Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co drugi jutro rezygnuje z 500+
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Atticus



Dołączył: 03 Paź 2016
Posty: 314

PostWysłany: Sro Lip 01, 2020 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Plumowski napisał:


Nie sądzisz, że ten solidaryzm w dzisiejszych czasach i za obecnej władzy przybrał kształt karykaturalny
Vide wozy strażackie.

O tym można dyskutować, ale twierdzić, że można wyłączyć płacącego podatki z pomocy, bo nie głosował, to absurd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Atticus



Dołączył: 03 Paź 2016
Posty: 314

PostWysłany: Sro Lip 01, 2020 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypowiadałem się wyłącznie nt absurdalnego pomysłu odebrania komuś prawa do bonusu, dlatego, że nie poszedł glosować. Sam żadnego bonusu nie dostaję, dzieci mam dorosłe i zawsze głosuję. Staram się nie liczyć na pomoc państwa jeśli sobie jako tako radzę. Pomoc powinna być dla naprawdę tego potrzebujących, ale rozwiązań doskonałych nie ma.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Lip 01, 2020 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Atticus napisał:
Plumowski napisał:


Nie sądzisz, że ten solidaryzm w dzisiejszych czasach i za obecnej władzy przybrał kształt karykaturalny
Vide wozy strażackie.

O tym można dyskutować, ale twierdzić, że można wyłączyć płacącego podatki z pomocy, bo nie głosował, to absurd.


Mam wrażenie, że to była ironia.
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Czw Lip 02, 2020 7:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tasknw napisał:
Oczywiście, że zwykły Kowalski nic nie dostaje i ma płacić. Baaa nawet zwykły Nowak który dzieci nie ma też nic nie dostaje ale ma płacić socjal na patologie bo patole pójdą zagłosują Very Happy
Pato rodzina nie chwyci się practy bo ma 4-5 dzieci co daje im 2500k, do tego zasiłki z mops, za prąd nie musi płacić bo jak są dzieci to im nie odłączą itp. Na najtańszą żywność w biedrze jest, na szlugi i żubra też Very Happy Very Happy
I można żyć jak krUl cebulak Very Happy
Taki kraj.
Wszystko idzie w górę, ceny galopują bo na 500+ 300+ 13stki 14stkiv i 24tk kasy nie ma już to trzeba kombinować. Ustawy na szybko zmieniają aby można ściągać kasę jak najszybciej z ludzi którzy uczciwie pracują i nic z tego nie mają...
Ale co zrobisz w kraju w którym pod 90 roku żadna władza nikomu nic nie dała, za to kradła ile się da, podatki podnosiła ile się da, dla narodu nic....
Ci teraz robią to samo z tą różnicą że naród coś tam "od nich" dostał...
Tylko główni odbiorcy tej kasy to pato rodziny oraz emeryci, ludzie 60+. I im nie przetłumaczysz tego, że to nie jest że ktoś im coś dał tylko że to jest COŚ ZA COŚ...
Szkoda, że wcześniej żadna inna w miarę normalna władza (choć takiej chyba nie było) nie wpadła na to że ludziom trzeba coś dać, tylko jak Ci teraz wpadli....
Wcześniej PełO krzyczało, że na 500+ itp nie ma pieniędzy ( z czym się zgadzam ) Lecz teraz krzyczą Ci sami ludzie, że oni nie zabiorą 500+, że oni nie zabiorą 13stek... ale dadzą więcej.... To jest najzwyczajniej w świecie OBŁUDA...
Ale to wszystko niestety się na nas wszystkich odbije...
Jedyna nadzieja w tym, że kiedyś z rządu uda się przepędzić wszystkie partię polityczne i dostaną się tacy którzy coś chcą zrobić. Widać że jest potencjał, jest zalążek tego, bo nie każdy kandydat był finansowany przez Państwo a jednak udało się mu zając wysokie miejsce - co uważam jest ewenementem na dużą skalę. Lecz niestety znowu taka osoba musi głosować "na mniejsze zło" jak my wszyscy....
Mam nadzieje, że to kiedyś się wszystko zmieni....

Wszystkiego dobrego Wszystkim z KWNM życzę! Smile


... nic dodac nic ujac moje mysli Applause
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Atticus



Dołączył: 03 Paź 2016
Posty: 314

PostWysłany: Czw Lip 02, 2020 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Plumowski napisał:
Atticus napisał:

O tym można dyskutować, ale twierdzić, że można wyłączyć płacącego podatki z pomocy, bo nie głosował, to absurd.


Mam wrażenie, że to była ironia.


pytam_sie napisał:
Frekwencja 50% ?
Żart ?

Rozumiem, że Ci co nie głosowali i pobierają świadczenia bonusowe od Państwa to składają wnioski o rezygnację z 500+ ?


Rozumiem, że propozycja nie jest na serio, ale na czym polegała ironia? Nie widzę jej. Ironia też musi mieć sens. Tu go nie ma.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
zarag



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 102

PostWysłany: Czw Lip 02, 2020 4:17 pm    Temat postu: 500+ Odpowiedz z cytatem

Tak samo uważam jak tasknw i baron
Tylko mam chyba mniej optymizmu co do wizji, że to się kiedyś zmieni , byłam świadkiem transformacji w latach 90 tych, ale tu się akurat czuję oszukana,bo solidaruchy przy okrągłym stole dogadali się z komuchami- i mamy jak mamy, 30 lat zmarnowane, trochę się poprawiło ludziom ,ale mogło być dużo lepiej.
A przy takiej gospodarce będziemy się staczać na dno.Lepiej już się dzieje w Czechach, na Słowacji w Estonii.Gospodarka wtedy się rozwija gdy ludzie pracują, płacą podatki.
Usłyszałam ostatnio taki kawał( dla mnie nie śmieszny) przychodzi nastolatek ze szkoły i pyta matkę - co to jest państwo socjalne i nietolerancja.Mama odpowiada, widzisz ja nie pracuję, tata nie pracuje, urząd nam dopłaca do opłat za mieszkanie, leczenie za darmo, szkoła za darmo- to jest państwo socjalne.Chłopak na to - ale na to wszystko są potrzebne pieniądze - kto to finansuje.No wszyscy którzy pracują i płacą podatki.Chłopak dalej pyta - a nie wku....wia ich to?. Wku...wia i to sie nazywa NIETOLERANCJA.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marro



Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 378

PostWysłany: Czw Lip 02, 2020 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podejrzewam, że suma sumarum w najlepszym wypadku skończymy jak Grecja... w najgorszym jak Argentyna lub co gorzej Wenezuela...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Atticus



Dołączył: 03 Paź 2016
Posty: 314

PostWysłany: Sob Lip 04, 2020 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marro napisał:
Podejrzewam, że suma sumarum w najlepszym wypadku skończymy jak Grecja... w najgorszym jak Argentyna lub co gorzej Wenezuela...

Jak na razie to do pandemii mieliśmy sporo mniejszy dług niz większość krajów w Europie. Do Grecji była nam daaaleko. Nie wiadomo co spowoduje epidemia i lockdown, ale wszystkie kraje stoją przed tym problemem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Atticus



Dołączył: 03 Paź 2016
Posty: 314

PostWysłany: Sob Lip 04, 2020 9:30 pm    Temat postu: Re: 500+ Odpowiedz z cytatem

zarag napisał:
Tak samo uważam jak tasknw i baron
Tylko mam chyba mniej optymizmu co do wizji, że to się kiedyś zmieni , byłam świadkiem transformacji w latach 90 tych, ale tu się akurat czuję oszukana,bo solidaruchy przy okrągłym stole dogadali się z komuchami- i mamy jak mamy, 30 lat zmarnowane, trochę się poprawiło ludziom ,ale mogło być dużo lepiej.
A przy takiej gospodarce będziemy się staczać na dno.Lepiej już się dzieje w Czechach, na Słowacji w Estonii.Gospodarka wtedy się rozwija gdy ludzie pracują, płacą podatki.
Usłyszałam ostatnio taki kawał( dla mnie nie śmieszny) przychodzi nastolatek ze szkoły i pyta matkę - co to jest państwo socjalne i nietolerancja.Mama odpowiada, widzisz ja nie pracuję, tata nie pracuje, urząd nam dopłaca do opłat za mieszkanie, leczenie za darmo, szkoła za darmo- to jest państwo socjalne.Chłopak na to - ale na to wszystko są potrzebne pieniądze - kto to finansuje.No wszyscy którzy pracują i płacą podatki.Chłopak dalej pyta - a nie wku....wia ich to?. Wku...wia i to sie nazywa NIETOLERANCJA.

Tylko nie powtarzaj tego kłamstwa o Polsce w ruinie




GDP per capita at purchasing power parity (% of 10 advanced EU countries), 1980-2014


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Nie Lip 05, 2020 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.sprawynauki.edu.pl/archiwum/dzialy-wyd-elektron/288-filozofia-el/2486-takie-sobie-myli-o-gupocie
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka