Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Maciej Kandzior - kandydat do Rady Miasta Knurów
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Paź 12, 2006 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo!

Przepraszam za stylistykę i obiecuję się bardziej "przykładać" do pisowni:)
Nie gdyby to był LPR czy Samoobrona, z której propozycję też miałem to odpowidam stanowcze NIE.
Proszę pamiętać że startując z list PO nie jestem do niczego zobowiązany, gdyż nie jestem członkiem tej partii, tak jak i żadnej innej.
Uważam że na szczeblu samorządu nie można ograniczać się do list, tu najważniejszy jest człowiek na którego głosujemy, nie tyle osobista znajomość z kandydatem, choć też jest istotna; ale program wyborczy nie ogólniki typu "będe pozyskiwał inwestorów dla miasta", lecz konkrety w jaki sposób.
Ja przedstawiam konkrety w określonych dziedzinach, nie są to populistyczne i puste hasła i nawet nie tyle jest to program co moje ambicje. Są to postulaty o których mówię nie od dziś tylko od 3 lat, będę robił wszystko by były one zrealizowane i stanowiska mnie nie interesują.
Najważniejsze są moje ambicje odnośnie zmian w naszym mieście, które są zawarte w moim programie.
Przypominam www.maciejkandzior.prv.pl

Pozdrawiam serdecznie:

MACIEJ KANDZIOR
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
swozniak



Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 22

PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 11:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Macieju, proszę jeszcze raz przemyśleć kwestie promocji i kampanii wyborczej. Proszę porozmawiać z jakimś PR'owcem. Może to Panu dobrze zrobić. No i błagam o poprawienie strony internetowej. Na tym etapie jest niemożliwa.


-----
Sebastian Woźniak (swozniak[at]zamekcieszyn.pl)
Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie
Śląska Sieć na Rzecz Wzornictwa
Projektowanie Graficzne/Przygotowanie do druku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tadek_Niejadek



Dołączył: 24 Cze 2006
Posty: 152
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 11:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Macieju proszę o konkrety – skoro uważasz, że Twój program wyborczy jest realny.

1. Jaki jest przewidywany koszt założenia spółki akcyjnej???
2. Ile nas podatników będzie kosztować tworzenie spółeczki akcyjnej???
3. Kto będzie wybierać władze w spółce, a przede wszystkim prezesa???
4. Ilu przewidujesz członków zarządu w spółce – i jaki będzie koszt ich utrzymania???
5. Czy będzie również istnieć rada nadzorcza??? A jeśli tak, to z ilu osób będzie się składać i ile to będzie Gminę kosztować???
6. Czy masz już zaplecze osobowe (ludzi), którzy są przygotowani do zarządzania spółką akcyjną???
7. Czy aby na pewno Gminę Knurów stać na spółkę akcyjną???
8. To już ostatnie pytanie – czy spółka akcyjna jest jednostką organizacyjną Gminy??? A w ogóle to jednostki organizacyjne Gminy jaką mogą mieć postać (formy działania)???

To tyle. Ślicznie dziękuję za odpowiedz!!!
_________________
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 2:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Tadek_Niejadek!

Dziękuję za merytoryczne pytania jakie Pan mi postawiłSmile
Opowiadam kolejno:

1. Koszt założenia S.S.A. wraz z budżetem na pierwszy rok wynosi 2 mln. zł.

2. Przewiduję w pierwszych latach funkcjonowania S.S.A. iż z "kasy" miasta będzie otrzymywała na funkcjionowanie 2 mln. zł. rocznie.

3. Władze Spółki czyt. Zarząd wybierać będzie Rada Nadzorcza tejże Spółki, która będzie wybierana przez Radę Miasta na wniosek prezydenta miasta lub grupy co najmniej 5 radnych.

4. Przewiduję 3- osobowy Zarząd złożony z młodych ludzi wybranych na drodze konkursu przez Radę Nadzorczą, a nie "układ kolesi". Koszt utrzymania rocznego Zarządu nie przekroczy 120 tys. zł.

5. Rada Nadzorcza będzie składać się z 5 osób. Koszt jej utrzymania nie będzie większy niż 75 tys. zł.

6. Spółką akcyjną zarządzać będzie Zarząd, który będzie wybrany na zasadzie konkursu, nie będą to moi "kolesie".

7. Tak stać, gdyż "luźnych" środków jej budżecie na obecny rok budżetowy było około 25 mln. zł. zakładając że w przyszłym będzie nawet mniej o 5 mln. miasto jest w stanie 2 mln. przeznaczyć dla tej Spółki.
Co roku przychody naszego miasta rosną od kilku dobrych lat.

8. Tak będzie ona jednostką organizacyjną gminy. Jednostki organizacyjne gminy odpowiadają za realizację z ramienia gminy "zadań własnych" tejże gminy:)

Mam nadzieję że moja odpowiedź Pana usatysfakcjonowała; proszę jednocześnie o dalsze posty jeśli będzie Pan miał jeszcze jakieś pytania:)
Dziękuję bardzo i pozdrawiam serdecznie:

MACIEJ KANDZIOR
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Panie Sebastianie!

Obiecuję że w najbliższym tygodniu będą dokonane zmiany na mojej stronie.

Pozdrawiam serdecznie:

MACIEJ KANDZIOR
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo!

Proszę tylko w tym temacie zadawać pytania i wyrażać opinię na temat mojego programu wyborczego i mojej strony internetowej (www.maciejkandzior.prv.pl).
Na pytania i uwagi w innych tematach dotyczące powyższych zagadnień nie będę odpowiadał.

Pozdrawiam serdecznie:

MACIEJ KANDZIOR
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
karolina



Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 47
Skąd: krakow

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Panie Maćku, widze że próbuje być Pan osobą merytoryczną, ja w sprawach sportu to akurat się nie znam, ale czy w sensie prawnym jest możliwe stworzenie tej spółki, co do deptaku to fajny pomysł, czesto jak jestem w wakacje w Knurowie to śmigam po okolicznych lasach na rowerze, przydałoby się połączenie nie tylko do Nieborowic ale i do Pilchowic(tylko to ciężko zrobić bo Rybnicka Sad ). Dlaczego Pan jako młoda osoba nie startuje razem z stowarzyszeniem fronda ??.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Droga Pani Karolino!

Powołanie S.S.A. jest zgodne z prawem. Będzie funkcjonowała jako jednostka budżetowa miasta.
Odnośnie "pójścia" do wyborów razem z Stowarzyszeniem "Fronda", to od dłuższego czasu nie podobał mi się sposób w jaki wyżej wymieniona organizacja prowadziła rozmowy, jak również z kim prowadziła te rozmowy odnośnie wspólnego startu w wyborach samorządowych. Jeśli "Fronda" "poszłaby" samodzielnie do wyborów to zastanowiłbym się poważnie nad startem z jej list, gyż znam wielu działaczy "Frondy" nie od dziś i cenię sobie ich fachowość, jeszcze bardziej ich "świeżą krew" którą wniosą (liczę że tak się stanie) do naszego samorządu.

Pozdrawiam serdecznie:

MACIEJ KANDZIOR
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo!

Zapraszam również do rozmowy ze mną przez gadu-gadu mój numer to 3173611.

Pozdrawiam serdecznie:

MACIEJ KANDZIOR
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Łukasz



Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 15
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie lepiej skorzystać ze skype`a? Smile wydaje mi się, że słyszeć jest lepiej Smile
_________________
Pozdrawiam.. Łukasz K.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tadek_Niejadek



Dołączył: 24 Cze 2006
Posty: 152
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 15, 2006 1:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No proszę – szkoda, że nasz „ekspert z UJ”, który pojawił się na forum – chyba tylko dzięki bożej opaczności Smile Smile Smile a nie z powodów POLITYCZNYCH, nasza droga Kasieńka Mr. Green , czy tam Karolinka Mr. Green – nie dostrzegła w wypowiedzi Maćka błędów formalnych i merytorycznych Smile

Cóż, taka wola „eksperta z UJ” Smile widzieć tylko to co się chce – ewentualnie nie mieć w ogóle wiedzy w tym temacie (podobnie jak Maciek) ale sprawiać wrażenie, że się duuuużo wie – a przy tym podawać w celu uwiarygodnienia ilość skończonych fakultetów, uczelnie, itd.

Na początek tylko powiem tyle, że spółka jest odrębną osobą PRAWNĄ i nigdy nie była i nie jest i też nie będzie (chyba że się przepisy zmienią) jednostką budżetową Gminy!!!!!! To jest tylko jeden przykład świadczący o braku kwalifikacji i wiedzy naszego Maciusia i naszej „ekspertki z UJ”, która jakże delikatnie a przy tym „profesjonalnie” tłumaczy Maciusia za wszystkie jego wypowiedzi – niczym rzecznik prasowy PO Smile . Najpierw skończyć studia (zdobądź wiedzę) a potem zajmij się polityką...
_________________
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolina



Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 47
Skąd: krakow

PostWysłany: Nie Paź 15, 2006 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Tadek troszeczkę poczytałam na internecie, i jeżeli spółkę traktować na tej samej zasadzie jak tą w zabrzu, a miasto ma tam większościowe udziały, to Pan Maćiek ma w moim odczuciu merytoryczne aspekty by tak rozumować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tadek_Niejadek



Dołączył: 24 Cze 2006
Posty: 152
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 15, 2006 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Droga Kasiu Smile - Karolinko
Po pierwsze, w spółce akcyjnej nie występują w ogóle udziały tylko AKCJE!!!!!
Gdyby napisał coś takiego Pan Maciek (jak udziały w spółce akcyjnej) to bym mu wybaczył, ponieważ on nie ma kompletnie wiedzy na temat prawa, zresztą nigdy nie mówił, że się na prawie zna, więc dla niego udział czy akcja to w sumie to samo. Ale dla takiego eksperta jak Ty - różnic nie widzisz, to mnie po prostu szokujesz swoim masłem maślanym w znajomości prawa. Liar
Po drugie, to co jest w Zabrzu dla mnie nie stanowi podstawy prawnej. Znów mnie szokujesz, że jak na eksperta nie masz wyrobionej własnej wiedzy a przede wszystkim jako osoba obyta z prawem powinna wiedzieć, że dla prawnika liczą się obowiązujące przepisy a nie tam jakieś Zabrze. W ogóle to jest bardzo dziwne, że zamiast szukać, źródeł do swych argumentacji w przepisach prawnych, szukasz gdzieś na stronkach net-u Smile Czy Twoja wiedza prawna nie jest przypadkiem zdobyta tylko i wyłącznie przez internet – a nie przez należyty warsztat prawny – czyli np. akty normatywne???
Niestety kolejny raz dałaś dowody na to, że się kompletnie nie znasz na sprawach, w których zabierasz głos jako „ekspert z UJ”. Niestety obycia krakowskie, fakultety, itp. to jeszcze trochę za mało by być ekspertem przez duże „E”. Cóż, dla Pana Maćka to pewnie jesteś guru w sprawach prawnych dla mnie i dla osób, które mają jako takie pojęcie na temat prawa na pewno nie.

Muszę Ci Kasiu przyznać, że masz „lekkie pióro” w pisaniu, lecz merytorycznie baaaardzo słabo wypadasz.

Moje merytoryczne odczucia oparte są na obowiązujących przepisach a nie na stronkach z Zabrza Smile Z przepisów wynika, że spółki (z o.o. i akcyjna) nie są zaliczane do jednostek organizacyjnych Gminy – są to odrębne byty prawne, podmioty posiadające osobowość prawną, które działają na własny rachunek i odpowiedzialność !!! Bzdur więc proszę więcej nie pisać – ZA CO Z GÓRY DZIĘKUJĘ.
_________________
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 15, 2006 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo!

Informuję że w dniach 14.10.2006-16.10.2006 nastąpi przerwa w emisji mojej strony z powodujej przebudowy.
Proszę więc o cierpliwośćSmile

Pozdrawiam serdecznie:

MACIEJ KANDZIOR
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 15, 2006 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Panie Tadek_Niejadek!

S.S.A. może być jednostką budżetową gminy, wtedy gdy gmina czyt. miasto wykupi większościowy pakiet lub powoła taką spółkę poprzez uchwałem Rady Miasta. Spółka ta jest wtedy własnością gminy, w proporcji w jakiej gmina jest właścicielem akcji tejże Spółki, więc Spółka ta jest automatycznie jednostką budżetową gminy czyt. miasta.

Pozdrawiam serdecznie:

MACIEJ KANDZIOR
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 14, 15, 16  Następny
Strona 4 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka