Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowiny Gliwickie o knurowskiej stronie UM i RM
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mela



Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 82
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Paź 05, 2010 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raqoo napisał:
Czyli chodzi wyłącznie o utrzymanie kolejne stołeczka.

Zapytałem Ciebie nie w celu ataku czy odpytania, ale skoro to tak odebrałaś no to mi przykro z tego powodu i mogę Ciebie tylko przeprosić.

A możesz jasniej? Bo nie wiem jaki stołeczek masz na myśli Dontknow
Odpowiedziałam Ci na pytanie, a nie atak i tyle, znam temat więc sie wypowiadam i nie wiem co ma piernik do wiatraka, chyba mnie bierzesz za kogoś innego Mr. Green
_________________
Wystarczy być w tłumie, by stracić rozum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
h2o



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 10

PostWysłany: Wto Paź 05, 2010 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mela napisał:
raqoo napisał:
Jeżeli są jawne to dlaczego jednak nie ma ich na BIP'ie ? No jak mogę dokonać wglądu do zawartych umów jak niema ich na BIP'ie? Po co mam dzwonić jak są jawne i mogą być udostępnione na BIP'ie.


Nie ma przepisu, który by wprost nakazywał publikowanie umów w BIP-e. Poza tym pokaż mi jakikolwiek BIP, w którym takie umowy są zamieszczane (bo ja przynajmniej się nie spotkałam). Niedługo będziesz chciał, żeby wszystkie dokumenty jakie są wytwarzane w danej instytucji publicznej zamieszczać na BIP-e, bo są jawne, bo Tobie nie chce się zadzwonić do takiej instytucji i zapytać. To co publikuje się w BIP-ach ściśle wynika z ustawy o dostępie do informacji publicznej, dokładnie o tym mówi art. 8 w związku z art. 6. Pozostałe zgodnie z art. 10 są udostępniane na wniosek (ustnie lub pisemnie) i takie prawo obowiązuje w Polsce. Poza tym każdy BIP ma swoją określoną pojemność za którą należy płacić, więc nie można nieskończenie umieszczać tam wszystkich dokumentów. Nie wszystko więc co jest jawne oznacza, że musi być zaraz zamieszczane w BIP-ach.
A jeżeli wg Ciebie zawierane umowy miały być publikowane w BIP-ach to już wyobrażam sobie ich zamieszczanie ze wszystkimi załącznikami, którymi niejednokrotnie sa projekty budowlane danej inwestycji. Kilka zamieszczeń i BIP zapełniony i co dalej?


urzędniczka? Mr. Green mówisz tak jakby bardzo zależało ci na utajnieniu tych informacji. a może to lenistwo? przy obecnych łączach internetowych i porządnym hostingu nawet publikacja tych załączników to mały pryszcz, a co dopiero podanie kilku-kilkunastu cyfr jak ktoś powyżej napisał. wiem, że można zalać urząd setkami pism o takie rzeczy, ale czy o to naprawdę chodzi ludziom z ratusza, o to żeby odpowiadać? dla mnie to w jakiś sposób poniżanie mieszkańców, którzy muszą się prosić o jawną informację.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mela



Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 82
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Paź 05, 2010 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

h2o napisał:
urzędniczka? Mr. Green

Informatyczka Mr. Green
h2o napisał:
mówisz tak jakby bardzo zależało ci na utajnieniu tych informacji. a może to lenistwo?

Jakich informacji? Możesz konkretniej?
h2o napisał:
dla mnie to w jakiś sposób poniżanie mieszkańców, którzy muszą się prosić o jawną informację.

Jeżeli korzystanie z Twoich uprawnień jest dla Ciebie poniżaniem, to pewnie "mamusia" za Ciebie wszystko załatwia, bo albo wstydzisz się zapytać, albo ujawnić, albo nie wiem co? Nawet nowego nicka dziś założyłe/a/ś
Wystarczy wysłać e-maila z zapytaniem i się pod nim podpisać, ot cała filozofia Smile Jakoś z tego korzystam i nie narzekam.
Na marginesie - niektórzy tu pochlebiają urzędnikom, kojarząc zacytowanie paru artykułów prawnych ściśle z taką funkcją. A co jeśli powiem, że jeszcze znam kodeks drogowy, karny, cywilny, konstytucję itd. będę adwokatką, a może policjantką Mr. Green
_________________
Wystarczy być w tłumie, by stracić rozum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Paź 05, 2010 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mela napisał:
Wystarczy wysłać e-maila z zapytaniem i się pod nim podpisać, ot cała filozofia Smile
No tak, tylko ten podpis musi być elektroniczny za kilkaset zeta. Bo na normalne maile odpowiedź przychodzi, jak się urzędnikowi zechce. A tak mniej więcej w połowie nie przychodzi.
Ps. E-urząd i podobne Sekapy oceniasz pewnie wysoko? Udane wdrożenie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mela



Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 82
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Paź 05, 2010 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
No tak, tylko ten podpis musi być elektroniczny za kilkaset zeta. Bo na normalne maile odpowiedź przychodzi, jak się urzędnikowi zechce. A tak mniej więcej w połowie nie przychodzi.


Ale czy Ty napewno z tej formy skorzystałeś, tzn. ze zwykłego e-maila, bo mnie się nie zdarzyło, żeby Urząd nie odpowiedział, tylko, że trzeba się pod tym e-mailem podpisać się z imienia i nazwiska, bo na anonimy żadna instytucja nie odpowie. A na brak odpowiedzi przysługuje skarga.
W dzisiejszym świecie e-mail to przecież chleb powszedni.

secundo napisał:
Ps. E-urząd i podobne Sekapy oceniasz pewnie wysoko? Udane wdrożenie?

Na to pytanie nie potrafię Ci odpowiedzieć, nie mam takich kompetencji, ale myślę, że tak jak wszystko ma swoje dobre i złe strony, to i tu zdania są podzielone. Póki co, ja napewno nie kupię sobie podpisu elektronicznego, chyba, że cena spadnie do złotówki. Smile
_________________
Wystarczy być w tłumie, by stracić rozum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
h2o



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 10

PostWysłany: Wto Paź 05, 2010 11:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko wytłumacz mi mela dlaczego urzędnicy nie mogą wszystkich informacji wprowadzić od razu do internetu, a wolą mieszkańcom utrudniać dostęp do wielu pożytecznych informacji? tracą na tym wszyscy, czas, niektórzy nawet pieniądze. a urząd jak widać nie tylko po moich wpisach uchodzi za mało wiarygodny. co z tego, że mogę wysłać maila, skoro odpowiedź otrzymam po kilku dniach? jeśli jestem przedsiębiorcą i biorę udział w przetargu, to liczy się każdy dzień, jeśli jest jakieś dofinansowanie, to również jest czas naboru. to miastu powinno zależeć, żeby w przetargach brali udział najlepsi i najtańsi, a nie tylko tacy, którzy mają czas się pytać i wysyłać maile; to miastu powinno zależeć na tym, aby mieszkańcy możliwie najliczniej korzystali z dofinansowań i inwestowali. brak publikacji niektórych rzeczy nie tylko utrudnia niektórym korzystanie z wielu opcji, ale każe również się zastanowić, dlaczego tak się dzieje. w ten sposób zwłaszcza tam, gdzie są w temacie pieniądze, powstają domysły i mocne podejrzenia, wobec urzędnika, jego bezpośredniego przełożonego, a nawet prezydenta, który jak podejrzewam jest najmniej winny temu "lenistwu". potrafię jeszcze zrozumieć, że załączniki do umów to duże pliki (choć to śmieszne tłumaczenie i jako informatyczka dobrze o tym wiesz - nawet 100MB to niewielki problem przy dobrym łączu i odpowiednim hostingu), ale czasem nie są publikowane chociażby groteskowe informacje, jak tu ktoś podał, godziny pracy. po prostu komuś się nie chce, choć nie jest to informacja objęta tajemnicą. a może to wina knurowskiego bipu, w którym nie da się wprowadzać cyferek i załączników?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mela



Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 82
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Paź 06, 2010 12:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

h2o napisał:
...

Masz dużą rację, ze szybkość działania wszelkich instytucji ma swoje znaczenie i napewno pomaga w poruszaniu się w gąszczu różnych przepisów, ale nie sądzę, aby to wola urzędnika miała tu znaczenie. Każda instytucja ma swoje procedury działania nie tylko na podstawie przepisów, ale też wewnętrzne, do których każdy pracownik powinien się stosować, czy stosuje to pewnie zależy od danego człowieka, jak wszędzie na kogo trafisz tak masz. Ja swego czasu załatwiałam w jednym ze Starostw (nie gliwickim) kilka spraw i byłam zaskoczona niesamowitą uprzejmością, wręcz tryskającą humorem, owszem musiałam trochę połazić od pokoju do pokuju, ale co chciałam załatwiłam, a jak czegoś nie mogłam dostać od ręki, to powiedzieli kiedy mi przyślą lub kiedy mogę się po to zgłosić i wszystko było tak jak powiedzieli. Nawet telefonicznie pytałam i było jak trzeba. To normalne, że wszystkiego nie załatwisz w jednym "okienku", bo taka jest struktura każdej instytucji. Każda sprawa jest inna i każda wymaga innej wiedzy, innego działania. Zgadzam się że np. godziny pracy to podstawa, ale zdarza się też tak, że niektórzy nie potrafią tych informacji poprostu znaleźć chociaż są one dostępne. Ja naprawdę wiele informacji znajduje w internecie, patrzyłam przed chwilą na knurowski BIP i są godziny urzędowania http://www.knurow.bip.info.pl/dokument.php?iddok=7638&idmp=805&r=o, przetargi też są publikowane, skoro bierzesz w nich udział wystarczy zastosować się postawionych wymagań. Nie wiem jaki e-maile miałyby Ci pomóc w udziale w przetargu, czytasz ogłoszenie, składasz ofertę w określonym terminie, a jak zadajesz pytania do przetargu, to muszą Ci odpowiedzieć, innej opcji nie ma. A jak coś jest nie tak, zgłoś gdzie trzeba. Poza tym są też informacje, które trzeba wytworzyć dla wnioskodawcy, bo instytucja zwyczajnie ich nie posiada, niewiem np. jakieś statystyki, analizy, zestawienia, albo przygotowanie kopii jakiś dokumentów, itp. Wiadomo, że to wymaga czasu i nie dostaniesz tego od ręki, a poza tym jak ktoś chce dostać np. papierową wersję dokumentów, to przy obszernej ilości może być obciążony kosztami, bo niby dlaczego akurat jemu instytucja miałaby na koszt podatników coś dawać za darmo. Za BIP też się płaci i to dana instytucja decyduje za jaką pojemność zapłaci. Osobiście mogę z kolei ponarzekać np. na jedną firmę energetyczną. Państwo w państwie i tyle, a mają się za niewiadomo kogo.
_________________
Wystarczy być w tłumie, by stracić rozum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dawid Komuda



Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 168
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Paź 06, 2010 6:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mały off.
W niektórych miastach sesje rady miejskiej można zobaczyć on-line w czasie rzeczywistym. Egzotyczny serial jest warty uwagi, zwłaszcza gdy słychać szeptane komentarze radnych o przemawiających kolegach. Jak można się domyśleć wartość merytoryczna tych komentarzy jest różna. Nie wspominając o słyszalnych prywatnych rozmowach przez telefon.

Może we wszystkich miastach, posiedzenia rady miejskiej powinny być do obejrzenia w internecie. W naszym, mogło by to odnieść całkiem pozytywny skutek. Niezinformatyzowani radni poczuli by oddech cybernetycznego brata na sobie.
_________________
www.eknurow.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Sro Paź 06, 2010 7:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I ja nie moge narzekac na odpowiedzi na maila zawsze dostalem poprawna odpowiedz z UM co prawda mail byl przyslany ze wszystkimi zalacznikami tzn nawet dyskusje miedzy prcownikami kto ma odpowiedziec na moje pytanie bylo w mailu co mnie troche bawilo ale odpowiedz zawsze byla !!!

co do webcam w urzedzie to interesujaca sprawa aczkolwiek troche prywatnosci tez sie nalezy tym urzednikom bo jak tak daleko zajdziemy ze kazdy bedzie mogl zobaczyc jak Rams pracuje live to dowiemy sie w koncu jaki rodzaj alkocholu ma w biurku Mr. Green
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Dawid Komuda



Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 168
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Paź 06, 2010 8:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na posiedzenie rady może przyjść każdy. Są otwarte i publicznie dostępne. Nie widzę więc przeszkód ,wzorem innych miast, w możliwości uczestniczenia on line w posiedzeniu. Poza tym oni poruszają sprawy, które nas dotyczą. Są również +. Gdy ktoś mieszka poza naszym miastem lub za granicą jest w stanie być na bieżąco z wydarzeniami i obserwować poziom dyskusji polityków.
_________________
www.eknurow.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Paź 06, 2010 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

4 lata temu był postulat do przewodniczącego Kachla o transmisje on-line. Najpierw nie odpowiedział na maila, potem telefonował, potem odpowiedział, że rozważy, potem znowu nie odpowiadał na maile. Wniosek: tak mu zależało, że transmisji nie ma.
@Mela: każdemu się zdarzyło natknąć na myślącego, miłego urzędnika w Polsce, nawet w Knurowie. Tylko nie o to chodzi, a o system, o całość, która działa fatalnie. Dlaczego Twoim zdaniem normalne jest, że żadnej sprawy nie załatwisz w jednym okienku, tylko musisz zaliczać kolejne pokoje? To właśnie nie jest normalne!
Akurat w Knurowie w UM recepcja działa w miarę dobrze, niestety zakres spraw, jakie tam się załatwia jest podstawowy a schody i rzeczywista ocena pracy UM zaczyna się, gdy masz cokolwiek innego, niż wydanie DO, zameldowanie czy rejestracja działalności.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dawid Komuda



Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 168
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Paź 06, 2010 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety ludzie wybierają osoby, które nie są specjalistami w danej dziedzinie.
Wybrani, mają zarządzać miastem i wydziałami w zakresie, który jest im obcy. "Polityk" mający doświadczenia z innych dziedzin nie jest w stanie zarządzać odpowiednio swoimi podwładnymi. Nie jest po prostu do tego przygotowany. I tu robi się bałagan, przechodzący później w opieszałość i stagnację pracowników. Brak wyobraźni jak można usprawnić funkcjonowanie jednostki.

Gdyby się przyjrzeć wykształceniu osób zarządzających wydziałami, często są to osoby, które dostały pracę na odpowiedzialnym stanowisku za udział w kampanii wyborczej.
Jak miasto ma w tedy funkcjonować prawidłowo?

Nie odnoszę się konkretnie do naszego miasta. To problem większości urzędów w kraju.
_________________
www.eknurow.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Sro Paź 06, 2010 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nareszcie jakas kulturalnie zrobiona strona UM

http://www.knurow.pl/index.php5?lg=pl&fr=main

Serwis internetowy Urzędu Miasta w Knurowie doczekał się nowej odsłony. Strona jest obecnie rozbudowywana, możemy jednak zapoznać się już z nowym, bardziej przejrzystym układem wirtualnej wizytówki miasta. Całość sprawia dobre wrażenie i została wykonana przez profesjonalną agencję.
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Dawid Komuda



Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 168
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Paź 06, 2010 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście zmiana na lepsze. W prezentowane zdjęcia zmieniają pierwsze wrażenie o stronie. Nie ma się już poczucia, że to typowo przemysłowe miasto.
_________________
www.eknurow.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka