Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rada Miasta - rozpoczęcie nowej kadencji [2006-2010]
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 10:29 am    Temat postu: Rada Miasta - rozpoczęcie nowej kadencji [2006-2010] Odpowiedz z cytatem

Już po sesji RM (27.11.2006r.)

BIP milczy, oficjalna strona Miasta Knurowa "milczy" bo i niema co mieszkańcom przekazać Dontknow

praktyczne podejście do realizacji Ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001r. (Dz. U. Nr 112, poz. 1198).

Pozdrawiam pracujących, a nie tych "w pracy"
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 11:04 am    Temat postu: Re: Co tam W "RM 2006-2010" Odpowiedz z cytatem

ala napisał:

BIP milczy, oficjalna strona Miasta Knurowa "milczy" bo i niema co mieszkańcom przekazać Dontknow


Widocznie nic ciekawego i godnego uwagi nie miało miejsca

ala napisał:
Pozdrawiam pracujących, a nie tych "w pracy"


hmmm
ciekawe podejście... uważasz że jak ktoś ma pracę w której musi BYĆ i pracuje w razie awarii...
to już nie zasługuje na pozdrowienia ?? Dontknow Think
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 11:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozdrawiam Służby Ratunkowe D'oh!
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 1:15 pm    Temat postu: Re: Co tam W "RM 2006-2010" Odpowiedz z cytatem

ala napisał:
praktyczne podejście do realizacji Ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001r. (Dz. U. Nr 112, poz. 1198).

Rozwińmy ten pasjonujący wątek;-):
Art. 3.
2. Prawo do informacji publicznej obejmuje uprawnienie do niezwłocznego uzyskania informacji publicznej zawierającej aktualną wiedzę o sprawach publicznych.

Art. 19. Organy, o których mowa w art. 18 ust. 1 i 2 [kolegialne organy władzy publicznej pochodzące z powszechnych wyborów - przyp. mój], sporządzają i udostępniają protokoły lub stenogramy swoich obrad, chyba że sporządzą i udostępnią materiały audiowizualne lub teleinformatyczne rejestrujące w pełni te obrady.

Art. 23. Kto, wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi, nie udostępnia informacji publicznej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Pozdrowienia dla kobiet pracujących;-)!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zoom



Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 80

PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 12:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Diabeł pewnie jak zwykle tkwi w szczegółach. W tym przypadku w słowie "niezwłocznego" - tłumaczonego bodajże jako "bez zbędnej zwłoki". Ale konia z rzędem temu, kto zna się na kwantyfikacji tegoż określenia. Własne doświadczenie mi mówi, że to dość pojemne czasowo określenie, w ekstremalnej formie znane jako "ho, ho, a może jeszcze dłużej..." (gwoli zachowania precyzji: nie dotyczy to akurat Knurowa).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
panna



Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 82

PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 12:43 pm    Temat postu: już po sesji Odpowiedz z cytatem

Pani Alu
Faktycznie jest już po sesji, ale to nie prawda, że mieszkańcom Knurowa nie ma co przekazać (z sesji RM); jest co przekazać: radni których wybraliśmy trzy tygodnie temu - w pierwszej przez siebie podjętej uchwale, której projekt zgłosił nowowybrany Prezydent Adam Rams - podniesli sobie jednogłośnie diety o bez mała 150%.
Przeczytałem to w dzisiejszym DZ.
Dotychczas radny (zwykły radny) otrzymywał 480 zł miesięcznie, a teraz będzie dostawał za to samo 1165 zł miesięcznie. Brawo!
"Rada jest rada, że jest rada"
Pani Alu: obyśmy tylko zdrowi byli!
Życzę wszystkim forumowiczom miłego weekendu - Panna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 12:50 pm    Temat postu: Re: już po sesji Odpowiedz z cytatem

panna napisał:


....projekt zgłosił nowowybrany Prezydent Adam Rams - podniesli sobie jednogłośnie diety o bez mała 150%.
Przeczytałem to w dzisiejszym DZ.....



Czyli woleli o tym nie informować ludzi... pogratulować
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie jako mieszkańca nie obchodzi ile będą zarabiać radni, jeżeli wynagrodzenie tych panów przełoży się na ich pracę dla miasta przynajmiej 200% większą niż dotychczas.

W to jednak zaczynam wątpić...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
panna



Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 82

PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 1:27 pm    Temat postu: już po sesji Odpowiedz z cytatem

Patry...
Te diety to są Twoje pieniążki, które odbierane Ci są w przeróżnych postaciach. Jażeli tego nie czujesz i nie rozumiesz, to życzę Ci nadal dobrego samopoczucia.
Pozdrawiam - Panna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedzi.

Nie wiem czy to treść mojego postu, czy zbieżność w czasie, ale BIP ruszył. Pojawiają się pierwsze informacje dotyczące sesji RM.

Dla niecierpliwych informacja z BIP

Wydział Obsługi Rady Miasta

Nazwa:
Biuro Rady
Symbol: BRM

Adres:
ul. Niepodległości 7,
44-190 Knurów

tel.(0-32) 339-22-58
tel.(0-32) 339-22-67
fax: (0-32) 235-15-21
e-mail: brm@knurow.pl

Godziny pracy:codziennie: 7.30 – 15.30

Pozdrawiam

PS. Przepraszam "informatyków" oficjalnej strony miasta Knurów za insynuacje nie wywiązywania się z powierzonych zadań.
Lektura BIP uzmysłowiła mi zakres waszej pracy.
Cytat:
Administrowanie oraz nadzór techniczny nad internetowym Biuletynem Informacji Publicznej.
Nadzór techniczny nad stroną internetową miasta.

_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ha, ha, a już 6. grudnia nowi radni zajmą się (co logiczne w związku z podwyżką diet) ustaleniem stawek podatków lokalnych i - uwaga - Wynagrodzeniem Pana Prezydenta. Ach jakie to wszystko logiczne. Najpierw Pan Prezeydent robi dobrze Państwu Radnym, potem Państwo Radni odwdzięczają się Panu Prezydentowi a potem już całe cztery lata przeżerania pieniędzy podatników...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 2:09 pm    Temat postu: Re: już po sesji Odpowiedz z cytatem

panna napisał:
Patry...
Te diety to są Twoje pieniążki, które odbierane Ci są w przeróżnych postaciach. Jażeli tego nie czujesz i nie rozumiesz, to życzę Ci nadal dobrego samopoczucia.
Pozdrawiam - Panna


Panna...
Napisałem, że dla mnie mogą zarabiać tyle, jeżeli oczewiście wyniki ich pracy wzrosną parokrotnie.

Nie jestem za tym aby zwiększali sobie pensje, a w zamian nie robili niczego więcej. źle mnie zrozumiałaś...

Masz rację, że to są moje pieniądze. Zgadzam się z tym i dlatego chciałbym aby były dobrze zagospodarowane, aby przynosiło efekt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
panna



Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 82

PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 4:07 pm    Temat postu: sesja Odpowiedz z cytatem

Patry...:
"Masz rację, że to są moje pieniądze. Zgadzam się z tym i dlatego chciałbym aby były dobrze zagospodarowane, aby przynosiły efekt."
... masz rację Patry..., zgadzam się z Tobą, ale... Twoje pieniążki już zostały zagospodarowane - no cóż tak zagłosowałeś
Pozdrawiam - Panna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 4:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie głosowałem na nikogo kto znalazł się w tej radzie, więc nie pisz że już zagospodarowałem pieniądze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rudolf



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 52

PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Pomimo wzrostu podstawowej diety, koszty obsługi Rady mają być (w ostatecznym rozrachunku) niższe. A to w związku z reorganizacją pracy Rady (liczba komisji, zmniejszenie dysproporcji między zwykłymi radnymi a tymi funkcyjnymi i in.).

2. Tak jak napisał Patrycjusz, rzeczywiscie nie chodzi tylko o samą wysokość diety, ale przede wszystkim o zaangażowanie radnych, efekty pracy.

3. Dodam do tego jeszcze inną rzecz: do tej pory radny, który nie miał żadnych funkcji np. w komisjach, zarabiał zbyt mało w stosunku do radnego który komisji albo innych funkcji (np. w prezydium) połapał więcej. Teraz ma się zmniejszyć ta dysproporcja.

Wszystko wskazuje zatem na to, że koszty Rady się obniżą, za to pieniadze podatnika będą wydatkowane rozsądnie.
Tylko przyklasnąć.

P.S.
Świadomie pomijam natomiast odniesienie się do żenujących skrajnie upolitycznionych komantarzy, wypowiadanych bez całosciowej analizy problemu. Pomijam, bo nie warto...
Smile
_________________
Rudolf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka