Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bank PKO w Knurowie, złodziej?
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karaluch



Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 493
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2009 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cichy Ty go nie rozumiesz... Tylko w Polsce nie masz na start 100000 mln dolarow itp. Wiec baron stwierdzil, ze zmotywuje polskich forumowiczow i cos z tym zrobi.


Baron
Czyny nie cuda Wink)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Copernicus



Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 57
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2009 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taka umowa Smile Znajomy w zeszłym tygodniu w tym samym banku spłacił kredyt przed terminem ( do końca planowo 1,5 roku) i również nie odliczono mu odsetek które musiałby spłacać przez resztę czasu, na jego pytanie o ich odliczeniu pani palcem pokazała mu zapis w umowie.

Ja sam mam kredyt w innym banku ale podczas podpisywania umowy pani poinformowała mnie że istnieje możliwość wcześniejszej spłaty i że te odsetki zostaną zwrócone Smile

pozdrawiam
_________________
Codzienna rzetelna praca podstawą dobrobytu i pokoju....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2009 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cichy napisał:
Baran dla Ciebie wszytko w Polsce jest nie tak po jakiego grzyba ty wogóle udzielasz się na Polskim forum oczywiście w Szkopach jest lepsze
Nic nie dostanie żadnego zwrotu odsetek taką umowę podpisał
Niech zeskanuje i udostępni bez swoich danych to pokaże mu w którym miejscu ma o tym napisane


Panie "M" 41 lat na karku a takie dziecinne pytania, udzielam sie miedzy innymi ze boli mnie pewna logika, jezeli ma to napisane w umowie a prawo bankowe mowi inaczej to ten bank popelnil wykroczenie i sprawa jest wygrana Wave

a tu jeszcze raz cytat z prawa bankowego dla ubogich w rozumie:

Ustawa o kredycie konsumenckim daje kredytobiorcy następujące prawa:

prawo do wcześniejszej spłaty tj. kredytobiorca uprawniony jest do spłaty kredytu przed terminem określonym w umowie, pod warunkiem zawiadomienia kredytodawcy o zamiarze wcześniejszej spłaty, nie później niż na trzy dni przed dokonaniem transakcji. Spłaty należy dokonać w terminie płatności raty;
prawo do rozliczenia kosztów kredytu z tytułu wcześniejszej spłaty tj. kredytobiorca w przypadku kredytu oprocentowanego nie musi płacić oprocentowania za okres po spłacie kredytu, a w przypadku kredytu nieoprocentowanego ma prawo do zwrotu zapłaconych kredytodawcy prowizji i opłat proporcjonalnie do okresu, o który skrócono czas kredytowania. Kredytodawca ma 14 dni na rozliczenie się z kredytobiorcą w przypadku wcześniejszej spłaty zobowiązania.

Gdzie udać się po poradę gdy coś jest nie w porządku?

Po bezpłatną poradę w sprawie egzekwowania od kredytodawcy praw wynikających z ustawy o kredycie konsumenckim konsument może udać się do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (www.uokik.gov.pl (info: 0800 800 008) lub do Federacji Konsumentów (www.federacja-konsumentow.org.pl (022 827 11 73).
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
cichy



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 691

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2009 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli w jego umowie widnieje jakikolwiek wpis że kredyt należy spłacać w/g harmonogramu spłaty kredytu to jemu nie pomoże żadne prawo. Wszystko zależy od umowy którą podpisał

http://www.finanse.egospodarka.pl/12135,Czy-warto-szybciej-splacic-kredyt,1,48,1.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2009 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cichy napisał:
Jeżeli w jego umowie widnieje jakikolwiek wpis że kredyt należy spłacać w/g harmonogramu spłaty kredytu to jemu nie pomoże żadne prawo. Wszystko zależy od umowy którą podpisał

http://www.finanse.egospodarka.pl/12135,Czy-warto-szybciej-splacic-kredyt,1,48,1.html


Pisalismy o kredytach do 80 tysiecy na kredyty mieszkaniowe sa inne prawa bankowe.
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
cichy



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 691

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2009 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Baron jeżeli bank zastrzegł sobie wcześniejszą spłatę bez zwrotu odsetek i jest to w umowie zapisane i klient to podpisał to oświadczył że się z tym zgadza. Jeżeli nie ma takiego wpisu to może rościć swoich praw - życzę mu dużo powodzenia

Ja spłaciłem o rok wcześniej kredyt bo mnie dobijał, nie chciałem żadnych odsetek wpłaciłem kasę i finito. Okazało się że cała kasa wpłynęła na konto banku a bank pobierał sobie zgodnie z harmonogramem spłaty kredytu kwotę miesięczną spłaty kapitału. Po roku przyszło zawiadomienie od banku że dziękują za spłatę kredytu itp. Wtedy prześledziłem swoją umowę i miałem w niej wpis dotyczący wcześniejszej spłaty na którą bank się nie godził. I to był pierwszy i ostatni kredyt w moim życiu

Baron napisał:
Panie "M" 41 lat na karku a takie dziecinne pytania,

Panie M ;/ 41 lat? o co chodzi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka