Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Fałszywy radny (radni) miasta?
Idź do strony 1, 2, 3 ... 22, 23, 24  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
matador007



Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 120

PostWysłany: Czw Sty 19, 2012 10:41 pm    Temat postu: Fałszywy radny (radni) miasta? Odpowiedz z cytatem

Ciekawa informacja ujęta na NM, co o tym sądzicie...

: knurowianin | 14.01.2012 00:28
Panie prezydencie... dlaczego w magistracie tolerowane jest łamanie prawa, dotyczące nieuprawnionego pobierania diety przez radych, którzy nie powinni być radnymi naszego miasta...
Przypomnę, ze Ustawa o Samorządzie Terytorialnym mówi, ze rady powinien "zamieszkiwać" na terenie miasta/gminy... "zameldowanie" nie jest podstawą do ubiegania i bycia radnym... Pytam...dlaczego Przewodniczący Rady Miasta Pan Trzęsiok toleruje taki stan rzeczy, a co za tym idzie również i Pan! Mam nadzieję, że wspomniana ustawa jest Panom znana, a jeżeli nie, to napewno prawnikom w UM.
Nie będę wymieniał nazwisk tych radnych, ale według mojej wiedzy są to cztery osoby...
Mam również nadzieję, że zostaną zwrócone niesłusznie pobrane diety przez te osoby i przestaną pełnić mandat w naszym mieście.
Tak wiele mówi Pan o poszanowaniu prawa, o standartach... no cóż zobaczymy jakie mamy standarty w naszym mieście, jak przestrzegane jest prawo...


Ręce opadają... Not talking
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
szpitalniak



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 929
Skąd: knurów

PostWysłany: Czw Sty 19, 2012 11:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A skad ta informacja?(tzn.co to za skrot NM?)powinienes pojechac nazwiskami radnych a nie owijac w bawelne skoro jestes tego pewny
_________________
szpitalniak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
matador007



Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 120

PostWysłany: Czw Sty 19, 2012 11:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NM czyli portal www.miastoknurow.pl a w szcególności posty (komentarze) w I części pytań do pana Prezydenta...

Jako społeczeństwo obywatelskie mamy możliwości nacisku na władzę, aby z taką patologią walczyła i niszczyła ją w zarodku... jak na razie to próbują przechodzić obok tego jak koło "zepsutego jajka"....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tommekW



Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 136

PostWysłany: Czw Sty 19, 2012 11:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuję poczytać wszystkie komentarze, wyraźnie jest tam zaznaczone, że chodzi o pewną ułomność prawa. Jeśli ktoś jest zameldowany w danym mieście to traktowane to jest jako zamieszkiwanie. Nie ma niestety możliwości prawnych po stronie Rady Miasta, aby sprawdzić, czy ktoś faktycznie w danym miejscu mieszka, czy jedynie przebywa tam gościnnie.

Druga sprawa... nazwiska możesz podać, ale tym samym nie mając dowodów na dany stan rzeczy automatycznie się wystawiasz i możesz pewnie w tej sytuacji liczyć na pozew o pomówienie. Pewnie jak się ktoś postara to trafi się też paragraf wg. którego mogą Cię ścigać z urzędu.

A jak udowodnisz, że masz rację? Będzie zdjęcia robił radnym i śledził, gdzie i kiedy przebywają? Etyka i sumienie powinny tutaj działać, no i może czas zmienić prawo... to jednak nie jest takie proste i raczej do posłów należy (a jak wiemy oni sami startują z wirtualnych dla siebie okręgów wyborczych). Z resztą moim zdaniem radnych powinno się oceniać po tym co robią, a nie gdzie mieszkają. Mogę nawet w Warszawie mieszkać, ale jak będę działał na rzecz Knurowa to chwała za to.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
matador007



Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 120

PostWysłany: Pią Sty 20, 2012 9:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bzdury opowiadasz kolego...starasz się wypowiadać jako osoba znająca prawo, a nie znasz stosownych Ustaw dotyczących wyboru radnych czy na posłów, a tam jest kolosalna różnica, jeżeli chodzi o ich wybór...
Stosowanie prawa należy w tym przypadku oczywiście do radnych, Przewodniczącego Rady i bez watpienia przez Prezydenta.
Przypomnę przypadek radnego, który kilka lat temu musiał oddawać diety za pomyłkę bodajże w zeznaniu majątkowym...
I na koniec...nie tłumacz Applause radnych oszukujących nas wyborców i wykorzystujących ułomne( jak twierdzisz) prawo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tommekW



Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 136

PostWysłany: Pią Sty 20, 2012 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaka różnica? Mogę się zameldować w Poznaniu lub Warszawie nie mając pojęcia o mieście i spokojnie startować na radnego, bo mam zameldowanie. Tak to dokładnie działa.

Problem w tym, że już w trakcie wyborów były osoby nie mieszkające na stałe w Knurowie, a ludzie dali swoje poparcie, więc widać wyborcy zgodzili się na taki stan rzeczy. Jeśli tak jest to nie wiem o co to zamieszanie, wyborca decyduje i wszystko załatwione.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Pią Sty 20, 2012 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakby to ludziom przeszkadzało to by na nich nie głosowali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Pią Sty 20, 2012 12:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudno rozstrzygnąć, czy to ludziom nie przeszkadzało, czy nie mieli wiedzy na temat kandydatów.

Jest jednak pewnien niewielki plus tej sytuacji, a mianowicie taki, że podatki tych radnych zostają w naszym mieście. Nie pamiętam dokładnie jaki jest udział gminy w podziale podatków od fizoli, ale to chyba niecałe 40%.
_________________
Śląsk dawał Warszawie miliony ton węgla, w zamian za to Warszawa brała od Śląska miliony ton stali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
R.



Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 82

PostWysłany: Pią Sty 20, 2012 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze myślałem, że głosuje się na ludzi, których się zna. W końcu okręgi wyborcze są na tyle małe, że wybieramy przedstawicieli własnej dzielnicy. Trudno więc mówić, że ktoś nie wiedział skąd jest dana osoba i czy mieszka obok, czy już dawno nie. Kandydatów było bardzo wielu, więc zwycięstwo na zasadzie "bo ten ma fajne nazwisko" jest raczej mało prawdopodobne, wyborcy zwyczajnie zaakceptowali taki a nie inny stan rzeczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sty 20, 2012 4:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R. napisał:
Zawsze myślałem, że głosuje się na ludzi, których się zna. W końcu okręgi wyborcze są na tyle małe, że wybieramy przedstawicieli własnej dzielnicy. Trudno więc mówić, że ktoś nie wiedział skąd jest dana osoba i czy mieszka obok, czy już dawno nie. Kandydatów było bardzo wielu, więc zwycięstwo na zasadzie "bo ten ma fajne nazwisko" jest raczej mało prawdopodobne, wyborcy zwyczajnie zaakceptowali taki a nie inny stan rzeczy.


Gro głosuje na jedynkę; nawet taką z teczki.
W każdych wyborach zresztą...
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
matador007



Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 120

PostWysłany: Pią Sty 20, 2012 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem zdumiona takim stawianiem sprawy...ja naprawdę odsyłam do Ustawy o Samorządzie Terytorialnym...
Zgłoszenie powinno być dokonane do Państwowej Komisji Wyborczej o zbadanie tej sprawy... I nie ważne czy kogoś lubimy czy ładnie wygląda... przestrzeganie prawa należy do każdego z nas, a w szczególności od urzędnika publicznego - radnego Violent , który za swoją pracę pobiera publiczne pieniądze...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chopper5



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 412
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sty 20, 2012 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę o wskazanie nazwisk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
cichy



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 691

PostWysłany: Sob Sty 21, 2012 12:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

matador007 w którym okręgu przegrałeś?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
max



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 391
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Sty 21, 2012 12:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cichy napisał:
matador007 w którym okręgu przegrałeś?


Pobudki (nawet niskie) nie są ważne, jeżeli ma rację.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cichy



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 691

PostWysłany: Sob Sty 21, 2012 12:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

max napisał:
cichy napisał:
matador007 w którym okręgu przegrałeś?


Pobudki (nawet niskie) nie są ważne, jeżeli ma rację.

być może tak, ale zapytać można ??
A po drugie dla mnie byle by radny w stołek nie pierdział lecz był aktywny a meldunek może mieć nawet na kominie w Fukushima
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 22, 23, 24  Następny
Strona 1 z 24

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka