Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mój samorząd moje pieniądze

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Nie Gru 10, 2006 2:17 pm    Temat postu: Mój samorząd moje pieniądze Odpowiedz z cytatem

http://www.gazetawyborcza.pl/0,77282,3778965.html

Zapraszam
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Gru 10, 2006 5:49 pm    Temat postu: Re: Mój samorząd moje pieniądze Odpowiedz z cytatem

Gazecie Wyborczej nie ufam, obawiam się, że torpeduje ona tę zmianę ustawy tylko dlatego, żeby dopiec rządowi. Sensu zmian nie przeanalizowano. Dlatego nie przyłączę się i innym odradzam.
PS. W poprawce (której rząd bynajmniej nie lansował) chodzi o nadzór wojewody nad inwestycjami samorządów ze środków UE, jeśli wojewoda stwierdzi nieprawidłowości. PO, SLD i PSL zakładają z góry, że wojewodowie będą złośliwie paraliżować inwestycje prowadzone przez przeciwników politycznych. PiS tłumaczy, że w przeszłości zdarzało się za dużo przekrętów i kontrola wydawania pieniędzy unijnych przez samorządy jest celowa. Do wydania mamy 16 mld euro.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
RYBKACORP



Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 69

PostWysłany: Nie Gru 10, 2006 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Acha - PiS juz nie raz w ciągu roku rządzenia udowodnił, że chce całej władzy dla siebie, i tylko dla siebie. Bo jeśli nie ma niecnych zamiarów, to dlaczego takie projekty ograniczajace samorządność. Jak odwoływali konkursy i likwidowali służbę cywilną, to tez mówili, że dla dobra Polski. Efekt - kolesiostwo i nieudolność!
Lepiej protestować, póki jeszcze można!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bart



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 123
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Gru 10, 2006 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ secundo
ja też GW na ogół nie ufam, ale znając centralistyczne zapędy w PiSie, i biorąc pod uwagę moment uchwalenia ustawy, jestem sceptyczny wobec wytłumaczenia że ma to służyć bezstronnej kontroli wydatków na inwestycje... jeśli to byłoby priorytetem to mogli by takie uprawnienia kontrolne przekazać np. marszałkom... ale tak widać że wszystko ma podlegać ręcznemu sterowaniu PiSu i jego wojewodów...
dlatego ja się podpisuje pod tym protestem...
pozdrawiam
bart[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Nie Gru 10, 2006 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Gazecie Wyborczej nie ufam, obawiam się, że torpeduje ona tę zmianę ustawy tylko dlatego, żeby dopiec rządowi.


http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_061207/ekonomia/ekonomia_a_12.html
http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_061207/kraj/kraj_a_3.html

Rzeczpospolitej też nie ufasz. Bo ja czytając gazetę (nie tylko wyborczą), oceniam wiarygodność newsa jak i komentarze tego artykułu po autorze (pismak czy znawca).

Wracając do meritum tematu. Ustawa daje możliwości nacisku "góry" i to jest złe. Dodatkowo można przepchnąć swoje inwestycję w kolejce po fundusze, autując rywali.

Pozdrawiam
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian Mołek



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 132
Skąd: Knurów-Szczygłowice

PostWysłany: Nie Gru 10, 2006 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się podpisałem i bede zachęcał innych. Wojewoda jest przedstawicielem administracji rzadowej w terenie i dlatego taka włądza mzoe godzić w niezależność samorządów i "kusić" aby załatwić politycznie inna opcje z danego powiatu ,czy gminy.

Nie możemy zakładać ze każdy wojewoda będzie złośliwy i uprzykrzał zycie innym. Jednak lepiej aby takich pokus nie było

To moje skromne zdanie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Gru 10, 2006 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ala napisał:
Rzeczpospolitej też nie ufasz

Akurat też nie ufam, ale to nie Rzepa wymyśliła akcję protestacyjną i nie na jej strony int. zapraszasz Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Nie Gru 10, 2006 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
ala napisał:
Rzeczpospolitej też nie ufasz

Akurat też nie ufam, ale to nie Rzepa wymyśliła akcję protestacyjną i nie na jej strony int. zapraszasz Wink


Ufaj tylko tym ,co na to zasłużyli...

Pomysł na ankietę poparcia GW mi się podoba i dlatego zapraszałam do zapoznania się, dla nie zorientowanych linki do Rzepy. Nie mam zwyczaju przekonywać ani namawiać do udziału w jakich kolwiek akcjach, jedynie informuję o istnieniu danego "wydarzenia".
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka