Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dlaczego Knurów nie uczestniczy w PONE?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lip 28, 2009 7:09 pm    Temat postu: Dlaczego Knurów nie uczestniczy w PONE? Odpowiedz z cytatem

Chciałbym dowiedzieć się, dlaczego Knurów nie uczestniczy w Programie Ograniczenia Niskiej Emisji zanieczyszczeń? Od 2002 roku gminy mogą uzyskać z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska umarzalną pożyczkę, dzięki czemu każdy mieszkaniec, który wymieni w domu stary kocioł węglowy na nowe urządzenie niskoemisyjne płaci tylko 50 proc. kosztów wymiany. Dofinansowana bywa wymiana stolarki okiennej, termomodernizacje, instalacja solarów itp.
W ten sposób w województwie śląskim wymieniono już dziesiątki tysięcy smrodzących pieców węglowych a w PONE bierze obecnie udział ponad 50 gmin z naszego regionu.
Niestety nie ma wśród nich Knurowa. O tyle dziwne, że wystarczy, aby rada gminy podjęła odpowiednią uchwałę. Szlaki i procedury zostały już dawno przetarte, wszystko w tej sprawie wiadomo i jest gwarancja, że gmina nic nie traci a zyskuje wolność od sadzy.
Czy ktoś wie, dlaczego w Knurowie nie ma PONE?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lip 28, 2009 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile się orientuję to gmina Gierałtowice w tym też uczestniczy Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Lip 29, 2009 8:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie to nie dziwi. Rozumiem, że pytanie jest retoryczne. Odpowiedzi powinieneś szukać w UM nie na forum, chyba że chcesz rozpętać małą wojnę opartą na domysłach, sympatiach i antypatiach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Lip 29, 2009 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raqoo napisał:
Mnie to nie dziwi. Rozumiem, że pytanie jest retoryczne.
Ale co cię nie dziwi? Nie jest retoryczne. Naprawdę nie rozumiem, dlaczego UM nie przystąpił do PONE. Liczę, że pojawią się tu jakieś informacje. Bo przecież nie jest chyba możliwe, żeby nikt w urzędzie przez 6 lat nie pomyślał przez chwilę o PONE a tym bardziej, żeby nikt w Knurowie nie wiedział o tym programie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Lip 29, 2009 5:12 pm    Temat postu: Re: Dlaczego Knurów nie uczestniczy w PONE? Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Chciałbym dowiedzieć się, dlaczego Knurów nie uczestniczy w Programie Ograniczenia Niskiej Emisji zanieczyszczeń? Od 2002 roku gminy mogą uzyskać z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska umarzalną pożyczkę, dzięki czemu każdy mieszkaniec, który wymieni w domu stary kocioł węglowy na nowe urządzenie niskoemisyjne płaci tylko 50 proc. kosztów wymiany. Dofinansowana bywa wymiana stolarki okiennej, termomodernizacje, instalacja solarów itp.
W ten sposób w województwie śląskim wymieniono już dziesiątki tysięcy smrodzących pieców węglowych a w PONE bierze obecnie udział ponad 50 gmin z naszego regionu.
Niestety nie ma wśród nich Knurowa. O tyle dziwne, że wystarczy, aby rada gminy podjęła odpowiednią uchwałę. Szlaki i procedury zostały już dawno przetarte, wszystko w tej sprawie wiadomo i jest gwarancja, że gmina nic nie traci a zyskuje wolność od sadzy.
Czy ktoś wie, dlaczego w Knurowie nie ma PONE?


Jakiś czas temu ktoś z WK korespondował z wice-prezydentem Knurowa i umieszczał tu jego odpowiedzi.
Może warto dalej prowadzić taką korespondencję?

P.S. nie mam nic złego na myśli Wink
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Lip 29, 2009 5:25 pm    Temat postu: Re: Dlaczego Knurów nie uczestniczy w PONE? Odpowiedz z cytatem

Plumowski napisał:

Jakiś czas temu ktoś z WK korespondował z wice-prezydentem Knurowa i umieszczał tu jego odpowiedzi.
Może warto dalej prowadzić taką korespondencję?
P.S. nie mam nic złego na myśli Wink

Ja w 2006 lub 2007 wymieniłem dwa listy z przewodniczącym Rady Miejskiej. Skończyło się na uprzejmościach, zapewnieniach i obietnicach. Wcześniej pisałem do prezydenta, ale nigdy nie odpowiedział. Później pisałem do UM w sprawie zepsutych świateł, urzędnik uprzejmie odpowiedział, ale nie zrobił nic. Jeszcze kiedyś tam chciałem zadać pytanie mailem, ale okazało się, że muszę mieć podpis elektroniczny (a propos Zwierzyńska obiecywała ponad tok temu, że Knurów wprowadzi darmowy podpis na wzór Rybnika. Nie wprowadził).
W sumie mogę dalej wysyłać, ale wolałbym już na BerdyczówWink
Ps. A pensje urzędnicze lecą i liczy się do emerytury. I o to chodzi, prawda?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lip 30, 2009 8:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
raqoo napisał:
Mnie to nie dziwi. Rozumiem, że pytanie jest retoryczne.
Ale co cię nie dziwi? Nie jest retoryczne. Naprawdę nie rozumiem, dlaczego UM nie przystąpił do PONE. Liczę, że pojawią się tu jakieś informacje. Bo przecież nie jest chyba możliwe, żeby nikt w urzędzie przez 6 lat nie pomyślał przez chwilę o PONE a tym bardziej, żeby nikt w Knurowie nie wiedział o tym programie.


Nie dziwi mnie, że Knurów nie uczestniczy bo przecież to normalny stan w UM. Jest wiele programów, w których Knurów mógłby a nie uczestniczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka