Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Krzysztof Szymoszek - Kandydat do Rady Miasta
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stokrota41



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 193

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm, Panie Krzysztofie -cieszę się, że nie zraża się Pan krytyką, tylko próbuje podjąć dyskusję. Nie zmienia to jednak faktu, że praktycznie wszystko np. Policja, straż miejska, urząd, puby, zakłady fryzjerskie itd. w Knurowie można spokojnie skrytykować (podobnie zresztą jak i kandydatów na radnych). Nie mniej jednak krytyka nie powinna prowadzić do likwidacji tych jednostek, ale znalezienia choćby namiastki tzw. złotego środka. Idąc Pana tokiem myślenia to: straż miejska do likwidacji (bo póki co żadnego pomysłu), dodatkowe etaty dla policji (tylko co to właściwie zmieni? wcale nie oznacza, że policja zajmie się innymi niż dotychczas sprawami). A co z urzędem? Wydział komunikacji, paszporty zostały już wyprowadzone z Knurowa -ale czy dzięki temu jest lepiej? Może jednak propozycje -jaki ma Pan pomysł na uzdrowienie tej sytuacji. Likwidacja -jak życie pokazuje -to nie jest dobry pomysł. Ps. przy pomysłach proszę uwzględnić obowiązujące prawo oraz możliwości rady miasta.
_________________
Absurdalność daje się wyrazić tylko za pomocą humoru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Krzysztof Szymoszek



Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 12
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracając jeszcze do sprawy diet.
Czego Panowie oczekujecie? Mojej deklaracji o przekazaniu diet na sieroty, na dzieci specjalnej troski, na niepełnosprawnych, na biednych…? Takiej deklaracji nie będzie. Swoim dotychczasowym postepowaniem, dałem chyba wystarczający dowód uczciwości. I ta uczciwość nie pozwala mi na składanie „pustych obietnic”. Nie chcę się też z nikim licytować altruizmem. Co i gdzie wrzucam do koszyczka wiem tylko ja i Bóg. Razem z innymi członkami Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gmin Powiatu Gliwickiego już od 8 lat organizujemy dla pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej naszego powiatu koncerty charytatywne „Dary Serc”. Organizacja, zbieranie funduszy i sprzedaż cegiełek to coś co już wielokrotnie robiliśmy, a nie deklaracja wyborcza.
Jeżeli chodzi o diety, to nie widzę w tym nic zdrożnego. Jestem zdania, ze każda dobrze wykonana praca wymaga zapłaty. Czas jaki będę poświęcał mieszkańcom miasta, to czas jaki muszę zabrać rodzinie.
Jeżeli Waszym zdaniem komuś się te diety nie należą, to na niego nie głosujcie!
_________________
Pozdrawiam,
Krzysztof Szymoszek

Moja strona: www.WyboryKnurow.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Krzysztof Szymoszek



Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 12
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 1:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ stokrota41

Jak tu już wcześniej napisałem, nie oczekuję „pełnej akceptacji” mojego pomysłu, ale rzeczowej dyskusji na ten temat. Rozpoczęcie dyskusji od hasła „Poprawa funkcjonowania Straży Miejskiej w Knurowie”, pozostałoby bez echa. Jest więc trochę racji w tym, że chciałem uderzyć „głośno”. Nie ukrywam także, że po moim wczorajszym wejściu na forum chciałbym od razu poruszać też inne tematy, co zresztą się dzieje (sprawa parkingów, sprawa sprawnej działalności urzędów).
Mam zamiar jednak bronić pomysłu całkowitej likwidacji Straży Miejskiej. Owszem, możliwe jest zmniejszenie liczby etatów strażników miejskich i przekazanie zaoszczędzonych kwot na dodatkowe etaty policjantów. Byłby to jakiś środek, ale nie wiem czy „złoty środek”. Często takimi połowicznymi decyzjami można położyć najlepsze pomysły.
W sprawach formalno-prawnych przeprowadzenia takich zmian możliwości rady miasta, co jak słusznie Pani zauważyła, są ograniczone. Trzeba przekonać do tego pomysłu Prezydenta Knurowa. Rada jednak, chociażby za pomocą budżetu, może skutecznie wpływać na decyzje podejmowane w tej kwestii.
Odpowiadając na Pani inne wątpliwości, dotyczące celowości zmiany etatów strażników na policjantów odpowiadam, że niejednokrotna interwencja Straży Miejskiej, z powodu braku niezbędnych uprawnień i tak musiała zakończyć się wezwaniem Policji. Gdyby do wezwania pojechali od razu funkcjonariusze policji, Ci „dodatkowi” mogliby interweniować już gdzie indziej – a to już zysk i poprawa bezpieczeństwa. Nie ma też obaw, co do wpływu władz miasta na sposób wykonywania swoich obowiązków przez tych „dodatkowych” policjantów. Jak już wcześniej pisałem, można to precyzyjnie uzgodnić z komendantem wojewódzkim policji (jeszcze przed podpisaniem i zatwierdzeniem przez komendanta głównego policji).
W sprawach lokalizacji wydziału komunikacji, paszportów itp. nie wypowiadam się, bo nie mam wiedzy w tym zakresie. Dobrze by było, żeby były w Knurowie. Ale to „działka” starostwa powiatowego…
_________________
Pozdrawiam,
Krzysztof Szymoszek

Moja strona: www.WyboryKnurow.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
stokrota41



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 193

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podał Pan miasta, które zlikwidowały straż miejską. A czy można Pan podać miasta, które sponsorują etaty policyjne i jak one funkcjonują? Pamiętam pomysł na stworzenie tzw. patroli obywatelskich. Miasta które je stworzyły -bardzo szybko zrezygnowały z tego pomysłu -bo nie sprawdził się, choć wszystko wyglądało w teorii świetlanie. Oby nie było właśnie podobnie z etatami dla policji.
_________________
Absurdalność daje się wyrazić tylko za pomocą humoru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JurgenKlinsman napisał:
ja już mam nazwę dla nowej formacji Police Jusiju Fuji Miejska Ochrona.

Drogi kolego! Nie wiem jak mam to odebrać czy jako życzliwy sarkazm czy jako kpinę?
Jeśli jako życzliwy sarkazm to dziękuję Wink
Jeśli jest to kpina, to wiedz, że ludzie z którymi współpracuję nie jedną interwencję podjęli i zawsze się sprawdzili. Ponadto mogę z całą stanowczością stwierdzić, że w SDS jesteśmy w stanie wyszkolić każdego kto tylko będzie miał na to chęć potwierdzeniem może być fakt, że wiele osób trenujących w SDS (w tym również większość kadry) to funkcjonariusze formacji mundurowych. Jeśli chcesz nas sprawdzić zapraszam na trening lub na imprezę którą ochraniamy (będziesz musiał złamać prawo aby nas sprowokować) możesz też zapytać o nas w CK, MOSIR'ze lub bezpośrednio Panów Prezydentów.
Jeśli z kolei twierdzisz, że jesteś lepszym fachowcem to chętnie ustąpię Ci pola i popatrzę z boku jak sobie radzisz.

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage

Ps. Panie Krzysztofie temat współpracy zostawiam otwarty do zakończenia wyborów i jak tylko będzie wiadomo kto rozdaje karty zaczniemy działać.
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Krzysztof Szymoszek



Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 12
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z informacji do jakich udało mi się dotrzeć wynika, że po likwidacji Straży Miejskiej w Chrzanowie i Stalowej Woli nie spełniły się „czarne” przepowiednie dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców. W Chrzanowie oprócz dofinansowania Policji postawiono na monitoring i firmę ochroniarską – w tym powiatowym mieście o wielkości porównywalnej z Knurowem panuje dzisiaj ład i porządek. W Stalowej Woli postawiono na tzw. ponadnormatywne patrole policji, finansowane z budżetu miasta. Mieszkańcy i policjanci są zadowoleni z takiego rozwiązania.
Koszty takich rozwiązań są wielokrotnie niższe niż utrzymywanie tej „nieruchawej” formacji.
Myślę teraz jednak, że warto byłoby potwierdzić te opinie. (np.: poprzez zapytanie mieszkańców tych miast, na lokalnych forach, co o tym myślą).
_________________
Pozdrawiam,
Krzysztof Szymoszek

Moja strona: www.WyboryKnurow.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy knurowska policja zasługuje na dofinansowanie. Słyszałem autentyczne opowieści bliższych i dalszych znajomych, którzy poszli złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa (jedno oszustwo internetowe i jedno nieinternetowe). W czasie wizyty na komisariacie policjant był wielce oburzony, że ktoś w ogóle śmie zawracać mu dupę i jak on w ogóle mógł być taki lekkomyślny że dał się oszukać, po co w ogóle kupował przez internet jak mógł w supermakecie.
Parę lat temu była sytuacja, gdy ktoś sprayem pomazał szybę w samochodzie, lecz został złapany na gorącym uczynku przez właściciela, mimo konfrontacji na komisariacie po paru tygodniach przyszło pisemko o umorzeniu z powodu nie wykrycia sprawcy... Policji na małych komisariacikach jak knurowski po prostu nie chce się robić, tak samo jak i Straży Miejskiej. Niech najpierw pokażą, że zasługują na dofinansowanie z budżetu miasta. Straż miejską rozwalić, a policji nic nie dawać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysztof Szymoszek



Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 12
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 11:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest ich mało. Zgadzam się z Panem, że czasami ich interwencje i zachowania budzą zastrzeżenia. Są jednak źle opłacani i niedocenieni. Co prawda, nie może to być powodem jakiegokolwiek usprawiedliwienia – ale… .
Według sondaży to jednak Policja oceniana jest zawsze lepiej niż Straż Miejska. Nie każdy może zostać policjantem, kryteria naboru są ostre – testy psychologiczne, sprawnościowe itp. Policjanci mają odpowiednie przeszkolenie, większe doświadczenie i budzą jednak większy respekt niż strażnicy miejscy. Myślę, że jakby dofinansować ich działalność w Knurowie (dodatkowe etaty, możliwość dodatkowego zarobku, lepsze wyposażenie w sprzęt) można też by było od nich więcej wymagać. Samo rozwiązanie Straży Miejskiej nie poprawiłoby bezpieczeństwa w naszym mieście. Bądźmy realistami…
_________________
Pozdrawiam,
Krzysztof Szymoszek

Moja strona: www.WyboryKnurow.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Krzysztof Szymoszek



Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 12
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lis 20, 2010 12:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Wyborco!

Już za dwa dni przed Tobą ważna życiowa decyzja. Każdy z nas powinien w tym dniu uwierzyć w siebie i poczuć się najważniejszy. Najważniejszy, bo mający władzę. Wybór odpowiedniej osoby na radnego, to decyzja dotycząca naszej przyszłości. W niedzielę 21 listopada, wrzucając do urny kartę do głosowania, wystawisz także ocenę dotychczasowym radnym. Twój głos się liczy! Dla mnie on jest najważniejszy. To jak wyglądać będzie nasze przyszłe życie w Knurowie zależy, bowiem i od Twojego głosu.

Idź więc na wybory i zagłosuj na osobę, której uczciwości jesteś pewny i która posiada niezbędne kompetencje, żeby rozwiązać zgłaszane przez Ciebie problemy. Zrób to dla siebie!

Proszę o Twój głos!
_________________
Pozdrawiam,
Krzysztof Szymoszek

Moja strona: www.WyboryKnurow.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Krzysztof Szymoszek



Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 12
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Lis 24, 2010 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Wyborco!

Chciałbym wszystkim podziękować za udział w wyborach. Frekwencja w niedzielnych wyborach świadczy o tym, że nie jest obojętny dla nas wszystkich los naszego miasta. Szczególnie dziękuje tym, którzy oddali głos na moją kandydaturę. Niestety, uzyskałem za słabe poparcie, aby zostać radnym. Taka była decyzja Wyborców i ją szanuję. Część moich pomysłów będę musiał odłożyć na półkę (w tym likwidację Straży Miejskiej), ale pozostałe i tak będę starał się zrealizować. Budowa parkingu i wymiana oświetlenia obok budynku w którym mieszkam, budowa parkingu obok boiska "Orlik" oraz zmiana idiotycznego oznakowania ulic w naszym mieście to tylko cześć z zadań, jakie postawiłem przed sobą. W końcu nie trzeba być radnym, żeby coś zrobić. Obiecuję dalej zajmować się zagospodarowaniem i bezpieczeństwem - może już nie całego miasta, ale mojej najbliższej okolicy. Własne i zgłaszane przez Was propozycje dotyczące naszego przyszłego życia w Knurowie, będę próbował także realizować z pomocą wybranych nowych radnych, tych znajomych i tych z mojego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gmin Powiatu Gliwickiego. Po dokonaniu zmian na mojej stronie internetowej, będę starał się Was stale informować o moich dokonaniach. Postaram się też być częstszym gościem na naszych lokalnych "forach". I tą obietnicą kończę "wyborczą wstawkę" na tym forum. Jeszcze raz dziękuję za wszystkie głosy. To nie są głosy stracone.
_________________
Pozdrawiam,
Krzysztof Szymoszek

Moja strona: www.WyboryKnurow.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka