Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czym was przekonali wasi kandydaci?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Sro Lis 17, 2010 10:01 pm    Temat postu: Czym was przekonali wasi kandydaci? Odpowiedz z cytatem

Jeżeli macie już swoich kandydatów do rady miasta i powiatu to proszę o podanie powodów dlaczego właśnie ten tak was ujął, że musicie na niego zagłosować. Do wyborów kilka dni, a osobiście w dalszym ciągu wśród kandydatów na radnych nie widzę osoby, która w jakiś sposób wybija się przed szereg (Okręg I). Wszyscy chcą poprawy bezpieczeństwa, modernizacji skrzyżowań, strefy ekonomicznej itd., nikt jakoś szczególnie nie wybił się w naszej lokalnej kampanii (strasznie jałowe to wszystko). Niektórzy ograniczyli się tylko do wywieszenia na słupach mordki podpisanej nazwiskiem. Generalnie wszyscy chcą dobrze, tylko nie wiadomo kto dla miasta a kto dla swojej kieszeni. Wiem tylko tyle, że nie podoba mi się conajmniej 3/4 obecnego składu rady miasta i na tych ludzi na pewno nie zagłosuję. Krótko mówiąc, jak to rzekł kandydat z Jaworzna "ja pie****e nie wiem" Mr. Green Czy macie podobne odczucia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
philips4



Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 73
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Lis 17, 2010 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam podobne odczucia. Dobrze by też było, żeby nieco odmłodzić obecną Radę Miasta, bo niby dlaczego ciągle są jedni i Ci sami ? Nie mogłoby być pół na pół ? Przecież zmiany i wprowadzenie czegoś czy kogoś nowego też mogą dużo wnieść. Czasami naprawdę to pomaga, przecież młodzi mają ogromną gamę pomysłów, a co najważniejsze - chce im się chcieć !. A co myślą inni? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Sro Lis 17, 2010 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja napiszę od siebie.

Prezydent - nie wiem. Nie starosta i chyba nie obecny - przewalił sobie u mnie tym, że odpuścił walkę o strefę. Na 90% pusty głos.

Miasto - Andrzej Pach - trochę znam tego pana, ma doświadczenie w pracy samorządu chociaż nie znam osiągnięć. Kojarzę go z Wydziałem Komunikacji jak jeszcze był w UM. Pozostałych kandydatów nie znam. No i nie był radnym więc nie etatowy biorca diet.

Powiat - Maria Kaszek - szczegóły opisałem tutaj -> http://www.forum.wirtualnyknurow.pl/viewtopic.php?p=66012#66012 Dlatego jeszcze raz proszę o rozważenie i wybór tej kandydatury.

Sejmik - Tomasz Pasławski - zasadniczo tylko dwa powody - knurowianin (drugiego kandydata nie znam) i świetny muzyk, chociaż nie znam osobiście i nie wiem czego można oczekiwać od niego jako "posła".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sasza1976



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 1267

PostWysłany: Sro Lis 17, 2010 11:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonim , to jak kazdy tak wybiera "...knurowianin (drugiego kandydata nie znam) i świetny muzyk..." to lepiej jak zapodzieje Ci sie dowod w tym dniu i nie pujdziesz na wybory .

Taka była ta kampania wyborcza - "jo go nie znom ale kolega mi godoł ze jest fajny chop".
Po Polsku nie warto nawet o nej pisać Not talking

Za cztery lata byc moze będę pisał z czystym sumieniem i świadomie o moim kandydacie na w/w stanowiska etc. Czego i Wam życzę .

W tym roku wygrywają kandydaci z pierwszych miesjsc na liscie . Gratuluję.
_________________
nie osądzaj mnie , ani dobrze ,ani źle
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Latu



Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 19

PostWysłany: Sro Lis 17, 2010 11:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sasza - a to nasza to jest wina, że nie wiemy jakoś szczególnie dużo o kandydatach ???????

Każdy idzie na tego, o którym coś wie. Jak wiem, ze ten ktoś jest zły to na niego nie głosuję. Jak wiem, że jest dobry to głosuję. O niektórych faktycznie mało wiemy...albo i nic nie wiemy.

Ja aukrat cały czas byłam pprzekonana, by na te wybory wogóle nie pójśc. Zdanie zmieniłam dopiero po informacji, że kandyduje Maria Kaszek i idę głosować tylko z jej powodu, bo dla niej warto ruszyć się z miejsca i oddać swój głos. A reszta moich wyborów to tak mniej lub bardziej przemyślana jest i jeszcze może się zmienić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Czw Lis 18, 2010 12:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Sasza - rozmawiałem z wieloma znajomymi i też są w kropce. Zobacz ile jest komitetów, ilu kandydatów. Albo nie znają kandydatów albo są z innego okręgu. Być może Ty nie masz tego dylematu, bo być może będziesz głosował na brata, kuzynkę, szwagra, ciotkę a może i na samego siebie...

Jaki mam inny wybór? Osoba, na którą na pewno oddałbym głos startuje z innego okręgu więc nie da rady. Dlatego wśród tego planktonu staram się wyłowić choćby kijankę.

Mógłbym napisać, że zagłosuję na Ruch Autonomii Śląska ale wtedy prawdziwi Polacy albo ci, którzy się za takich uważają zaraz by mnie tu zaczęli wyzywać od separatystów, faszystów czy innych.

Dlatego do Sejmiku zagłosuję na knurowianina. Choćby tylko dlatego, że część podatków z diety trafi do kasy miasta. A jak pewnie wiesz gmina ma znaczną korzyść z podatków PIT, bo trafia tu 35% tego podatku. Tak więc nawet jeżeli to w ciągu kadencji to wystarczy na 10 m. kw. chodnika to uważam, że lepiej jak te pieniądze w Knurowie będą niż gdyby ich nie było.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sasza1976



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 1267

PostWysłany: Czw Lis 18, 2010 12:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem tak , moich kolegów ,znajomych, znajomych znajomych a nawet członków rodziny nie poprę i nie oddam głosu .
Nie znam ich programów i jakos o poznanie szczegolnie nie zabiegałem bo to nie ja mam sie do nich przekonac tylko oni maja przekonac mnie, abym oddal na nich glos .
Ta kampania wyborcza to dla mnie " cisza ". Plakaty wielkich i srednich i kilku mniejszych są widoczne i dla wielu drażniace . Skromni ktorych warto wybrać mają najmniejsze ulotki i niestety najmniejsze szanse aby zostali wybrani. Na listach są na ostanich miejscach czyli -bez szans.
Traktujmy wybory wreszcie powaznie a nie bo znajomy bo ciocia , znajoma , bo znam twarz , nazwisko .Kogo wybrac ? no własnie kogo , skoro nikt oprócz powieszenia plakatow publicznie nie wykrzykiwał - mnie , mnie wybierzcie bo....
_________________
nie osądzaj mnie , ani dobrze ,ani źle
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
knurowianin_007



Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 214

PostWysłany: Czw Lis 18, 2010 1:37 am    Temat postu: re: Odpowiedz z cytatem

Kampania wygenerowała tony śmieci walających się po mieście (ulice, klatki, itd), przerodziła się w walkę o stołek - posadkę.

Kilka osób jest wartych uwagi - chodzby poprzez to że zanim zaczeły bawić się polityką coś sobą reprezentowały jako społecznicy... (dla przykładu Tomasz Rzepa... nie koniecznie sie z nim zgadzam w kwestiach pogladów politycznych ...ale.. od zawsze jak pamietam poswiecił pracy społecznej.. robił wiele jako kurator.. pomagał dzieciom itd).

Te straszące twarze - porozklejane gdzie tylko się da ... to osoby nie mające nic w swoim dorobku ... po za aspiracjami politycznymi ..

zauważyliście że to już prawie rodzinny biznes...

farsa ... kolejne 4 lata wypychania kiesy, dbania o swoje ....

a ty szaraku patrz na szopkę i cierp biede ... jak zawsze..
no bo co ci pozostało
_________________
Pozdrawiam -= Knurowianin_007 =-

teraz :
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MaxWeber



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 37
Skąd: KNW

PostWysłany: Czw Lis 18, 2010 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W innym temacie przedstawiłem swoje decyzje wyborcze, zgodnie z tym tematem postaram się przedstawić czym mnie kto przekonał:

I. ADAM RAMS- uważam, że miasto dobrze się rozwija jestem świadomy, że mogło by być lepiej ale moim zdaniem nie zagwarantuje tego kontrkandydat, nie jestem zachwycony ale dotychczasowa działalność A.R pozwala mi oddać głos z czystym sumieniem.

II. KRYSTYNA ŁYŹNIAK- nie znałem zbytnio kandydatów z mojego okręgu ale przyjaciel wręczył mi ulotkę tej Pani i przy okazji powiedział, że warto. Zaufanie co do rozskądku kolegi + pozytywna ocena informacji zawartych w ulotce= głos na K.Ł 21.11.2010

III. EWA JURCZYGA- podczas mijającej kadencji co jakiś czas czytałem czy też słyszałem o jej aktywności (Uniwersytet Trzeciego Wieku, Nominacja do "Diany", interpelacja ws. przystosowania wejścia do starostwa dla osób niepełnosprawnych etc) w samej kampanii spodobała mi się prezentacja na: http://www.szczyglowice.pl/forum/viewtopic.php?t=536.

IV. TOMASZ PASŁAWSKI- może i wstyd się przyznać ale decyzja podjęta na zasadzie "chłop z Knurowa, niech będzie ktoś od nas". Chociaż z drugiej strony pozostali kandydaci w jakiś sposób dotarli do mnie podczas kampanii Ci do sejmiku nie, więc w pewnym stopniu usprawiedliwiam swój słabo uzasadniony głos.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marekdym



Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 620

PostWysłany: Czw Lis 18, 2010 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sasza1976 napisał:

W tym roku wygrywają kandydaci z pierwszych miesjsc na liscie . Gratuluję.

Zauważyłem taki trend, ale tylko jeżeli chodzi o Partie. Reszta komitetów dostarczyła prawie kompletne materiały (serwis www, anons na miastoknurow.pl,WK, wybory.knurowa.pl). U obydwu Partii jest ten sam schemat - całkowity brak materiałów w internecie - kampania prowadzona tak, żeby w żadnym wypadku wyborca nie miał okazji zaznajomić się z kandydatami, więc głosuj na jedynkę, bo ta jest "błogosławiona" Smile. Niezbyt dobrze świadczy to o kierownictwach sztabów - bądź co bądź starych wyjadaczach - w ich przypadku to nie jest pomyłka ani niedopatrzenie Sad
W zasadzie chciałoby się rzec chwała tym, którzy przebili się i chociażby sami umieścili swoje anonsy na forum WK (najodważniejsi Smile ), www.wybory.miastoknurow.pl , lub www.wybory.knurowa.pl (bezpłatnie).

Korzystajcie dopóki możecie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka