Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Policja bije
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Czw Mar 22, 2012 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja myślę że nawet rozpoznanie dobrze działało ale te "baranki" w kominiarkach liczyć i czytać nie potrafią. Stąd też wjechali do mieszkania na "oko".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Urbi



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 590

PostWysłany: Pią Mar 23, 2012 8:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli wychodzi na to, że nic takiego się nie stało. Wina ludzi, że ich "zdenerwowali".. Od dzisiaj wpuszczam każdego w kominiarkach, żeby czasem kogoś nie zdenerwować i mieć wszystkie zęby.

Xander nie cukruj za każdym razem policji. Pracują tam różni ludzie. I nie zaprzeczysz, że są i tacy, którzy zwyczajnie przyszli się tam wyżyć i wyładować. Multum takich przypadków znajdziesz w prewencji. Znam je niestety z doświadczenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Mar 23, 2012 9:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xander nie wiem czy byś był taki zadowolony jakby Twojej żonie powybijali zęby waląc głową o podłogę..
Rozpoznania nie robi się jeden dzień czy dwa dni...
Oni wchodząc powinni już wiedzieć, że coś jest nie tak! Chyba wiedzieli jak wygląda poszukiwany i na pewno nie był kobietą!
Dla mnie taki błąd jest niewybaczalny... Jak ja się w pracy pomylę to mi powiedzą dowiedzenia...
A oni bezkarnie będą sobie kogoś lać bo robili rozpoznanie dwa miesiące i kur..a się pomylili.... :/
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Pią Mar 23, 2012 12:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie nie przesadzajmy!
1) Nie twierdzę, że nic się nie stało! To był karygodny błąd i jest to fakt niezaprzeczalny, że ktoś dał dupy dokumentnie!
2) Wcale nie był bym zadowolony gdyby ktoś mojej żonie powybijał zęby, ale nie robił bym takiego wielkiego szumu medialnego. Prawo daje możliwość dochodzenia odszkodowań od służb porządku publicznego. Można dochodzić odszkodowania przed sądami itd... tylko po kiego grzyba robić z tego wielką aferę medialną zaraz na początku?
W Magdalence też było rozpoznanie zrobione do dupy, zginęli ludzie ale media zamiast zainteresować się rodzinami, które zostawili funkcjonariusze natychmiast zaczęły wieszać psy na dowódcach i tych, którzy przeżyli tą akcję.
Też zdarzyło mi się być w nieodpowiednim miejscu i nieodpowiednim czasie i dostać w łeb od kolegów po fachu ale nie leciałem z tym do telewizji (akurat zębów nie straciłem, ale makijaż permanentny miałem długo) i nie kręciłem wielkiej afery.
3) A gdyby weszli bez pomyłki i podczas zatrzymania gościu został poturbowany (uszkodzony) i też skarżył by się w mediach?
4) W każdej formacji są czarne owce (wiem z doświadczenia), ale nie porównujcie "deptaków" z prewencji do ludzi z AT. Selekcja do tych oddziałów to nie zwykła procedura i tam byle kto nie może przyjść. Podczas naboru do oddziałów specjalnych przechodzi zaledwie kilku na ponad setkę kandydatów a z tych kilku na stałe wcielonych jest 1 lub 2 ludzi.
5) Urbi: Pracujesz w Policji czy po prostu widziałeś na meczach? Wcale nie cukruję Policji, al wkur.....a mnie do łez wieczne najeżdżanie na mundurowych w naszym posranym kraju, przez ludzi, którzy o tej pracy nie mają fioletowego pojęcia (nie Was akurat mam na myśli). Wszechobecna hasła typu JP, CHWDP głoszone przez gównażerię i rodzice, którzy patrzą na to z pobłażaniem a niejednokrotnie sami kupują swoim dzieciom ubrania z takimi nadrukami, wiecznie szczekające i kłamliwie wypaczające prawdę media, którym zależy na oglądalności a nie na prawdzie, kibole, którzy są bezczelni do tego stopnia, że nie robią sobie nic z obowiązującego prawa, czy to wszystko jest normalne?
Moim zdaniem nie!

Pozdrawiam
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Mar 23, 2012 1:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No widzisz... Trzeba było od razu tak napisać Smile
Z ostatnią Twoja wypowiedzią zgadzam się w 100% Smile
Ale powinieneś się już przyzwyczaić do tego, że w tym kraju media robią ze wszystkiego wielkie halo i przez to prawie każde media zostały już przez naród znienawidzone Wink Ale sami sobie szkodzą Wink

A co do tych JP to przeważnie tacy, którzy z Policją nie mieli w życiu nic wspólnego... Ale jak coś się stanie t pierwsi polecą na pały się poskarżyć Smile
I nie wiem czemu Cie to tak wkur.ia skoro każdy normalny człowiek się z nich śmieje. Dla mnie oni są np zwykłymi błaznami którzy chcą zaimponować rówieśnikom. I imponują ale swoją głupota Wink
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Urbi



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 590

PostWysłany: Pią Mar 23, 2012 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na meczu czy nie na meczu jeśli nie łamię prawa jestem takim samym obywatelem jak każda inna osoba. Więc nie wjeżdzaj tu od razu z kibolami, bo i ta grupa może sporo materiałów przedstawić w drugą stronę.

Przykład?
Pociąg odjeżdża, a w nim 1300 osób, wszyscy spokojni mimo, że chwilę wcześniej była ścieżka zdrowia (dla zabawy). Cały dzień na deszczu, więc jedyne o czym się myśli to powrót do domu. Pociąg rusza i ni stąd ni zowąd gwiazdy polskiej prewencji szukają otwartych okien w pociągu i gazują gdzie się da. Po tym meczu policja miała pecha, bo w pociągu był dyrektor ds. marketingu tejże drużyny, który chuliganem raczej nie jest a został spałowany. Sprawa wyciekła do mediów, a rzecznik tłumaczył się tym, że nie wiedzieli, że jest dyrektorem.

Takich przykładów jest mnóstwo. Więc nie dziw się, że na stadionie nie są szanowani.


BTW nie tak dawno też policja szukała niejakiego Starucha, a zawinęli całkiem inną osobę Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Pią Mar 23, 2012 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urbi po raz kolejny proszę nie porównuj prewencji w której niejednokrotnie znajdują się pajace uciekający przez wojskiem i inni przypadkowi ludzie do oddziałów SPAT czy SPAP gdzie pracują specjalnie wyselekcjonowani ludzie, a "słabe ogniwa" są przenoszone lub wydalane ze służby (znam takie przypadki). Wiem do czego zdolna jest prewencja bo sam z nimi współpracowałem podczas zabezpieczania rozgrywek piłkarskich Wink
Z drugiej strony sam doświadczyłem sytuacji kiedy to kibice ruszali na ochronę (bo na meczach ochrona jest na pierwszej linii - przynajmniej na stadionie) tylko dlatego, że mieliśmy mundury. Rzucano w nas kamieniami, krzesełkami i innymi przedmiotami mimo, iż z naszej strony nie było żadnej prowokacji a kiedy poszło zielone światło do zaprowadzenia porządku nagle na necie zaczęły się pojawiać filmy jak to ochrona i policja prowokują i się wyżywają na Bogu ducha winnych kibicach. Fajnie prawda?
Kolejny przykład.
Kilka miesięcy temu znajomy został zaatakowany przez grupkę młodych ludzi tylko dlatego, że jeden z nich wiedział, że jest mundurowym. Kolega wylądował w szpitalu i spędził w nim miesiąc (z tego tydzień w śpiączce).
Ja też mogę mnożyć przykłady.

Pozdrawiam
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
MarianL



Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 19

PostWysłany: Pią Mar 23, 2012 11:21 pm    Temat postu: Do Xander Cage Odpowiedz z cytatem

Ja niestety uważam, że taki błąd powinno sie rowiązać katowicki oddział AT. Ludzi, którzy przeszliby pozytywną weryfikację powinno sie oddelegować do podobnej pracy w innych województwach, a w Katowicach pod zupełnie nowym dowódcą (oczywiście z innego regionu kraju) formację stworzyć od nowa. Oczywiście nie wyklucza to postawienie przed sądem odpowiedzialnych za akcję, w tym tych bijących (zrozumiałbym, gdyby kobietę jedyny raz uderzono w głowę, ale 6!!!, to naprawdę już bandytyzm). Ja bym nie chciał, żeby tacy ludzie mnie bronili. Zresztą generał Polko (to chyba jest autorytet) w RMF powiedział, że akcja była wybitnie nieprofesjonalna. Dla mnie po takich akcjach policja będzie ogromnie tracić na zaufaniu społecznym, więc komendantom powinno bardzo zależeć na właściwym jej rozliczeniu. Zresztą wg mnie jeżeli policja ma tak działać, to chyba lepiej żeby społeczeństwo stworzyło na własną rękę jakąś samopomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Urbi



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 590

PostWysłany: Pią Mar 23, 2012 11:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytając Twoje posty odnoszę wrażenie, że w innym świecie żyję. Policjanci są uczynni i stoją na straży prawa. Tylko czekają żeby podać pomocną dłoń. Przecież sam napisałeś, że filmy z brutalnymi akcjami policji to fikcja i nie robią na Tobie wrażenia.

W temacie generalnie bagatelizujesz wtopy policji. To mnie razi, bo nie dam sobie wmówić, że wszystko tam jest w porządku.

Miałem niestety już przyjemność z tym organem. Nie nosze koszulek ACAB, ale na Twoje posty żołądek mnie skręca...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Sob Mar 24, 2012 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@MarianL: Gen Polko jest autorytetem, zgadzam się, ale likwidować oddział?? Identyfikacja osoby (osób), które przekroczyły uprawnienia jest możliwa i zapewne poniosą one karę. Zastąpienie kilku operatorów jest możliwe natomiast zmontowanie i zgranie nowego oddziału to raczej proces długotrwały (mam na myśli szczegóły techniczne).

@Urbi: Według Ciebie policja jest z gruntu zła a biedni ludzie są wiecznie ciemiężeni przez stróżów prawa. Ciekawe tylko gdzie polecisz jeśli komuś z Twoich bliskich (nie życzę nikomu) stanie się coś złego?? Skoro miałeś już "przyjemność" z tym organem i masz złe doświadczenia (tak się wiecznie uskarżasz) to chyba z tobą jest coś nie tak, bo ja również miałem styk z tym organem (nie tylko na gruncie zawodowym) i jakoś nie mam niemiłych wspomnień.

Kończąc moją wypowiedź w temacie napiszę tak:
Nie można generalizować i mieszać z gównem wszystkich za popełniony błąd przez kilka osób (które de facto po dupie dostaną), w każdej formacji są słabe ogniwa, które należy eliminować, nie można niestety robić tego kosztem dobrego imienia reszty formacji. Akcja w SPAT K-ce była spieprzona i winni muszą ponieść odpowiedzialność.

Pozdrawiam
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
despero



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 115

PostWysłany: Nie Mar 25, 2012 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście wolę by policja popełniała tego typu błędy, przykre co prawda, niż to by popełniała grzech zaniechania. Jak dostaniesz który z piszących tu po mordzie od bandy wyrostków, to szybko zmieni się mu optyka. Policja ma budzić respekt i szacunek. Osobiście sam za gówniarza dostałem pałą za idiotyczny wybryk, a było to na początku lat 90-tych, i dla mnie ta pała miała niezwykle silne znaczenie edukacyjne Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Nie Mar 25, 2012 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dostanie pałą za wybryk, a wybicie czy też złamanie zęba i uderzanie głową o podłogę za niewinność to jest ogromna różnica.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
despero



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 115

PostWysłany: Nie Mar 25, 2012 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie z brygady nie są czemukolwiek winni. Zawaliła grupa rozpoznawcza i to te osoby powinny ponieść ewentualnie konsekwencję. Panowie Ci byli przekonali że wkraczają do mieszkania bandziora i zachowali się moim zdaniem odpowiednio.

Brutalność organów ścigania powinna być przeciwnie proporcjonalna do społecznego podejścia do bandziorstwa. A u nas w kraju, zdaje się że nie istnieje pojęcie odwagi cywilnej i obywatelskiej. Niech więc przynajmniej policja będzie brutalna i bezwzględna dla bandziorstwa. Jestem pewien że gdyby od czasu do czasu, za pomocą pałki odkleiło się nereczkę jakiemuś stadionowemu osiłkowi, problem burd bardzo szybko by się zakończył.

Szacunek do policji osiągnął skandaliczny poziom. Oglądając programy typu "Drogówka" nóż się w kieszeni otwiera, gdy widzi się delikwenta toczącego zażarte spory z policjantem o to że przejechał na fioletowym a nie na czerwonym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MarianL



Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 19

PostWysłany: Pon Mar 26, 2012 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam dokładnie przeciwne poglądy niż desperado. Po pierwsze ja wolałbym żeby danego dnia ten przestępca samochodowy nie został aresztowany, niż żeby ceną jego zatrzymania miała by być tego rodzaju pomyłka. Po drugie nie zgodzę się co do braku winy funkcjonariuszy z brygady. W prawie wyraźnie napisali (podkreślał to gen. Polko), że zatrzymania należy dokonać przy minimalnym (oczywiście w stosunku do sytuacji) poziomie przymusu. Patrząc na wynik akcji (szczególnie w stosunku do kobiety) przepis ten został rażąco naruszony, więc również i tutaj winni powinni być ukarani. Ponadto wg mnie członkowie tego rodzaju brygad powinni być wyraźnie uczeni: "wolno ci robić wiele, znacznie więcej niż normalnym ludziom, jednak jak się pomylisz, to będziesz odpowiadał jak bandyta". Zresztą podobnie mają kierowcy samochodów uprzywilejowanych - wolno im jeździć na czerwonym, przekraczać prędkość, itp., inni powinni im ustępować, jednak w razie wypadku odpowiadają jak inni kierowcy.
Ponadto bardzo głośno protestuję przeciw jakimkolwiek mówieniu o winie tych ludzi (bo podobno nie współpracowali z policją???). Wg mnie obowiązek wykonywania poleceń policji powinien następować dopiero po zobaczeniu munduru lub legitymacji policyjnej. Jeżeli widzi się tylko zamaskowaną osobę, to chyba sytuacją normalną jest działanie w obronie własnej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzychu_Bravura



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 733
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Mar 26, 2012 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli nie byłaby to pomyłka AT to działanie jak najbardziej słuszne z bandziorami trzeba obchodzić się bezpardonowo,a że zaszła pomyłka no cóż tam gdzie drwa rąbią wióry lecą.
_________________
Alle Luja i Do Przodu.
Należy siać, siać, siać! Trzeba siać, aby urosło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka