Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Strajk nauczycieli
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
abc



Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 201

PostWysłany: Wto Kwi 16, 2019 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PIT jest u kolegi wypełnia mo go w zamian za 1% który przekazuje na niepełnosprawnego syna więc fizycznie go nie teraz nie mam.
Naprawdę nie da się policzyć co do minuty mojego czasu pracy. Gdy odbieram i odpisuję na maila rodzicowi to co, mam to liczyć? Minuta, dwie, trzy. ? Jak jest wycieczka trzy dniowa to mam liczyć 24h x 3 dni? Oficjalnie liczą mi tyle ile byłbym na lekcjach. A przecież gdzie indziej jest służbówka, rozłąkowe czy jakoś tak, z tego co się orientuję. Mając 20 lat pracy na pewno nie potrzebuje na przygotowanie do lekcji tyle czasu co kiedyś ale.... już jest mowa o zmianie materiału nauczania więc znów trzeba będzie więcej czasu no to. Inaczej wygląda czas pracy w 09 a inaczej w 06. Bywa że mam dwie godziny lekcji a bywa że wychodzę o 7 wracam o 20. Oczywiście nie jestem cały czas "zapracowany" bo kończę o 14 o 16 "posiadówka" albo szkolenie o 18 konsultacje dla rodziców. W parcy jednak jestem. Podobnie "okienko" niby wolno 2 godz bywało że miałem i 8 i kogo to obchodziło (teraz ma 2 godz ale niedawno miałem 3 godz.). Nie chcę publicznie zdradzać czego uczę ale inaczej wygląda praca polonisty a inaczej wf-isty. Tak jak już pisałem nie da się tego wszystkiego jakoś ujednolicić. Inaczej wygląda to też u mnie po dyplomowaniu inaczej u kogoś w trakcie tzw stażu.
Żyjemy w mieście górniczym. Też powinienem zapytać ile robi górnik na dole. Zanim zjedzie i dojedzie na miejsce pracy ile minie?. To nie jest jego czas pracy? Potem wyjazd, to nie jest jego czas pracy? A samej pracy jest ile? Na pewno nie równe 8 godz. + 2-3 na zjazd i wyjazd. taka specyfika tej pracy i tyle w temacie. Wiem że rozsierdzę niektórych ale kolega dopiero zatrudni się na kopalni. Pytam jak jest. Wchodzę o godz te i tej przebieram się czekam na zjazd, zjeżdżam, jadę kolejką na miejsce pracy jak przyjadę zabieram się za śniadanie. Po śniadaniu czas coś zacząć robić porobię trochę i czas szykować się do wyjazdu bo trzeba pozbierać narzędzie, dojechać do windy no i wyjazd. Wychodzę z kopalni po 8 godzinach POBYTU w kopalni. Ale żeby nie było jako syn górnika szanuję i doceniam ten trud. Ojciec odszedł dużo za wcześnie dzięki kopalni a dokładnie dzięki pylicy jakiej się nabawił. U nauczycieli podobnie. Nawet jak czytam książkę to w końcu jest toje dokształcanie się, jak ćwiczę grę na gitarze to jest to moje dokształcanie się dzięki czemu dzieciaki maja urozmaicone lekcje i piszczą z zachwytu. Więc sam widzisz, że takich przykładów można mnożyć, mnożyć , mnożyć.


Ostatnio zmieniony przez abc dnia Wto Kwi 16, 2019 3:58 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
abc



Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 201

PostWysłany: Wto Kwi 16, 2019 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MefKM napisał:


najbardziej irytujące są hasła, że walczy się o poprawę jakości uczenia, a w postulatach ani jednego słowa o propozycjach zmian nauczania - tylko kasa

rodzic pracujący na etacie 40h tak samo jak nauczyciel musi zająć sie domem, zakupy, sprzątanie, gotowanie, zająć się dziećmi, pomóc w nauce itp. Ale niestety nie ma wolnych ferii, przerw świątecznych czy wakacji - ma jedynie do dyspozycji tylko 26 dni urlopu i jakos musi sie w skali roku wyrobić. A teraz ze względu na zamknięte szkoły musi albo dzieci same w domu zostawić (nie kazdy ma dziadków pod nosem), albo brać juz urlop, ew może jak nauczyciele kombinować z L4.


Naprawdę chcesz żeby Twoje dzieci uczył sfrustrowany nauczyciel, pozbawiony ambicji, chęci, motywacji, którego zewsząd obrażają i traktują jak szmatę ??? Walczymy o kasę? Otóż NIE teraz to już bardziej o godność szczególnie po tak obraźliwych słowach jakie padły w ostatnich dniach. Z ust kogo dobrze wiesz. O kasie NA OŚWIATĘ ogólnie rozumianą mówi się od dawna. O niedofinansowaniu, o konieczności szukania sponsorów, zmuszania do dokładania się rodziców choćby na głupi papier ksero. Skoro masz dzieci w szkole to nie mów mi że nie wiesz o czym piszę. Bo płacisz choć nie powinnaś bo to obowiązek państwa, ale dobra swoich dzieci płacisz.
A jak wyobrażasz sobie ten strajk? Czy kogoś wzruszyło gdy przez stolicę przeszło 50 tyś nauczycieli ??? Jedyny przekaz Pisowski był taki że nauczyciele bezcześcili flagę. Szkoda że nie darli się tak gdy Kaczyński bezcześcił hymn Polski. Gdy manifestacje odbywały się w soboty aby nie wyrządzać krzywdy dzieciom, kogo to wzruszało. Zalewska i tak szczerzyła zęby kompletnie się tym nie przejmując. Więc do kogo masz pretensje? Dlaczego nie do rządzących. Czy to było tak że w poniedziałek ogłoszona strajk a we wtorek już rozpoczął? Dano ponad miesiąc i co? Przez kilkanaście dni ruszyła machina propagandowa jacy wredni nauczyciele, jak krzywdzą dzieci, jak nie pozwolą napisać egzaminu itd. itd, itd. Kiedy się poważnie przejęli. W Niedzielę o 21. I co zaproponowali? Teraz będziecie pracować 6 godz dłużej za 4 lata dostaniecie podwyżkę. Beacia ma nas za idiotów???? Po czym odwołuje się do naszej misji, sumienia, dobra dzieci. Skoro sobie z nas kpi to ma to co ma. Pamiętam jak strajkowały koleje. Czy ktoś się przejmował że na studia nie dojadę? Jak zablokują drogę ktoś się przejmuje że inny nie dojedzie do lekarza. Niestety podziękuj rządzącym za kpinie, lżenia i olewanie problemu. Przykre oczywiście że się obrywa szarym obywatelom, ale to ten rząd to Wam zafundował. O strajku była mowa jeszcze w tamtym roku. Rząd się tym przejął? Notorycznie słyszeliśmy nie ma, nie ma, nie ma i nagle pach jak z czarodziejskiego kapelusza wyleciało 40 mld Kaczyńskiego ale nie dla nauczycieli. Teraz Mateuszek zapieprzy Polakom kilkadziesiąt mld w majestacie prawa i znów będzie na rozdawnictwo a nie dla pracujących. Gdzieś przeczytałem takie porównanie. Zaczynający nauczyciel dostanie ok 1900 mamuśka z dwójką dzieci 1000 za nic. To jaka to motywacja do pracy. To młoda nauczycielka ma pracować za 900 zł ???? Gdzie tu sens? My powinniśmy być "solą tej ziemi" a jesteśmy "solą w oku" władzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Emanuel



Dołączył: 28 Mar 2015
Posty: 37

PostWysłany: Wto Kwi 16, 2019 5:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do abc .... Twoje wywody , słownictwo , kpina przerażają. Tak , tak wiemy !!! jesteś nauczycielem z 20 letnim stażem . Uf Violent
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
max



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 391
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Kwi 16, 2019 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Emanuel napisał:
Do abc .... Twoje wywody , słownictwo , kpina przerażają. Tak , tak wiemy !!! jesteś nauczycielem z 20 letnim stażem . Uf Violent


Jakbyś Ty napisał swoją wypowiedź poprawnie, to może i miałbyś jakąś rację, a tak - słaba polemika, zero merytoryki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
abc



Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 201

PostWysłany: Wto Kwi 16, 2019 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Emanuel napisał:
jesteś nauczycielem z 20 letnim stażem


Tak jestem no i co...? Dlatego roszczę sobie prawo do wypowiedzi reprezentując tą grupę. Bo właśnie ją reprezentuję

Emanuel napisał:
Twoje wywody , słownictwo , kpina przerażają.

Serio ???? To proszę masz wypowiedzi drugiej strony, poproszę o Twój komentarz.
Rodzice,pamiętajcie! Walczcie też sami z postkomunistycznym terrorem ZNP .Nie puszczajcie im tego płazem,bo ich rozzuchwalacie.Oni mają w planie
DESTRUKCJĘ Polski,a nie nauczanie,OBALENIE rządu,a nie interes nauczycieli i uczniów.
Krystyna Pawłowicz

nie muszą żyć w celibacie i także mogą liczyć na pieniądze z 500 plus.
Krzysztof Szczerski

Już mówiłem, że powinno się pracować dla idei. Ja pracowałem dla idei, pracuję dla idei i będę pracował dla idei
Stanisław Karczewski



Chcesz więcej takich "perełek" to Ci poszukam



A tak mówiła Pani Szydło 2 lata temu o nauczycielach
"To jest zawód, który wymaga wielkiego szacunku i chcemy zrobić wszystko, ażeby ten zawód był tak postrzegany. Byście mieli poczucie tego, że wasza praca jest szanowana, że to właśnie wy – nauczyciele – jesteście elitą polskiego społeczeństwa" – mówiła premier Beata Szydło w Dzień Edukacji Narodowej.[/i]

Wg Ciebie obecnie dalej tak uważa ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
abc



Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 201

PostWysłany: Wto Kwi 16, 2019 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie znalazłem https://www.money.pl/gospodarka/strajk-nauczycieli-2019-sprzataczka-z-lepsza-pensja-niz-nauczyciel-to-rzeczywistosc-wielu-polskich-szkol-6370572069005441a.html Okazuje się że nauczycielowi nie trzeba iść do Biedronki po lepsze pieniądze. Dostanie je.... w szkole Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
andrzej_knw



Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 18

PostWysłany: Sro Kwi 17, 2019 8:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@abc
A myslisz ile zarabiaja stazysci w innych branzach? Nauczyciele to nie wyjatek w tym przypadku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kazior



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 134

PostWysłany: Sro Kwi 17, 2019 10:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zarabiam powyżej średniej krajowej, ukończyłem studia wyższe, studia podyplomowe, kursy i dodatkowe uprawnienia państwowe.

Nauczyciel ma takie samo wykształcenie jak ja i zarabia połowę z tego.

Miesiąc temu spotkałem znajomego, który od listopada pracuje na kopalni - ma 25 lat, wykształcenie zawodowe - jak sam przyznał na rękę zarabia 4 800, do 5 000 a jak ma dwie soboty lub niedziele do dochodzi do 6 000,00

Wniosek:
Strajk nauczycieli jest słuszny,
popełnili tylko jeden błąd - powinien być okupacyjny, żadnych egzaminów, żadnych matur - rząd po 3 dniach by się z nimi dogadał.

Nadmienię tylko, że moje dziecko od poniedziałku pisze egzamin ósmoklasisty i popiera nauczycieli.

Nauczyciele - jesteśmy z wami Smile Smile Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
abc



Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 201

PostWysłany: Sro Kwi 17, 2019 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świeżutkie....
Nauczyciele podkreślili także, że w czasie rozmowy prezydent przyznał, że „nie jest prawdą, to co mówią ile zarabiamy”.

„Pan prezydent przyznał, że to nie jest prawda. Przyznał, że to są fałszywe dane, które pokazują w telewizji” – relacjonowali. Pytani, czy to stwierdzenie odnosiło się do danych prezentowanych w mediach przez rząd, odpowiedzieli, że „tak”.

„Ale powiedział, że on zdaje sobie z tego sprawę, że to nie są dane prawdziwe. Tak powiedział do nas pan prezydent. Że to jest uśrednione wszystko” – odpowiedzieli.

źródło nie byle jakie http://www.radiomaryja.pl/informacje/prezydent-andrzej-duda-spotkal-sie-z-przedstawicielami-nauczycieli-w-kole/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Czw Kwi 18, 2019 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

andrzej_knw napisał:
@abc
A myslisz ile zarabiaja stazysci w innych branzach? Nauczyciele to nie wyjatek w tym przypadku.


.. kolejny niedoinformowany ...

27h to 1.5 etatu ?
Doczytaj - 18h nauczyciela to tylko godziny przy tablicy.
Są inne jeszcze obowiązki i nauczyciel wyrabia ponad 40h tygodniowo.

Ale wszystko masz w sieci. Wystarczy przestać oglądać i czytać materiały propagandowe.

A poza tym... piszesz o innych branżach ?
Nauczyciel to najważniejszy zawód w każdym Państwie.
Generalnie edukacja.

Gdyby nasze społeczeństwo było lepiej wyedukowane to byłoby zdrowsze, bardziej zaradne życiowo itd.
I nie potrzeba byłoby takiego rozdmuchanego socjału.

Wystarczy zerknąć na tabelkę - poziom wykształcenia w kraju a dochód / poziom życia.

Ale nasze społeczeństwo nie rozumie tego i nie dostrzega.
Bo zamiast konkretnej przydatnej wiedzy chociażby ekonomicznej wciska się dzieciom ciemnotę na religii... teraz ponoć 2h tygodniowo tak ?

Z drugiej strony władzy nie zależy na edukacji bo ciemniejszym narodem łatwiej sterować i łatwiej go kupić co pokazały wybory.
_________________
"Najgłupszą stroną głupoty jest naiwność" - Kazimierz Przerwa - Tetmajer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
andrzej_knw



Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 18

PostWysłany: Czw Kwi 18, 2019 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytam_sie napisał:
27h to 1.5 etatu ?

To byl sarkazm.

pytam_sie napisał:
A poza tym... piszesz o innych branzach ?
Nauczyciel to najwazniejszy zawod w kazdym Panstwie.
Generalnie edukacja.

Coz za megalomania belfrze oO, wg mnie nie ma najwazniejszego i najmniej waznego zawodu.
Dlaczego mam nie porownywac do innych branz? Wedlug mnie przygotowanie do zawodu nauczyciela wcale nie jest takie trudne, kierunki nauczycielskie uwazam wrecz za stosunkowo latwe, wiec nie uwazam ze stazysta nauczyciel powinien zarabiac jakies kokosy w stosunku do stazysty np inzyniera. Obecnie czesto zdarza sie ze na kierunki nauczycielskie ida spadochroniarze, ktorzy nie dostali sie na bardziej wymagajace kierunki.

Podsumowujac uwazam, ze zarobki rzedu 3500-4000 zl netto dla nauczyciela sa wystarczajace.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zarag



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 102

PostWysłany: Czw Kwi 18, 2019 9:00 pm    Temat postu: strajki nauczycieli Odpowiedz z cytatem

A ja powiem tak-dała bym nauczycielom podwyżkę, ale nie wszystkim i nie 1000 zł, z całym szacunkiem, ale to jest przesada.Czy nauczyciele są oderwani od rzeczywistości.Porównywanie do pracowników Biedronki lub górnika , to jakieś nieporozumienie.Tak a propos- wczoraj był wypadek pod ziemią - na szczęście wszyscy żyją ( i niech tak zostanie.Kasjerka w kasie Biedry też nie ma łatwo- oprócz kasy musi wykładać towar,musi sprzątać, piec bułki, a nieraz też ma wyższe wykształcenie.Pracownicy w różnych firmach prywatnych,też przeważnie są wykorzystywani, nieraz za nadgodziny im się nie płaci.
Albo kierowca takiego tira, przecież on jest większość życia poza domem,śpi w aucie, posila się byle gdzie, naraża życie na drodze.Tu nagle nauczyciele uważają się za lepszych od wszystkich innych .którzy na ich uposażenia pracują.Jeszcze raz powtarzam,dać im podwyżkę ale nie 1000 zł.
Na pewno zróżnicowała bym zarobki ze względu na ilość uczniów w klasie,ze względu na to czego uczy(świetliczanki,wuefiści. czy inne tego typu).I dobrze by było gdyby nauczyciele tak uczyli ny uczniowie nie musieli pobierać korepetycji
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomasz Magdziak



Dołączył: 27 Maj 2013
Posty: 96

PostWysłany: Czw Kwi 18, 2019 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korki nie byłyby potrzebne, gdyby program nie był przeładowany, a uczniów w klasie po 15 a nie 25-30.
Kto "wymyśla" program? Kto ustala liczbę uczniów na zajęciach?
_________________
Instalacje elektryczne,pomiary
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pawelz



Dołączył: 29 Paź 2017
Posty: 32
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Kwi 18, 2019 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

andrzej_knw napisał:
pytam_sie napisał:
27h to 1.5 etatu ?

Podsumowujac uwazam, ze zarobki rzedu 3500-4000 zl netto dla nauczyciela sa wystarczajace.


Też tak uważam, ale wydaje mi się, że żeby zarabić tyle w szkole bez nadgodzin, to nauczyciele musieli by dostać właśnie te 1tyś brutto podwyżki o które walczą.

andrzej_knw napisał:
pytam_sie napisał:
27h to 1.5 etatu ?

Obecnie czesto zdarza sie ze na kierunki nauczycielskie ida spadochroniarze, ktorzy nie dostali sie na bardziej wymagajace kierunki.


To jest właśnie problem, wynik niskich płac w szkołach. Kolejne pokolenia polaków będą kształcone przez osoby które poszły na pedagogikę bo nie dostały się nigdzie indziej. Wakaty w szkołach się zapełni, ale o jakości kształcenia w szkołach publicznych będziemy mogli zapomnieć
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Kwi 19, 2019 8:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O jakości w szkołach już możemy zapomnieć bo jej nie ma. A będzie jeszcze gorzej..... I to jest właśnie wina rządu tego oraz rządów poprzednich.
Ale powinnością rządu - ( nie nauczycieli - ale rządu ) wynikającą z konstytucji jest zapewnienie nauki i edukacji naszym dzieciom. To muszą zapewnić rządzący za pomocą narzędzi - w tym przypadku nauczycieli... I jeżeli nauczyciele strajkują - ( mają do tego prawo tak samo jak górnicy czy Pani z Biedronki) to rząd powinien jak najszybciej zadziałać tak aby strajk był jak najkrótszy... Rząd wiedział o strajku już kilka miesięcy wcześniej... I NIC NIE ZROBIŁ.... I DALEJ NIC NIE ROBI... Pan prezydent jeździ sobie na rowerze i zachwala wiosnę... Pan Premier idzie na przeczekanie... Nie ma nawet ochoty z nauczycielami się spotkać... A my głupi naród zamiast wyjść na ulicę siedzimy i biadolimy.. A nasze biedne dzieci pytają nas kiedy w końcu będą mogły pójść do szkoły i spotkać się z kolegami....
Ale rząd ma to głęboko w d.... Kolejny raz łamiąc konstytucje.....
Jest to bardzo przykre bo staczamy się na dno... Dogonimy za niedługo Wenezuelę.... I to w bardzo szybkim tempie....

I ja również uważam, że zawód NAUCZYCIELA jest zawodem najważniejszym - ważniejszym niż zawód Górnika, Pani z Biedronki oraz Tirowca - nic im nie ujmując!
Ale gdyby nie nauczyciele i ich starania choćby w podstawówce to 3/4 górników, pań z Biedronki oraz Tirowców zwyczajnie do swojej pracy by się nie nadawało bo pojęcia by nie mieli jak uruchomić myślenie....
Ale ciemnogród tego nie zrozumie nigdy....
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka