Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

KWW Prawo Rodzina Praca
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rudolf



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 52

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytaty z wypowiedzi Secundo.

Cytat:
Gmina uległa dyrekcji ZDW, która zastosowała swoisty szantaż: zapłacicie dodatkowo, to zrobimy rondo, nie zapłacicie, nigdy ronda nie będzie. To trochę tak, jakbyś za własne pieniądze wybrukował chodnik pod blokiem, żeby nie potykać się na dziurach.


Miasto nie uległo szantażowi, ale zrealizowało poważną inwestycję, na którą mieszkańcy czekali kilkanaście lat. Poprawił się stan bezpieczeństwa na drogach. Jakoś nie przekonuje mnie postawa Miasta które zamiast aktywnosci w tak fundamentalnych sprawach przyjmuje postawe: "nas to nie obchodzi niech inni to zrobią". Tym bardziej, że rondo służy głównie knurowianom i uatrakcyjnia miasto.

Cytat:
Teraz teoretycznie może okazać się, że dzięki haraczowi Knurowa z zaoszczędzonych przez ZDW pieniędzy inna gmina dostanie rondo za darmo.


Absurd. Chyba sam w to nie wierzysz.

Cytat:
Były różne metody wyegzekwowania od ZDW budowy ronda, szefowie gmin wykorzystują swoje układy towarzyskie, wpływy, znajomości itp.


Wykorzystywanie w takich sprawach układów towarzyskich i znajomosci jest przestępstwem. Co Ty proponujesz?


Cytat:
Knurów wybrał najbardziej kosztowną - zapłacił prawie połowę. Ale nie zawiązał np. spółki inwestorskiej


O kosztach powolania spółki (tu w kontekscie powołania jej do jednorazowej inwestycji) wiele pisał Tadek Niejadek tłumacząc sprawę jak krowie na miedzy jednemu z kandydatów.

Cytat:
pracę przy budowie ronda miała firma z Częstochowy a nie z naszej okolicy. W efekcie wydane pieniądze, zamiast zostać na miejscu i wrócić do mieszkańców, powędrowały daleko.


Wszystko reguluje prawo zamówień publicznych. Wygrywa tańszy wykonawca. Już widzę komentarze na tym forum gdyby wykonawstwo wbrew wymogom zostało powierzone jakiejś innej firmie, nawet knurowskiej.

Pozdrawiam i prosze choćby o zarys obiektywizmu w temacie.
_________________
Rudolf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wszystko reguluje prawo zamówień publicznych. Wygrywa tańszy wykonawca. Już widzę komentarze na tym forum gdyby wykonawstwo wbrew wymogom zostało powierzone jakiejś innej firmie, nawet knurowskiej.


Czemu tak to jest, że zawsze wygrywa tańszy? Osobiście słowo tańszy kojarzy mi się z gorszym (gorsza jakość wykonania). Pewnie dlatego rondo wygląda jak wygląda a przystanek na WP2............ a szkoda słów.
_________________
http://www.brzezinski.art.pl - Projektowanie graficzne. Tworzenie stron www, grafik, reklam, animacji i fotografii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rudolf



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 52

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 4:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrycjuszu, wiem że ten temat był wałkowany tysiac razy, ale chyba ostatni raz wrócę do niego:
- jakie masz zarzuty do jakosci ronda?
Bo mnie się wydaje że jest bardzo estetyczne, a przede wszystkim funkcjonalne, poprawiło się bezpieczeństwo, czas włączenia się do ruchu...
Czy aby nie powtarzasz tu utartego ale całkowicie bezzasadnego banału?

Pozdrawiam
_________________
Rudolf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rudolfie,
Rondo jest funkcjonalne, zwiększyło się bezpieczeństwo, ale w moim poście chodziło mi bardziej o fakt iż wybiera się najtańszych nie zawsze oferujących dobrych jakości usługi.
_________________
http://www.brzezinski.art.pl - Projektowanie graficzne. Tworzenie stron www, grafik, reklam, animacji i fotografii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Felix



Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 53

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rudolf a zdarzylo Ci sie najechac na kostke granitowa ktora postanowila sobie wyjsc z tego okregu ? Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 4:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ Rudolf, czy mógłbyś mi wytłumaczyć, na jakiej zasadzie przebudowywano i naprawiano rondo w ramach gwarancji? Kto wtedy nie dopełnił warunków umowy, kto co wykonał niewłaściwie, że potem trzeba było poprawiać i dlaczego władze cały czas twierdziły, że nie ma usterek?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tadek_Niejadek



Dołączył: 24 Cze 2006
Posty: 152
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 5:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sprawie ronda myślę, że zarzuty mają bardziej charakter takiego widzi mi się.
Przeważająca krytyka swe źródło czerpie chyba tylko z tego, że je po prostu w końcu zrobiono.

Potrzeba wybudowania ronda jest chyba przez nikogo niekwestionowana – gdyż został namacalnie usprawniony ruch uliczny i zwiększył się stan bezpieczeństwa.
Jakie to rondo jest każdy widzi – ale fakt jest taki, że od kiedy istnieje rondo nie było tam wypadku (ja przynajmniej o wypadku nie słyszałem).

Przyznam szczerze, że na początku istnienia ronda miałem mieszane odczucia. Jednak kiedy zobaczyłem inne ronda na przykład w Rybniku czy w Pyskowicach stwierdziłem, że nie ma żadnych powodów do narzekań. Proszę również zwrócić uwagę również na to, że jedno rondo w mieście a jak wygląd miasta, jego estetyka się podniosła – miło przez Knurów tamtędy jeździć...

Pozdrawiam
_________________
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stefa



Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 8

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do Komitetu p. Kowola...
wiekszość tych postulatów jest już w realizacji, dlatego nie wiem po co się tak wysilać... W dalszym ciągu buta, po prostu buta! nic te cztery lata Pana nie nauczyło.... w dlaszym ciągu język konfrontacji i arogancji... szkoda, że muszę się temu przyglądać... Mam nadzieję, że My wyborcy poślemy Pana, tam gdzie dawno powinien Pan być.... czyli na politycznej emeryturze Super Taki jest los frustratów i wszystkich do Pana podobnych... O Panu także piszę Panie Marku... Tym Panom już dziękujemy! Wave
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 11:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę off topic ale wrócę do ronda.
Trudność wybudowania ronda wynikała z jednego powodu - wybudowane jest na łuku a nie na prostym skrzyżowaniu jak np. w Czerwionce.
Mam jednak dwa zastrzeżenia.
1. Zapadnięty asfalt zaraz za bramą kościoła - robi się tam spora kałuża. Jest tak od początku i na pewno przy odbiorze już było.
2. Uskok na odcinku między Kopalnianą a Dworcową. Nie jest może uciążliwe ale odczuwalne. Uzasadnienie jak w pkt. 1.

Gdyby odbiór tej inwestycji był tak dokładny jak Kazimierza Wielkiego pewnie rondo byłoby oddane później do użytku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Polish



Dołączył: 20 Paź 2006
Posty: 16

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stefa napisał:
do Komitetu p. Kowola...
wiekszość tych postulatów jest już w realizacji, dlatego nie wiem po co się tak wysilać...


Droga Stefo, a cóż to takiego z postulatów J. Kowola jest w realizacji? Oświeć mnie. Dontknow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bart



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 123
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 12:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Polish

jeżeli taki dociekliwy jesteś to może mi wreszcie wskażesz jeden słup na którym wiszą plakaty tych "swojaków" przed czym ostrzegałeś, bo się okaże że jedyna rzecz na której się znasz to tania propaganda... Brick wall
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zocha



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 12

PostWysłany: Pią Lis 10, 2006 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Polish może czas na odsłonę kim Pan jest myślę, że jest Pan kandydatem na radnego z ramienia ugrupowania pana J.Kowola KWW P.R.P. ładnie brzmi tylko co Wy chcecie osiągnąć?????
Nie nazywa sie Pan Polok Wenacjusz tylko dlaczego Pan startuje z okręgu nr 4 jak Pan jest chyba mieszkańcem gminy Pilchowice ????? Oj nieładnie nieładnie!!!!
Ale czego można się było spodziewać po Was hahahhahahaahah
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
debiutant



Dołączył: 07 Paź 2006
Posty: 25

PostWysłany: Pią Lis 10, 2006 9:59 pm    Temat postu: KWW PRAWO RODZINA PRACA Odpowiedz z cytatem

W związku z finiszem wyborczym,serdecznie dziękuje wszystkim ,którzy odwiedzili nasz post,zarówno tym przychlnie nastawionym do naszego programu,jak i krytykantom.Pomimo ,że założyłem ten post ,nie brałem udziału w dyskusji,gdyż nie bylo to moim zamiarem.

Zachęcam do głosowania na listę nr21 bo naprawdę warto!!!!

dziękuje i pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka