Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szpital przyjazny dziecku?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzysiu



Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1599

PostWysłany: Nie Lip 20, 2008 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie nie narzekajcie jak się nie podoba to proszę do innego miasta lub prywatnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
joasiap



Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 151

PostWysłany: Nie Lip 20, 2008 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zakład pracy odciąga mi regularnie składki na ubezpieczenie zdrowotne, do ginekologa chodzę prywatnie bo nie chcę czekać miesiąc na wizytę, do stomatologa chodzę prywatnie by moje zęby były dobrze zrobione, z dzieckiem do pediatry - prywatnie by sztampowo nie zostało potraktowane, to jeszcze rodzić mam w innym mieście lub prywatnej klinice?! o co to to nie!!! Płacę, wymagam - niech przynajmniej standardowe warunki będę zapewnione!! Nikt nie ma prawa po mnie warczeć, że rodzę w nie odpowiednim dla kogoś czasie. Zawsze, w każdej sytuacji można powiedzieć - nie podoba sie, to szukaj innego. Czy to innej pracy, czy inego sklepu itd... NIe potrafisz podać argumentu "za" to zamilcz człowieku!!! Ale mnie teraz krzysiu ( takie piękne imię a... ) wnerwiłeś Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yeti



Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 96

PostWysłany: Nie Lip 20, 2008 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

joasiap napisał:
Zakład pracy odciąga mi regularnie składki na ubezpieczenie zdrowotne, do ginekologa chodzę prywatnie bo nie chcę czekać miesiąc na wizytę, do stomatologa chodzę prywatnie by moje zęby były dobrze zrobione, z dzieckiem do pediatry - prywatnie by sztampowo nie zostało potraktowane, Evil or Very Mad


Gineklog - wbrew pozorom rozumiem, stomatolog też, ale pediatra ? co więcej da Ci prywatna wizyta ? (sztampowość - ciekawe kryterium Wink )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stokrota41



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 193

PostWysłany: Nie Lip 20, 2008 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysiu napisał:
Właśnie nie narzekajcie jak się nie podoba to proszę do innego miasta lub prywatnie.

No, nie po to płacę składki, aby potem do każdego lekarza chodzić prywatnie. To jest ubezpieczenie zdrowotne zgodnie z którym część badań należy mi się jak psu buda. Ale póki co czuję się, jakbym płaciła haracz. Gdyby nie te składki, stać by mnie było na pójście do lekarza prywatnie, bez niczyjej łaski.
_________________
Absurdalność daje się wyrazić tylko za pomocą humoru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
joasiap



Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 151

PostWysłany: Pon Lip 21, 2008 7:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yeti napisał:
joasiap napisał:
Zakład pracy odciąga mi regularnie składki na ubezpieczenie zdrowotne, do ginekologa chodzę prywatnie bo nie chcę czekać miesiąc na wizytę, do stomatologa chodzę prywatnie by moje zęby były dobrze zrobione, z dzieckiem do pediatry - prywatnie by sztampowo nie zostało potraktowane, Evil or Very Mad


Gineklog - wbrew pozorom rozumiem, stomatolog też, ale pediatra ? co więcej da Ci prywatna wizyta ? (sztampowość - ciekawe kryterium Wink )


No niestety na przykłądzie mojego dziecka: zła diagnoza w przychodni, właściwa - prywatnie ( u innego lekarza ). I to nie jeden raz...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeeLoo77



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 3

PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja rodziłam w grudniu. Od początku ciązy mówiłam, że nie urodzę w knurowie, że wolę w domu niż tam, w tej hurtowni. Kupiłam przewodnik po szpitalach wydany przez fundacje rodzić po ludzku i na 2 miejscu w rankingu wszystkich szpitali w polsce znalazł sie Powiatowy szpital w Pyskowicach. Miałam obawy ale wybrałam sie tam na mały zwiad. Po tej wizycie stwierdziłam, że tam i nigdzie indziej. Miałam cesarskie cięcie więc na oddziale lezałam trochę dłużej, czułam sie tam jak w prwatnej klinice za dobre pieniądze, personel przemiły, uśmiehnęty i do tego pomocny. Pani od laktacji przez prawie godzinę walczyła ze mną żeby przystawić małego do piersi i udało sie. Wszystko odbywało sie bez cienia zdenerwowania czy też pośpiechu. Lekarze przemili, pomocni i na każde zawołanie. Pokoje rewelacyjne, jak w domu. Kolorowa pościel, kolorowe ściany, drewniane łóżka, łazienka z prysznicem w pokoju, i co ważne tylko 2 osoby na sali, bez dostawek i upychania po kątach. Dla zainteresowanych : www.pyskowice.info Wiem, że mże kłopotliwe wyda sie to że trzeba dojechać ale za takie samopoczucie w czasie i po porodzie naprawde warto. Przełożona połoznych Pani Wiesia ( po wcześniejszym umówieniu do porodu) dostępna 24h., Cudowna kobieta, pomaga każdej kobiecie urodzić bez stresu i z minimalną dawką bólu. Oczywiście nie muszę dodawać, że wszystko to bez czekania na kopertę czy jakąkolwiek inna gratyfikację. Atmosfera na oddziele świetna, wszyscy uśmiechnięci, życzliwi , nawet panie sprzątające. Muszę przyzanać, że to jakiś cud wśród szpitali a personel żywcem z castingu Applause Applause Applause
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mmksk



Dołączył: 12 Lut 2007
Posty: 61
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lip 29, 2008 10:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szpital przyjazny dziecku w Knurowie??? hehe dobre moja zona leżała w tym szpitalu i pewien lekarz podczas badania USG stwierdził ciążę martwą (był to początek ciąży) zadał pytanie żonie czy jest już zdecydowana na łyżeczkowanie? SZOK zabrałem ją na własne żądanie pojechaliśmy do Kliniki Patologi Ciąży w Bytomiu i tam lekarz stwierdził że z ciążą jest wszystko jak najbardziej w porządku. Przez takiego s......... mogłem nie mieć córeczki. Pozdrawiam
Wave
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Wto Lip 29, 2008 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mmksk napisał:
Szpital przyjazny dziecku w Knurowie??? hehe dobre moja zona leżała w tym szpitalu i pewien lekarz podczas badania USG stwierdził ciążę martwą (był to początek ciąży) zadał pytanie żonie czy jest już zdecydowana na łyżeczkowanie? SZOK zabrałem ją na własne żądanie pojechaliśmy do Kliniki Patologi Ciąży w Bytomiu i tam lekarz stwierdził że z ciążą jest wszystko jak najbardziej w porządku. Przez takiego s......... mogłem nie mieć córeczki. Pozdrawiam
Wave


trzeba byla ta decyzje na papierze poprosic , i tego wariata do sadu to przeciez w pewnym sensie usilowanie morderstwa ! Brick wall
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
stokrota41



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 193

PostWysłany: Wto Lip 29, 2008 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Baron napisał:
trzeba byla ta decyzje na papierze poprosic , i tego wariata do sadu to przeciez w pewnym sensie usilowanie morderstwa ! Brick wall


hehehe - żaden lekarz nie da Ci niczego na papierze, co mogłoby być gwoździem do trumny dla niego. A z tą odpowiedzialnością, to też duża przesada - nic by mu nie zrobili, lekarze to zamknięta grupa zawodowa, gdzie "ręka rękę myje".
_________________
Absurdalność daje się wyrazić tylko za pomocą humoru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Sro Lip 30, 2008 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stokrota41 napisał:
Baron napisał:
trzeba byla ta decyzje na papierze poprosic , i tego wariata do sadu to przeciez w pewnym sensie usilowanie morderstwa ! Brick wall


hehehe - żaden lekarz nie da Ci niczego na papierze, co mogłoby być gwoździem do trumny dla niego. A z tą odpowiedzialnością, to też duża przesada - nic by mu nie zrobili, lekarze to zamknięta grupa zawodowa, gdzie "ręka rękę myje".


Jak kazdy bedzie tak myslal jak ty to dalej bedzie tak jak jest, dla mnie to grupa zawodowa ktorej powinno sie patrzec na rece 24H/dobe, wiekszosc polskich lekarzy to szarlatani z kupionymi dyplomami zreszta co tu duzo pisac media codziennie dudnia o jakims przekrecie najnowszy cytat z TVN24.pl :Skazani w procesie "łowców skór" lekarze rozpoczynają odsiadkę w jednym z łódzkich więzień. Medykom udowodniono współudział w okrutnym procederze, w wyniku którego życie straciło 14 pacjentów łódzkiego pogotowia.
Mężczyźni zostali skazani na 5 i 6 lat pozbawienia wolności, za narażanie życia 14 pacjentów. Wszyscy zmarli, bo współpracujący z lekarzami sanitariusze podali chorym środek zwiotczający mięśnie.


..........a pamietajcie ze to kropla w morzu
------------------------------------------------------------

Możliwości medycyny są bezgraniczne. Ograniczone są możliwości chorych

- Lubię ludzi otwartych - powiedział chirurg.

Pewien lekarz powiedział do Picassa:

- Nie bardzo się znam na malarstwie, ale z punktu widzenia anatomii ludzie na pańskich obrazach to po prostu chorzy.

- Ale będą żyli dłużej niż pańscy pacjenci, - odpowiedział malarz

Mimo żartów ze sztuki lekarskiej warto zapamiętać słowa profesora Antoniego Kępińskiego: "W medycynie najważniejszym lekarstwem jest sam lekarz". Mr. Green


_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
miconet



Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 34
Skąd: Saarlouis (Knurow)

PostWysłany: Sro Lip 30, 2008 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po przeczytaniu wszystkich postów, stwierdzam że Polska Służba Zdrowia jst bardzo do tyłu, niestety. Moja żona rodziła pod koniec maja w niemieckim szpitalu i warunki były super. Papier toaletowy, ręczniki, mydło i nawet podpaski gratis. Pokoje ładne 2 osobowe z łazienką i jedzonko wybierała żona z karty. Na korytarzu stał wózek z różnymi napojami dla pacjentek, z którego każdy brał co chciał i ile chciał. Najleszy był jednak „pokój bóli“, w którym spędziłem noc razem z żoną. Wygladał jak normalny pokój hotelowy z TV, telefonem itd. Po przyjżdzie do szpitala (żona miała już bóle) i przebadaniu żony, własnie w tym pokoju kazano nam się zakwaterować na noc. A porankiem poszliśmy na wspólne śniadanie (stół szwecki), jako mężowi, najeżało mi się ono też. Cały pobyt pokryła kasa chorych (jak w Polsce NFZ), a opieka i standart usługł szpitala jak dla pywatnie płacących pacjentów. Nie wiem jak to jest teraz w Polsce, ale tutaj większość szpitali czy klinik jest prywatnych. Każda chce przyciągnąc pacjenta, a za pobyt płacą kasy chorych. Może kiedyś też warunki w Polskich szpitalach bedą na europjskim standardzie.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stokrota41



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 193

PostWysłany: Czw Lip 31, 2008 9:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Baron napisał:
stokrota41 napisał:
Baron napisał:
trzeba byla ta decyzje na papierze poprosic , i tego wariata do sadu to przeciez w pewnym sensie usilowanie morderstwa ! Brick wall


hehehe - żaden lekarz nie da Ci niczego na papierze, co mogłoby być gwoździem do trumny dla niego. A z tą odpowiedzialnością, to też duża przesada - nic by mu nie zrobili, lekarze to zamknięta grupa zawodowa, gdzie "ręka rękę myje".


Jak kazdy bedzie tak myslal jak ty to dalej bedzie tak jak jest



Mam podobne zdanie do Twojego - trzeba upominać się o swoje prawa, i choć zawód lekarza jest bardzo odpowiedzialny i wzbudza najwięcej kontrowersji - to nie należy przymykać oczu na wszystko, bo wychowamy sobie kolejne pokolenie lekarzy, którzy robią co chcą z pacjentem - a kasa jest dla nich GURU ważniejszym niż zdrowie i życie ludzi. Ja niestety wiem z doświadczenia jak trudno jest cokolwiek udowodnić....
_________________
Absurdalność daje się wyrazić tylko za pomocą humoru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ksilaqui



Dołączył: 31 Lip 2008
Posty: 168

PostWysłany: Czw Lip 31, 2008 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też chciałam rodzić w Pyskowicach.
Byłam przez tydzień na patologi ciąży w Knurowie i był to dla mnie prawdziwy koszmar. Na patologie trafiłam przez bóle kręgosłupa, tydzień przeleżałam na łóżku szpitalnym wijąc się z bólu (pielęgniarki wiecznie zabiegane, lekarzy brak, na moje prośby by mi podano coś od bólu nikt nie reagował) Wystraszyłam się nie na żarty i stwierdziłam, że nie chce tu rodzić.
Skurczy dostałam w nocy, do naszego szpitala było najbliżej, trafiłam więc tu. I ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu zostałam potraktowana bardzo dobrze, wręcz wzorowo. Położne uśmiechnięte bardzo chętnie rozwiewały moje kolejne obawy... A męczyły się ze mną od 1 do 8 rano. Mąż również został ciepło przyjęty i poinstruowany. Pani doktor mimo, że było widać, iż ledwo trzyma się na nogach uspokajała i znalazła ciepłe słowo.
Na oddziale też super pielęgniarki pomocne i uśmiechnięte. Pomogły przystawić dziecko do piersi, zabrały moje maleństwo, bym mogła się trochę przespać.
Nie na darmo nasz szpital zajmuje miejsce w czołówce (bodajże 2 czy 3)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TOM



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 149
Skąd: somewhere in time

PostWysłany: Wto Sie 19, 2008 2:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja tylko powiem, że mam wielu znajomych jak i wśród rodziny takich co chwalą sobie knurowski szpital przyjazny dziecku. Jedyny jego mankament jak podała w okolicach kwietnia-maja jakaś gazeta(chyba Wyborcza) to wymóg aby przyszły ojciec był po szkole/kursie rodzenia Very Happy. W rankingu tym to był jedyny szpital, który miał tak absurdalny wymóg. Ranking ten wykazał, że najlepszy szpital to ten w Pyskowicach oraz jakiś tam w Krakowie (o ile dobrze to jeszcze pamiętam). Knurowski był oceniany dwa razy na 4 (za sprzęt, i za fachowość-życzliwość personelu). Tak samo oceniano Wodzisław i WSS Tychy. WSS Rybnik (najbliższy nam - patrzymy na niego przez okno mieszkania) dostał za personel 3. Mimo, że położna / pielęgniarka praktycznie można powiedzieć rodziła razem z moją żoną tak wszystko szczegółowo opisywała i tak życzliwa była to lekarz okazał się niefachowy. Powiedziałbym, że nie do końca opanował poród a do tego świńskie żarciki podczas szycia. Lekarz ten najwyraźniej też nie wiedział, że rana cięta lepiej i szybciej się goi niż rozerwane ciało. Z tego tez powodu to był pierwszy i ostatni poród w WSS Rybnik. Dodam od siebie (bo doświadczenie z tym szpitalem mamy większe), że należy unikać jak "diabeł święconej wody" oddziału patologi ciąży. Lekarze Ci chyba lubują się w zadawaniu bólu (ciekawe, że te same badania gdzie indziej są bezbolesne) do tego tajemnicą owiane jest wszystko co z pacjentem robią, a jeśli wymagana jest pisemna zgoda pacjenta na wykonanie jakiegoś konkretnego zabiegu to dostaje się to do podpisania dopiero po narkozie - chyba po to aby nie do końca pacjent wiedział co podpisuje-do dziś tylko domyślam się, że chodziło o zwolnienie ich od odpowiedzialności za ewentualne zarażenie pacjenta żółtaczką bo pytają pacjentów czy byli szczepieni na nią. Personel w ogóle nie interesuje się pacjentami leżącymi na salach. Czasem jest szansa, że pielęgniarka odpowie na pytanie co będzie się działo z pacjentem.
A teraz Oddział noworodków. Wypisują dziecko z żółtaczką noworodkową, która ma wynik będący górną dopuszczalną granicą normy. Przy tak dużym stężeniu bilirubiny olali sprawę-nie było naświetlania a jedynie stwierdzenie, że to jest granica normy więc jest w normie. Efekt - żółtaczka trwająca miesiąc -zwalczona tabletkami podanymi po okresie, w którym nie powinno już być śladu po niej. Prawidłowa nie powinna trwać dłużej niż 10 dni(powyżej to patologia). Komplikacje mogą być poważne ale którego z tych lekarzy to obchodzi. Ich obchodzą tylko podwyżki za ich niekompetentne decyzje.
Żadna natomiast znana mi osoba rodząca w Knurowie nie powiedziała nic złego na porodówkę knurowską/oddział noworodków. Tak! wiem, reszta oddziałów szpitala knurowskiego ma opinie umieralni, z której się trzeba jak najszybciej ewakuować jeśli się już tam przypadkiem trafi ale w tym wątku opisywany jest ten bardziej radosny oddział Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysiu



Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1599

PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 12:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam po żadnej szkole rodzenia nie byłem i wszystko było oki przy po porodzie,miły personel,uprzejmy,pomocny nie moge narzekać.Jak ktoś jest z góry uprzedzony do tego szpitala to zawsze coś mu nie bę.dzie pasować
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka