Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Akcja Wybieram

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 2:09 pm    Temat postu: Akcja Wybieram Odpowiedz z cytatem

W tym temacie nie napisze na kogo głosować lub na kogo nie głosować. Tutaj chce zaprezentować "akcję" wybieraj.pl.
Wiadomo że czym więcej ludzi będzie głosowało tym lepiej. To demokracja i głos ludu Laughing. Mimo prób skłonienia ludzi do wyborów mało z nich idzie na nie zgodnie z maksymą : mój głos nic nie zmieni. Jednak warto iść to twój głos. Ale miałem napisać o "akcji". Polega ona na zabraniu karty do głosowania do domu. Potem patrzysz na wyniki i wiesz czy komisja wyborcza liczyła dokładnie czy "olała" swoje zadanie. Gdy liczba kart do głosowania się nie zgadza [komisja dostała 1000 kart, po wyborach ma 1000 mimo że masz jedną w domu] to wysyłasz odpowiednie pismo do OKW.
Na pytanie po co ta "akcja" odpowiadam. Po to by komisja wiedziała że musi odpowiednio pracować. "Dobre" wybory nie polegają tylko na głosowaniu.
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
panna



Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 82

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 2:17 pm    Temat postu: liczenie głosów Odpowiedz z cytatem

brawo!
to mi się podoba
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 2:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajny pomysł Smile Jeśli nie idziecie na wybory to proszę potem nie narzekać, że jest źle. Nie idąc zgadzacie się na wybraną władzę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muszę tutaj przeprosić za złą nazwę. Chodzi oczywiście o akcje wybieram.pl

_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Pią Lis 10, 2006 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=vE1CmzWXKg4
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zibo



Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 434
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lis 10, 2006 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wg mnie to akcja z zabieraniem kart do domu to tylko niepotrzebne robienie klopotow komisji Smile tak czy inaczej musza wszystkie karty liczyc, segregowac itp, brak kart wprowadzi tylko zamieszanie, no i przysporzy niepotrzebnej pracy Smile
_________________
Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marekdym



Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 620

PostWysłany: Pią Lis 10, 2006 5:21 pm    Temat postu: akcja zabierania kart nie ma sensu Odpowiedz z cytatem

Akcja zabierania kart nie ma sensu z dwóch powodów:
1. po pierwsze marnujesz w ten sposób swój drogocenny głos
2. nie utrudniasz zbytnio pracy komisji, bo oni karty mają w bloczkach, które są policzone dzień przed wyborami. Z bloczków tych, wg mnie, na bieżąco może być otwarty jeden lub dwa i z niego się korzysta. Po skończeniu głosowanie liczy się tylko bloczki (policzone wcześniej) oraz pojedyncze karty, które zostały z jednego lub dwóch rozpoczętych bloczków. Robota prosta i szybka Smile wpadki nie będzie!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zibo



Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 434
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lis 10, 2006 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pozatym ciezko tak czy inaczej wyniesc taka kartke Smile wiem bo bylem w komisji na wczesniejszych wyborach Smile komisja czuwa Wink
_________________
Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Pon Lis 13, 2006 12:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy wielkości niektórych kart wyniesienie jest wręcz niemożliwe. Super
Lecz z tego co wiem to możesz wynieść kartę "normalnie".
Po pierwsze wynoszenie kart ma sens wtedy gdy niewiesz na kogo oddać swój głos, ja wiedziałem i karty poleciały do urny.
Natomiast co do utrudniania pracy komisji. Nie taki jest cel lecz taki by komisja wykonywała swoją prace należycie a nie "po łebkach".
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lis 13, 2006 12:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy jest zakaz wyniesienia swojej karty? Nie chce mi się sprawdzać, ale nie przypominam sobie, żeby ordynacja zakazywała tego. Karta zostanie wydana tylko raz danemu wyborcy i od tej chwili aż do momentu wrzucenia do urny (czyli oddania głosu) wyborca decyduje, co zrobi z kartą. Wprawdzie niektóre użycia karty jak i zachowania w lokalu wyb. mogłyby zostać uznane za zakłócanie wyborów, ale akurat wyniesienie ze sobą karty łatwo można uzasadnić chęcią namysłu np. w zaciszu domowym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Pon Lis 13, 2006 12:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślisz, że komisja pozwoliła by Ci wrzucić kartę do urny po wyniesieniu jej z lokalu wyborczego? Jakoś nie wydaje mi się.
Teoretycznie można założyć, że o 6.01 odbierasz swoją kartę a o 19.59 wrzucasz ją do urny. Jak jednak przekonasz komisję, że to jest ta sama karta i że wcześniej nie wrzuciłeś otrzymanej płachty?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lis 13, 2006 2:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie musiałbym do niczego przekonywać komisji, bo karty nie są imienne. Jeżeli ma wszystkie wymagane oznaczenia i pieczęcie, to jest ważna i koniec.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bart



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 123
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lis 13, 2006 2:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ secundo
myśle że to dość jałowe spekulacje, ponieważ wniesienie karty do lokalu wyborczego (po wcześniejszym wyniesieniu) byłoby tak samo karkołomnym (i zabronionym) przedsięwzięciem jak wniesienie każdej innej sfałszowanej karty do lokalu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka