 7:55 pm Temat postu: |
|
|
|
To jest lokalizator, a jeśli chodzi o program do planowania podróży to bardzo fajnie korzysta się z tego: http://map24.interia.pl/ |
|
Powrót do góry |
|
|
patrycju5z
Dołączył: 18 Maj 2006 Posty: 989 Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E
|
Wysłany: Pon Kwi 23, 2007 3:29 am Temat postu: |
|
|
|
Lotnir napisał: | Brawo za spostrzegawczosc. Ogladasz czasami telewizje bo ja widze codziennie reklame tej wyszukiwarki conajmniej od tygodnia. |
nie oglądam tv nie mam na to czasu |
|
Powrót do góry |
|
|
tvardy Moderator
Dołączył: 14 Cze 2006 Posty: 2364 Skąd: Knurów
|
Wysłany: Pon Kwi 23, 2007 7:37 am Temat postu: |
|
|
|
karolzet napisał: | To jest lokalizator, a jeśli chodzi o program do planowania podróży to bardzo fajnie korzysta się z tego: http://map24.interia.pl/ |
jakoś nie mogę się do niego przekonać...
gdy wytyczałem jakieś trasy to robiło to w całkiem nieprzewidywalny sposób... _________________ Pozdrawiam
-= tvardy =-
|
|
Powrót do góry |
|
|
Xander_cage
Dołączył: 14 Maj 2006 Posty: 1202 Skąd: N 50°13' E 18°41'
|
Wysłany: Pon Kwi 23, 2007 10:33 am Temat postu: |
|
|
|
Dokładnie tak jak pisze Tvardy.
Map24 jakoś dziwnie wytycza trasę, kiedyś dla ciekawości wytyczyłem sobie trasę do Chorzowa (stadion śląski), wydrukowałem i porównałem sobie z nawigacją w Palmtopie w trakcie jazdy, wyszło mi, że Map24 wytyczył taką trasę, że gdybym nią jechał zrobił bym jakieś 15 km więcej. Owszem jest to dobre rozwiązanie dla osób nie posiadających nawigacji w samochodzie, natomiast osoby wyposażone w taki gadżet powinny się raczej sugerować jego wskazaniami choć i one nie są wcale takie dokładne (zależy od klasy urządzenia).
Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage _________________ ... Welcome to the Xander Zone ...
|
|
Powrót do góry |
|
|
Plumowski
Dołączył: 13 Lis 2006 Posty: 1465 Skąd: Knurów
|
|
Powrót do góry |
|
|
Baron
Dołączył: 11 Maj 2006 Posty: 4170 Skąd: Knurow
|
Wysłany: Pon Kwi 23, 2007 12:39 pm Temat postu: |
|
|
|
widze ze macie problemy z map24 wiec dla sprostowania tam sa takie opcje jak najszybsza trasa oraz najkrotsza opcje nalezy samemu wybrac ja wybieram zawsze najszybsza bo nielicze sie z kosztami paliwa wiec moge jechac nawet 200km dalej ale jezeli bede szybciej i dojade w pelnym relaksie to juz sie mi oplacilo zreszta w polsce niema narazie szybkich drog dopiero powstana wtedy sprawa bedzie wygladac calkiem inaczej sami sie przekonacie !
pozdrawiam |
|
Powrót do góry |
|
|
TOM
Dołączył: 03 Maj 2006 Posty: 149 Skąd: somewhere in time
|
Wysłany: Pon Kwi 23, 2007 1:13 pm Temat postu: |
|
|
|
Bo to jest chyba połączenie autostradowe z wyjątkiem końcowego odcinka
A4- autostrady niemieckie potem A6 koło Szczecina i potem końcówka chyba S3 i parę mniejszych. A że u nas brak autostrad to skorzystał program z Niemiec .
Ale np. wpisując Knurów - Niechorze - program z uporem maniaka pokazuje Bachorze (poczta Ryn/Mazury) i zamiast nad morze trafiamy na Mazury
Samo umiejscowienie Kamienia Pomorskiego jest dyskusyjne oraz miejscowości Wolin. Kamień według nich jest bez kontaktu z wodą Zalewu Szczecińskiego(Zalew Kamieński). Dziwnów i Dziwnówek też jest nie na swoim miejscu. Zresztą cała wyspa Wolin u nich jest stałym lądem/pólwyspą
Ostatnio zmieniony przez TOM dnia Pon Kwi 23, 2007 1:33 pm, w całości zmieniany 1 raz |
|
Powrót do góry |
|
|
Plumowski
Dołączył: 13 Lis 2006 Posty: 1465 Skąd: Knurów
|
Wysłany: Pon Kwi 23, 2007 1:24 pm Temat postu: |
|
|
|
Baron napisał: | widze ze macie problemy z map24 wiec dla sprostowania tam sa takie opcje jak najszybsza trasa oraz najkrotsza opcje nalezy samemu wybrac ja wybieram zawsze najszybsza bo nielicze sie z kosztami paliwa wiec moge jechac nawet 200km dalej ale jezeli bede szybciej i dojade w pelnym relaksie to juz sie mi oplacilo zreszta w polsce niema narazie szybkich drog dopiero powstana wtedy sprawa bedzie wygladac calkiem inaczej sami sie przekonacie !
pozdrawiam |
Wszystko fajnie, tylko robiąc ponad 100 km mniej,
też jadę te podane 9 godzin _________________ Pozdrawiam,
Heniek |
|
Powrót do góry |
|
|
tvardy Moderator
Dołączył: 14 Cze 2006 Posty: 2364 Skąd: Knurów
|
Wysłany: Pon Kwi 23, 2007 4:42 pm Temat postu: |
|
|
|
Baron napisał: | widze ze macie problemy z map24 wiec dla sprostowania tam sa takie opcje jak najszybsza trasa oraz najkrotsza opcje nalezy samemu wybrac ja wybieram zawsze najszybsza bo nielicze sie z kosztami paliwa wiec moge jechac nawet 200km dalej ale jezeli bede szybciej i dojade w pelnym relaksie to juz sie mi oplacilo zreszta w polsce niema narazie szybkich drog dopiero powstana wtedy sprawa bedzie wygladac calkiem inaczej sami sie przekonacie !
pozdrawiam |
wiesz to akurat nie ma znaczenia...
kiedyś wytyczyłem sobie jakąś tam trase która wymagała wjechania na A4 z DK78
nie wiem tylko dlaczego Map wytyczył mi trasę przez skrzyżowanie na Łóżach... czyli jakoś troche okrężną drogą zamiast przez Knurów... _________________ Pozdrawiam
-= tvardy =-
|
|
Powrót do góry |
|
|
Anonim
Dołączył: 11 Lip 2006 Posty: 1502
|
Wysłany: Wto Kwi 24, 2007 11:46 pm Temat postu: |
|
|
|
map24 wyznacza trasę domyślnie od centrum - ul. Niepodległości przez Kuźnię Nieborowicką i dopiero potem na Gliwice. Wystarczy wpisać jakąś ulicę np. 1-Maja albo coś z osiedla i lecisz przez Bojków. Muszę jeszcze obadać czy np. od Szpitalnej poleci przez Mysią Górę czy przez Bojków. |
|
Powrót do góry |
|
|
tvardy Moderator
Dołączył: 14 Cze 2006 Posty: 2364 Skąd: Knurów
|
Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 10:58 pm Temat postu: |
|
|
|
Anonim napisał: | map24 wyznacza trasę domyślnie od centrum - ul. Niepodległości przez Kuźnię Nieborowicką i dopiero potem na Gliwice. Wystarczy wpisać jakąś ulicę np. 1-Maja albo coś z osiedla i lecisz przez Bojków. Muszę jeszcze obadać czy np. od Szpitalnej poleci przez Mysią Górę czy przez Bojków. |
według mnie trochę dziwny algorytm...
dlatego z niego mało kiedy korzystam
może jak to poprawią _________________ Pozdrawiam
-= tvardy =-
|
|
Powrót do góry |
|
|
|