Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dla przejrzystości... kandydaci ujawnijcie swoją tożsamość!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bart



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 123
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 1:07 am    Temat postu: Dla przejrzystości... kandydaci ujawnijcie swoją tożsamość! Odpowiedz z cytatem

Witam!

mam propozycję żeby dla przejrzystości osoby które prezentują swoje poglądy na forum i startują w wyborach ujawniły swoją tożsamość. Myślę, że to umożliwi bardziej rzeczową dyskusję na temat ICH programu i pozwoli zaprezentować się, co raczej powinno być w ich interesie, no chyba, że wolą ogrywać rolę politycznych bulterierów (vide: Kurski) a potem w czasie wyborów liczyć na ślepy los, bo jak można tłumaczyć powodzenie anonimowych kandydatów...

pozytywny przykład dali Kinga, Maciej, Marek D., Marek O. i Sebastian (jeśli kogoś przeoczyłem to przepraszam!)

pozdrawiam i czekam na Wasze opinie Smile
bart


Ostatnio zmieniony przez bart dnia Nie Lis 05, 2006 12:25 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
max



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 391
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 1:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O jednego Marka za mało!

Na tym forum jest ich dwóch:

- Nasz Admin czyli Marek Ostrowski, który startuje z Forum Samorządowego Moja Gmina (okręg 1)

- Marek Dymkowski, który startuje z PiS-u (okręg 4).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 4:35 am    Temat postu: Re: Dla przejrzystości... Odpowiedz z cytatem

bart napisał:
no chyba, że wolą ogrywać rolę politycznych bulterierów (vide: Kurski) a potem w czasie wyborów liczyć na ślepy los, bo jak można tłumaczyć powodzenie anonimowych kandydatów...

Popieram. Nic mi jednak nie wiadomo, żeby Kurski startował do sejmu incognito...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomo że lepiej być wywieszony na plakatach czy bilbordach i organizować spotkania z wyborcami na których kandydat wygłasza swój program a potem mówi co się obecnej władzy nieudało [chyba że jest z "władzy" to wtedy co się udało]. Na takich spotkaniach zadawanie pytań jest ograniczone do minimum lub co gorsza odnosi się wrażenie że kandydaci znają pytania. Natomiast forum internetowe wprowadza możliwość zadania trudnych pytań i oczekuje wyczerpujących odpowiedzi. To się nie podoba kandydatom, ale jak widać nie wszystkim i chwała im za to. Z drugiej strony jestem pewny że niektórzy "politycy" knurowscy są zarejestrowani na WK ale nie z imienia i nazwiska ale jako zwykły user. Wykorzystują to i zadają pytania konkurentom bądź co gorsza atakują ich. Wydaje mi się że wielce prawdopodobne jest posiadanie przez niektórych tzw. "multikonta". Sugerowałyby to niektóre służalcze posty. Jednak to moje subiektywne zdanie. Zgadzacie się z przedstawioną przezemnie sytuacją ?
Pozdrawiam Lucjanszolajski.

P.S- jednak na forum PiS knurów [Marekdym - pozwoliłem sobie zacytować] pewien user "przebił" wszystko z tej kampanii wyborczej
Cytat:
...Zgadza się !!! - mam jeszcze program, ze tak go nazwe organizacyjno-administracyjny, ale jako nasz atut nie pokazuje się go przed wyborami. Jak będzie Pan jednak nalegal to zapraszam do nas...

Post dotyczył programu PiS-u dla powiatu. Ja uważałem że jest bardzo ogólnikowy a ja oczekiwałem bardziej takiego w podpunktach.
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett


Ostatnio zmieniony przez lucjanszolajski dnia Wto Paź 31, 2006 1:21 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wronski



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 13
Skąd: knurów

PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do wszystkich zabierających głos w sprawie wyborów fakt nie należy się ukrywać Postanowiłem wtym roku kandydować do rady miasta nazywam się Jerzy Wroński startuję z listy nr 22 moja pozycja to 8 jestem emerytowanym górnikiem mam kilka pomysłów jak poprawić życie wKnurowie Wave
_________________
jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wronski napisał:
do wszystkich zabierających głos w sprawie wyborów fakt nie należy się ukrywać Postanowiłem wtym roku kandydować do rady miasta nazywam się Jerzy Wroński startuję z listy nr 22 moja pozycja to 8 jestem emerytowanym górnikiem mam kilka pomysłów jak poprawić życie wKnurowie Wave


W takim razie proszę o rozpoczęcie nowego tematu i obowiązkowo przedstawić swój program wyborczy.
_________________
http://www.brzezinski.art.pl - Projektowanie graficzne. Tworzenie stron www, grafik, reklam, animacji i fotografii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
hayer



Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 9

PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochani kandydaci jaki macie stosunek do ludzi ,którzy byli członkami ZSMP i PZPR .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kichnął



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 52
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem co prawda kandydatem, ale odpowiem na powyzsze pytanie:
Mój stosunek do zakreślonego problemu jest... zasadniczo przerywany Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hayer



Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 9

PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 11:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję, że będziemy mieli szansę podyskutować na temat kandydatów ,którzy mają tak wstydliwy rodowód . Ludzie, którzy zwalczali Polskę i Polaków są dziś na wielu listach wyborczych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kichnął



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 52
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poniekad mogę się zgodzić, myślę, że taką ważniejszą cezurą moze być rok '80, stan wojenny. Jeśli ktoś był w PZPR przed tymi datami ma dla mnie wymiar bardzo już historyczny, jestem za młody aby to oceniać.

Natomiast jeśli ktoś wstąpił do tej komunistycznej mafii po powstaniu "S" i trwał tam po to żeby mu było łatwiej w życiu gdy inni dostawali pałą po d*** to bym się zastanowił nad jego faktycznym stosunkiem do spraw najwazniejszych. Staram się na takich ludzi nie głosować. Ale nie jest to jedyne kryterium.
I mówię tu raczej o wyborach ogólnopolskich - tu w gminie ma to znaczenie dużo mniejsze.

Kompletnie nie ma dla mnie znaczenia przynależnośc do jakiejś głupawej młodzieżówki typu ZSMP; przepraszam młodzież, ale jeśli się ma lat 19, czy 20 to wbrew pozorom nie ma się jeszcze całkowicie ukształtowanego światopoglądu. I błędy można popełniać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 5:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj mylisz się Kichnął.
Człowiek kilkunastoletni wbrew pozorom może mieć wyrobiony światopogląd, w tym polityczny.
O ile pamiętam w naszym LO dość prężnie działał ZSMP pod przewodnictwem takiego małego, chudego facecika (chyba Polok się nazywał).

Ja jestem przedstawicielem "nieoświeconego politycznie" młodzieńca, którego (głównie) dziadkowie nie uświadamiali. A robili to celowo, bo doznali wielu upokorzeń i nieprzyjemności zarówno od "naszych" jak i od "obcych". Gdy dorosłem sam sobie wyrobiłem pogląd kto jest kim i zrozumiałem dlaczego "my to my a oni to oni".

Niestety w kwestii religii nie zaznałem dobrodziejstwa czegoś co można nazwać "tabula rasa". Mimo że nie jestem Prayer to jestem przeciwny wytykaniu księżom ich "majątków" - zwłaszcza przez osoby, które od kilku lat nie dały na tacę ani grosza. Ale to chyba trochę off topic.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marekdym



Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 620

PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pozwólcie, że wypowiem się w tym temacie słowami, które napisałem już na forum PIS-Knurów http://pis-knurow.ovh.org/forum

Nieprawdą jest, że trzeba było się zapisać do PZPR (jest to najczęstsze wytłumaczenie faktu przystąpienia) – znam wielu ludzi, którzy choć wykształceni nie mogli dostać awansu, bo nie chcieli brać udziału w tej farsie. Przynależność do partii dla wielu była posunięciem czysto ekonomicznym – perfidnym wyrachowaniem, bo o ile można wybaczyć ludziom, którzy wierzyli w te bzdurne idee, to przynależność ze względu na pęd do władzy lub pieniędzy jest porażką!!!

Generalnie wyższe stanowiska zajmowali ludzie, którzy „sprzedali się” systemowi. Teraz wielu z nich kreuje się na „apolitycznych fachowców” – w końcu tłuką już to po 40lat – małpę by nauczył .
Komuniści ogólnie szanowali swoich, natomiast z obcymi rozprawiali się krwawo!!! Ludzie myśląc o tamtych czasach zacierają już w pamięci ofiary tego okresu – ofiary stalinizmu, ofiary SB, UB, oficjalnych władz i innych służb. Były ich tysiące i nie wolno o nich zapominać.

Wszechobecnie panująca hipokryzja przeniosła się nawet do czasów dzisiejszych!!!

Korupcja, nepotyzm, kolesiostwo, złodziejstwo i inne złe zachowania odbywały się w majestacie prawa i są niejako synami i córkami tych czasów. Synowie i córki dojrzały, a nawet troszkę zmutowały do dzisiejszych realiów . "

Gdy byłem wtechnikum propononowano mi zapisanie się do ZSMP w zamian za stanowisko przewodniczącego szkoły ("ZSZ PAWK"" w Rudzie śl.), ale oczywiście odmówiłem, bo wiedziałem co to za bagno !!!

Jeżeli chodzi o związek religijności z patriotyzmem, to trzeba być ślepym, żeby nie zauważyć, że im człowiek bardziej religijny, tym stosunek do Ojczyzny ma bardziej dojrzały. Wynika to z ewagelicznych zasad miłości bliźniego (patrz ks. Jerzy Popiełuszko, Maksymilian Maria Kolbe i wielu bezimiennych bochaterów walk, o prawdę i niepodległość).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 10:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo!

W związku z powyższym pytaniem Hayera i tą dyskusją, pytam zwolenników pana Ramsa jak i PiS knurowski, który go poparł i się zblokował listami z PSL-em i Wspólnie dla Knurowa, dlaczego pan Rams desygnował pana Kazimierza Kachla na v-ce prezydenta miasta, skoro był on (p. Kachel) członkiem egzekutywy partyjnej, nie tylko PZPR-u ale samej "elity" tj. egzekutywy.

Pozdrawiam
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kichnął



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 52
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...pewnie z powodu jego niewątpliwych kompetencji. Był przez lata zapalonym nauczycielem i najlepszym dyrektorem szkoły "7" której wszyscy zazdrościli nowoczesnego podejścia do sprawy nauczania i menadżerki.

I tak jak pisałem problem przynależności do PZPR choć nie napawa dumą, to na polu gminnym ma zdecydowanie drugorzędne znaczenie.

A już Ty masz najmniej w tej sprawie do powiedzenia. Ktoś napisał że "tyle wiemy o sobie ile nas sprawdzono." Kiedy życie sprawdzało obecnych 50, 60, 70 - latków Ty i ja w sumie też robiliśmy kupę w pieluchę, wiec nie oceniaj i zachowaj jednak pewną pokorę. Bo nie wiesz jakbyś się wtedy zachował. Shame on you
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 11:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie oceniam, ja pytam, dlaczego PiS poparł pana Ramsa mimo tego że v-ce prezydentem miasta był członek egzektywy partyjnej. Ja nie wiem jakbym się wtedy zachował, jednak sądzem że nie uczestniczyłbym tak aktywnie w działalności systemu represjonującego min. kościół, przez aktywnie rozumiem działalność w egzekutywie.
Odnośnie dyrektorowania przez pana Kachla w "7" uważam że był dobrym dyrektorem, lecz odnośnie stylu w jakim sprawował funkcję v-ce prezydenta miasta, uważam iż styl ten czasem był wręcz śmieszny, a czasem przypominał dawne dzieje.

Pozdrawiam
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka