Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Poczta Polska Merkury krótki poradnik
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Czw Lut 12, 2009 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczegolnie ci mlodzi listonosze psuja reputacje calej poczcie !
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
iwonakaminska76



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 273

PostWysłany: Czw Lut 12, 2009 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety musze sie zgodzic z Wami bo jak dostawalam co miesiac przekaz i nic nigdy nie dawalam tzw koncowki to zaczal mi listonosz dawac awizo do skrzynki pomimo ze bylam w domu Naszczescie na dzien dzisiejszy tj. od maja przynosi mi pieniazki a ze mam "rowna" kwote to ma pecha bo nic nie dostaje Dancing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gabrysia10



Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 76

PostWysłany: Pią Lut 13, 2009 9:06 am    Temat postu: Poczta Odpowiedz z cytatem

Ty Demon,a na tę Starą Pocztę bez kolejek to Ty jezdzisz w Knurowie? Bo chyba Ci się miasta pomyliły!!! HeHeHe D'oh! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Pią Lut 13, 2009 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawe ze tego nikt jeszcze nie zglosil, 3-4 osoby zloza skarge i gosciu leci z pracy na pewniaka, ja bym go wyleczyl innymi metodami ale nie wolno mi mowic o taki metodach ale na mnie by czekal z listem w mordzie jak grzeczny reksio! a znalem i takiego listonosza co szedl pic a listy za niego dzieci roznosily...........

z drugiej strony polecam nakleic na skrzynke napis typu : "Drogi Panie/Pani listonoszu na pewno jesteśmy w domu zapraszamy na górę" normalnie powinno zadzialac a i przy pozniejszych skargach mozna sie na ten napis powolac!

Po co wogole tacy listonosze niech zaraz powiadomienia o poleconym wysylaja mailem i siedza na dupie tam gdzie siedzieli banda oprychow,


czy wiecie ze:

W przypadku doręczenia przesyłki listowej później niż w czwartym dniu od nadania przesyłki priorytetowej lub w szóstym dniu od nadania zwykłej przesyłki, adresatowi lub nadawcy przysługuje prawo do wniesienia skargi z tytułu opóźnionego doręczenia przesyłki listowej.


Pamietajcie ze w strukturach poczty nie warto składać skarg u bezpośrednich przełożonych.
Zawsze trzeba pisać do dyrekcji regionu.
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Pią Lut 13, 2009 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Haha, dzisiaj na poczcie na Lotników miałem do wysłania paczkę. Koszt przesyłki sprawdziłem na stronie poczty i wiedziałem, że będzie to 17zł. Jako że nie miałem zgodnych położyłem pani na ladzie banknot 50zł + 7 zł w drobnych, żeby mi ładnie 40 zł wydała, a ta mi te 7zł z powrtotem i zaczęła wydawac... 8 zł + 25zł w pięcdziesięciogroszówkach Thumbsup . Powiedziałem, że tak nie chcę, więc pani swoim zwyczajem wyskoczyła delikatnie "z buzią". Następnym razem jak coś będę wysyłał to jej zapłace tymi pięcdziesięciogroszówkami albo rozmienie na drobniejsze Brick wall
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marysiaru



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 139
Skąd: Knurów WP

PostWysłany: Pią Lut 13, 2009 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolzet napisał:
Haha, dzisiaj na poczcie na Lotników miałem do wysłania paczkę. Koszt przesyłki sprawdziłem na stronie poczty i wiedziałem, że będzie to 17zł. Jako że nie miałem zgodnych położyłem pani na ladzie banknot 50zł + 7 zł w drobnych, żeby mi ładnie 40 zł wydała, a ta mi te 7zł z powrtotem i zaczęła wydawac... 8 zł + 25zł w pięcdziesięciogroszówkach Thumbsup . Powiedziałem, że tak nie chcę, więc pani swoim zwyczajem wyskoczyła delikatnie "z buzią". Następnym razem jak coś będę wysyłał to jej zapłace tymi pięcdziesięciogroszówkami albo rozmienie na drobniejsze Brick wall



Może pani na poczcie ma umowę z proboszczem i zamienia mu bilon na banknoty? A więc to być może nie wina pani na poczcie tylko parafian ,że dają takie niskie nominały .Więc możemy apelować do parafian przed zbliżającą się niedzielą-nie dawajcie już na ofiarę bilonu !!!! hihihihi Wave Wave Wave
_________________
maga
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz Kopiszka



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 592

PostWysłany: Pią Lut 13, 2009 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem z PP jest taki, że poza działalnością pocztową świadczy wiele innych usług, które absorbują za dużo czasu w stosunku do tego co POCZTA POLSKA powinna robić.

Drugi problem to monopol PP i państwowa ochrona tego molocha do 2012 roku. Nie pozwala to na rozwój konkurencji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
silos



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 136

PostWysłany: Pią Lut 13, 2009 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Poczta na Merkurym to jest dno dna. Prezentuje wszystkie grzechy Poczty Polskiej w twórczym przetworzeniu kierowniczki, która w oczekiwaniu na emeryturę zlewa wszystko i ma jedną naczelną zasadę: "byle o nic nie upominać się u przełożonych w Zabrzu". Brakuje tam etatów, ale te które są wykorzystuje się w najgorszy możliwy sposób. Permanentnie nieobsadzone jedno z trzech okienek, niedostosowanie czasu pracy do szczytów, zatrudnianie młodych, nieodpowiedzialnych paczkowych i listonoszów z łapanki, brak dbałości o kulturę obsługi, niewyciąganie jakichkolwiek konsekwencji ze skarg (znowu to Zabrze, żeby tylko nie podpaść). Ja mam ich serdecznie dosyć i idę tam zawsze jak na ścięcie.
Pierwsze z brzegu rozwiązania, które od razu mogłyby poprawić standard obsługi to np.:
- zamówienie automatu do wydawania "numerków" kolejkowych
- naprawienie automatu do sprzedaży znaczków
- wydłużenie godzin otwarcia do godz. 20
- likwidacja przerw dla pracowników w godzinach największego natężenia
- przerobienie nieczynnego banku pocztowego na okienko uniwersalne
- rozszerzenie obsługi przesyłek poleconych i awizowanych na więcej, niż jedno okienko (paczkowe - zgroza)
- zdyscyplinowanie (w razie konieczności zwolnienie) doręczycieli, na których są ciągłe skargi o zostawianiu awiza mimo obecności adresata w domu
- zainstalowanie miejsc siedzących (ławek, krzesełek) dla oczekujących w kolejce (zamiast dwóch trzy trzech mało praktycznych pulpitów)
- ustawienie dodatkowych kolumn z drukami do pobrania w strefie ogólnej (nie tylko przy okienkach)
- próba obsługi uniwersalnej bez podziału na okienka do poszczególnych spraw (jedna kolejka do wszystkich okienek = lepsze rozłożenie obciążeń w szczycie).
dodam jeszcze BRAK FAXU (ponoć zepsuty od PAŹDZIERNIKA 2008) no i terminy 7-dni roboczych(opłata za np: telefon) Priorytet do Zabrza szedł 8-dni(L-4 do pracy szbciej wyzdrowiałem niż doszedł druk może to recepta na służbe zdrowia) ogólnie odradzam 2 man down
_________________
http://www.otofotki.pl/img13/obrazki/um3578_foto_829684.gif
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lut 14, 2009 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pracuję w Zabrzu, więc po moich tam doświadczeniach mogę śmiało powiedzieć, że to chyba cały zabrzański okręg poczty kiepsko działa (delikatnie mówiąc).

PAF też dziwny, bo list w tej dużej kopercie zostawili na wycieraczce. Jedynie mogę to wyjaśnić tym, że nadal nie ma u mnie euroskrzynek.
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Sob Lut 14, 2009 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łukasz Kopiszka napisał:

Drugi problem to monopol PP i państwowa ochrona tego molocha do 2012 roku. Nie pozwala to na rozwój konkurencji.


Zgadzam sie z toba, trzeba zmienic pare paragrafow zeby inne firmy mogly wejsc na rynek tutaj znowu przydala by sie Bruksela z odpowiednim naciskiem.
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Sob Lut 14, 2009 3:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Baron napisał:
Zgadzam sie z toba, trzeba zmienic pare paragrafow zeby inne firmy mogly wejsc na rynek tutaj znowu przydala by sie Bruksela z odpowiednim naciskiem.

Nic nie trzeba zmieniać, termin zakończenia monopolu Poczty Polskiej został wynegocjowany i zapisany w traktacie akcesyjnym.
_________________
http://www.oknafenix.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Sob Lut 14, 2009 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LeBoucher napisał:
Baron napisał:
Zgadzam sie z toba, trzeba zmienic pare paragrafow zeby inne firmy mogly wejsc na rynek tutaj znowu przydala by sie Bruksela z odpowiednim naciskiem.

Nic nie trzeba zmieniać, termin zakończenia monopolu Poczty Polskiej został wynegocjowany i zapisany w traktacie akcesyjnym.


tak, ale trzeba czekac jeszcze 3 lata a unia juz miala propozycje dawno , cytat :Przewodzący UE Niemcy nalegają na likwidację monopolu pocztowego w całej UE już w roku 2009. W Niemczech usługi na dostarczanie przesyłek do 50 gram uwolnione zostaną już z początkiem roku 2008. Rządowi udało się zwalczyć opór Deutsche Post, która obawia się niekorzystnej konkurencji.
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lut 14, 2009 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Baron napisał:
ciekawe ze tego nikt jeszcze nie zglosil, 3-4 osoby zloza skarge i gosciu leci z pracy na pewniaka, ja bym go wyleczyl innymi metodami ale nie wolno mi mowic o taki metodach ale na mnie by czekal z listem w mordzie jak grzeczny reksio! a znalem i takiego listonosza co szedl pic a listy za niego dzieci roznosily...........

Ja dwukrotnie nie wytrzymałem i poprosiłem o rozmowę z kierowniczką, żeby się poskarżyć. Pani w okienku za każdym razem odpowiadała, że kierowniczki "dzisiaj nie ma". Prosiłem o kogoś, kto ją zastępuje. "Nikt nie zastępuje" - słyszałem. Tłumaczyłem, że to niemożliwe, ale w odpowiedzi widziałem tylko spokojną twarz w okienku. To jest metoda "w zaparte". Trzeba ją długo ćwiczyć, żeby dojść do takiej perfekcji, jak panie na poczcie w Knurowie. No cóż, ja awantur nie lubię, nie będę wskakiwał na zaplecze i sprawdzał. To jest mur. Musiałbym wziąć urlop i stać rano pod drzwami, żeby upolować kierowniczkę w robocie, jechać do zabrza i robić zadymę albo pisać. Ale przpypuszczam, ze skargi na pocztę idą na Berdyczów. Pewnie po kwartale dostałbym uprzejmą ble, ble odpowiedź, która nic by nie wyjaśniała ani nie zmieniała. Za dużo czasu i energii do stracenia. Mam ich głęboko w... Po prostu z doświadczenia wiem, że jest taki poziom skostnienia, monopolu i biurokracji, którego zwykli śmiertelnicy zmienić nie mogą. Mogą tylko stracić kupę nerwów. W PP wszystko jest totalnie impregnowane na zmiany. Pracownicy wyspecjalizowali się w sztuce przetrwania. Nic im nie grozi (na razie). Klienci i doręczanie przesyłek to jest jakiś bardzo daleki i nieistotny element misji PP. Misją jest dawać zatrudnienie dla tej armii zdemoralizowanych biurokratów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Baron napisał:




czy wiecie ze:

W przypadku doręczenia przesyłki listowej później niż w czwartym dniu od nadania przesyłki priorytetowej lub w szóstym dniu od nadania zwykłej przesyłki, adresatowi lub nadawcy przysługuje prawo do wniesienia skargi z tytułu opóźnionego doręczenia przesyłki listowej.





Która to skarga niczym nie skutkuje;polepszy tylko samopoczucie skarżącego...
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 12:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Plumowski napisał:
Baron napisał:

czy wiecie ze:

W przypadku doręczenia przesyłki listowej później niż w czwartym dniu od nadania przesyłki priorytetowej lub w szóstym dniu od nadania zwykłej przesyłki, adresatowi lub nadawcy przysługuje prawo do wniesienia skargi z tytułu opóźnionego doręczenia przesyłki listowej.


Która to skarga niczym nie skutkuje;polepszy tylko samopoczucie skarżącego...


W sytuacji nieterminowego dostarczenia przesyłek pocztowych nierejestrowanych, adresat lub nadawca ma prawo do wniesienia skargi (w formie pisemnej, ustnej do protokołu lub elektronicznej) z tytułu opóźnionego doręczenia przesyłki listowej zwykłej. PP musi na nią odpowiedzieć na piśmie w terminie max. 14 dni.

Zgodnie z Prawem pocztowym Poczta Polska powinna doręczać przesyłki listowe:

nie później niż w 4 dniu po dniu nadania - w przypadku przesyłki listowej najszybszej kategorii (priorytet);

nie później niż w 6 dniu po dniu nadania - w przypadku przesyłki niebędącej przesyłką najszybszej kategorii.

Jeśli Poczta Polska odrzuci naszą reklamację mamy prawo dochodzenia roszczeń w postępowaniu sądowym, mediacyjnym przed Prezesem UKE lub przed Stałym Polubownym Sądem Konsumenckim przy Prezesie UKE. Szczegóły dochodzenia roszczeń w postępowaniu mediacyjnym znajdziecie na

http://www.bip.uke.gov.pl/_gAllery/67/82/6782.pdf

http://www.bip.uke.gov.pl/bipurtip/wai.jsp?place=Lead07&news_cat_id=46&news_id=116&layout=11&page=text

Poza tym jezeli wogole nie mozna podjac jakiegokolwiek kontaktu z ta poczta niema innego wyjscia jak skarzyc sie wyzej , Na infolinii konsumenckiej (800 800 008) można zasięgnąć porady,

Ten caly system jest wprost tragiczny i skandaliczny w dzialaniu czysta samowolka, cytat: Rocznie na Poczcie Polskiej ginie lub nie dochodzi na czas ponad 200 tys. listów poleconych, przekazów pocztowych, czy paczek. Dane te pokazują tylko przypadki zgłoszonych zaginięć lub uszkodzeń tych przesyłek. Nie wiadomo, ile osób nie złożyło reklamacji. Także nieznana jest liczba niedostarczonych listów zwykłych lub priorytetowych.

Przypuszczam ze gdyby sprawy w powyzszych sytuacjach byly pozytywnie rozpatrywane dla klientow i byly odszkodowania placone to polska poczta nie miala by prawa istnienia na rynku (§niewyplacalnosc §)
z drugiej strony gdy nic nierobimy w tym kierunku nie mozemy nigdy spodziewac sie poprawy sytuacji, a nie wierze ze listonosze az tak malo zarabiaja zeby musieli cudzymi listami palic we wlasnym kominie, niewazne pisac zawsze warto kichac kierowniczke walcie smialo na cala poczte wraz z listonoszem tu macie maila: skargi@centrala.poczta-polska.pl

a wiecej na tej stronie: http://www.poczta-polska.pl/napisz_do_nas.htm

Alternatywa Mr. Green


_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka