Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dawny Zakładowy Dom Kultury
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Historia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sasza1976



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 1267

PostWysłany: Pią Maj 15, 2009 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieszkałem zaraz przy DK .Widok z okna na modelarnie i wejscie dla artystów Smile . Na piętrze sala baletowa .
Pamiętam pokaz filmów z Bruce Lee . Wykupiłem karnety na seanse filmów erotycznych Mr. Green i nie musiałem już doklejać brody Smile .
Pamiętam grali u nas Lombard ,Bajm ,Banda i Wanda ,Poziom 600 ,TSA itd .Praktycznie wszystkie kapele popularne w latach 80 , tak zwane wschodzące gwiazdy .
Po koncertach tłumy oczekujących na autografy ,ach żeby człowiek wiedział ,miałem prawie cały zeszyt autografów.
Widzałem z roku na rok jak to wszystko padało , coraz mniej koncertów ,zamknięcie modelarni . Hmm zostały wspomnienia .
Winić kogo za upadek DK? Dontknow .Wszyskie te kółka były utrzymywane za państwowe pieniądze .
Nie były to przecież prywatne szkoły i kółka zainteresowań , kopalnia iwestowała znacznie w całe to przedsięwzięcie .
Wiem że budynek przejeli prawowici właściciele , było ich kilku i nie mogli się dogadać , budynek popadł w ruinę.
Po spłaceniu ( Think wykupieniu nazwijmy to udziałów ) przez jednego, obecnego właściciela, budynek zaczął odżywać .
Pojawili się nowi najemcy ,dzierżawcy .Można było zacząć naprawiać to co czas zniszczył .
Prawo najmu lokalu w byłym DK miał każdy.Mogła powstać modelarnia ,kółka zainteresowań ,szkoła baletu itd , ale to już inny temat .
_________________
nie osądzaj mnie , ani dobrze ,ani źle
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Arczi



Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 167
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Maj 15, 2009 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ech - to były czasy. Osobiście z czasów świetności naszego DK pamiętam oczywiście teatrzyki, kiedy to całą klasą szliśmy na nie. Najbardziej utkwił mi przedstawiany przez braci Damięckich teatrzyk "Zielona gęś". Pamiętam też oczywiście wystawy egzotycznych ptaszków. Raz też pamiętam, jak byliśmy na jednym z teatrzyków, który nagrywała telewizja. To było dla wielu młodych Knurowian pierwsze zetknięcie z kulturą. Niestety wszystko w tym kraju dobrego kończy się. Albo nikt o to nie dba, albo nie chce dbać (wymówki od lat są te same - brak funduszy). Wracając do postu w sprawie "dogadania" się właścicieli. Dlaczego tak jest w tym kraju, że "dogadanie" się w wielu sprawach trwa latami, a jak się już wszyscy "dogadają" to już właściwie nie ma do czego wracać, bo z reguły z przedmiotu kłótni jest już rudera. Takie małe odejście od tematu. Szkoda, że byłem wtedy dzieckiem i nie mam takich wspomniej jak wy, ale jakieś pojedyncze wspomnienia mam Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Pią Maj 15, 2009 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pamietam jeszcze jak tam piwo z drewnianych beczek lali 2 man down
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Sasza1976



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 1267

PostWysłany: Pon Maj 18, 2009 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Baron a te piwo w drewnianych beczkach ? Think
W Domu Kultury ?
Czy masz na myśli te chłodne sale z łukami na poziomie poniżej drogi . Mr. Green
Ja pamiętam piwo było na kartki w tym miejcu.
Obowiązkowe koreczki serowe których i tak nikt nie brał .
Jak pamiętam limit ,były dwa piwa na dzień.
To były te piwa gdzie "prawie "robi wielką różnicę. Smile
_________________
nie osądzaj mnie , ani dobrze ,ani źle
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Pon Maj 18, 2009 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te czasy o ktorych piszesz tez przeszlem ja tam mialem po znajomosci, o zywca sie ludzie zabijali , a po rybniku wszyscy mieli rozwodnienie tak czy inaczej smutne czasy,
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Historia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka