Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Knurów szczegółowo w map24

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lis 25, 2006 11:06 pm    Temat postu: Knurów szczegółowo w map24 Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas temu krytykowałem, że Knurów jest fatalnie odwzorowany na popularnych mapach. Otóż, proszę państwa, zmieniło się! Polcam mobile map24. Przepięknie, wszystkie ulice i uliczki! Aż miło!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lis 25, 2006 11:09 pm    Temat postu: Re: Knurów szczegółowo w map24! Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Jakiś czas temu krytykowałem, że Knurów jest fatalnie odwzorowany na popularnych mapach. Otóż, proszę państwa, zmieniło się! Polcam mobile map24. Przepięknie, wszystkie ulice i uliczki! Aż miło!


widać kolega trochę mało zna zasoby Internetu

polecam http://mapa.szukacz.pl/

może nie ma takich wodotrysków jak map24 ale jest od dawna bardzo dokładny
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lis 26, 2006 2:40 am    Temat postu: Re: Knurów szczegółowo w map24! Odpowiedz z cytatem

tvardy napisał:
widać kolega trochę mało zna zasoby Internetu
polecam http://mapa.szukacz.pl/
może nie ma takich wodotrysków jak map24 ale jest od dawna bardzo dokładny

No to może porównajmy tę dokładność. (W map24 zbliżenie nie jest tu maksymalne):




A co do meritum, na znajomość nie narzekam. Ale nie zajmowałem się porównywaniem internetowych serwisów topograficznych tylko nawiązałem do wątku z lipca br. "Knurów z lotu ptaka", gdzie pokazywałem, jak słabo Knurów wypadał w zestawieniu z okolicą oraz że miasto nie dorobiło się map cyfrowych. To się nagle zmieniło, dlatego śpieszę z informacją. Jeśli w poprawie tego stanu rzeczy jest zasługa władz (powiatowych?, miejskich?), bardzo się cieszę i gratuluję!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Nie Lis 26, 2006 4:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@secundo - czy Wzgórze to Twoje tereny? Pytam, bo to pierwsza mapa, którą zamieściłeś w swoim poście. Ja trochę te tereny znam i myślę, że w map24 jest błąd - między Cichą i Polną nie ma żadnej drogi - dobrze przedstawiono to na szukaczu.
Jakoś bardziej się przyzwyczaiłem do map na pilot.pl (czyli mapa.szukacz.pl).
Mimo wszystko cieszy, że Knurów jest w miarę dokładnie przedstawiony w necie... no może poza tą ulicą KRN w map24 Dontknow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Nie Lis 26, 2006 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie małe anomalia na map24:



Aby wjechać z Dywizji Kościuszkowskiej w kierunku centrum, musimy zjechać na chodnik alejii lipowej, potem przejechać chodnikiem obok budek i wyburzonej ciepłowni. Następnie chodnikiem obok kościoła i zjeżdżamy za pewexem na ulicę Kosmonautów. Jako, że ludzi już przejechaliśmy i nadal doskwiera nam potrzeba podwyższonej adrenaliny... skręcamy pod prąd na Ulicę Stefana Batorego Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Nie Lis 26, 2006 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Ja znalazłam wersję testową map geodezyjnych:
http://www.geoportal.gov.pl/mapy/?tx_geoportalmap_pi1%5BDATA%5D%5Bteryt%5D=2405011

A co do dokładności map w internecie:
- map24 jest to mapa w oparciu o zdjęcia dlatego "wydeptane" trakty są zaznaczone jako drogi,
-mapa.szukacz jest ubogą wersją AUTO MAPY (mapa współpracująca z GPS) która jest aktualizowana na bierząco (non stop).

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mateusz



Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 337

PostWysłany: Nie Lis 26, 2006 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IMHO całkiem niezłą jakoś prezentują maps.google.com, nie wiem czy wszystkie miejsca w Polsce są dobrze odwzorowane, ale jak do tej pory mi potrzebne znalazłem. Poza tym pokazuje kierunek dróg jednokierunkowych Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lis 26, 2006 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ala napisał:

A co do dokładności map w internecie:
- map24 jest to mapa w oparciu o zdjęcia dlatego "wydeptane" trakty są zaznaczone jako drogi,


więc raczej nie można im wierzyć jako narzędziu do wytyczania tras...

ala napisał:
-mapa.szukacz jest ubogą wersją AUTO MAPY (mapa współpracująca z GPS) która jest aktualizowana na bierząco (non stop).


no jakby to powiedzieć... nie trudno się domyślić... zważywszy że na stronie jest to napisane...
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lis 27, 2006 2:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonim napisał:
myślę, że w map24 jest błąd - między Cichą i Polną nie ma żadnej drogi - dobrze przedstawiono to na szukaczu.

Jednak jest tam droga dojazdowa, stoją przy niej domy:

Ważniejsze było dla mnie, że w szukaczu pominięto zakończenie Rakoniewskiego i drogi do osiedla w lesie. Poza tym miałem na myśli mapy dostępne na telefony komórkowe i nie zaprzeczam, że szukacz ma swoje zalety, ale w wersji mobile nie jest dostępny. KRN to oczywiście błąd (po 1990 r. ulica nazywa się Szarych Szeregów). Chociaż przynajmniej pokazano układ ulic na WPI, gdy w szukaczu mamy tylko kikutki.
W sumie jednak: nie zachwalam map24 (przy geodezyjnych może się schować), lecz odnotowuję znaczącą poprawę do stanu z lipca br.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Pon Lis 27, 2006 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tvardy napisał:
ala napisał:

A co do dokładności map w internecie:
- map24 jest to mapa w oparciu o zdjęcia dlatego "wydeptane" trakty są zaznaczone jako drogi,


więc raczej nie można im wierzyć jako narzędziu do wytyczania tras...

ala napisał:
-mapa.szukacz jest ubogą wersją AUTO MAPY (mapa współpracująca z GPS) która jest aktualizowana na bierząco (non stop).


no jakby to powiedzieć... nie trudno się domyślić... zważywszy że na stronie jest to napisane...


Dlatego nie widzę sensu porównania map, nie mających wspólnego źródła ani zastosowania.

Pozdrawiam
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Pon Lis 27, 2006 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znacie jeszcze inne mapy www ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Pon Lis 27, 2006 11:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie między Polną i Cichą jest ścieżka ale to bardziej wygląda na rozjeżdżony trawnik niż drogę. Tam ledwo zmieści się jedno auto. Górą na upartego można dojechać do Polnej ale trzeba mieć jeepa. De facto jest to dojazd do jednego domu więc raczej ścieżka prywatna niż droga publiczna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka