Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Razem do wyborów samorządowych!
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ForumSamorządoweMojaGmina



Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 1

PostWysłany: Pon Maj 22, 2006 10:00 pm    Temat postu: Razem do wyborów samorządowych! Odpowiedz z cytatem

Razem do wyborów samorządowych!

3 maja 2006r. cztery organizacje, aktywnie działające na terenie miasta Knurowa;
- Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gmin Powiatu Gliwickiego,
- Forum Samorządowe Mieszkańców,
- Samorząd Mieszkańców Lokatorsko Własnościowej Spółdzielni Mieszkaniowej,
- Stowarzyszenie „Fronda”,

podpisały porozumienie w sprawie współpracy w jesiennych wyborach samorządowych.

Przedstawiciele organizacji uzgodnili utworzenie wspólnego komitetu wyborczego do wyborów gminnych i bezpośrednich wyborów Prezydenta Miasta Knurowa, pod nazwą Komitet Wyborczy Wyborców „Forum Samorządowe Moja Gmina”.

W wyborach do Rady Powiatu strony postanowiły wystawić swoich kandydatów na wspólnych listach Komitetu Wyborczego Wyborców „Moja Gmina Nasz Powiat”

Porozumienie podpisali:

Zbigniew Gałkowski – Forum Samorządowe Mieszkańców
Michał Nieszporek – Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gmin Powiatu Gliwickiego
Tomasz Reginek - Forum Samorządowe Mieszkańców
Bogdan Litwin - Samorząd Mieszkańców Lokatorsko Własnościowej Spółdzielni Mieszkaniowej
Włodzimierz Gwiżdż - Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gmin Powiatu Gliwickiego
Sebastian Mołek – Stowarzyszenie „FRONDA”
Marian Gruszka - Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gmin Powiatu Gliwickiego
_________________
"Upadamy po to, aby nauczyć się podnosić"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
autosteyr



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 25
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Maj 23, 2006 1:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to się zaczęło! D'oh!

Plus:
Zjednoczyli się ludzi bez "flagi partyjnej" (najgorsze co może być w wyborach samorządowych to typowo partyjne komitety wyborcze Not talking ).

Minus:
W sumie nic nowego - nazwa komitetu nieznacznie "odmalowana", te same znane osoby (+ trochę nowej krwi, aby zgarnąć trochę głosów dla "starych wyjadaczy").
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Maj 24, 2006 5:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj, beze mnie! Ten numer nie przejdze. Ja chcę wyborów a nie uklepywania prezesów i ordynatorów. Panowie się już dosyć narządzili. Jestem bardzo, ale to bardzo zdziwiony, że FRONDA, o której miałem dobre zdanie, przykłada rękę do tego układu. Uważam, że jest to koszmarny błąd Frondy, która traci swoją wiarygodność, zamienia się w klub karierowiczów i dla mnie przestaje istnieć. Szkoda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
akbar



Dołączył: 08 Maj 2006
Posty: 30
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Maj 24, 2006 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi secundo, dziękuje za słowa o zaufaniu. Działalność "Frondy" się nie zmienia . dalej bedziemy udzielać porad prawnych ,organizować spotkania
z politykami i przedstawicielami świata nauki czy przeprowadzać konkursy,czyli robić dokładnie to samo co do tej pory.

Oczywiście "Fronda" nie zatraciła zapału i ideałów dla których powstała. Decyzja o udziale w wyborach nie była dla nas łatwa.Jest jednak naturalną rzeczą to iż w gmianch powstaja komitety wyborcze a czlonkowie organizacji spolecznych wstepuja do nich chcąc (przy poztywnym wyniku wyborów) mieć wpływ na kształt prac organów stanowiących.

dziękuję Ci za szczere słowa. Będziemy się starac zmienić to co można. Liczymy na Twoje(Wasze ) wsparcie.

Pozdrawiam
Sebastian Mołek
Przewodniczący Stowarzyszenia "Fronda"
_________________
będzie co ma być Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 12:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po prostu daliście się kupić i podczas wyborów będziecie robić za dowód cnoty, młodości i odnowy dla starych karierowiczów, którzy teraz rządzą miastem. Jesteście im potrzebni jako listek figowy. Jest tylko jeden problem: wasze nowo-stare forum samorządowe prawdopodobnie przerżnie te wybory;-) Dlatego się dziwię.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
equilibrium



Dołączył: 29 Maj 2006
Posty: 3

PostWysłany: Pon Maj 29, 2006 9:06 pm    Temat postu: lojalność... Odpowiedz z cytatem

Forum Samorządowe Moja Gmina .... macie dużo odwagi (albo głupoty), że "wystawiacie" się tak wcześnie!!! Ktoś kiedyś powiedział, że ludzie szaleni kreują rzeczywistość a ludzie rozsądni kreują siebie Smile Z waszego punktu widzenia chcialbym być szalenie rozsądnym.

Co do jednego z podmiotów porozumienia - Stowarzyszenia "FRONDA" - ciekawe jest, że wzbudzacie tyle odmiennych uczuć. Myślę, że jeszcze się "sparzycie" na tych wyborach, ale chyba dobrze, że coś nowego się pojawia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tadek_Niejadek



Dołączył: 24 Cze 2006
Posty: 152
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Cze 24, 2006 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety wyszło w końcu szydło z worka. Fronda się w końcu ujawniła KIM TAK NAPRAWDE JEST!!! Szkoda, liczyłem na Was.
Okazało się jednak, że Fronda zamiast zmieniać i nadawać nowy kształt, obraz naszemu lokalnemu życiu - w tym samorządowi - TO JEST W UKŁADZIE!!!! Tragedia - młodzi ludzie UTRWALAJĄ STARĄ I TO JESZCZE po części KOMUNISTYCZNĄ ELITĘ – UKŁAD!!!
Na kogo można w tym mieście jeszcze liczyć, że coś zmieni???????
Znów STARA KADRA – KTÓRA SIĘ PIĘKNIE DOGADAŁA (jak zwykle przed wyborami) to widać zresztą: Panowie Tomasz R., Michał N., Zbigniew G. no i oczywiście weteran Pan Litwin. Teraz jeszcze doszła do tych „emerytów politycznych” szkółka „młodych działaczy„ FRONDA – przedmurze jak się okazuje UKŁADÓW KNUROWSKICH.
Daj Boże, że doczekam czasów, gdzie młodzi ludzie w Knurowie zaczną naprawdę myśleć i zmieniać RZECZYWISTOŚĆ a nie UTRWALAĆ stare układy.

Fronda utrwala układyyyy!!!!!!!!!!!! WSTYD WSTYD!!!
_________________
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Sob Cze 24, 2006 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może zrobic osobą stronę na reklame komitetów wyborczych?
Zapowiada się ze im bliżej wyborów to tematy na forum beda tylko o wyborach.

Moim zdaniem miłym akcentem tych panów byłaby rozmowa na forum a nie takie puste ogłoszenia wyborcze;]
_________________
http://www.brzezinski.art.pl - Projektowanie graficzne. Tworzenie stron www, grafik, reklam, animacji i fotografii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Cze 24, 2006 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie jak mówisz. Niech spotkają się z ludźmi w debacie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Nie Cze 25, 2006 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze byłoby gdyby co po niektórzy z tego ugrupowania dali sobie spokój z kandydowaniem do rady miasta. Ile razy z rzędu można byc pasożytem mieszkańców Knurowa?
_________________
http://www.brzezinski.art.pl - Projektowanie graficzne. Tworzenie stron www, grafik, reklam, animacji i fotografii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
leon



Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 24

PostWysłany: Pon Cze 26, 2006 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wave Jasne, wszystko fajnie, ale przecierz kandydowac moze kazdy. To my, wyborcy decydujemy o tym, kto zostanie radnym oraz prezydentem na najblizsze cztery lata. Niestety to my jednak, w te niedzielne poranki, popoludnia i wieczory, nie wychodzimy z domu do urn, aby oddac nasz glos. A Knurow, to znowu nie taka metropolia i raczej wszyscy sie znaja, wiec wiadomo, kogo wybrac a komu podziekowac. Moze wiec teraz naprawde warto na 25 minut wyjsc z domu i sprobowac cos zmienic. Pamietajmy - glosuje sie nogami!! Thumbsup
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Pon Lip 24, 2006 9:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@leon:Masz całkowitą rację, to my musimy wybrać, ale jak wybrać skoro na stołki pakują się sami karierowicze, a dodatkowo PIS zgotował nam zmiany w ordynacji i niestety wysoce prawdopodobne, że ta zaraza (mieszanka ultrakatolików [PiS i LPR] i buraków [LPR i Smooobrona]) będzie rządzić naszym i tak już doprowadzonym do ruiny. Po prostu kochani rodacy daliśmy się wydymać i napewno na tym nie wyjdziemy dobrze.

@akbar: Zawsze wiedziałem, że Frondzie nie wystarczy bycie organizacją samorządową i kiedyś jej członkowie zaczną się pchać na stołki, Sławek Gruszka już zaczął się ustawiać (Powiat Gliwicki) a teraz kolej na resztę... Nie miał bym nic przeciwko gdybyście zaczęli dążyć na stołki o własnych siłach, ale Wy ryjecie się tam na plecach starych darmozjadów. Myślałem, że mogę spokojnie zmienić moją opinię o frondzie i owszem zmienię, niestety na gorszą, której z powodów potrzeby ocenzurowania nie wygłoszę na forum, gdyż pozostały by tylko znaji interpunkcyjne.
Wstyd Panie i Panowie Frondowcy! Fronda ma od dzisiaj dewizę "Nie ważne jak ważne, że na stołku".
Nie wiem czy mogę wyznawców Frondy o coś prosić, mimo to poproszę:
Oszczędźcie wyborcom pustych obietnic i głupawych sloganów wyborczych, których i tak nie spełnicie...


Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
SławekGruszka



Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 1

PostWysłany: Pon Lip 24, 2006 12:13 pm    Temat postu: Oświadczenie Odpowiedz z cytatem

witam Was,

Drogi Xander Cage'u;

1981 roku się urodziłem i od tego czasu zacząłem "się ustawiać". Najpierw wbrew ogólnoświatowej tendecji, łamiąc wszelkie zasady narzucone przez Komitet Centralny PZPR dotyczące jedynie słusznego posługiwania się prawą ręką, stałem się leworęczny. I choć dzięki czujnemu oku Pierwszej Psycholog Przedszkola, odwiedziłem poradnię poprawności, gdzie stwierdzono, że nie ma dla mnie perspektywm i zostanę lewusem...Z pewnością to zaważyło na moim późniejszym "utawianiu się". Kiedy grałem w piłkę - kopałem lewą nogą w prawe nogi kolegów. Potem moje lewe oko zaczęło lekko uciekać (tzw. zez), co drażniło prawo ocznych. Ale wrócę do mojego. Jako kilkunastolatek ustawiłem się w Kościele - zostałem ministrantem i długość Mszy nie miała dla mnie znaczenia, zawsze siedziałem. Potem w LO "przejąłem" władzę w radiowęźle i dzięki temu miałem gdzie spędzić nudne przerwy. W czasie studiów bezczelnie zostałem wybrany (w głosowaniu tajnym, powszechnym i równym) członkiem samorządu studenckiego, potem szefem samorządu wydziałowego a na końcu szefem samorządu UŚ. "Ustawiałem" wtedy nie tylko siebie, ale i dni wolne od zajęć, co wówczas bynajmniej braci studenckiej nie przeszkadzało. "Ustawiałem" również dni i godziny spotkań z różnymi osobami, zawsze wcześniej sądując, w jakie dni może wypaść jak najwięcej zajęć (oczywiście intencją była jak największa frekwencja).

A teraz moje "ustawienie" osiąga wręcz apogeum:
- zaraz po studiach zacząłem pracować w Katowicach,
- potem w drodze konkursu rozpocząłem pracę w Starostwie Powiatowym w Gliwicach,
- 17 czerwca wziąłem ślub i jestem szczęśliwym mężem,
- kupiłem mieszkanie,

I wiesz co Xander, myślę, że jeszcze kilka rzeczy w życiu chce zrobić (dla rodziny, dla najbliższych i oczywiście dla siebie)

Jeśli zaś chodzi o działalność stowarzyszenie "Fronda" to jestem dumny z tego, że to stowarzyszenie współzakładałem i że byłem jego pierwszym przewodniczącym, mogąc pracować z wieloma młodymi ludźmi z Knurowa i okolic. Jestem też pod wrażeniem tego, jak nowy szef prowadzi stowarzyszenie.

pozdrawiam
Sławomir Gruszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Pon Lip 24, 2006 12:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sławku!
Nie chcę robić z forum chata, ale kilka słów się należy.
Podziwiam Twoje podejscie do sprawy. Twój post zmusił mnie do przemyślenia jednej rzeczy.
Mianowicie czy warto zawracać sobie tym wszystkim dupę. I wiesz co? Doszedłem do wniosku, że nie ma sensu czepiać się i mówić wprost o pewnych rzeczach, ponieważ w odpowiedzi zawsze dostaje się czczą gadkę i puste obietnice przeplecione sarkazmem.
Myślałem, że polecą konkrety w odpowiedzi na mój post (w którym zarzucałem frondzie to i owo, z resztą nie tylko ja), tymczasem otrzymałem (nie licząc telefonów Super ) sarkastyczny post, którego zadania nie jestem w stanie zrozumieć, ale zostawmy to bo jak powiedziałem wcześniej nie ma sensu.
Odnośnie "ustawiania" to nie usiłuj mi wmówić, że na drodze konkursu można się gdziekolwiek na państwową posadkę dostać, są wyjątki ale w 99% to niemożliwe (wiem ile musiałem się namęczyć i naczekać, żeby załapać się do resortu w którym pracuję). Pisząc o ustawianiu miałem na myśli to, że Biuro Prasowe powiatu to całkiem fajny "pole position" do poważnej kariery politycznej i nawiązania ciekawych znajomości. Chyba temu nie zaprzeczysz (to było by śmieszne).
Widzisz, w dzisiejszych czasach trzeba się "ustawić" aby zapewnić rodzinie godziwą egzystencję. Rozumiem to i życzę wszystkim aby się "konkretnie ustawili" (idąc w ślady wielu).

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage

ps. Czekam jeszcze na post ze strony miłościwie panującego we Frondzie akbara, bo wydaje mi sie, że zarzuty ze strony forumowiczów są zbyt konkretne aby je przemilczeć.
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
akbar



Dołączył: 08 Maj 2006
Posty: 30
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lip 24, 2006 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Xanderze kilkakrotnie już odpowiadałem na tym forum na pytania dotyczące naszego udzialu w wyborach samorządowych.



Nie uważam się za karierowicza i z tego co wiem to pozostali członkowie Stowarzyszenia też nie. Oczywiście można robić każdemu zarzut z tego iż zamierza poddać się demokratycznym procedurom wystawiając swoją kandydature w wyborach. Z tego co wiem ( oczywiście mogę sie mylić) , każdy ma do tego prawo. Decyzje podejmą ludzie którzy pójdą do urn wyborczych.

Jak już pisałem wybory to tylko jeden z "odcinków" naszej działalności, i niezależnie od wyniku Stowarzyszenie będzie dalej fukncjonować i robić swoje. Wstępny zarys naszych projektów które chcemy zrealizować obejmuje okres od września do czerwca.

Czy prawdziwym karierowiczom chciałoby się coś robić po wyborach???
skoro nic z tego nie będą mieli,dzialając społecznie????

Nie znam członka "Frondy" który bedąc w niej na samej tam działalności dorobił się majątku.


Co do Twoich słów: " Oszczędzcie wyborcom pustych obeitnic i głupawych sloganów wyborczych, których i tak nie spełnicie" - to mam następujaca konkluzje:

- skoro jeszcze nie przedstawiliśmy żadnego z haseł wyborczych to skąd wiesz iż będzie ono głupawe???? Chyba ze z góry to zakładasz.

- kampania będzie merytoryczna i nie będziemy siegac po hasła populistyczne tylko po to aby się komuś przypodobać.


Pozdrawiam
Akbar
_________________
będzie co ma być Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka