Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Halloween

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cvaniaceq



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 127
Skąd: swiat i okolice

PostWysłany: Sob Paź 28, 2006 2:58 pm    Temat postu: Halloween Odpowiedz z cytatem

Zbliza sie halloween, wybieracie sie na jakas impreze badz moze sami cos oragizujecie ? Wiem wiem ze ktos moze mnie zaraz posadzic za to ze kolejne swieto z zachodu wkrada sie w nasza polska kulture i ten okres czasu poswiecamy na reflekcje o naszych bliskich ktorzy odeszli. Ale czy nie lepiej to robic w jakis bardziej radosny sposob? Dancing


Dla mnie swieto zmarlych zawsze kojazylo sie z dosc smutna atmosfera przy grobach bliskich dosc czesto w chlodzie i strugach deszczu.
_________________
LEPIEJ WIDOCZNY - WIDOCZNIE LEPSZY
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Sob Paź 28, 2006 3:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie osobiście drażni bezkrytyczne przejmowanie wszystkiego co amerykańskie. Jest to efekt zachłyśnięcia się wolnością po upadku komunizmu.
O ile Walentynki są fajne to Helołin chyba nie pasuje do naszej tradycji (to tylko moja mocno subiektywna ocena).
Tylko patrzeć ja w lipcu będziemy wpychać indyki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gemis



Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 274
Skąd: Knurów ul.Łokietka

PostWysłany: Sob Paź 28, 2006 11:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm standardowo pójdziemy ze znajomymi na piwko... jakiś element nostalgiczny.. swieta zmarłych napewno się pojawi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TOPYSZ



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 60

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomo, że nikt nie lubi smutku, rozdrapywania może trudnych wspomnień związanych z odejściem kogoś bliskiego. Śmierć jest tematem na który niewielu chce rozmawiać. Osłonięta mgłą tajemniczości powoduje niejednokrotnie poczucie strachu i niepewności. W Polsce wspominanie tych, którzy już odeszli, pamięć o nich przybrała przez wieki postać pełną powagi, zadumy, refleksji. Myśle, że takiego podejścia do spraw śmierci potrzeba. Musimy przynajmniej raz w roku zastanowić się, co po naszym pięknym, wesołym i może czasami beztroskim życiu będzie dalej. I szkoda żeby takie myśli zalewać piwem w jednym z nielicznych pubów otwarych tego dnia, albo lokować je w wydrapanej dyni z zapaloną świeczką. Dzieci przebrane za trupy, wampiry, wilkołaki i inne paskudztwa to widok na szczęście nieczęsty na ulicach Knurowa. I oby tak pozostało. Wtedy kiedy przygotowujemy się w naszej kulturze do wspominania Uroczystości Wszystkich Świętych, czyli tych, którzy swoim życiem zasłużyli na pamięć, postępowanie godne naśladowania serwuje się nam coś zupełnie odmiennego, u podstaw czego stoi pragnienie dziwnie ukierunkowanego wyśmiania spraw ostatecznych człowieka, dziwnej fascynacji rozkładającym się ciałem i przebieranie się za symbole , które w naszej kulturze od zawsze kojarzyły się z uosobieniem zła. Dla wielu jest to tylko niewinna zabawa, noc strachów i okazja do niezłej imprezy ale czy podczas rozrywkowej imprezy 31 października można dobrze przygotować się na przyjęcie treści, jakie niesie nam 1 i 2 listopada ? Nie wszystko co przyjemne i łatwe przynosi nam korzyść!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TOPYSZ napisał:
Wiadomo, że nikt nie lubi smutku, rozdrapywania może trudnych wspomnień związanych z odejściem kogoś bliskiego. Śmierć jest tematem na który niewielu chce rozmawiać. Osłonięta mgłą tajemniczości powoduje niejednokrotnie poczucie strachu i niepewności. (...)

i dość ! Są ludzie, którzy uwielbiają smutek a sztampowe wypowiedzi rodem z Trybuny Ludu lat 70 już się obczytało. Nie pisz Topysz dla samego pisania bo linia polityczna ci tak każe, bo może ktoś patrzy,spawdza.....myślę, że na więcej Cię stać - prawda? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka