Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Plyn do chlodnic - który polecacie?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paulina_m_1988



Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 226
Skąd: Knurow

PostWysłany: Nie Paź 16, 2011 1:22 pm    Temat postu: Plyn do chlodnic - który polecacie? Odpowiedz z cytatem

Witam.
Co sadzicie o plynie do chlodnic Top Drive? Warto go kupic? Czy to kolejny bubel wyprodukowany dla Tesco?

Petrygo,

Borygo

ktory z tych trzech najlepszy?
_________________
"W rzekach marzeń zanurzamy się po szyję.
W rzekach marzeń w słodkim szale płyną chwile."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Nie Paź 16, 2011 4:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałem w jednym aucie Petrygo, teraz mam Borygo i nie wiem, czy jest jakaś różnica. Borygo jest kilka rodzajów - różowy, zielony. Inne płyny są niebieskie. Ta kolorystyka to chyba ma takie znaczenie jak kolory granulek w proszku do prania.

Ogólnie skłaniałbym się do znanej na rynku marki. Jakoś nie mam zaufania do nieznanych płynów chłodniczych czy olejów robionych dla marketów. Zwłaszcza jeśli masz w miarę nowe auto z wrażliwym silnikiem. Chyba, że jeździsz 20-letnim Polonezem. Ten wszystko łyknie.
_________________
Śląsk dawał Warszawie miliony ton węgla, w zamian za to Warszawa brała od Śląska miliony ton stali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 16, 2011 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Różne kolory są dla różnych rodzajów chłodnic samochodowych. Inne dla plastikowych i inne dla aluminium.
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
killer



Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 14
Skąd: knurow

PostWysłany: Nie Paź 16, 2011 9:53 pm    Temat postu: witam Odpowiedz z cytatem

odnośnie płynów filtrów itp jeżdżę starym hebelkiem ale stosuje jedną zasadę zawsze wybieram płyny zgodnie z tym co zaleca producent do danego modelu a potem szukam markowego i najtańszego przykładowo u mnie mineralny lotos za 50 zł ido tego filtr oleju wole kupić najtańszy markowy i wymieniać płyn olej filtry co roku a nie najdroższe i raz na trzy lata a do rzeczy z hiper marketu jakoś nie mam zaufania a i cena nie jest aż tak bardzo zachęcająca te parę złoty więcej za święty spokój i bynajmniej wiadomo kto to wyprodukował t moja opinia pozdrawiam serdecznie .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manfred



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 458
Skąd: tak śmierdzi?

PostWysłany: Nie Paź 16, 2011 11:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zbliża się zima a więc tylko i wyłącznie borygo... w lecie to teoretycznie nawet na kranówie możesz jeździć...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
paulina_m_1988



Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 226
Skąd: Knurow

PostWysłany: Pon Paź 17, 2011 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W jednym z warsztatow w knurowie od kilku lat wymieniajac plyn chlodniczy leja Tescowy i nikt nie przyszedl do nich z reklamacja Smile my kupilismy Petrygo (5l najtaniej w Auchan Gliwice-32,19zl). Dzis wymiana Smile
_________________
"W rzekach marzeń zanurzamy się po szyję.
W rzekach marzeń w słodkim szale płyną chwile."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ilumir



Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 80

PostWysłany: Pon Paź 17, 2011 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też leję tesco value i nie narzekam. Ale jeśli chcesz mieć pewność, że wszystko jest tip top to tak jak killer mówi. Zobacz co zaleca producent i kup Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maver



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 380
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Paź 17, 2011 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sporo też zależy od tego jakie to auto i jak jest używane...

Niektóre płyny mimo że wytrzymują do tych -30 powiedzmy, to mają tendencję do szybkiego grzania się co w niektórych autach może być poważnym problemem.

Generalnie co płynu chłodniczego oleju itp, warto dołożyć te nawet 10-15 zł i zalać coś lepszego ( szczególnie w przypadku oleju), robimy to przeważnie raz na rok a silnik ma dużo lepsze warunki pracy.

Ale do auta które służy do dojazdów z punktu a do punktu b, nie jest używane do żadnych ściganek, szaleństw itp...... to wystarczy wlać byle co i będzie dobrze Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tom1095



Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 1

PostWysłany: Pon Gru 12, 2011 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maver napisał:

Generalnie co płynu chłodniczego oleju itp, warto dołożyć te nawet 10-15 zł i zalać coś lepszego ( szczególnie w przypadku oleju), robimy to przeważnie raz na rok a silnik ma dużo lepsze warunki pracy.


Płynu chłodniczego nie wymieniamy co rok Smile obecnie wielu producentów nie przewiduje wymiany płynu chłodniczego, ale nie zaszkodzi wymienić go po kilku latach eksploatacji lub po 150tys. km.

Mam nadzieję, że mówimy tu o całkowitej wymianie a nie dolewaniu - bo jeśli go ubywa to trzeba naprawić usterkę a nie dolewać ciągle nowego Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysiek.WRC



Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 57
Skąd: Knurów :)

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 12:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście polecam Dynagel 2000, leję to od paru lat i nie ma na co narzekać. Nie kosztuje strasznie dużo, a sam nie wlałbym do auta płynu marki Tesco, nawet do Malucha (to chyba tym bardziej Mr. Green )
_________________
Fiat 126p 1989r.
FSO 1500 1983r.
Romet Ogar 205 1987r.
Niewiadów N-250C 1987r.

ś.p. FSO Polonez 1,5 X 1983r.

_______Pojazdy zabytkowe_______
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 8:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście polecam super glykol. Statoil albo schell. Bardzo dobrze się sprawuje Smile
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pietas



Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 282

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja będę oryginalny i polecę wam płyn

ZIMOWY.


Dziękuję, do widzenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maver



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 380
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Gru 14, 2011 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A płyn do chłodnic to jest zimowy i letni? Brick wall Brick wall Applause Applause


@tom1095 - polecam naukę czytania ze zrozumieniem - pisałem o oleju, a to że producent nie zaleca nie znaczy że dobrze jest to zmienić Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka