Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Centralne ogrzewanie w spółdzielniach mieszkaniowych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zarag



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 102

PostWysłany: Pon Sie 21, 2017 5:17 pm    Temat postu: rozliczenia co Odpowiedz z cytatem

Jeżeli masz tak jak piszesz- to coś musi być nie tak z instalacją c.o.chyba, że blok jest nieocieplony, są nieszczelne okna lub drzwi wejściowe.Może należy zrobić pomiar kamerą termowizyjną, albo problem zgłosić do spółdzielni.
Z takimi anomaliami się nie spotkałam, a mam mnóstwo znajomych mieszkających w blokach ( sama też mieszkam w bloku)
I nie wiem (nie rozumiem) po co ludzie znający problem z narożnymi mieszkaniami - takowe kupują.Mój sąsiad ze szczytowego mieszkania wiecznie narzeka na koszty c.o, a jego dorosłe dziecko kupiło sobie też szczytowe mieszkanie.Jak to mam rozumieć ?- albo gada żeby gadać, albo wcale nie przepłaca za ogrzewanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
zarag



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 102

PostWysłany: Pon Sie 21, 2017 5:27 pm    Temat postu: rozliczenia co Odpowiedz z cytatem

Do Maxa
A powiedz czy kaloryfery masdz gorące?
Bo ja jak odkręcę na full to po 20 minutach( ale jak jest mróz na zewnątrz) mam tak gorące że np przedramieniem nie da się dotknąć bo parzą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maxa



Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 104

PostWysłany: Pon Sie 21, 2017 9:18 pm    Temat postu: Re: rozliczenia co Odpowiedz z cytatem

zarag napisał:
Jeżeli masz tak jak piszesz- to coś musi być nie tak z instalacją c.o.chyba, że blok jest nieocieplony, są nieszczelne okna lub drzwi wejściowe.Może należy zrobić pomiar kamerą termowizyjną, albo problem zgłosić do spółdzielni.
Z takimi anomaliami się nie spotkałam, a mam mnóstwo znajomych mieszkających w blokach ( sama też mieszkam w bloku)
I nie wiem (nie rozumiem) po co ludzie znający problem z narożnymi mieszkaniami - takowe kupują.Mój sąsiad ze szczytowego mieszkania wiecznie narzeka na koszty c.o, a jego dorosłe dziecko kupiło sobie też szczytowe mieszkanie.Jak to mam rozumieć ?- albo gada żeby gadać, albo wcale nie przepłaca za ogrzewanie.
No cóż moje pytanie brzmi: czy te mieszkania na ostatnim piętrze mają być puste? a może partery też? nieogrzewane? ogrzewanie zimą budynku to podstawowy element prawidłowej eksploatacji, kto tego nie rozumie to zgadza się na dewastację. a teraz informuje: budynek ocieplony, okna nowiutkie co działa ok, kaloryfery gorące i zima mróz silny wiatr, z wywietrzników "wali" zimne powietrze, dlaczego? bo blok wychłodzony. Po odkręceniu kaloryferów trzeba czekać na ciepło 20 minut, bo nikt w pionie nie grzeje. Nie macie pojęcia jak zimno jest od dachu. No cóż "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia". Administrator powinien zapewnić możliwość godnego życia rodzinom tym na ostatnich piętrach też. tak też...i nie za jakiś astronomiczne opłaty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
xmonekx



Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 93

PostWysłany: Wto Sie 22, 2017 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z moich doświadczeń wynika - mieszkałem na ostatnim piętrze, parterze, a teraz w środkowym "ciepłym mieszkaniu" - że współczynniki przeliczeniowe dla tych dwóch pierwszy mieszkań powinny wynosić co najmniej 0,4-0,5 a nie 0,9 zwłaszcza dla tego pierwszego mieszkania. Z powodu podzielników nie kupię już nigdy "skrajnego" mieszkania. To prawda osiągnięcie temperatur nawet na poziomie przekraczającym 22oC na ostatnim piętrze w skrajnym mieszkaniu w niektórych pokojach było nieosiągalne - żeby osiągnąć 20oC trzeba było bymocno grzać w tych pokojach.
Obiektywnie patrząc system jest bardzo niesprawiedliwy i dalej tak sądzę pomimo tego, że obecnie mam zwroty na poziomie 500 zł przy maksymalnym zużyciu jednostek na poziomie 500/grzejnik - korzystam finansowo na nieudolności tego systemu.
A "dzięki" podzielnikom piony są przez większy czas zimne pomimo tego, że znajdują się nade mną jeszcze dwa mieszkania.
Święte słowa ten kto nie mieszka lub nie mieszkał w skrajnym mieszkaniu tego nie zrozumie.
Nie znam szczegółowych wyników ankiety przeprowadzonej przez spółdzielnię, ale wynik mnie nie zaskoczył bo większość mieszkań to przecież środkowe. Tak jak pisałem wcześniej rezygnacja z podzielników w cale nie oznacza wzrostów kosztów ogrzewania - wiem to na przykładzie mieszkania w Łabędach, a budynek pozostanie w dobrym stanie technicznym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Iro



Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 146
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Sie 22, 2017 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli lokatorzy na piętrze drugim i trzecim nie używają swoich kaloryferów bo wystarczy im ciepło pozyskane od sąsiadów z dołu, to mieszkanie na piętrze czwartym ma już wychłodzona podłogę. Do tego duże straty poprzez dach i wiadomo skąd duże rachunki za ogrzewanie w tych mieszkaniach.
Najprawdopodobniej ktos kiedyś policzył zapotrzebowanie na ciepło w tych blokach, ale w obliczeniach załozył, że wszystkie mieszkania będa w miarę równo ogrzewane, dodatkowo pierwotnie w piwnicach były ogrzewane suszarnie.
Ja pamiętam jak mocno obnizyła się temperature w mieszkaniu na parterze po odcięciu ogrzewania suszarni. Pamiętam, ze nagle zrobił się problem z dogrzaniem mieszkania do komfortowej temperatury.
Takie same zjawiska panuja na wyższych kondygnacjach. parter grzeje, bo musi, pierwsze piętro tylko dogrzewa a drugie i trzecie może korzystać z praw fizyki.
Tak jak już pisałem, nie ma możliwości opomiarowania ciepła tak, by wszyscy byli uczciwie rozliczeni, a nasza mentalność jeszcze PRLowska nie potrafi ogarnąć dobra wspólnego więc rozliczanie całego bloku też odpada
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zarag



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 102

PostWysłany: Sro Sie 23, 2017 9:48 pm    Temat postu: rozliczenia co Odpowiedz z cytatem

Ciągle powtarzam, że należy brać udział w Walnych Zgromadzeniach.Należy domagać się sprawiedliwości- przecież to wszystko można przeforsować- można obliczyć współczynniki na każde mieszkanie osobno. jest to sporo pracy, ale można to zrobić.Byłam kilka razy na Walnym- większość uczestników to byli
pracownicy Spółdzielni, przedstawiciele firm świadczących usługi,członkowie rad osiedli( nie wiem poco taki twór- chyba po to by im płacić) oraz członkowie rodzin. Prezes u nas to władza absolutna,po co ma sobie głowę zaprzątać tym czy rozliczenia są sprawiedliwe czy nie.
Upominajcie się też o ocieplenie stropów (dach i piwnice)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Iro



Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 146
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sie 24, 2017 7:10 am    Temat postu: Re: rozliczenia co Odpowiedz z cytatem

zarag napisał:
Ciągle powtarzam, że należy brać udział w Walnych Zgromadzeniach.Należy domagać się sprawiedliwości- przecież to wszystko można przeforsować (dach i piwnice)


święte słowa, zamiast narzekać trzeba próbowac coś robić a Walne Zgromadzenie jest do tego dobrym miejscem. Większość mieszkańców olewa te spotkania, prezes doskonale o tym wiem wystawiajac swoich ludzi I głosuje co I jak chce
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
xmonekx



Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 93

PostWysłany: Pią Sie 25, 2017 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście nie narzekam. Tak jak pisałem, korzystam z "niesprawiedliwości" tego systemu bo mieszkam w środkowym mieszkaniu.
Ale gdyby zmieniono te współczynniki dla mieszkań skrajnych - oczywiście kosztem mieszkań środkowych - to bym nie protestował bo rozumiem problem osób z mieszkań skrajnych, bo w takich wcześniej mieszkałem.
Swoją drogą trzeba mieć czas, żeby uczestniczyć w tych zebraniach - w przypadku mojej pracy to jest niemożliwe. Ponadto podejrzewam, że znalazłoby się sporo oponentów ze środkowych mieszkaniach lub innych osób, które opatulają się w zimę.
Swoją drogą obliczenie tych współczynników to prosta sprawa można to zrobić w oparciu o bodajże normę PN-EN 12831:2006 ręcznie lub za pomocą oprogramowania (mamy w pracy licencję na taki program). Żeby to zrobić dokładnie trzeba zrobić szereg pomiarów, w każdym mieszkaniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maxa



Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 104

PostWysłany: Pią Sie 25, 2017 12:37 pm    Temat postu: Re: rozliczenia co Odpowiedz z cytatem

Iro napisał:
zarag napisał:
Ciągle powtarzam, że należy brać udział w Walnych Zgromadzeniach.Należy domagać się sprawiedliwości- przecież to wszystko można przeforsować (dach i piwnice)


święte słowa, zamiast narzekać trzeba próbowac coś robić a Walne Zgromadzenie jest do tego dobrym miejscem. Większość mieszkańców olewa te spotkania, prezes doskonale o tym wiem wystawiajac swoich ludzi I głosuje co I jak chce
Udział w zebraniach nic nie da. Parę lat temu jak było głośno o niesprawiedliwościach podzielnikowych, odbyło się zebranie z wielką awanturą i ankieta. I co? Dokładnie tyle ile jest oszukanych przez podzielniki było przeciw ok. 20%, to jest za mało. Można tylko liczyć tylko na zdrowy rozsądek władz spółdzielni, a tego brak.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Paź 19, 2017 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Post przeniesiony

Noc_na napisał:
Witam...chciałabym się dowiedzieć co myślicie o nowych pokrętłach i o nowych wytycznych odnośnie wierzenia lokali.

_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bananek



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 234

PostWysłany: Pią Paź 20, 2017 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Noc_na napisał:
Witam...chciałabym się dowiedzieć co myślicie o nowych pokrętłach i o nowych wytycznych odnośnie wierzenia lokali.


Trudno cokolwiek powiedzieć, bo na razie nie rozpoczął się u mnie sezon grzewczy. Pierwsze komentarze o sposobach "radzenia sobie" już niektórzy pisali na forum 2 strony wcześniej. Temp. 16 stopni raczej nigdy w moim mieszkaniu nie było, nawet jak nie grzałem.

W ub. sezonie była zima dosyć długa i zdecydowanie więcej grzałem (prawie o 100% jednostek), a mimo to zwrot był większy o 200 zł niż w poprzednim sezonie. Nie, żebym się skarżył Smile ale czy to trochę nie dziwne?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Noc_na



Dołączył: 22 Cze 2016
Posty: 14

PostWysłany: Pią Paź 20, 2017 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bananek napisał:
Noc_na napisał:
Witam...chciałabym się dowiedzieć co myślicie o nowych pokrętłach i o nowych wytycznych odnośnie wierzenia lokali.


Trudno cokolwiek powiedzieć, bo na razie nie rozpoczął się u mnie sezon grzewczy. Pierwsze komentarze o sposobach "radzenia sobie" już niektórzy pisali na forum 2 strony wcześniej. Temp. 16 stopni raczej nigdy w moim mieszkaniu nie było, nawet jak nie grzałem.

W ub. sezonie była zima dosyć długa i zdecydowanie więcej grzałem (prawie o 100% jednostek), a mimo to zwrot był większy o 200 zł niż w poprzednim sezonie. Nie, żebym się skarżył Smile ale czy to trochę nie dziwne?


...mam podobnie grzeje równomiernie jednak co roku mam inne rozliczenia ...raz nieodpłatne a ostatnio nadpłaty co mnie zaskoczyło niezmiernie...teraz na pokrętła nie ma 0 czyli same z siebie będą grzać ...trochę mnie to martwi bo lubię wierzyć mieszkanie zima ....tyle że teraz ponoć mam to robić szybko a najlepiej zakładać coś na pokrętło. ...czy to nie dziwne? ???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Gru 31, 2017 12:26 am    Temat postu: rozliczenia co w blokach bez podzielników Odpowiedz z cytatem

Post przeniesiony

swacik napisał:
Mieszkańcy bloków Lotników 12, Lotników 20 i Marynarzy 15 zrezygnowali z podzielników. Czy ktoś z w/w bloków mógłby napisać jak wyglądają koszty po rezygnacji z podzielników, czy rocznie koszty bardzo wrosły w stosunku do rozliczenia systemem podzielnikowym. Czy są jakieś zwroty?

_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Knurowianin2000



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 1425
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Paź 28, 2021 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dostał już ktoś rozliczenie za ogrzewanie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
max



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 391
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Paź 28, 2021 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mają być dopiero pod koniec listopada lub na początku grudnia. Ja rozumiem, że firma Ista tak wolno/kiepsko działa, ale dlaczego spółdzielnia na to pozwala? Koleżanka w Zabrzu dostaje rozliczenie już w sierpniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36
Strona 36 z 36

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka