Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mieszkania czy biura - co powstanie za ratuszem?
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Pią Mar 30, 2007 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TOM napisał:

A po drugie to miasto z każdej strony jest zablokowane a w tamtym kierunku można się jeszcze rowijać i można by tam zrobić / zaprojektować sieć ulic (w sposób charakterystyczny dla miast a nie wisi) i na nich biurowce i centra handlowo-rozrywkowe. Jakby dalej pojść to i mieszkania tyle że nie pamietam już jak daleko tam można się budować bo potem są chyba tory, kopalniane chyba tereny i lasy... teraz zgaduje bo ostatni raz tam bylem jakies 20 lat temu Smile


Widać ze dawno tam nie byłeś Smile 300 metrów od ratusza są tory, a zaraz za torami kopalnia. Trochę mało miejsca jak na knurowski Manhattan o którym już zacząłeś marzyć Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
sirastra



Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 59

PostWysłany: Pią Mar 30, 2007 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a kto powiedział, ze to ma się rozbudowywać do torów? Brick wall
w miejscu gdzie cyrk raz na ruski rok stacjonuje może powstać to i owo, czego sobie ludzie zamarzą. Plac nie jest wykorzystany jak należy więc w czym problem? Wizja Manhattanu jak najbardziej realna Thumbsup
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TOM



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 149
Skąd: somewhere in time

PostWysłany: Pią Mar 30, 2007 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LeBoucher napisał:
TOM napisał:

A po drugie to miasto z każdej strony jest zablokowane a w tamtym kierunku można się jeszcze rowijać i można by tam zrobić / zaprojektować sieć ulic (w sposób charakterystyczny dla miast a nie wisi) i na nich biurowce i centra handlowo-rozrywkowe. Jakby dalej pojść to i mieszkania tyle że nie pamietam już jak daleko tam można się budować bo potem są chyba tory, kopalniane chyba tereny i lasy... teraz zgaduje bo ostatni raz tam bylem jakies 20 lat temu Smile


Widać ze dawno tam nie byłeś Smile 300 metrów od ratusza są tory, a zaraz za torami kopalnia. Trochę mało miejsca jak na knurowski Manhattan o którym już zacząłeś marzyć Smile

Fakt mało ale Knurów w tamtym kierunku to prawie połowa powierzchni miasta...jak spojrzeć na miasto to nieznacznie więcej niż połowa terytorium miasta to zabudowa a reszta to lasy i hałdy(w Szczygłowicach). Zatem w kierunku Dębieńska można myśleć o czymś - a tory sięe najwyżej puści w podziemiach Smile w końcu Knurów ma doświaczenie w prowadzeniu prac podziemnych - wszak jedna z rzek-rzeczek przez prawie caly Stary Knurów płynie rurami Razz

Natomiast zatopy i teren leśne za "Leśnymi Zaciszami" zagospodarować na jekieś centrum wypoczynku - bajorko Zatopy zagospodarować, ścieżki odrestaurować, ścieżke zdrowia, która tam była odnowić, do tego jakiś plac zabaw (pamiętam, że ponad 20-25 lat temu tam z rodzicami bawiłem sie na hustawkach i karuzelach - wchodziło się od strony ulicy Michalskiego- wejście(ścieżka) nadal tam jest ale pewnie zdewastowane wszystko... dziś widziałem jak tam ktoś rowerem jechał ... nawet pomyślełem sobie żeby samemu tam pojechać na rowerze w jakiś podogny ciepły dzień aby poprzypominać sobie dzieciństwo Razz a przede wszytkiem aby zobaczyć jak to dziś wyglada. A nad jeziorkiem można by jakiś pub zrobić gdzie spacerując mozna by przysiąć na jakiś chłodny napój w gorący dzień. W dni upalne spacer po leśnych scieżkach na wodą byłby idealnym miejscem na wypoczynek Smile ale ja to marzyciel jestem Smile jeśli chodzi o rozwój Knurowa. Należało by wchłonąc Kuźnie Nieborowicką Smile i razem z Krywałdem mogłaby być dzielnicą osiedlową domków a te pola po prawej części ulicy Rybnickiej (DK78) (czyli te po stronie Knurowa jak się do Rybnika jedzie wykorzystać na przemysł - postarać się może o jakaś strefę ekonomiczną albo poszerzyc tą co już jest Razz. A ze Starego Knurowa robić centrum z prawdziwego zdarzenia z biurowcami Very Happy w postaci wieżowcow które w razie potrzeby można rozbudowywać w góre ...- bo miejsca wtedy nie zajmuje tak dużo Very Happy. Na początku niskie tak jak potrzeba jest ale już od projektu pomyślane tak aby rosnąc na wysokość jak zajdzie potrzeba zwiekszenia powierzchni biur. Przydało by się też coś na miarę Plazy jaką mają budować w Gliwicach czy jaka już jest w Rybniku lub coś podobnego. ... itd.
No i w końcu zauważyć sport bo upadł niżej niz dno-zakładając, że można tak nisko upaść...
Wracając do tematu biurowca i Ratusza to ratusz przeważnie jest w środku centrum miasta zatem właśnie ten region trzeba obudować Very Happy

PS. A teraz idę na maps.google.com poogladać tereny o których pisałem Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Mar 30, 2007 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TOM napisał:
LeBoucher napisał:
TOM napisał:

A po drugie to miasto z każdej strony jest zablokowane a w tamtym kierunku można się jeszcze rowijać i można by tam zrobić / zaprojektować sieć ulic (w sposób charakterystyczny dla miast a nie wisi) i na nich biurowce i centra handlowo-rozrywkowe. Jakby dalej pojść to i mieszkania tyle że nie pamietam już jak daleko tam można się budować bo potem są chyba tory, kopalniane chyba tereny i lasy... teraz zgaduje bo ostatni raz tam bylem jakies 20 lat temu Smile


Widać ze dawno tam nie byłeś Smile 300 metrów od ratusza są tory, a zaraz za torami kopalnia. Trochę mało miejsca jak na knurowski Manhattan o którym już zacząłeś marzyć Smile

Fakt mało ale Knurów w tamtym kierunku to prawie połowa powierzchni miasta...jak spojrzeć na miasto to nieznacznie więcej niż połowa terytorium miasta to zabudowa a reszta to lasy i hałdy(w Szczygłowicach). Zatem w kierunku Dębieńska można myśleć o czymś - a tory sięe najwyżej puści w podziemiach Smile w końcu Knurów ma doświaczenie w prowadzeniu prac podziemnych - wszak jedna z rzek-rzeczek przez prawie caly Stary Knurów płynie rurami Razz

Natomiast zatopy i teren leśne za "Leśnymi Zaciszami" zagospodarować na jekieś centrum wypoczynku - bajorko Zatopy zagospodarować, ścieżki odrestaurować, ścieżke zdrowia, która tam była odnowić, do tego jakiś plac zabaw (pamiętam, że ponad 20-25 lat temu tam z rodzicami bawiłem sie na hustawkach i karuzelach - wchodziło się od strony ulicy Michalskiego- wejście(ścieżka) nadal tam jest ale pewnie zdewastowane wszystko... dziś widziałem jak tam ktoś rowerem jechał ... nawet pomyślełem sobie żeby samemu tam pojechać na rowerze w jakiś podogny ciepły dzień aby poprzypominać sobie dzieciństwo Razz a przede wszytkiem aby zobaczyć jak to dziś wyglada. A nad jeziorkiem można by jakiś pub zrobić gdzie spacerując mozna by przysiąć na jakiś chłodny napój w gorący dzień. W dni upalne spacer po leśnych scieżkach na wodą byłby idealnym miejscem na wypoczynek Smile ale ja to marzyciel jestem Smile jeśli chodzi o rozwój Knurowa. Należało by wchłonąc Kuźnie Nieborowicką Smile i razem z Krywałdem mogłaby być dzielnicą osiedlową domków a te pola po prawej części ulicy Rybnickiej (DK78) (czyli te po stronie Knurowa jak się do Rybnika jedzie wykorzystać na przemysł - postarać się może o jakaś strefę ekonomiczną albo poszerzyc tą co już jest Razz. A ze Starego Knurowa robić centrum z prawdziwego zdarzenia z biurowcami Very Happy w postaci wieżowcow które w razie potrzeby można rozbudowywać w góre ...- bo miejsca wtedy nie zajmuje tak dużo Very Happy. Na początku niskie tak jak potrzeba jest ale już od projektu pomyślane tak aby rosnąc na wysokość jak zajdzie potrzeba zwiekszenia powierzchni biur. Przydało by się też coś na miarę Plazy jaką mają budować w Gliwicach czy jaka już jest w Rybniku lub coś podobnego. ... itd.
No i w końcu zauważyć sport bo upadł niżej niz dno-zakładając, że można tak nisko upaść...
Wracając do tematu biurowca i Ratusza to ratusz przeważnie jest w środku centrum miasta zatem właśnie ten region trzeba obudować Very Happy



qrcze jak przeczytałem co napisałeś to aż się łezka zakręciła w oku...

ale byłoby pięknie Dancing Dancing Dancing

szkoda że plan zagospodarowania chyba tych terenów nie obejmuje Sad
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Pią Mar 30, 2007 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TOM napisał:

Fakt mało ale Knurów w tamtym kierunku to prawie połowa powierzchni miasta..
<ciach świetlane plany>


A znasz takie hasło "Knurów żąda dostępu do morza!"? Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TOM



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 149
Skąd: somewhere in time

PostWysłany: Pią Mar 30, 2007 10:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LeBoucher napisał:
TOM napisał:

Fakt mało ale Knurów w tamtym kierunku to prawie połowa powierzchni miasta..
<ciach świetlane plany>


A znasz takie hasło "Knurów żąda dostępu do morza!"? Mr. Green


takiego nie ale o Zabrzu i Szczyglowicach i morzu słyszałem.

W Gliwicach lata temu na bocznej ścianie FonoShop'u pisało o dostępie do morza dla Szczygłowic Very Happy. Chyba ze uogólniłeś dzielnice miasta do calości miasta Razz

PS. A tak swoją drogą to ciekawe czy ten sklep jeszcze jest Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
acidman666



Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 188
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Mar 31, 2007 12:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FonoShop jeszcze istnieje i ma sie chyba nieźle bo wszelkich bluz, koszulek no i oczywiście najróżniejszych albumów jest tam co niemiara Super



Pozdrawiam acidman666
_________________
http://www.acid-drinkers.com/
Always Look On The Bright Side Of Life
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bananek



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 234

PostWysłany: Sob Mar 31, 2007 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakoś ten temat budowy w ogóle nigdy nie zaistniał w żadnych mediach. Władze sie tym pomysłem nigdy nie chwaliły (dziwne, bo to wreszcie bardzo przyszłościowa i prorozwojowa inicjatywa). Albo to koleny dowód na "zamknięcie" informacyjne UM, albo pachnie mi to żartem Prima Aprilisowym Przeglądu Lokalnego, który temat "u nas" znalazł i wykorzystał do psikusa Smile Niestety, stawiam że to tylko psikuś.

Manhattan w Knurowie? Dlaczego nie... - pytają w Przeglądzie Lokalnym Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TOM



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 149
Skąd: somewhere in time

PostWysłany: Sob Mar 31, 2007 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bananek napisał:

Manhattan w Knurowie? Dlaczego nie... - pytają w Przeglądzie Lokalnym Mr. Green

Ustroń ma swój Manhattan Very Happy, dziwnie brzmi taka nazwa osiedla ale mają Very Happy

A ze strategii rozwoju miasta Knurowa wynika, że za ratuszem ma być zrobiony parking Smile chyba że coś pomieszałem. Nie pamiętam skąd ale ściągłem pdf-a z całym planem rozwoju na lata 2005-2015, czy jakoś tak.

Very Happy

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysiu



Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1599

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2007 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to był żart prima aprilisowy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Danirad



Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 1551
Skąd: K N W

PostWysłany: Czw Kwi 05, 2007 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FAjowo jak by w KNW (stary) powstały jakieś wieżowce bo to by wpłyneło na wygląd centrum miasta!!!! jestem za MANHATANEM..


KNURÓW ŻĄDA DOSTĘPU DO MORZA!!!!!! (haha dobre to)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Czw Kwi 05, 2007 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Buahaha, to się uśmiałam Smile Takie ostre dyskusje, a tu żarcik Smile I to z zangażownaiem urzędu... Mr. Green Thumbsup
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
TOM



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 149
Skąd: somewhere in time

PostWysłany: Czw Kwi 05, 2007 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MRUCZanka napisał:
Buahaha, to się uśmiałam Smile Takie ostre dyskusje, a tu żarcik Smile I to z zangażownaiem urzędu... Mr. Green Thumbsup


Ale ja nie sądze abyśmy rozmawiali o "wizjach" z Przegladu Lokalnego. Bynajmniej ja mówiłem o moich marzeniach co do rozwoju miasta Smile a wiadomość z PL znana jest mi od 2 dni bo dopiero wtedy dostałem do ręki ów tygodnik. A tak z innej beczki to szkoda, że takie głupoty piszą w gazecie, która nawet nie ukazała się 1 kwietnia, zatem nie jest to żart tylko kłamstwo - co innego jakby się akurat pokrywał 1 kwietnia z wyjściem nowego numeru ale tak nie było. Moim zdanie to było malo profesjonalne. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaktus



Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 131

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2007 1:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dopiero dzisiaj miałem okazję zajrzeć do "Przeglądu Lokalnego" i przeczytać notkę z informacją, że biura za ratuszem to żart primaaprilisowy. Tytuł "Bajer z biurami".

"Nie zapomnieliśmy również o potężnym medium, jakim jest internet, a w którym, jak wiadomo można zamieścic wszystko - prawdę bądź każdą bzdurę".


No to teraz, który z użytkowników pracuje w "PL"? Smile Który dezinformuje? Smile Przyznać się bez bicia Smile

Shrek?
sirastra?
miękki_krochmal?


Nie no, żartuję Smile. Dosyć mani przesladowczej, siatek szpiegowskich i agentów, o których codziennie słyszymy i czytamy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka