Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Krzysztof Szymoszek - Kandydat do Rady Miasta
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzysztof Szymoszek



Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 12
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lis 13, 2010 2:18 pm    Temat postu: Krzysztof Szymoszek - Kandydat do Rady Miasta Odpowiedz z cytatem

Drogi Wyborco!

W nadchodzących wyborach samorządowych jestem kandydatem do rady miasta w okręgu wyborczym nr 1. Liczę bardzo na Twoje poparcie, udział w wyborach i oddanie głosu na listę nr 27 KWW „Moja Gmina, Nasz Powiat” pozycja nr 2. Nie obiecuję „złotych gór”, jak to czynią niektórzy kandydaci i znikają później na cztery lata. Nie obiecuję, że rozwiążę wszystkie zgłoszone mi problemy, że mam na nie „gotową receptę”. To, co właściwie mogę obiecać? Mogę obiecać to, że będę Twoim radnym. Postaram się na bieżąco reagować na zgłaszane przez Ciebie sprawy. Nie jestem Świętym Mikołajem i nie rozwiążę wszystkich zgłoszonych przez Ciebie problemów. Ale zawsze się nimi zajmę! Postaram się Ciebie nie zawieść. Proszę o Twój głos! Mam nadzieję jako radny zająć się najbardziej palącymi problemami, jakie występują w naszym mieście. Mam również nadzieję, że uda nam się razem stworzyć taką listę problemów do rozwiązania.

Dzisiaj chciałbym poruszyć sprawę bezpieczeństwa mieszkańców Knurowa. W trakcie wielu rozmów z mieszkańcami naszego miasta zadziwiająco często można usłyszeć narzekanie na sposób oznakowania i organizację ruchu na ulicach Knurowa oraz działalność Straży Miejskiej. Sprawę nieprawidłowego oznakowania ulic i „mnożenia” ilości znaków drogowych na razie pozostawiam. Sprawą Straży Miejskiej postanowiłem zająć się od razu. Prawie każdy z nas miał już kontakt ze Strażą Miejską. Wielu z nas o tym kontakcie chciałoby jak najszybciej zapomnieć. Każdy z nas doskonale wie, czego oczekuje od strażników. Moim zdaniem powinni oni przede wszystkim czuwać nad bezpieczeństwem w miejscach publicznych i zwalczać przypadki chuligaństwa, egzekwować przepisy czystości, a karanie nielegalnie parkujących powinno być tylko ich „ubocznym” działaniem. Tymczasem straż miejska ma odmienne priorytety. Strażnicy są zadziwiająco szybcy i skuteczni jak trzeba kogoś ukarać mandatem za złe parkowanie. Wezwanie jednak strażników miejskich na interwencję, graniczy w niektórych porach dnia z cudem. Zadałem więc sobie pytanie czy Straż Miejska jest nam potrzebna? Są miasta w Polsce (Chrzanów, Stalowa Wola) gdzie jej nie ma… i nikt nie narzeka. Oczywiście taka ewentualna likwidacja tej formacji, musiałaby pociągnąć za sobą pewne inne działania – np.: dofinansowanie policji w Knurowie. Zamiast strażników miejskich, ulice Knurowa mogliby patrolować dodatkowi policjanci. Zatrudnienie dodatkowych funkcjonariuszy opłacanych z budżetu miasta dopuszcza art. 13, ust. 3 ustawy o policji. Policja oceniana jest zawsze lepiej niż Straż Miejska. Policjanci mają większe doświadczenie i budzą respekt w przeciwieństwie do strażników miejskich. Dzięki tej zmianie policja zyskałaby też dodatkowe samochody, mogłyby wzrosnąć pensje funkcjonariuszy itp.

Miasto Knurów stałoby się bezpieczniejsze. Wiem, że tym wpisem „wbiłem kij w mrowisko”. Sam do końca nie jestem przekonany do całkowitej likwidacji tej formacji. Ale coś z tym trzeba zrobić. Rocznie miasto Knurów „wpompowuje” w tą nieruchawą formację około 1,5 mln zł.

Obiecuje jako radny zająć się to sprawą i oczekuję dyskusji na ten temat.
_________________
Pozdrawiam,
Krzysztof Szymoszek

Moja strona: www.WyboryKnurow.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
JurgenKlinsman



Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 362

PostWysłany: Sob Lis 13, 2010 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może zlikwidować obie formacje Mr. Green
_________________
M-jak mordo ty moja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zdzichu_Klucznik



Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 70

PostWysłany: Sob Lis 13, 2010 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe ile kosztuje miasto taka nieruchawa formacja jak Rada Miasta - z dietami i wszystkimi innymi kosztami funkcjonowania?
Ma Pan jakiś pomysł na to?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysztof Szymoszek



Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 12
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lis 13, 2010 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak. Mam pomysł. Proponuję oddać głos na mnie… - możesz mieć Pan pewność, że Rada Miasta przestanie być „nieruchawa”.

Za głos z góry dziękuję i oczekuję nadal uwag na temat Straży Miejskiej.
_________________
Pozdrawiam,
Krzysztof Szymoszek

Moja strona: www.WyboryKnurow.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Danirad



Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 1551
Skąd: K N W

PostWysłany: Sob Lis 13, 2010 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysztof Szymoszek napisał:
Tak. Mam pomysł. Proponuję oddać głos na mnie … - możesz mieć Pan pewność, że Rada Miasta przestanie być „nieruchawa”.

hahaha a może tak więcej szczegółów? Jak narazie nie przekonał mnie pan zdaniem: Proponuję oddać głos na mnie … - możesz mieć Pan pewność, że Rada Miasta przestanie być „nieruchawa”.
troche to banalne i śmieszne nie uważa Pan?
to coś w stylu głosuj na mnie a znajdę ci pracę
_________________
========
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stokrota41



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 193

PostWysłany: Sob Lis 13, 2010 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panie Krzysztofie - zgadzam się Daniradem - obiecuje Pan gruszki na wierzbie. A co do bezpieczeństwa -to też słabiutko - straż miejska zawsze była czarnym koniem podczas wyborów. Ale jeżeli już coś się chce zrobić w tym temacie - to należałoby go najpierw dokładniej rozeznać, a nie wciskać kiełbasę wyborczą. Samorząd może oczywiście sponsorować etaty policyjne, ale to wcale nie znaczy, że będzie lepiej - Policja nie zajmuje się takimi dupinami jak czystość w mieście, złe parkowanie czy srające pieski itp. I miasto też nie będzie nic miało do powiedzenia w kwestii TYCH etatów policyjnych, którzy będą podlegać tylko i wyłącznie Komendantowi Policji. Używa Pan tanich chwytów wyborczych - i tym samym przekonał mnie Pan, aby na Pana nie głosować.
_________________
Absurdalność daje się wyrazić tylko za pomocą humoru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysztof Szymoszek



Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 12
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lis 13, 2010 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak na razie to ja nic nie obiecałem. O gruszkach na wierzbie nie może być więc mowy… Poruszyłem dzisiaj sprawę bezpieczeństwa w naszym mieście, bo to jest najczęstszym tematem moich rozmów w trakcie prowadzonej kampanii wyborczej. Nie interesuje mnie co jest „czarnym koniem” wyborów, ale lepiej jest chyba „wstrzelić się” w tematy interesujące nas wszystkich niż pisać jakieś ogólnikowe szumne slogany. Wracając do tematu, pisze Pani że Policja nie będzie zajmowała się „…takimi dupinami jak czystość w mieście, złe parkowanie czy srające pieski itp.”. Ma Pani rację, ale nie zdarzyło mi się także zauważyć, aby tym problemem zajmowała się Straż Miejska! Jeżeli chodzi o dodatkowe etaty dla funkcjonariuszy policji, to chyba ja mogę Pani zarzucić brak wiedzy w tym temacie. Owszem policjant zawsze podległy będzie swoim przełożonym, w tym komendantowi. Warunki współpracy pomiędzy miastem a komendantem wojewódzkim policji można jednak zawsze precyzyjnie uzgodnić jeszcze przed zatwierdzeniem przez komendanta głównego policji! I to nie żaden „tani chwyt wyborczy” tylko fakt. Do realizacji tego pomysłu droga daleka, ale jak nikt tego tematu nie ruszy, to za cztery lata znów będzie „tanim chwytem wyborczym”. W sprawie bezpieczeństwa na ulicach Knurowa mam jeszcze parę takich „tanich chwytów wyborczych” i nie zawaham się ich użyć…. To też chociażby idiotyczne, a czasami wręcz kuriozalne oznakowanie naszych ulic…- ale tym innym razem. Myślę, że przekonałem Panią... Ci co mnie znają mogą potwierdzić, że potrafię sprawy doprowadzić „do końca”…
_________________
Pozdrawiam,
Krzysztof Szymoszek

Moja strona: www.WyboryKnurow.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Zdzichu_Klucznik



Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 70

PostWysłany: Sob Lis 13, 2010 10:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, że pan nie widział co robi straż miejska to nie znaczy, że tego nie robiła. Proszę się rzetelniej przygotować do publicznej oceny jakichkolwiek instytucji, a nie posługiwać się populistyczną krytyką.
Dowody panie kandydacie! Dowody!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maver



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 380
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lis 13, 2010 11:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysztof Szymoszek napisał:
Tak. Mam pomysł. Proponuję oddać głos na mnie… - możesz mieć Pan pewność, że Rada Miasta przestanie być „nieruchawa”.

Za głos z góry dziękuję i oczekuję nadal uwag na temat Straży Miejskiej.




Skoro mogę mieć pewność, to podpiszesz Pan weksel na 10 000 zł, że jeżeli to się nie zmieni to te pieniążki idą na jakiś dom dziecka? Wink

W końcu pewność to pewność
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 12:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Panie Krzysztofie!

Bardzo cieszy mnie fakt, że znalazł się kolejny kandydat do RM, o którym mogę powiedzieć coś więcej niż to, że znam tylko z widzenia. Od kilku już lat obserwuję Pana poczynania jako członka zarządu wspólnoty mieszkaniowej (mieszkamy po sąsiedzku). Z moich spostrzeżeń wynika, że jest Pan osobą bardzo energiczną, przedsiębiorczą, pełną zapału do pracy i co najważniejsze potrafi Pan osiągnąć zamierzony cel. Takich ludzi potrzeba w RM!

Przeczytałem Pana prezentację na forum i plany wobec Straży Miejskiej od razu nasunął mi się dialog z kultowego filmu Pasikowskiego "..... wy wyżej wała nie podskoczycie więc nie róbcie sobie jaj...".
Z zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem publicznym jestem związany od ładnych kilku lat i mogę stwierdzić nieskromnie, że jestem "dobry w te klocki" (przepraszam za kolokwializm).
Jak słusznie moi przedmówcy zauważyli SM pełni w mieście dwie bardzo ważne funkcje a mianowicie: jest solą w oku ludzi, którzy mieli niemiłe doświadczenia z SM oraz jest wspaniałą kiełbasą przedwyborczą dla kandydatów do RM, poza tym jak już Pan sam wspomniał wykonuje kilka pomniejszych zadań (mandaty, interwencje itp...). Wielokrotnie analizowałem ze znajomymi możliwości rozwiązania tej nieszczęsnej formacji i dofinansowania zaoszczędzonymi pieniędzmi Policji, pojawił się nawet pomysł zastąpienia SM firmą ochroniarską zatrudniającą ludzi lepiej wyszkolonych, którzy nie będą się bali podejmować interwencji w sytuacji zagrożenia. Jak się okazało pomysły te były do zrealizowania ale wszelkie procedury i biurokracja a także ryzyko, że coś nie wypali i miasto zostanie z kilkoma policjantami na komisariacie bez możliwości ich dofinansowania sprawiły, że owe pomysły pozostały tylko w sferze fantazji.
Chce Pan zadbać o bezpieczeństwo Knurowian gwarantuję Panu, że jeśli zostanie Pan radnym przekażę w Pana ręce kilka konkretnych i opracowanych projektów autorstwa mojego i znajomych ze Studium Sztuk Walk mających na celu poprawę bezpieczeństwa, propagowanie sportu itp.
Wydaje mi się, że więcej głosów zdobędzie Pan jeśli zajmie się np. rozszerzeniem zaplecza dla boiska Orlik (chodzi o problem parkingu, który nie jest Panu obcy), czy też zobligowanie funkcjonariuszy Policji i SM do częstszego odwiedzania rejonów tego obiektu i podejmowania tam interwencji (wielokrotnie osobiście interweniowałem jako osoba prywatna bo SM nie miała wozu a Policja była w akcji). Nadmienię, że sprawą parkingu zajął się już wcześniej Pana konkurent i sąsiad zarazem, może więc warto połączyć siły i działając wspólnie osiągnąć oba cele (parking i członkostwo w RM). Potem gwarantuję, że pracy i pomysłów Panu nie zabraknie (deklaruję pełną współpracę).
Z całego serca życzę Panu Powodzenia...

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 3:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam jedno konkretne pytanie: czy byłby Pan gotów głosować za pozbawieniem radnych diet albo zrzec się diety na jakiś ważny cel publiczny?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JurgenKlinsman



Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 362

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 6:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja już mam nazwę dla nowej formacji Police Jusiju Fuji Miejska Ochrona.
_________________
M-jak mordo ty moja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysztof Szymoszek



Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 12
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ Zdzichu_Klucznik
Nie musimy WIDZIEĆ strażników miejskich wykonujących swoje czynności, jak słusznie Pan zauważył Pan, ale powinniśmy WIDZIEĆ efekty ich pracy!!! Wyjdź Pan na ulice naszego miasta – tam są dowody i życzę, aby Pan nie wlazł w … . Krytykując pracę Straży Miejskiej nie opieram się tylko na „zasłyszanych” informacjach, ale przede wszystkim na swoich osobistych doświadczeniach (brak interwencji na wezwanie). Słowo „populistyczny” stało się modne. Jak widać, może to być bicz na każdy pomysł, wniosek, krytykę…
_________________
Pozdrawiam,
Krzysztof Szymoszek

Moja strona: www.WyboryKnurow.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Krzysztof Szymoszek



Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 12
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ Xander_cage
Cieszy mnie Pana wypowiedź. Nie oczekuję bowiem „pełnej akceptacji” mojego pomysłu, ale rzeczowej dyskusji na ten temat. Z zainteresowaniem zapoznam się z każdym projektem dotyczącym bezpieczeństwa Knurowian i przeprowadzonymi wcześniej analizami „możliwości rozwiązania tej nieszczęsnej formacji (patrz Straż Miejska) i dofinansowania zaoszczędzonymi pieniędzmi Policji". Może da się cos zrobić, aby ten pomysł nie pozostał „tylko w sferze fantazji”.
Temat parkingów to temat „rzeka”. Powiem szczerze, w swojej dotychczasowej działalności, jako członek zarządu wspólnoty mieszkaniowej, nie liczyłem nawet na jakąkolwiek pomoc ze strony władz miasta. Miałem tylko nadzieję, że nie będą przeszkadzać! Niestety, pomimo wykonania kompleksowego projektu zagospodarowania terenu (w tym parkingu) decyzję lokalizacyjną otrzymaliśmy dopiero po niecałych 2 miesiącach, po osobistej interwencji u Pani V-ce Prezydent Knurowa. Pozwolenia na budowę nie otrzymaliśmy do dzisiaj, gdyż czekamy nadal na zgodę na wejście w teren miasta. Ta opieszałość pracy urzędu spowodowała, że w moim programie wyborczym temat: „żeby urzędy działały sprawniej i były bardziej „przyjazne” dla interesantów” znalazł się na pierwszym miejscu. Ze względu na zbliżającą się zimę i brak ww. pozwolenia, budowę parkingu będziemy mogli rozpocząć dopiero na wiosnę. Z powyższych powodów musiałem wiec odmówić knurowskiej firmie wykonanie ww. parkingu w tym roku – a to ma też pośredni wpływ na zatrudnienie, podatki itp.
Sprawa parkingu obok boiska „Orlik” łączy nas wszystkich. Ktoś nie pomyślał o ich wielkości. To, co wybudowano do tej pory – to trudno nazwać parkingiem. Kuriozalny był też pomysł wybudowania „pseudoronda” na ulicy Ułanów!
Ma Pan rację – RAZEM ZROBIMY WIĘCEJ!
_________________
Pozdrawiam,
Krzysztof Szymoszek

Moja strona: www.WyboryKnurow.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ Krzysztof Szymoszek: solidaryzuję się z Panem w ocenie, że urząd w kontakcie z inwestorami jest nieudolny i pracuje skandalicznie opieszale. Wie to chyba każdy, kto miał do załatwienia cokolwiek w obszarze inwestycji. Oficjalnie ten bałagan zakrywa się niestety propagandą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka