Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kontrole legalności oprogramowania
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gemis



Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 274
Skąd: Knurów ul.Łokietka

PostWysłany: Sob Gru 23, 2006 12:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam się całkowicie z raqoo. Ludzie kupują sprzęt niedostosowany do potrzeb, często wręcz na wyrost po to tylko by mieć najnowszy.


350 zł za system (xp home) to symboliczna kwota i warto tyle zapłacić za brak problemów z aktualizacją i mieć zawsze wsparcie techniczne, co szczególne ważne dla początkujących.

Linux też nie gryzie. Ma swoje wady i zalety, jak wszystko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Szymek



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 53

PostWysłany: Sob Gru 23, 2006 1:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety ale znam zwykłego szaraka z lubelskiego , gdzie takie naloty miały już miejsce i chłopak stracił komputer i dostał 5000 zł "nagrody".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Gru 23, 2006 1:12 am    Temat postu: szymek Odpowiedz z cytatem

Czy aby napewno bez powodu zastukali do jego domu, może miał serwer z nielegalnym softem, multimediami, może kupił komputer z instalowanym systemem (jak w Jastrzębiu było) i nawet miał na to paragon Smile. Na pewno nie była to akcja profilaktyczna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Johnny



Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 105

PostWysłany: Sob Gru 23, 2006 12:18 pm    Temat postu: Re: Johny Odpowiedz z cytatem

raqoo napisał:
Ad. 1. Czy w przypadku zakupu systemu przy nowym komputerze cena 350 zł (w przypadku WindowsXP) to dużo, moim zdaniem nie bo jest to cena wręcz symboliczna jak za sprzęt który jest elementem komputera a tak możemy traktować system operacyjny.

taak , ale zauwaz ze mowisz o wersji OEM dla przykladu prof kosztuje kolo 540zl - jakbys za ta cene dostawal normlany w pelni funkcjonalny system to jestem w stanie wydac ta kase na te oprogramowanie , ale nie bede sie bawil w akcje plyta mi pada kupuje nowego wina , jak na gwarancji padnie to sie trzeba pouzerac z nimi popwysylac rachunki kopie itp , a jak sie po gwarancji jebnie? to co mam kupic nowego windowsa? a moze leceec pozniej na piracie , to strace i kase wydana na winde i jeszcze kare....

skoro oni nas probuja ruchac to za bardzo wyboru nie ma , do tej pory mialem 4-5 plyt glownych - jakbym do kazdej mial kupowac windowsa za 540 zl to taniej by mnie wyszla emigracja do turcji i kupowanie softu na kazdym bazarze >.>

Przyrownujesz OS do czesci komputera - ok , ale z tego co wyrabia microsoft wynika , ze jak np padnie ci hmmm dysk to musisz sobie kupic nowy prcek i plyte bo PRZECIEZ tamten dysk byl uzywany z innymi podzesplami wiec jak go nie ma musisz kupic nowe - ***


Ad. 2. Wiesz z tego co obserwuję za jakie kwoty przeciętny człowiek kupuje komputer (sam doradzam i konfiguruję na zlecenie) to uważam że tak źle to Polacy nie zarabiają. Inaczej się ma sprawa do jakości sprzętu jaki kupujemy, bo kupujemy (my jako przeciętny człowiek) drogi i raczej badziewiaty sprzęt.

Z drugiej strony jak nie mam na Windows'a to czemu nie wybieram Linuksa? Ludzie się tłumaczą że nie będą się umieli znaleźć w tym, powtarzając obiegową plotkę z przed kilku dobrych lat. Następnie po kilku dniach dzwonią z podstawowymi pytaniami dotyczącymi osbługi Windows'a, czyli też nie potrafią się w tym znaleźć. Na zakończenie zacytuję zasłyszaną rozmowe (kobieta i mężczyzna w autobusie):
[K] Wiesz ten "Fotoszop" co go kolega mi zainstalował to rewelacyjny program, rewelacyjnie się nadaje do obróbki zdjęć.
[M] Tak, a co dokładnie z tymi zdjęciami robisz?
[K] No takie tam, zmieniam rozmiar, lub nazwę fotki.
(...) pozostawiam to bez komentarza, dalsza część rozmowy zeszła na prywatne tematy, ale to mi poprostu utkwiło w pamięci.

Zaznaczam, że nie jestem uprzedzony płciowo, tak było.


Jak juz gdziesz wczesniej napisalem , dla mnie komp sluzy glownie do for/email/gieronline/bardzo rzadko w cos gram w SP


wiec do zapawy grafa uzywam GIMPa a do prostych czynnosci , wsadowe zmiany wymiarow plikow , nazwy czy tez proste modyfikacje InfranView ( oba programy darmowe ) a skoro teraz wiekszosc czasu na kompie jak juz to spedzam gadajac na tsie i czesto grajac w cos ze znajomymi to powiedz mi skad sobie wezme kilenty do tych gier?
bo przewazajaca wiekszosc gier online ma klienty pod windowsa


Taki poscick na syzbko . bo nie mam teraz za bardzo czasu na rozpisywanie sie ( swieta ~~ ) ale pozniej postaram sie odpiac na ew. odpowiedzi

pzdr. i zycze wesolych swiat
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Gru 23, 2006 1:11 pm    Temat postu: Re: lukas2401 Odpowiedz z cytatem

raqoo napisał:
A ile dałeś choćby za procesor i czy będziesz wymagał od niego ciągłego rozwoju funkcjonalności ?? Bez jaj ludzie, czyli jak dla mnie dużo to jest okiej że kradne?

Za procesor połowe tej kwoty Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
woosaa



Dołączył: 30 Lis 2006
Posty: 74
Skąd: knurów

PostWysłany: Sob Gru 23, 2006 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Mam pytanko.Gdzie idzie kupic najtaniej XP HE Think ? PZDR. WESOŁYCH ŚWIĄT życzę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Johnny



Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 105

PostWysłany: Sob Gru 23, 2006 2:32 pm    Temat postu: Re: lukas2401 Odpowiedz z cytatem

lukas2401 napisał:
raqoo napisał:
A ile dałeś choćby za procesor i czy będziesz wymagał od niego ciągłego rozwoju funkcjonalności ?? Bez jaj ludzie, czyli jak dla mnie dużo to jest okiej że kradne?

Za procesor połowe tej kwoty Smile



no wiesz...
1. od procesora tego nie wymagam ( chociaz mozna krecic to tego nie robie )

2. od windowsa tez nie wymgam rozwuju funkcjonalnosci , wystarczy mi to co jest + dodatkowe programy do obronny przed sh1tem

3. napisze to jeszcze raz . gdybym mial placic za produkt w postaci wndowsa xp np prof 540zl -

Jestem na TAK , zaplace tyle ale za pelny produkt , a nie jakies okrojowne gowno , a potem zycie w strachu , ze moze jednak mam nowsza wrsje windy z poprawiona weryfikacja aktywacji i co sie stanie jelsi my plyte szlag trafi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gemis



Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 274
Skąd: Knurów ul.Łokietka

PostWysłany: Sob Gru 23, 2006 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

XP - Home 330

http://www.proline.pl/shop.php?id=legalnywindows
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Szymek



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 53

PostWysłany: Sob Gru 23, 2006 3:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mandriva 2007 - niecałe 20 zł na allegro... (nawet się bardziej opłaca niż robić to samemu, przynajmiej w moim przypadku).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
apacz11



Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 2

PostWysłany: Nie Gru 24, 2006 12:50 pm    Temat postu: 90% Odpowiedz z cytatem

Ma nielegalnego windowsa (starczy dla nas miejsca w więzieniach??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Gru 24, 2006 1:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie starczy nawet miejsca na przechowywanie tych wszystkich komputerów z nielegalnym oprogramowaniem Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Gru 24, 2006 4:00 pm    Temat postu: Johnny Odpowiedz z cytatem

Jeżeli Ci padła płyta to żaden problem w zastosowaniach domowych po konsultacji telefonicznej z Microsoftem, można otrzymać nowy numer produktu i ponownie go zalegalizować. Z drugiej strony po wypowiedziach można wywnioskować, że nie używałeś systemu zarejestrowanego ponieważ (z życia wzięte) nie zawsze jest potrzebna konsultacja telefoniczna, przy zmianie płyty spotkałem się z przypadkami, że jednak wpełni sprawnie dało sie zarejstrować system.
Jeżeli jednak faktycznie jak piszesz używasz komputera do tych kilku czynności to dlaczego windows ?? tak z przekory by później pisać że i tak używam pirackiej kopii, jeżeli tak to daj spokój i się nie wypowiadaj. Jeżeli jednak nie, to proponuję skorzystać z :

http://forum.linux.pl/?id=forum&show=post&post=102436

o całej akcji można poczytać tutaj:

http://www.linux.pl/rozdajemy/

Pozdrowienia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Johnny



Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 105

PostWysłany: Nie Gru 24, 2006 4:30 pm    Temat postu: Re: Johnny Odpowiedz z cytatem

raqoo napisał:
Jeżeli Ci padła płyta to żaden problem w zastosowaniach domowych po konsultacji telefonicznej z Microsoftem, można otrzymać nowy numer produktu i ponownie go zalegalizować. Z drugiej strony po wypowiedziach można wywnioskować, że nie używałeś systemu zarejestrowanego ponieważ (z życia wzięte) nie zawsze jest potrzebna konsultacja telefoniczna, przy zmianie płyty spotkałem się z przypadkami, że jednak wpełni sprawnie dało sie zarejstrować system.
Jeżeli jednak faktycznie jak piszesz używasz komputera do tych kilku czynności to dlaczego windows ?? tak z przekory by później pisać że i tak używam pirackiej kopii, jeżeli tak to daj spokój i się nie wypowiadaj. Jeżeli jednak nie, to proponuję skorzystać z :

http://forum.linux.pl/?id=forum&show=post&post=102436

o całej akcji można poczytać tutaj:

http://www.linux.pl/rozdajemy/

Pozdrowienia



e pytanie mamm male .... czy ty przeczytales chociaz co napisalem ?

glowna rozrywka na kompie sa gry online ( nie mowie o Q3 itp tylko o MMPORG ) a klienty do nich sa w 99% tylko pod windowsa!
Nie potrafie tego prosciej napisac Neutral

a co do konsutlacji ( supportu ) telefonicznego ...hmmm ... nie potrzebowalem tego , nie potrzebuje i nie bede potrzebowal - problemy o ile wystapia potrafie rozwiazac sam - w b. trudnych przypadkach znajomi/specjalistyczne fora ostatecznie format

wiec mi to jest do niczego nie potrzebne

PS
Patrz czesc 1sza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Gru 24, 2006 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No stres, czytałem jasne że czytałem próbowałeś uruchomić Q3 pod linuksem (??), nie to powiem Ci coś by powiększyć Twoją wiedze na temat tego systemu. Gry napisane pod obsługą OpenGl'a działają wyśmienicie pod linuksem. Q3 działał w chwili wydania go przez IdSoftware, tak na marginesie jest to jeden z pierwszych producentów gier który wydaje wersje również na linuksa, różniły się one wyłącznie instalatorem.

Ostatnio zmieniony przez raqoo dnia Nie Gru 24, 2006 5:03 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Gru 24, 2006 5:00 pm    Temat postu: johnny Odpowiedz z cytatem

Dodam jeszcze, że naprawdę nie należy wierzyć w obiegowe plotki na temat Linuksa, dla Twojej i innych wiedzy dodam jeszcze takie linki:

http://www.winehq.com/site?ss=1 - działające programy, gry pod kontrolą Linuksa z zainstalowanym WineHQ

jeszcze gry dostępne na polskiej stronie producenta Mandrivy, czy sprzedawaliby je gdyby nie działały pod Linuksem (?):

http://mandrivastore.pl/?show=gry&PHPSESSID=b5b2af2c054b73ed11a49c1f98b72cb9

niestety jeżeli ktoś chce kraść to będzie i rzeczywistość tego nie zmieni.

Sorki dla autora tego wątku, że odrobinke odeszliśmy z tematu. Powracając powtórze masz nielegelnego windowsa, jeżeli nie działasz aktywnie w p2p lub nie rozprowadzasz nielegalnych kopii jesteś naprawdę trudno do na mierzenia. Wszystkie plotki o kontrolach zmasowanych są przesadzone należy szukać źródeł takich informacji w okolicy Orzesza były kontrole bo ludzie kupili komputery z zainstalowanym windowsem bez licencji w sklepie i mieli to na paragonie i to pierwszy sklep wpadł i tak dalej. W tym roku na początku jakoś była akcja w Gliwicach na gości którzy mieli serwery p2p i ftp i handlowali nielegalnym softem dlatego wpadli oni i ludzie którzy płacili im za dostęp do tych źródeł.
Także uważajcie na kolęde w tym roku razem z księdzem zamiast ministrantów będzie przebrany przedstawiciel BSA i prokurator Smile naprawdę spokojnych świąt życzę.

Johny wydaje mi się że tamet tego wątku wyczerpaliśmy i dajmy spokój. Jeżeli chcesz pogadać na temat porównania systemów operacyjnych jestem do dyspozycji, ale to na innym wątku.

Na koniec taka historyjka, w początkach popularyzacji komputerów w USA IBM rozpisał konkurs na dostarczenie systemu operacyjnego dla jego nowych komputerów wyposażonych w procesor Intela udział brały 2 firmy jednej z nich właścicielem był Bill Gates. Jest wielu ludzi twierdzących że to Bill ukradł tej drugiej firmie źródła systemu przepisał je pod obsługe procesora Intela i tak powstał MS DOS. Ta pierwsza firma dochodziła swoich praw w sądzie ale niestety prawo autorskie w USA było tak skonstruowane że pomimo widocznej wręcz kopii źródeł porównywano kod na poziomie maszyny (pomijając wszystkie podobieństwa odwołań do pamięci, sposobu ładowania systemu i wiele innych jak to w kopiach) a nie na poziomie źródeł. Wzór MS Dosa był napisany pod inny procesor i kod maszynowy się różnił więc roszczenia oddalono. Taka wigilijna historyjka.

Jeszcze raz jak najbardziej udanych radosnych Świąt
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka