Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czas zamienić folowie reklamówki na reklamówki papieru?!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Danirad



Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 1551
Skąd: K N W

PostWysłany: Pią Paź 26, 2007 4:28 pm    Temat postu: Czas zamienić folowie reklamówki na reklamówki papieru?! Odpowiedz z cytatem

To co w krajach starej Unii i innych krajach Europy jest normą u nas nie jest jeszcze odkryte i stosowane... czyli REKLAMÓWKI Z PAPIERU

Łódz jak pierwsze miasto w naszym kraju wprowadziło zakaz pakowania zakupów w folowie reklamówki, ustawa jest już przegłosowana i ma wejść w życie od Czerwcza 2008r. Kraków jest kolejnym miastem które chce się pozbyć tego szkodliwego produktu jakim jest folia...

tu mi się nasuwa pytanie i myśl.... Prayer Prayer Prayer

Czy nie nadszegł najwyzszy czas aby także nasze miasto wprowadziło zakaz pakowania zakupów w foliowe siatki?? oczywiści taka decyzja należy do prezydenta i Urzędu Miasta moim zdaniem powinniśmy przestać stosować tych zatruwających nasze życie materiałów i zacząć stosować reklamówki z papieru które np. dużo szybciej się rozkładają i są wielkorotnego użytku oraz bardziej wytrzymałe od folii Violent

jak myślicie?? czy nadszedł już kres tych wszechobecnich folii???

Czy nasze miasto powinno iść drogą innych większych miast i zastosować zakaz sprzedawania folii zaczynając od sieci większych sklepów? Dancing
_________________
========
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Paź 27, 2007 1:32 pm    Temat postu: Re: Czas zamienić folowie reklamówki na reklamówki papieru?! Odpowiedz z cytatem

Danirad napisał:
To co w krajach starej Unii i innych krajach Europy jest normą u nas nie jest jeszcze odkryte i stosowane... czyli REKLAMÓWKI Z PAPIERU



uważam że powinno być jeszcze powiedziane że te "reklamówki" z papieru muszą być wykonane z makulatury... to raz

a po drugie makulatura powinna być w skuteczniejszy sposób skupowana/zbierana (niepotrzebne skreślić)
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cichy



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 691

PostWysłany: Sob Paź 27, 2007 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomysł wspaniały tylko mam obawy czy aby się sprawdzi
Ponieważ rozchodzi się o te reklamówki jednorazowe cienkie a te grube zostają.
Wydaje mi się że teraz zamiast papierowych będzie 10 x więcej tych grubszych reklamówek które są jeszcze bardziej niebezpieczne dla środowiska, mam nadzieję że się mylę bo pomysł z papierowymi torbami jest git
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zibo



Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 434
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Paź 27, 2007 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy w Knurowie czasem nie produkuja jakis tam foliowych wyrobów ?
_________________
Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Danirad



Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 1551
Skąd: K N W

PostWysłany: Sob Paź 27, 2007 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na ul. Klasztornej była firma produkująca folie zwała się bodajże,,Foknoland" czy podobnie. ale z tego so słuszałęm to już tej firmy nie ma i tamtejsza hala jest na sprzedaż. ale mówię to nie jestem pewnien czy to prawda
_________________
========
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Sob Paź 27, 2007 9:39 pm    Temat postu: Re: Czas zamienić folowie reklamówki na reklamówki papieru?! Odpowiedz z cytatem

Danirad napisał:
To co w krajach starej Unii i innych krajach Europy jest normą u nas nie jest jeszcze odkryte i stosowane... czyli REKLAMÓWKI Z PAPIERU

To nie jest tak dokładnie jak piszesz. Powiem więcej u nas jest z tym lepiej. A to z prostego powdou jakim jest oszczędność i pewna ludzka słabość jaką jest porostu chciwość. Kasjerki dadzą ci jedną reklamówkę słabej jakości na cały koszyk zakupów a ty się potem martw czy w drodze do domu się ona nie rozleci.
Ale nie o tym rzecz i cieszę się, że kolejny ekoligiczny topic zaistniał na naszym forum. A skoro już te pozytywne zmiany do Polski wchodzą to warto temu przyklasnąć co oczywiście czynię. O ile "Stara Unia" ma mnóstwo folii to jednak system sortowania śmieci jest tam o niebo lepszy - więc i lepiej sobie z tym problemem radzą. Zaś w naszym kraju przy deficycie pieniędzy i jak się okazuje także i rąk do prostych prac oddzielanie folii i plastików od innych śmieci nie istnieje. Wobec czego są one spalane, zgniatane i w takiej formie trafiają na wysypiska. Odpad ten nie ulegnie rozkładowi nawet przy pomocy erozji. Będzie tworzył i współtworzył problemy i zagrożenia dla ludzkiego życia i zdrowia przez setki lat. A to już poważny problem i stawia w tym świetle zwykłą folię jako przyczyna poważnych problemów zdrowotnych, ekologicznych i finansowych. Może uda się zrobić tak by ktoś wreszcie zaczął zarabiać na ekologii. Byle nie naszym kosztem.
Pozdrawiam
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
joasiap



Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 151

PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 9:57 am    Temat postu: Re: Czas zamienić folowie reklamówki na reklamówki papieru?! Odpowiedz z cytatem

uważam że powinno być jeszcze powiedziane że te "reklamówki" z papieru muszą być wykonane z makulatury... to raz

a po drugie makulatura powinna być w skuteczniejszy sposób skupowana/zbierana (niepotrzebne skreślić)


I tu właśnie widzę problem. Od tego by trzeba było zacząć!! A w Polsce jak wszystko inne zaczyna się od końca... Ciekawe ile więcej tysięcy drzew pójdzie pod wycinkę po to, by wyprodukować większą ilość papierowych toreb. Tyle też mówi się o segregacji śmieci i duża ilość ludzisków już to robi. A co dalej z tymi smieciuszkami, w tym reklamówkami foliowymi sie dzieje? Dontknow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lis6502



Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 16
Skąd: Miasto Szybowców

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 12:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przecież w plusie można kupić przy kasie porządne siatki na zakupy za zetka czy coś koło tego. może nie są z papieru, ale za to są wytrzymałe. a co do papierowych toreb- raczej nie. przecież papier nie wytrzyma takich obciążeń jak folia...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odkąd od 3 miesięcy jeżdzę na zakupy z torbami z Tesco i Intermarche (takie duże, ekologiczne, raczej materiałowe, chociaż ta z Marcha bardziej plastikowa ;/), skończył mi się wieczny problem zalegania w domu reklamówek i siateczek dodawanych do każdego,najmniejszego zakupu. Jestem jak najbardziej za ekologicznymi torbami. Super pomysł.
Natomiast w Ikei dodają papierowe chyba za 50 gorszy. Nie zawsze papier wytrzyma większe obciążenie. Lepsze są te materiałowe, jak te np. z Sisters. Można bez problemu wcisnąć do każdej torebki. Troszkę większy problem jest z tymi większymi wcześniej przeze mnie wspomnianymi, bo zawsze trzeba je obmetkować przed wejściem na sklep, i są po prostu duże. Ale ostatnio widziałam w Żabce fajną małą zieloną, chyba pobiegnę ją kupić z czystej chęci posiadania zielonej taszki :p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WhiteD



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 101

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiem tak - próbowałam pakować odpady z kotów w papier.... ale przecieka Razz a nie powinno niby bo tam ponoć nie ma wilgoci bo piasek i te de (ale to chyba na jednego kota Razz)
jak zabiorą foliówki to będe chyba musiała stosować potrójny papier albo jednorazowe kuwety Razz
ewentualnie dorzucać się na dno worka na śmieci - btw uczepili się foliówek może i słusznie, ale przecież na foliówkach sie nie kończą są jeszcze worki na śmieci, rękawiczki jednorazowe takie foliowe, reklamówki i masa innych rzeczy zrobionych z tworzyw sztucznych...
a nie wszystkie da sie przerobić - panowie coca-coli nadal używają plastiku którego przerobić się nie da bo nie... i nie oni jedni.
Ale nie lepiej sie rzucić na foliowe torebki to może lud chwilowo zapomni o innych jeszcze dłużej sie rozkładających - bo grubszych Razz - tworzywkach i o tym że przecież plastiki można w niektórych przypadkach przerabiać po prostu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja myślę, że to dobry sposób na przynajmniej początek dyskusji o segregacji śmieci itd, który zresztą był tu już kiedyś poruszony.

Myślę, że od worków można zacząć, a potem przejść do tematu butelek itd.... Nie dalej jak wczoraj widziałam na deptaku przy głównej ulicy wywaloną Sobieską, porozrzucane śmieci wokoło.... Masakra.... jak można tak syfić? Brick wall
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Drosophila melanogaster



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 17

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Torby z materiału to fantastyczna sprawa. Ostatnio nawet wrzuciłam do samochodu rodziców w razie spontanicznych zakupów. Foliowe reklamówki - fuj powinni tego zabronić Smile Nawyki zmienia się trudno, czasem powoli, ale z czasem te nowe i lepsze wchodzą w krew:)
_________________
Nie masz żadnej szansy, ale ją wykorzystaj. Arthur Schopenhauer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JurgenKlinsman



Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 362

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście od reklamówek można zacząć potem butelki plastikowe. A co z odpadami hmm ewentualnie spalać, oczywiście co się nie da przetworzyć ponownie, bo składować jeśli chodzi o plastik to się mija z celem.
_________________
M-jak mordo ty moja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WhiteD



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 101

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zasadniczo ja sie staram te butelki co mi sie w domu trafiają do czegoś wykorzystywać - to do hodowli roślinek kanapkowych Razz, to do przechowywania soków czy mleka prosto od krowy Razz to do podlewania kwiatków...
także jak je wreście wyrzucam to wyglądają jakby je ekhm przejechał tramwaj Razz

Co do toreb z materiału, fajne są, mocne, wielorazowego użytku, z możliwością prania...

Co do plastików - naukowcy teraz pracują nad takimi tworzywami sztucznymi które będą a) w pełni naturalne b) będą się rozkładać.
Czasem mają fajne pomysły, aczkolwiek czasem mają one wady - np. za szybko się rozkładają Razz
Ale dajmy im troszke czasu na dopracowanie technologii.
IMHO jednak takie rozkładające sie tworzywa były by dobre do takich np. jednorazówek - wtedy były by to prawdziwe jednorazówki Razz z instrukcją po użyciu polej wodą z solą/wodą/umieść w kompostowniku Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka