Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wybory-... popieram

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kinga Ponieważ



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 11
Skąd: Bytom, Gliwice, Tarnowskie Góry

PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 1:58 am    Temat postu: Wybory-... popieram Odpowiedz z cytatem

Czytając posty na forum zauważyłam, że pojawiło się także wiele pozytywnych opinii o kandydatach startujących w tych wyborach. Są one wynikiem różnych okoliczności, o których wiedzą tylko sami autorzy. Ale tym lepiej Smile

W związku powyższym pomyślałam, że warto by było, aby w jednym miejscu zebrać opinie na temat kandydatów. Bez względu na to na jaki szczebel władzy kandydują i z jakiego ugrupowania są. Ale chciałabym by pojawiły się tu głównie te pozytywne, bo tych negatywnych nasłuchaliśmy się wszycy już bez liku...

Niniejszym, otwieram wątek "popieraczy" Smile

Jako inicjatorka, poprę pierwsze osoby, które znam trochę bliżej. Poza tym namawiam Wszystkich Was do glosowania na młode osoby, osoby, które nie są "skażone" władzą, ktore mają wiele energii i ciekawych pomysłów Smile

Sebastian Mołek- mój dobry kolega, który nigdy nie odmawia pomocy, i łatwo nie poddaje się. Poza tym ma wiele ciekawych pomysłów na to piękne miasto, jakim jest Knurów. nie wierzycie? To porozmawiajcie z nim ! Młodzi górą Smile))

Mój drugi typ to Maciek Kandzior. Również kwiat młodzieży Smile)) Warto tu wspomnieć o jego wysiłkach przy tworzeniu Mlodzieżowej Rady Miasta Knurów. to naprawdę człowiek wart powierzenia mu zaufania Smile

Z mojej strony to było na tyle wazeliniasrstwa ;P
Czekam na następne posty

Kinga
_________________
Kinia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 3:01 am    Temat postu: Re: wybory-... popieram :) Odpowiedz z cytatem

Dla mnie odkryciem absolutnym jest Marek Ostrowski (z Szygułą dobry tandem). I choć to brzmi jak łubu-dubu nie dlatego, że MO jest adminem, bo czasem zupełnie się z nim nie zgadzam w polityce. Ale jest to facet z krwi i kości stworzony do służby publicznej, o wypróbowanej uczciwości, bez piór wiadomo gdzie a do tego nie ciapa, lecz rzutki, odważny, pod prąd, odrobinę nieułożony, z wizją, z programem i z głową na karku. Pracowity, wytrwały, wiarygodny. Na po prostu odkrycie. Już pisałem: szkoda, że rada nie ma tylko pięciu stołków, bo większość kandydatów na pewno nie dorasta Markowi do pięt. A na jego tle jawią się wręcz jako bandka bezczelnych królewien, które uznały się za tak przepiękne, że wcale nie muszą się wysilać a wybór i tak im się należy...
Marek ma jedną olbrzymią zaletę, której brakuje chyba wiekszości kandydatów: rozumie, że Knurów musi zrobić SKOK, bo drepcząc do przodu zostanie niestety w lidze okręgowej. Dla przeciętnego rywala wyremontowanie 50 metrów krawężnika będzie sukcesem do chwalenia się przez nastepną kadencję. Ludzie jak Marek takie osiągnięcia uznają za oczywiste a chwalenie się nimi - za stratę czasu, bo trzeba myśleć o dużo większych celach;-0
Kto wie? Za cztery lata chciałbym wybierać Ostrowskiego na prezydenta tego miasta!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Flower



Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 25
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozytywny Topic Mr. Green więc jeżeli o mnie chodzi to kibicuje następującym Kandydatom:

a)Na Prezydenta: Zbigniew Gałkowski , WYKSZTAŁCONY , otwarty na głos wyborców (nr gg na stronce forum samorzadowego), doświadczony w działalności samorządowej (radny w kadencji 2002-2006) posiada również doswiadczenie w kierowaniu większą grupą ludzi ( Prezes KS CONCORDIA, rady nadzorczej LWSM).Mądry poukładany człowiek, ktory moze duzo w mieście zmienic, otaczający sie odpowiednimi ludzmi, super pomysl jego ugrupowania: E- Urząd o którym pisał nasz Admin Mr. Green

b)Na radnego miasta: Zbigniew Gałkowski hehe po prostu j.w

c)Na radnego powiatu: Ewa Jurczyga wykształcona,miła, z duzym poczuciem humoru, bardzo skuteczna, doskonale zorganizowana(dyrektor Mg2 w Knurowie, w szkole tej powstaly np. klasy integracyjne oraz sportowe[chlopcy z concordi] spotkania mlodziezy np. z Jerzym Buzkiem itp) Bardzo aktywna jako radna, sprawdzila sie w poprzedniej kadencji jako v-ce przewodniczaca rady powiatu.Obecna na prawie wszystkich sesjach rady miasta knurowa, co swiadczy o zaangazowaniu i trosce o mieszkancow naszego miasta.

d)Na radnego sejmiku wojewódzkiego: szczerze mówiąc nie wiele wiem o tych kandydatach ale najbardziej dotarła do mnie Kinga Ponieważ

Hmm... to tyle jeśli chodzi o moje typy, sympatyzuje równiez kilku innym kandydatom ale tym szczegolnie,

Wszystkim kandydatom życzę satysfakcjonujących wyników Thumbsup
_________________
Pozdrawiam Flower
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kichnął



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 52
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z kolei kibicuję następującym kandydatom:

1) Prezydent: Adam Rams Thumbsup
2) Radny wojewódzki: Janusz Moszyński Smile
3) Radny powiatowy: Piotr Dudło Applause
4) Radny miejski: Stanisław Dolata Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinga może być dobrą radną bo w przeciwieństwie do starych pierdzieli ma pojęcie o znaczeniu funduszy unijnych w rozwoju regionu. Thumbsup

Chętnie oddał bym głos na Zbycha jest jedno małe ale... zasiadał już na tylu stanowiskach (prezes, członek rady, rzecznik) a jakichś znaczących sukcesów nie osiągnął (może poza własnymi - finansowymi). Sorry, miało być pozytywnie a wyszło jak zwykle... Think
Mimo to uważam, że trzeba dać chłopu ostatnią szansę. Gdyby zmierzył się II turze z Adamem to byłaby heca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 11:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo!

Na wstępie chciałem podziękować Kindze za wsparcie Smile tak bardzo mi potrzebne przy wielu atakach na moją osobę, ale miałobyć pozytywnie więc:

Prezydent Knurowa: Teresa Kocierz
Rada Powiatu: Piotr Królicki
Sejmik Wojewódzki: Kinga Ponieważ

Pozdrawiam
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 3:05 am    Temat postu: Re: wybory-... popieram :) Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Dla mnie odkryciem absolutnym jest Marek Ostrowski (z Szygułą dobry tandem). I choć to brzmi jak łubu-dubu nie dlatego, że MO jest adminem, bo czasem zupełnie się z nim nie zgadzam w polityce. Ale jest to facet z krwi i kości stworzony do służby publicznej, o wypróbowanej uczciwości, bez piór wiadomo gdzie a do tego nie ciapa, lecz rzutki, odważny, pod prąd, odrobinę nieułożony, z wizją, z programem i z głową na karku. Pracowity, wytrwały, wiarygodny. Na po prostu odkrycie. Już pisałem: szkoda, że rada nie ma tylko pięciu stołków, bo większość kandydatów na pewno nie dorasta Markowi do pięt. A na jego tle jawią się wręcz jako bandka bezczelnych królewien, które uznały się za tak przepiękne, że wcale nie muszą się wysilać a wybór i tak im się należy...
Marek ma jedną olbrzymią zaletę, której brakuje chyba wiekszości kandydatów: rozumie, że Knurów musi zrobić SKOK, bo drepcząc do przodu zostanie niestety w lidze okręgowej. Dla przeciętnego rywala wyremontowanie 50 metrów krawężnika będzie sukcesem do chwalenia się przez nastepną kadencję. Ludzie jak Marek takie osiągnięcia uznają za oczywiste a chwalenie się nimi - za stratę czasu, bo trzeba myśleć o dużo większych celach;-0
Kto wie? Za cztery lata chciałbym wybierać Ostrowskiego na prezydenta tego miasta!



Po przeczytaniu Twojego postu - Secundo (nawet nie mam pojęcia kim jesteś, jak się nazywasz itp.) długo nie mogłem ochłonąć i zebrać myśli.

Ze zrozumiałych względów, w tym tygodniu jestem bardziej w realu niż na forum. A to, że "tutaj się dzieje", poinformowało mnie wielu znajomych, którzy pierwsi przeczytali Twój post. Opinie były skrajne: od "entuzjastycznych" po skwitowanie: "zobacz, ktoś Ci wyświadczył niedźwiedzią przysługę".


Ja powiem tak:

1. Jak nie zostanę radnym, to Twoja opinia będzie jedną z najcenniejszych pamiątek po moim udziale w tych wyborach.

2. Jak zostanę radnym (brzmi nieskromnie, ale biorę to pod uwagę, po przeciez po to się startuje) to twój post będę musiał wydrukować, oprawić w ramki i powiesić w widocznym (dla mnie) miejscu, bo chyba tylko ciągle myśląc o tym co napisałeś, będę w stanie wypełniać mandat zgodnie w oczekiwaniami. Swoją laurką postawiłeś tak wysoko poprzeczkę oczekiwań, że powiem bardzo szczerze - zaczynam się bać, gdyby jednak cel wyborów został osiągnięty.

Wiem, że to dziwinie brzmi, ale zdałem sobie sprawę z powagi sytuacji - to przecież nie jest tak, jak (kurcze!) mnóstwo "normalnych" ludzi poważnie uważa, że radnym być to: brać diety i ew. podnosić rękę podczas głosowania. Toż to wielka odpwiedzialność i... obawy czy da się rade.


---------

Po kolejnej godzinie refleksji.


Każdy w końcu kiedyś zaczynał, a i byli przecież młodsi i mniej doświadczeni. Może jednak dam radę?

Tak, wiem że te rozważania powinienem robić przed decyzją o starcie. A i teraz: gdzie ja tutaj "dzielę skórę na niedźwiedziu"?

Przepraszam wszystkich czytających te słowa, którzy w tym momencie pomyślą sobie: "co ten facet chce, o co mu chodzi?".

Krótko: jest mi głupio za te słowa Secudno, które jednak są mocno przesadzone, żeby nie powiedzieć, że nieprawdziwe (nie sprawiedliwe):
bo czy mnie - skromnemu młodziakowi - może nie dorastać do pięt tylu świetnych ludzi, którzy kandydują TU i TAM? Jednak, wbrew pozorom, Secudno, nie jest tak źle. Są ludzie, którzy godnie moga objąć tych 21 miejsc "za stołem". Nie wszyscy - to fakt, bo sam spotkałem podczas mojej "kolędy wyborczej" kandydatów, którzy sami przyznawali, ze dali tylko swoje nazwisko, ale tak naprawdę to ich te wybory w ogóle nie interesują i nawet jeden (może z grzeczności) powiedział, że chętnie przeczyta moją ulotkę, bo jeszcze nie wie na kogo głosować (sic!).


Wielu też Secundo, chce wykonać w Knurowie SKOK, chociaź to może tylko ja tak dosadnie i czytelnie to wyraziłem (jeszcze nie przeczytałem wszystkich ulotek i gazetek od "konkurencji").

Oj, Secudno, jak się poczujesz jak padnie na mnie tylko tych kilkanaście "przydziałowych" głosów (myślę, że mimo wszystko conajmniej tyle będzie)? Gdzie tu o kandydowaniu na Prezdyenta myśleć? I nawet nie postawiłeś uśmiechu przy ostanim zdaniu? Oj, głupio mi to czytać, ba... głupio mi, jak to czytają inni. Mocne Łubu-Dubu.

Tak, wiem że to co napisałem powyżej, jest jakieś takie pomieszane, może nielogiczne, niepoukładane. Bo mam po prostu tzw. "mieszane uczucia", ale na pewno nie pretensję Smile.

Jeden z SMS-ów, który dostałem dzisiaj, brzmiał: "Inni by się cieszyli, Ty pewnie nie będziesz". Dlaczego tak ktoś napisał? Bo mnie zna, nie tylko wirtualnie. Mnie tak mocne komplementy krępują, a nie zasłużone, jeszcze bardziej.

-----
Powyższe słowa pisałem późną nocą, po całym dniu bardzo intensynwej pracy. Proszę o zrozumienie, tym bardziej, że nigdy się jeszcze tak nie uzewnętrzniałem (no cóz, takie są koszty wystawiania na "widok" publiczny).
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tygrysek



Dołączył: 27 Paź 2006
Posty: 49
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja chciałabym poprzeć pewną panią Joasie, która również startuje w wyborach na Radną Miasta. 22 lata, była Młodzieżowa Radna, zawsze chętna do działania i pomocy, występuje pod nowym nazwiskiem, ponieważ miesiąc temu wyszła zamaż Smile dawniej Kliś teraz Blonkowska, wiem że dostanie się do Rady jest jej marzeniem, które mam nadzieje że sie spełni Thumbsup
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gonzalez



Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 27

PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kichnął napisał:
Ja z kolei kibicuję następującym kandydatom:

1) Prezydent: Adam Rams Thumbsup
2) Radny wojewódzki: Janusz Moszyński Smile
3) Radny powiatowy: Piotr Dudło Applause
4) Radny miejski: Stanisław Dolata Mr. Green


Popieram, z wyjątkiem Radnego Miejskiego:Tomasz DomagałaSmile Thumbsup
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lj



Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 5

PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 7:43 pm    Temat postu: Udzieliłabym poparcia : Odpowiedz z cytatem

Poparcie dla :

Prezydent Knurowa : Zbigniew Gałkowski
- owszem piastował juz wiele funkcji, ale wniesie na Urząd Prezydenta nową świeżą chęć działania, mam nadzieję, że nie tylko chodniki w ostatnim roku kadencji ( to tak na marginesie), zresztą ma świadomośc ,że przeciwnicy i wyborcy ,którzy mu zaufają rozliczą go dokładnie

Radny miasta : Marek Ostrowski
- gwarantuje pełną uczciwość i nowoczesne spojrzenie na funkcjonowanie Urzędu Miasta

Radna Powiatu : Ewa Jurczyga
-już o niej pisałam w temacie Rada Powiatu i wielu forumowiczów też daje jej bardzo dobre noty Smile

Radna do Sejmiku : Kinga Ponieważ
- nie znam osobiście , ale uważam ,że przedsiębiorcza młoda dama może zdziałać wiele dobrego, a udział pań w organach władzy jest dla niej korzystny

Obserwator-ka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lj



Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 5

PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 8:12 pm    Temat postu: dodatkowa myśl- REPREZENTACJA MIASTA Odpowiedz z cytatem

Osoby, które po wyborach zasiądą w fotelu Prezydenta Miasta, jego zastępcy i członkowie Rady Miasta będą również oprócz merytorycznych, pełnić funkcje reprezetacyjne.
Będą przedstawicielami Knurowa na zewnątrz , biorąc udział w różnych uroczystościach.
W mijającej kadencji jedynie Prezydent Miasta prezentował się z reguły bardzo dobrze, jednak jego zastępcy czy czasem towarzyszący mu radni(e) niestety bardzo odstawali wyglądem od niego i szkoda ,że o to nie zadbał.
Nie piszę tu o urodzie, bo nie o to chodzi, ale jeśli trzech przedstawicieli władzy w mieście składa jako delegacja np. wieniec pod Pomnikiem (nie ważne jakim ) w czasie uroczystości to nie powinni tego robić w pomiętej koszuli i spodniach bez marynarki (np. wice-prezydent), lub w różowych tenisówkach choćby upał doskwierał dotkliwie.

Jeśli naprzeciw takiej delegacji stoi na przykład rząd górników w odprasowanych mundurach, to świadczy o tym, że w/w delegacja niezbyt
szanuje gospodarzy uroczystości, albo nie ma zielonego pojęcia o
zasadach reprezentowania czegokolwiek.

Uważam ,że proponowany w poprzednim poście skład przedstawicieli Knurowa nie popełni takiej drobnej aczkolwiek dla wielu zauważalnej gafy.

Obserwator-ka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wronski



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 13
Skąd: knurów

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem tylko ciekawy czy wśród kandydatów na radnych naszego miasta nima przypadkiem ludzi niegonych z wyrokami może by tak sprawdzić powodzenia. jerzy Think
_________________
jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sebastian Mołek



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 132
Skąd: Knurów-Szczygłowice

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niezły pomysł i wart sprawdzenia Smile bo nie powinno byc powtórki z sejmu,nie w samorzadzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marekdym



Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 620

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 11:45 pm    Temat postu: jeden z radnych ma wyrok Odpowiedz z cytatem

jeden z radnych ma wyrok za znieważenie radnego Wojciechowskiego hehehehehe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kinga Ponieważ



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 11
Skąd: Bytom, Gliwice, Tarnowskie Góry

PostWysłany: Pią Lis 10, 2006 3:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cieszę się, że jest tyle pozytywnych odpowiedzi w temacie wybory- popieram Smile
Czytając Wasze posty, nabrałam wielkiej ochoty, aby poznać i porozmawiać z osobami, o których się tak dobrze wyrażacie Smile

Może jakiś mały zlocik kandydatów ;p ?


(mam nadzieję, że przynajmniej niektórzy nie zapadną nam w pamięć jako tylko kandydaci, a osoby, które chciały i chcą coś pozytywnego zrobić... i że nawet jeżeli nie zostaną radnymi, nie zrezygnują ze swojej działalności i za cztery lata podejmą znów wyzwanie, ale tym razem z większym bagażem doświadczenia i energii Smile)) )

POzdrawiam serdezcnie,
Kinga
_________________
Kinia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka