Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ceny mieszkań

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pietas



Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 282

PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy może mi ktoś wytłumaczyć dziwne zjawisko?
ceny mieszkań w knurowie ok 140000 za 50m2 taniej chyba juz nie ma..
jakim cudem rzeczoznawca i urząd skarbowy twierdzą że w knurowie mieszkania są po ok 1500zl za metr... pamiętam kilka lat temu cenybyły trochę niższe ale i tak ok 1300-1500zł/m2 tylko ze LWSM sprzedawała mieszkania po cenie ok 800zł ...
czy aby udzie nie za duzo sobie rzyczą za mieszkania? i czy kupcy nie za dużo płacą?
przecież cena 3000zł/metr to można sobie budować dom .... wyjdzie niewiele drożej a miesięcznie oszczędzamy na czynszu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
kopiec88



Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 480
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tez sądzę ze ceny są za duże ;/ ...tez uważam ze lepiej budować chatę ..trochę Drożej a lepiej Bo własne według siebie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ja wiem z tą chatą.... Za samą działkę trzeba dać około 100tys.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Milka77



Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 21

PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sami sie wybudowaliśmy dlatego teraz sprzedajemy mieszkanie Smile 5 lat temu za działkę zapłaciliśmy 25 tys. dziś ta sama działka kosztuje już 75 tys. Tak więc żeby kupić ziemie i wybudować domek potrzeba co najmniej 300 tys. złotych. Czyli 2x mieszkanie Wave
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wilq



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 381
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, ale zapłacisz za działkę raz i masz na zawsze, to samo z wybudowanym domem.. Mi się wydaje, że lepiej sobie wybudować swój domek i nie przejmować się sąsiadami trzaskającymi pod/nad nami. Poza tym wszystkim, jest jeszcze ogródek Dancing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pietas



Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 282

PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zeby miec domek nie musisz miec 300000 ...
działka... wystarczy Ci 500m2 stawiasz na niej domek parterowy 100m2 użytkowej... czyli więcej niż mieszkanie (ok 1,5 raza...) masz swoje...
inna sprawa to jakość wykonania... wiadomo że kupując mieszkanie w bloku ściany są z cegły/płyty pokryte tynkiem i nie rozwalą się po parapetówie , czego nie powiem o domku (no chyba że stać kogoś na porządne tynki w całej chacie.... )

podsumowując wg mnie na przestrzeni 20 lat dom wychodzi na duży plus w kosztach \(wliczając ogrzewanie, bieżące naprawy , remonty dachu itp )

i nie twierdzę że 150 000 za mieszkanie w tym ogłoszeniu to wygórowana kwota.... to rynek zwariował po wejściu do UE ....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Milka77



Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 21

PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 12:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie o to chodzi, jak już budować to nie żaden bubel, który sie rozsypie.. tylko już solidny dom na lata, na pokolenia, żeby i dzieci w przyszłości miały z niego uciechę Mr. Green Ale piszcie co chcecie.. dom to jednak dom, i tak jak tutaj ludzie pisali, żadna sąsiadka Ci nie będzie krzyczeć że za głośno mota w doma Panie Super Szporujmy i budujmy chaty ! Thumbsup
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 12:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe, jaka dyskusja Wink To ja jeszcze dopiszę, żeby nie oszczędzać na działce. Domy które teraz wykańczają na końcu Koziełka stoją na tak małych działkach, że ich mieszkańcy będą sobie zaglądać z okna do okna z odległości może dwóch metrów. Nie wiem dlaczego zdecydowali się na coś takiego - ukryta tęsknota za blokami czy jak?
Ale może to ja jestem przerwrażliwiony, bo moim ideałem jest leśniczówka w środku lasu Razz
_________________
http://www.oknafenix.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 8:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

działka w Knurowie za machoczkiem 200/m2 a mozna kupic minimum 700m2 - a gdzie budowa domu (projekt, mapki itp.), a gdzie wykonczenie, płot itp.
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pietas



Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 282

PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak dobrze poszukasz to znajdziesz w niedalekiej okolicy tańsze działki. nie musisz przecież w knurowie sie budować. w dzisiejszych czasach każda rodzina którą stać na budowę domu ma 2 samochody więc dojechać 30km to chyba żaden problem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka