Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przerwa w funkcjonowaniu Forum

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Sprawy Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Gru 29, 2008 11:13 pm    Temat postu: Przerwa w funkcjonowaniu Forum Odpowiedz z cytatem

Sytuacja na Forum jaką zastałem przed południem18 grudnia 2008 r. była dla mnie zaskoczeniem nie mniejszym, a nawet jestem pewien, że większym niż dla, od wczesnego ranka, aktywnych użytkowników. Pytanie: gdzie podziało się wiele postów i kont zarejestrowanych użytkowników? Po krótkim szoku zamknąłem Forum i zacząłem wyjaśniać co się stało. Szybko się okazało, że niestety po raz któryś w okresie ostatnich 6 miesięcy zawaliła firma świadcząca usługi hostingowe. Dotychczasowe różne niedogodności tolerowałem (nie będę tutaj się rozpisywał na temat przewinień tej firmy, bo zapewne wielu z Was na pewno pamięta powtarzające się problemy z połączeniem z Forum i wyskakujące komunikaty o błędach), jednak to co się stało owego feralnego dnia przelało czarę goryczy. W nocy z 17/18 grudnia nastąpiło zastąpienie aktualnej bazy danych z zawartością całego Forum, na starszą wersję sprzed kilku dni. Mało tego, nie był to pierwszy raz, ale pierwszy tak fatalny w skutkach. Nie czekając na reakcję ze strony firmy na moje pismo żadające wyyjaśnień, od razu postanowiłem zmienić usługodawcę. Wśród niezliczonych ofert, w końcu wybrałem usługę w nowej firmie, mam nadzieję (a po kilku dniach testów wydaje mi się, że to jest nadzieja granicząca z dużą pewnością), że tym razem będzie profesjonalnie, a więc przede wszystkim bezpiecznie i stabilnie. Okres okołoświąteczny nie sprzyjał szybkiemu procesowi uruchomienia strony i Forum. W końcu jednak uporałem się ze skonfigurowaniem usług na nowym serwerze i przenoszeniem oraz maksymalnie możliwym odzyskaniem danych.

Mimo, że jestem w tej sytuacji pokrzywdzony, to jako administrator przepraszam za zaistniałą sytuację (kto wybrał tę trefną firmę? co? Smile Violent Smile ). Zgodnie w wyżej rzeczoną nadzieją, znowu posty mogą zniknąć jedynie w wyniku rutynowych działań admina i modów Mr. Green.

PS. Doczekałem się przeprosin od firmy, która przez ostatnie pół roku świadczyła usługę hostingową dla strony WK. Otrzymałem również zapewnienie zwrotu pieniędzy za niewykorzystany czas abonamentu. Dobre i to, jednak w takiej sytuacji nie pieniądze są najważniejsze. Nikt nie zwróci straconego czasu i nerwów, nie mówiąc już o czymś takim, jak wiarygodność administratora wśród użytkowników (a co by było, gdybym prowadził działalność komercyjną, np. sklep internetowy?).

PS. 2. Dzięki za wszystkie e-maile: za te pytające co się dzieje i ponaglające do ponownego uruchomienia Forum, ale także i za te o treści szyderczej i złośliwej, ze słowami, pod którymi nieprzypadkowo się nie podpisywano. To, wbrew pozorom, właśnie te e-maile mobilizowały do działań – wbrew oczekiwaniom autorów tej korespondencji (choć kilkudniowy błogi „adminowy” spokój kusił, aby jeszcze ten stan trochę przedłużyć Mr. Green ).
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Pon Gru 29, 2008 11:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super że sprawa się wyjaśniła Mr. Green Thumbsup

trzymamy kciuki żeby teraz wszystko działało jak należy Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Yo! Gotti



Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 971

PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 12:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

10 dni bez forum to stanowczo za długo Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Flow



Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 486

PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 12:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stęskniłem się Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 1:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Flow napisał:
stęskniłem się Very Happy

Proszę Admina o podanie numeru konta i deklaruję drobną wpłatę na utrzymanie forum (serwer i inne opłaty).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marekdym



Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 620

PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 5:43 pm    Temat postu: reklamiarz :) Odpowiedz z cytatem

a ja dwa razy w tygodniu kliknę na reklamiarza. Oczywiście, że na reklamy, którymi jestem zainteresowany i takie tam blablabla Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to bylo do przewidzenia , jednak troche pauzy sie przydalo Applause
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Proszę Admina o podanie numeru konta i deklaruję drobną wpłatę na utrzymanie forum (serwer i inne opłaty).


Wielkie dzięki za deklarację, ale problem z działaniem forum był czysto techniczny, a nie finansowy.

marekdym napisał:
a ja dwa razy w tygodniu kliknę na reklamiarza. Oczywiście, że na reklamy, którymi jestem zainteresowany i takie tam blablabla Smile


Przy okazji dziękuję za korzystanie z porad Reklamiarz'a. Na razie te centy są wirtualne, ale wkrótce amerykański wujek G. powinien je zamienić na jakąś konkretną zieloną walutę Smile.
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kris



Dołączył: 25 Gru 2006
Posty: 153

PostWysłany: Sro Gru 31, 2008 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adminie, proponuję wystawić tej firmie opinię na tym forum. Myślę, że dzisiejsze firmy hostingowe bardziej winne dbać o jakość swoich usług, więc wystawienie opinii jest jak najbardziej uzasadnione. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sty 01, 2009 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin napisał:
secundo napisał:
Proszę Admina o podanie numeru konta i deklaruję drobną wpłatę na utrzymanie forum (serwer i inne opłaty).


Wielkie dzięki za deklarację, ale problem z działaniem forum był czysto techniczny, a nie finansowy.

marekdym napisał:
a ja dwa razy w tygodniu kliknę na reklamiarza. Oczywiście, że na reklamy, którymi jestem zainteresowany i takie tam blablabla Smile


Przy okazji dziękuję za korzystanie z porad Reklamiarz'a. Na razie te centy są wirtualne, ale wkrótce amerykański wujek G. powinien je zamienić na jakąś konkretną zieloną walutę Smile.


A i tak myślę, że podanie numeru konta to dobry pomysł. Jeżeli się opierasz, to proszę na priva.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mateusz



Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 337

PostWysłany: Czw Sty 01, 2009 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście tez bym wolał wpłacić jakieś złotówki na potrzeby funkcjonowania forum, aniżeli oglądać użytkownika "na R"

Wola twoja... adminie :p
_________________
http://mtsl.digart.pl/digarty/

tel 661 143 709



Moja trasy na Bikemap
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Sprawy Forum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka