Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Opinie o Biurze Compent
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kropka86



Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 163
Skąd: gdzieś daleko...

PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

massakra co wy tu wypisujecie ze az strach !!!! jakoś ja od 4 lat tylko z ta firmą podejmuję decyzje w sparawach zakupu mieszkan i dzialek nie TYLKO dla siebie lecz tez dla rodziny i znajomych .zawsze polecam ta wlasnie firmę bo wiem ! ze sprawy papierkowe notarialne itp.bede miec na miejscu a nie z OZOREM bede latać by coś pozalatwiac P.KARINA I P.OLA znaja sie na rzeczy chyba lepiej w 100% niz wy oczerniający ! Bo jak sie daje cos na sprzdaz to myslicie ze za darmo ta oferta bedzie "chodzic''mniejsza o to co sobie pomyslicie ....ale zeby tak oczerniać MASSSAKRA Violent



aha nie jestem na forum od wczoraj...pozdro Duel
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
paulina_m_1988



Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 226
Skąd: Knurow

PostWysłany: Nie Sty 23, 2011 5:55 am    Temat postu: Compent? Hahaha! Odpowiedz z cytatem

Moja babcia zaplacila sporo kasy za to by "super firma" Compent znalazla wlascicieli pewnego opuszczonego domu. Do dzis minely prawie 2lata a panie szefowe wiedza tylko tyle ze wlasciciel mieszka w niemczech, tyle to ja tez sie dowiedzialam od sasiadow obok:-/
kilka lat temu moi rodzice kupowali dom a firma Compent BEZPRAWNIE! pobrala prowizje z obu stron-od moich rodzicow i od sprzedajacych. NIEPOLECAM tej pseudo agencji nieruchomosci. Jak przychodzi zniecierpliwiony klient po informacje, ktore szefowe mialy zebrac to te zwalaja na swoich pracownikow ze nie zalatwil/a bo szefowe mialy inne wazniejsze sprawy do zalatwienia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grzegorz rokita



Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 7

PostWysłany: Pon Sty 31, 2011 4:41 pm    Temat postu: Compent=koszmarne doswiadczenia ODRADZAM!!! Odpowiedz z cytatem

Witam Na moje nieszczescie powierzylem w 2007 roku 12000zl. na zalatwienie pozwolenia na budowe domu ( bo jestem za granic@) Caly czas do dzisiaj pozwolenie brak a panie z compentu tylko zwodz@ i skladaj@ obietnice ze jest ok. a nie jest. Po pobraniu pieniedzy maj@ klijEta za intruza w ich biurze Zamiast budowac bende zmuszony po s@dach biegac . NIE POLECAM OMIJAJCIE Z DALEKA TE DRZWI !! Grzegorz Rokita
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Igorex



Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 391

PostWysłany: Sob Lut 12, 2011 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam sytuacje Pana Rokity , przez obrotność pań z Compentu nie jesteśmy jeszcze sąsiadami...O tych paniach pisałem już dość dawno , w innym temacie...Ja i moi sąsiedzi zdążyliśmy w porę zrezygnować z ich usług . Znam osobiście 10 osób , które nie są zadowolone z ich usług , jak na takie biuro to trochę dużo , a jeśli dodamy forumowiczów ....odpowiedź nasuwa się sama
I dodaję : To nie są opinie "typowych Polaków"!!!!
W ogóle mam propozycję , żeby wszyscy poszkodowani , lub niezadowoleni z usług ww. pań wzięli się w kupę napisali do obrońcy praw konsumenta lub po prostu założyli "zwykłą" sprawę cywilną ....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Igorex



Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 391

PostWysłany: Sob Lut 12, 2011 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kropka86 napisał:
massakra co wy tu wypisujecie ze az strach !!!! jakoś ja od 4 lat tylko z ta firmą podejmuję decyzje w sparawach zakupu mieszkan i dzialek nie TYLKO dla siebie lecz tez dla rodziny i znajomych .zawsze polecam ta wlasnie firmę bo wiem ! ze sprawy papierkowe notarialne itp.bede miec na miejscu a nie z OZOREM bede latać by coś pozalatwiac P.KARINA I P.OLA znaja sie na rzeczy chyba lepiej w 100% niz wy oczerniający ! Bo jak sie daje cos na sprzdaz to myslicie ze za darmo ta oferta bedzie "chodzic''mniejsza o to co sobie pomyslicie ....ale zeby tak oczerniać MASSSAKRA Violent



aha nie jestem na forum od wczoraj...pozdro Duel





Prayer Pani Karina wpłacała 6 miesięcy !!!! Czyli pół roku ,pieniążki ( MOJE ) do Vattenfalla celem wykonania przyłącza , pieniądze oddała mi dopiero , gdy postraszyłem ją sądem


Ostatnio zmieniony przez Igorex dnia Sob Lut 12, 2011 6:13 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
knw-78



Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 146

PostWysłany: Sob Lut 12, 2011 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Igorex napisał:

W ogóle mam propozycję , żeby wszyscy poszkodowani , lub niezadowoleni z usług ww. pań wzięli się w kupę napisali do obrońcy praw konsumenta lub po prostu założyli "zwykłą" sprawę cywilną ....


Poszkodowani lub nie zadowoleni klienci mają również swoje prawa. Na nieuczciwe firmy też jest przysłowiowy bat. Działajcie!!! Popieram!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
srebrny_motylek



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 110
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Kwi 07, 2011 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witajcie Smile

ja nie jestem taka całkiem nowa na forum, kilkakrotnie pytałam o opinie o tym biurze. Postanowiłam zaryzykować i wstąpiłam w ich progi.
Jaki efekt??? udało mi się nabyć za ich pośrednictwem wymarzoną nieruchomość. Miałam sporo kłopotów z kredytem, sprawa wyglądała juz na beznadziejną, ale panie z competu stanęły na wyskości zadania i udało się. Ogólnie sprawa była dosyć trudna, pełna komplikacji i niespodzianek.

A Panie... hmmm owszem, gadane to one mają, pani Ola dosyć często opowiada bajki, koloryzuje, fantazjuje, mówi to co klient chce usłyszeć. Często śmiać mi się chciało jak słuchałam jej opowieści Smile ale ma dobre serce kobieta Smile

Pani Karina jest bardziej konkretna. Prawdziwa twardzielka hehehe

jest tam jeszcze pani Mariola, która zajmuje się kredytami, widać że krótko pracuje w compencie ale wyrobi się hehe

owszem, one popełniają błędy, bywają niesłowne, zdarza im coś zawalić, ale potrafią swoje blędy naprawić.

ogólna ocena: dobra Smile

pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grzegorz rokita



Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 7

PostWysłany: Czw Lut 02, 2012 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie
wlas'nie minol rok 2011 i dalej nie mam pozwolenia a pienia,dze wplacilem w 2007 lipiec, wysylalem 3 listy ponaglaja,ce i ok. 50e-mailow owszem zapewnien to panie z Competu nie z'alowaly. Bo gadac to nawet alkocholiki spod monopolowego potrafia, zeby im zapodac na jabola. A kto to SA, te Panie "kropka86"i "srebrny-motylek" z pewnoscia, jakas rodzina dla Compentu i tak wychwalaja, pod niebiosa jak to "Compent im zycie uratowal" Ja zwyczajnie zaplacilem 12000 zl 2000zl to zaplata za usluge, i bardzo ale to ,bardzo chce moje pozwolenie na budowe CZY TO TAK WIELE i CO DO TEJ PORY NIE MAM NIC pewnie "CI" ZULE pre,dzej by to zrobily za tyle kasy. Nazywam sie Grzegorz Rokita E-mail do mnie to golo1974@wp.pl MAM ZAMIAR zlozyc skarge do Ministerstwa budownictwa bo tam zostala wydana licecja dla Competu i tam maga, zabrac licencjie Compentowi Jesli ktos chce to bardzo prosze o kontakt to mozemy zrobic skarge zbiorowa, Ja chetnie zabiore sie za te Panie bo moja cierpliwosc sie skonczyla i WYSTARCZY TEGO WARCHOLSTWA Zamierzam zrobic taka, reklame Competowi ze chej. Bo mam czas w tej chwili . WSZYSCY POSZKODOWANI LA,CZMY SIE, a Paniom kropka 86 i srebrny-motylek moge przeslac umowe i listy do i z Competu Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grzegorz rokita



Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 7

PostWysłany: Czw Lut 02, 2012 3:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam to jeszcze Ja bo zapomnialem dodac ze zakladam wlasnie sprawe w Sa,dzie Cywilnym przeciw Compentowi i be,de informowal jak sprawa sie toczy .A w odpowiedzi na slowa Pani kropka86 ZE CO MY TU PISZEMY TO MASAKRA A MOZE TO CO Cmpent wyprawia to jest masakra , Pan igarex to dla mnie sa,siad i mnialem dokladnie to samo z wplata, na przyla,cze pra,du tylko ze to Ja sam wplacalem potem VatenFalowi i mam licznik i kase w Compencie niestety . Gdy pisalem e-maile do Compe,tu to odpowiadaly Panie bardzo ale to bardzo zadko ALE gdy zrobilem wpis na tym forum to odpowiedz' byla natychmiastowa i laptopy nie byly zepsute i internet im dzialal . Ostatnio wyslalem 2 e-maile i po styczniu jest i dalej nic czyli brak odpowiedzi ALE gdy ze skrzynki kolegi wyslalem wiadomosc do Compentu ze chce kupic dom to odrazu byla odpowiedz' dziwne bo dla Mnie to laptopy popsute albo Pies jest chory ,albo siostra jest w klinice ( ale to jak kupowalem dzialke i trzeba bylojechac do notariusza oczywiscie bylismy sami ) Compent jak skasowal prowizje za dzialke jakies 2600zl to koniec Ich roli . ozdrawiam Grzegorz Rokita
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
srebrny_motylek



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 110
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lut 13, 2012 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,

nie jestem znajomą ani rodziną pań z compentu. mnie akurat udało się zakupić za ich pośrednictwem nieruchomość.
Wierze, że to co pan pisze jest prawdą. Słyszałam wiele niepochlebnych opinii na temat biura. Niestety ;-(
życzę panu powodzenia i mam nadzieję, że uda się panu odzyskać pieniądze.

proszę napisać jak się mają sprawy.
szczerze życzę powodzenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TadeuszWielki



Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 159

PostWysłany: Wto Mar 20, 2012 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak się zlożyło, że podpisałem z tym biurem umowę pośrednictwa kupna nieruchomości. Mają ciekawą jedną ofertę.....

moje pytanie brzmi: czy agencja ma prawo brać prowizje od kupującego?

w moim przypadku będzie to kwota ok 6000 zł....
tą samą kwotę pobiorą od sprzedającego
rozumiem, koszty jakies ponoszą, zarobić trzeba, ale wysokosc prowizji wbija w krzesło...

no i jak podejsc do sprawy wpłaty zadatku?
zadatek wpłaca sie na konto agencji ( skoro notariusz nie może...)?
Trochę sie boje tego, bo wiem, ze z przekazywaniem pieniędzy rożnie bywa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Wto Mar 20, 2012 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biura nieruchomości pobierają prowizje z obu stron. Z reguły jest to 3% + VAT, ale zawsze można negocjować. Radzę jednak uważać na "okazje", czyli tzw. oferty, w których "kupujący (NIBY) nie płaci prowizji". W tym przypadku wynagrodzenie biura doliczone jest do ceny i kupujący nie ma możliwości jego negocjacji. No bo niby jak, skoro go nie płaci.

Zadatek reguluje polskie prawo, a dokładnie kodeks cywilny. Kupujący wręcza sprzedającemu zadatek (zwyczajowo ok. 10% ceny transakcyjnej). Jeżeli dojdzie do transakcji jest on wliczany w tę cenę, czyli pomniejsza kwotę do zapłaty. Jeżeli kupujący się rozmyśli - zadatek przepada. Jeżeli z transakcji wycofa się sprzedający zwraca kupującemu zadatek w podwójnej wysokości.

Acha - zadatek wręczany jest sprzedającemu w chwili podpisania umowy przedwstępnej i jest on zapisany w tej umowie. W żadnym wypadku nie daje się, ani nie przelewa na konto biura. Biuro nie ma prawa pobierać zadatku w czyimś imieniu.

Jeżeli mogę coś doradzić od siebie. Dobre biura podpisują umowy przedwstępne u notariusza. Praktykuje się podpisywanie umów w biurach nieruchomości, ale jest to nie do końca hmmm... zgodne z prawem. Pośrednik nie jest stroną umowy, może zatem jedynie grać rolę gościnnej osoby podającej herbatę stronom.
Umowa przedwstępna u notariusza powinna być załatwiona tak, że połowa lub większa część taksy notarialnej (w zależności od kancelarii) płatna jest przy przedwstępnej, pozostała część i podatek przy akcie notarialnym. Nie dajcie się naciągnąć na podwójną taksę z racji dwóch umów.
_________________
Śląsk dawał Warszawie miliony ton węgla, w zamian za to Warszawa brała od Śląska miliony ton stali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grzegorz rokita



Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 7

PostWysłany: Czw Wrz 06, 2012 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie, i w mojej sprawie PO STaremu czyli Compent skasowal 12000 zl. i od 2007 roku nic nie zrobily Panie z Compentu. Wiem od innych poszkodowanych ze majA ludzie prawomocne wyroki sAdu ale nie mozna pieniedzy odzyskac bo nie mojA niczego puste konto i zero majAtku na ktury mozna by wejsc . Czyli w imie prawa mozna kroic ludzi i nic nie mozna Compentowi zrobic, No zobaczymy co Ja moge uczynic Pozdrowiam milosników Compentu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2012 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonim napisał:
Bardzo się cieszę, że są też pozytywne opinie na temat biura.

Jeszcze Wam wyjaśnię jedną kwestię, którą poruszył MefKM, mianowicie "biuro to pobiera zaliczke jako forma zarezerwowania oferty".

Proszę mi wytłumaczyć dlaczego tak się dajecie robić w jajo? Biuro posiada jedynie OFERTĘ a nie PRZEDMIOT. Zatem nie może pobierać zaliczki na poczet wstrzymania oferty.


w moim przypadku biuro miało to mieszkanie na wyłączność i z tego co się orientowałem, to tylko takie oferty można sobie zarezerwować, a jak wynika z KC "zaliczka" nigdy nie przepada
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Knurowianin2000



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 1425
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Paź 08, 2013 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i Compent zakończyło swoją działalność...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka