Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Maciej Kandzior Radny Miasta Knurów
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 81, 82, 83, 84  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hank82



Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 108
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Paź 04, 2017 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję za pochwałę dobory aforyzmu.
Uważam jednak, że nie jesteś obiektywny w tym 'punktowaniu'.
Ja osobiście zadaję sobie pytanie co zrobił w tej sprawie Prezydent Miasta i inni radni. Zbliża się odpowiedni czas aby 'wypunktować' naszych urzędników w zbliżających się wyborach, szczególnie że sprawa karetki dotyczy wszystkich mieszkańców naszego miasta.
_________________
in omnia paratus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Paź 04, 2017 11:10 pm    Temat postu: BUDŻET OBYWATELSKI 2018 Odpowiedz z cytatem

Dziękuję autorom wszystkich złożonych projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018, za Wasz czas poświęcony dla Knurowa i jego mieszkańców za Wasze pomysły na poprawę jakości życia w Knurowie. Gratuluję autorom projektów, które zwyciężyły w głosowaniu mieszkańców naszego miasta, szczególne gratulacje dla Paweła Garczorza, którego jest to już drugi zwycięski projekt, drugi rok z rzędu, dzięki Pawłowi mieszkańcy rejonu ulicy Ks. Koziełka będą mieli zarówno boisko wielofunkcyjne jaki plac zabaw. Gratuluję również Ewelinie bez determinacji i poświęconego czasu Eweliny nie byłoby już w przyszłym roku nowoczesnego Placu Zabaw dla dzieci w rejonie tak zwanej ,,krzyżówki" w Szczygłowicach przy ulicy Zwycięstwa. Gratuluję Szymonowi i Dawidowi bez starań, których nie byłoby w przyszłym roku ,,Kina pod chmurką" w rejonie osiedla Wojska Polskiego II. Gratuluję Wam wszystkim trafnych pomysłów, dzięki którym w Knurowie będzie żyło się lepiej.
Szczegóły na: http://naszknurow.pl/knurow-budzet-obywatelski-mieszkancy-wybrali-projekty-do-realizacji-w-2018-roku/

Pozdrawiam serdecznie:
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PrezesMillenium



Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 21
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Paź 05, 2017 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Macieju a jak było z tą drugą karetką w końcu? Przypisał sobie Pan sukces czy wkradło się kłamstewko dla mieszkańców?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pan_wątrobian



Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 63
Skąd: z zaskoczenia

PostWysłany: Czw Paź 05, 2017 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co drążyć, skoro radny odfajkował właśnie kolejny postulat z programu wyborczego. Wrażenie jest takie, że jego interpelacja uruchomiła UM, który w mgnieniu oka (gdzie pozwolenia, dokumentacja, przetarg?) rozpoczął remont chodnika od 1 Maja do Szpitalnej. Mało tego, plac zabaw, który ma tam powstać z budżetu ob. to kolejne spełnienie jego obietnic. Nic mi nie wiadomo, by radny byl autorem tego pomyslu. Chyba ze znowu cos mnie ominelo. Kurtyna
_________________
do rany przyłóż - zagoi lub wyżre
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Paź 05, 2017 11:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pan_wątrobian napisał:
Po co drążyć, skoro radny odfajkował właśnie kolejny postulat z programu wyborczego. Wrażenie jest takie, że jego interpelacja uruchomiła UM, który w mgnieniu oka (gdzie pozwolenia, dokumentacja, przetarg?) rozpoczął remont chodnika od 1 Maja do Szpitalnej. Mało tego, plac zabaw, który ma tam powstać z budżetu ob. to kolejne spełnienie jego obietnic. Nic mi nie wiadomo, by radny byl autorem tego pomyslu. Chyba ze znowu cos mnie ominelo. Kurtyna


Szanowny Użytkowniku o loginie Pan Wątrobian, czy jakoś tak Smile albo nie posiadasz wiedzy, albo jesteś kłamcą. Plac zabaw w tym miejscu nie powstanie z środków z Budżetu Obywatelskiego, to po pierwsze, po drugie radzę zerknąć do protokołów z sesji RM Knurów oraz protokołów posiedzeń Komisji stałych Rady Miasta Knurów jak również zapoznać się z wnioskami składanymi przeze mnie w ostatnich latach do budżetu miasta na posiedzeniach Komisji stałych a później komentować. Jeśli jednak powtórzą się kłamstwa z Pana/Pani strony pod moim adresem zmuszony będę bronić swojego dobrego imienia na drodze prawnej. Dość kłamstw rzucanych na tym forum przez jednego lub dwóch hejterów, którzy piszą pod wieloma nickami. Co do drugiej karetki, to wystarczy prześledzić moją działalność w tym temacie z ostatnich 7 lat żeby poznać fakty a mianowicie.

1. W 2010 roku zacząłem nagłaśniać sprawę w kampanii wyborczej, niestety wybory do Rady Powiatu przegrałem i nikt już ani w Radzie Miasta ani Powiatu nie ,,pociągnął" tego tematu.
2. W 2014 roku, gdy ilość wyjazdów ,,knurowskiej" karetki pogotowia ratunkowego wzrosła o kilkadziesiąt procent, najpierw jako kandydat do RM Knurów a później jako radny miasta Knurów podjąłem działania zmierzające do stałego stacjonowania w Knurowie 2 zespołów ratownictwa medycznego. Jakie to były działania?
- Jako członek Komisji Bezpieczeństwa Publicznego, Porządku i Spraw Socjalnych kilkukrotnie składałem wnioski o zaproszenie na posiedzenie Komisji dyrektora Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach i ówczesnego Wicewojewody śląskiego Piotra Spyry, odpowiedzialnego między innymi za ratownictwo medyczne i służbę zdrowia w naszym województwie. Niestety kilkukrotnie większością głosów radni, członkowie Komisji odrzucali moje wnioski. Zaproszony na posiedzenie Komisji został na wniosek przewodniczącego Janusza Szydły najpierw inspektor z UM Knurów, będący pełnomocnikiem prezydenta Knurowa Adama Ramsa pan Grzelak, który odpowiada między innymi za promocję zdrowia. Dopiero gdy w czasie posiedzenia Komisji pan inspektor Grzelak wsparł (uznając za zasadne zaproszenie dyrektora WPR) moje stanowisko w tej sprawie, radni z komisji przegłosowali mój wniosek o zaproszenie dyrektora WPR pana Artura Borowicza. W ten sposób udało mi się doprowadzić do posiedzenia z udziałem przedstawiciela Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego, którym ostatecznie był kierownik gliwickiej stacji WPR, której podlega Knurów pan doktor Michał Świerszcz. Dr. Świerszcz również w trakcie posiedzenia komisji wsparł moje stanowisko co do zasadności zabiegania o drugi zespół ratownictwa medycznego dla Knurowa informując o znacznym wzroście wyjazdów tutejszego zespołu. Droga była jednak jeszcze długa...
- Kolejnym etapem miało być wystąpienie do Wojewody Śląskiego, który co kilka lat składa tzw ,,zapotrzebowanie" na zespoły ratownictwa w województwie do ministra zdrowia, który następnie opiniuje ten dokument i trafia on do kontraktowania przez NFZ. Dr Świerszcz informował nas że problemem nie jest druga karetka jako samochód, bo takowe WPR posiada i może przekazać od razu, problemem jest zakontraktowanie zespołu, które kosztuje ponad milion złotych rocznie i którego miasto nie może finansować. trzeba więc było lobbować w Urzędzie Wojewódzkim za tym aby nasze miasto miało dwa zespoły ratownictwa medycznego.
- Pojechałem więc do wicewojewody Piotra Spyry, który przyjął mnie bardzo życzliwie, rozmowa była partnerska i merytoryczna, trwała około godziny. Uzgodniliśmy spotkanie z knurowskimi radnymi, które jednak nie doszło do skutku, ponieważ wicewojewoda poprosił o zmianę terminu z powodu ważnych obowiązków, które wynikły nagle. Wspólnie więc jako członkowie wyżej wymienionej Komisji postanowiliśmy napisać list do Wojewody w tej sprawie, niestety przewodniczący ostatecznie nie przedstawił nam kształtu tego listu.
- Gdy do władzy doszedł PiS, władze wojewódzkie się zmieniły, poprosiłem parlamentarzystów o pomoc, ale i radnych PiS. Radni RM Knurów Henryk Kurowski i Paweł Szkatuła za jakiś czas na posiedzeniu komisji złożyli wniosek w sprawie zaproszenia wojewody pana Jarosława Wieczorka w tym temacie. Z posiadanej przeze mnie wiedzy wynika że działania podjęła również pani Poseł na Sejm RP Barbara Chrobak.

Najważniejsze że się udało i Knurów ma w końcu dwie karetki pogotowia a raczej dwa zespoły i z tego cieszę się najbardziej Smile

Pozdrawiam serdecznie Smile
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pan_wątrobian



Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 63
Skąd: z zaskoczenia

PostWysłany: Pią Paź 06, 2017 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maciekknurow napisał:
pan_wątrobian napisał:
Po co drążyć, skoro radny odfajkował właśnie kolejny postulat z programu wyborczego. Wrażenie jest takie, że jego interpelacja uruchomiła UM, który w mgnieniu oka (gdzie pozwolenia, dokumentacja, przetarg?) rozpoczął remont chodnika od 1 Maja do Szpitalnej. Mało tego, plac zabaw, który ma tam powstać z budżetu ob. to kolejne spełnienie jego obietnic. Nic mi nie wiadomo, by radny byl autorem tego pomyslu. Chyba ze znowu cos mnie ominelo. Kurtyna


Szanowny Użytkowniku o loginie Pan Wątrobian, czy jakoś tak Smile albo nie posiadasz wiedzy, albo jesteś kłamcą. Plac zabaw w tym miejscu nie powstanie z środków z Budżetu Obywatelskiego, to po pierwsze, po drugie radzę zerknąć do protokołów z sesji RM Knurów oraz protokołów posiedzeń Komisji stałych Rady Miasta Knurów jak również zapoznać się z wnioskami składanymi przeze mnie w ostatnich latach do budżetu miasta na posiedzeniach Komisji stałych a później komentować. Jeśli jednak powtórzą się kłamstwa z Pana/Pani strony pod moim adresem zmuszony będę bronić swojego dobrego imienia na drodze prawnej. Dość kłamstw rzucanych na tym forum przez jednego lub dwóch hejterów, którzy piszą pod wieloma nickami. Co do drugiej karetki, to wystarczy prześledzić moją działalność w tym temacie z ostatnich 7 lat żeby poznać fakty a mianowicie.

1. W 2010 roku zacząłem nagłaśniać sprawę w kampanii wyborczej, niestety wybory do Rady Powiatu przegrałem i nikt już ani w Radzie Miasta ani Powiatu nie ,,pociągnął" tego tematu.
2. W 2014 roku, gdy ilość wyjazdów ,,knurowskiej" karetki pogotowia ratunkowego wzrosła o kilkadziesiąt procent, najpierw jako kandydat do RM Knurów a później jako radny miasta Knurów podjąłem działania zmierzające do stałego stacjonowania w Knurowie 2 zespołów ratownictwa medycznego. Jakie to były działania?
- Jako członek Komisji Bezpieczeństwa Publicznego, Porządku i Spraw Socjalnych kilkukrotnie składałem wnioski o zaproszenie na posiedzenie Komisji dyrektora Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach i ówczesnego Wicewojewody śląskiego Piotra Spyry, odpowiedzialnego między innymi za ratownictwo medyczne i służbę zdrowia w naszym województwie. Niestety kilkukrotnie większością głosów radni, członkowie Komisji odrzucali moje wnioski. Zaproszony na posiedzenie Komisji został na wniosek przewodniczącego Janusza Szydły najpierw inspektor z UM Knurów, będący pełnomocnikiem prezydenta Knurowa Adama Ramsa pan Grzelak, który odpowiada między innymi za promocję zdrowia. Dopiero gdy w czasie posiedzenia Komisji pan inspektor Grzelak wsparł (uznając za zasadne zaproszenie dyrektora WPR) moje stanowisko w tej sprawie, radni z komisji przegłosowali mój wniosek o zaproszenie dyrektora WPR pana Artura Borowicza. W ten sposób udało mi się doprowadzić do posiedzenia z udziałem przedstawiciela Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego, którym ostatecznie był kierownik gliwickiej stacji WPR, której podlega Knurów pan doktor Michał Świerszcz. Dr. Świerszcz również w trakcie posiedzenia komisji wsparł moje stanowisko co do zasadności zabiegania o drugi zespół ratownictwa medycznego dla Knurowa informując o znacznym wzroście wyjazdów tutejszego zespołu. Droga była jednak jeszcze długa...
- Kolejnym etapem miało być wystąpienie do Wojewody Śląskiego, który co kilka lat składa tzw ,,zapotrzebowanie" na zespoły ratownictwa w województwie do ministra zdrowia, który następnie opiniuje ten dokument i trafia on do kontraktowania przez NFZ. Dr Świerszcz informował nas że problemem nie jest druga karetka jako samochód, bo takowe WPR posiada i może przekazać od razu, problemem jest zakontraktowanie zespołu, które kosztuje ponad milion złotych rocznie i którego miasto nie może finansować. trzeba więc było lobbować w Urzędzie Wojewódzkim za tym aby nasze miasto miało dwa zespoły ratownictwa medycznego.
- Pojechałem więc do wicewojewody Piotra Spyry, który przyjął mnie bardzo życzliwie, rozmowa była partnerska i merytoryczna, trwała około godziny. Uzgodniliśmy spotkanie z knurowskimi radnymi, które jednak nie doszło do skutku, ponieważ wicewojewoda poprosił o zmianę terminu z powodu ważnych obowiązków, które wynikły nagle. Wspólnie więc jako członkowie wyżej wymienionej Komisji postanowiliśmy napisać list do Wojewody w tej sprawie, niestety przewodniczący ostatecznie nie przedstawił nam kształtu tego listu.
- Gdy do władzy doszedł PiS, władze wojewódzkie się zmieniły, poprosiłem parlamentarzystów o pomoc, ale i radnych PiS. Radni RM Knurów Henryk Kurowski i Paweł Szkatuła za jakiś czas na posiedzeniu komisji złożyli wniosek w sprawie zaproszenia wojewody pana Jarosława Wieczorka w tym temacie. Z posiadanej przeze mnie wiedzy wynika że działania podjęła również pani Poseł na Sejm RP Barbara Chrobak.

Najważniejsze że się udało i Knurów ma w końcu dwie karetki pogotowia a raczej dwa zespoły i z tego cieszę się najbardziej Smile

Pozdrawiam serdecznie Smile


Radny celowo lub - w co mniej wierzę - przez przypadek - pominął, że zaproszenie wystosowane do nowego wojewody nie zostało przyjęte. Jaka miała być tego konsekwencja? Ano taka, że radny z ludźmi z Kukiz '15 miał zbierać podpisy pod petycją w sprawie drugiej karetki. Kolejny raz podkreślę - nic mi nie wiadomo, by taka petycja powstała, a podpisy były zbierane. Nadmienię, że takim pomysłem radny pochwalił się już pod koniec 2016 roku. I co? I nic. Dodając do tego to, co podał Xander rysuje się nam jednoznaczny obraz, który radny podsumowuje następującym zdaniem:
Cytat:
Najważniejsze że się udało i Knurów ma w końcu dwie karetki pogotowia a raczej dwa zespoły i z tego cieszę się najbardziej Smile

Oczywiście, to najważniejsze. Ale czy nie mniej ważne jest, że po złożeniu tych wszystkich klocków do kupy wychodzi, że wojewoda wcale nie kierował się w tej sprawie głosem radnego?
_________________
do rany przyłóż - zagoi lub wyżre
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bananek



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 234

PostWysłany: Pią Paź 06, 2017 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Pan Wątrobian - lubię Twoje rzeczowe posty, jednak w przypadku wspomnianego przez ciebie placu zabaw, który niby ma powstać z budżetu obywatelskiego myliłeś się i szkoda, że nie przeprosiłeś radnego za to ewidentne kłamstwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pan_wątrobian



Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 63
Skąd: z zaskoczenia

PostWysłany: Pią Paź 06, 2017 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolnego, bo zaraz ja, stosując retorykę radnego, zacznę straszyć sądem. Po pierwsze: plac zabaw nie zostanie sfinansowany przez radnego, a z budżetu. Fakt, nie obywatelskiego (sypię głowę popiołem), ale ze środków UM. Po drugie, o przeznaczeniu na to funduszy nie decydował jeden radny, ale ogół. Więc nie czepiajcie się słówek.
Kwestia trzecia: niewiedza vs. kłamstwo. Radny najpierw zasugerował, że to z drugim ma w moim przypadku do czynienia. Strasząc sądem zarzuca jednoczesnie pisanie z wielu kont i rzeczowe argumenty stawia na rowni z hejterstwem. Radzę ważyć słowa, bo faktycznie - w przeciwnym wypadku spotkamy sie w sądzie.
_________________
do rany przyłóż - zagoi lub wyżre
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Sob Paź 07, 2017 9:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hank82 napisał:
Bardzo dziękuję za pochwałę dobory aforyzmu.
Uważam jednak, że nie jesteś obiektywny w tym 'punktowaniu'.
Ja osobiście zadaję sobie pytanie co zrobił w tej sprawie Prezydent Miasta i inni radni. Zbliża się odpowiedni czas aby 'wypunktować' naszych urzędników w zbliżających się wyborach, szczególnie że sprawa karetki dotyczy wszystkich mieszkańców naszego miasta.


Widzisz jestem w stosunku do radnego Kandziora równie obiektywny jak on sam. Celowo stosuję tą samą retorykę co radny z tym, że popartą konkretami. Zauważ, że jedynie radny lansuje się zarówno na forum jaki i w swoim własnym portalu w myśl zasady:
"Wszystko co dobre to Ja, a jak się coś nie uda lub będzie złe - wina Ramsa!"
Poza tym jest jeszcze jeden mały szczegół ja potrafię przyznać się publicznie do błędu.
Tyle ode mnie.

Teraz kilka słów do radnego Macieja.
Dość samochwalstwa i przypisywania sobie nieprawdziwych zasług. Prześledziłem pańską działalność w temacie karetki. Prześledziłem również temat pod kątem działalności innych radnych.
Wynika z tego, że gdyby nie wewnętrzny audyt w WPR to dalej w naszym mieście była by jedna karetka.
Panie radny więcej pokory...

Pozdrawiam
Xander
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Gru 24, 2017 10:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdrowych, Wesołych, Spokojnych, Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich Mieszkańców Knurowa i Przyjaciół z innych miast

życzy Maciej Kandzior
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Gru 31, 2017 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Życzę wszystkim Mieszkańcom Knurowa oraz Przyjaciołom z innych miast, by nowy 2018 rok był dla każdego z Państwa lepszy od poprzedniego, by w Waszych domach nie zabrakło radości, byście byli zdrowi i uśmiechnięci. Do siego 2018 roku!!! Wink
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Kwi 26, 2018 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

18 kwietnia odbyła się sesja zwyczajna RM Knurów, w trakcie której zgłosiłem 10 interpelacji, niestety prezydent miasta pan Adam Rams po raz kolejny nie odpowiedział na żadną z nich w trakcie sesji, poinformował jedynie że udzieli odpowiedzi w terminie 21 dni na piśmie, prezydent nie odpowiedział również na interpelacje radnego Artura Sochy, który również ma otrzymać odpowiedzi na piśmie. Na temat tej sesji i zgłoszonych przeze mnie interpelacji jeszcze napiszę niebawem, tymczasem chciałem krótko poinformować Państwa o dzisiejszym posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa Publicznego, Porządku i Spraw Socjalnych...
.Dziś rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w strefach zamieszkania oznaczonych znakiem D- 40, w szczególności zaś o niewłaściwym wręcz niebezpiecznym parkowaniu kierowców, w miejscach, gdzie nie powinien stać żaden pojazd, gdyż w razie zagrożenia nie będzie tamtędy mogła przejechać karetka, czy straż pożarna, chodzi przede wszystkim o tzw. drogi pożarowe. Chciałem z tego miejsca zaapelować do wszystkich kierowców o wyobraźnię, warto czasem pomyśleć co się może stać jeśli zastawię np jedyny dojazd dla wozu bojowego straży pożarnej pod budynek, w którym dojdzie np do pożaru.
Naszymi gośćmi byli komendanci policji (komisariat Knurów), straży miejskiej i państwowej straży pożarnej (p.o. komendanta PSP Knurów), miejscy urzędnicy, dyrektor MZGLiA oraz członek zarządu LWSM Knurów.
W dalszej części posiedzenia zgłosiłem trzy wnioski:

1. Montaż lustra przy wyjeździe z parkingu znajdującego się obok ,,Biedronki" na ulicę Witosa.

2. W związku z brakiem obsady lekarskiej w karetkach pogotowia ratunkowego stacjonujących w Knurowie, zwracamy się do Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach o wyjaśnienie tej sytuacji oraz pytamy jakie działania dyrekcja WPR Katowice podjęła i podejmuje w celu zmiany tej sytuacji. Jednocześnie w związku z dużym obszarem działania knurowskich karetek pogotowia ratunkowego zwracamy się z prośbą o rozważenie stacjonowania na terenie naszego miasta trzeciego zespołu ratownictwa medycznego.

3. Prosimy o zabezpieczenie środków finansowych w tegorocznym budżecie miasta Knurów na doposażenie placu zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w urządzenia zabawowe, które będą służyły również dzieciom niepełnosprawnym oraz wyposażenia placu zabaw w nawierzchnię poliretanową.


Cieszę się że wszystkie trzy wyżej wymienione wnioski zostały przegłosowane, za co dziękuję członkom ww Komisji. Nie było to co prawda jednogłośne, ale ważne że walczymy wspólnie o tak ważne kwestie jak wymienione powyżej.
Na www.facebook.com/maciejkandzior pełna treść złożonych dziś przeze mnie wniosków.
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Gru 02, 2018 12:14 am    Temat postu: KANAŁ NA YOUTUBE Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo,

miło jest mi poinformować Was o tym że ruszył mój kanał w serwisie YouTube do którego serdecznie zapraszam. Zachęcam do subskrybowania, dzięki temu będziecie na bieżąco Smile

Moje filmy można obejrzeć klikając w link:

https://www.youtube.com/channel/UCb3_Cq34UBfzWz8QjOF6Cdw?view_as=subscriber
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Gru 02, 2018 12:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maciekknurow napisał:
18 kwietnia odbyła się sesja zwyczajna RM Knurów, w trakcie której zgłosiłem 10 interpelacji, niestety prezydent miasta pan Adam Rams po raz kolejny nie odpowiedział na żadną z nich w trakcie sesji, poinformował jedynie że udzieli odpowiedzi w terminie 21 dni na piśmie, prezydent nie odpowiedział również na interpelacje radnego Artura Sochy, który również ma otrzymać odpowiedzi na piśmie. Na temat tej sesji i zgłoszonych przeze mnie interpelacji jeszcze napiszę niebawem, tymczasem chciałem krótko poinformować Państwa o dzisiejszym posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa Publicznego, Porządku i Spraw Socjalnych...
.Dziś rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w strefach zamieszkania oznaczonych znakiem D- 40, w szczególności zaś o niewłaściwym wręcz niebezpiecznym parkowaniu kierowców, w miejscach, gdzie nie powinien stać żaden pojazd, gdyż w razie zagrożenia nie będzie tamtędy mogła przejechać karetka, czy straż pożarna, chodzi przede wszystkim o tzw. drogi pożarowe. Chciałem z tego miejsca zaapelować do wszystkich kierowców o wyobraźnię, warto czasem pomyśleć co się może stać jeśli zastawię np jedyny dojazd dla wozu bojowego straży pożarnej pod budynek, w którym dojdzie np do pożaru.
Naszymi gośćmi byli komendanci policji (komisariat Knurów), straży miejskiej i państwowej straży pożarnej (p.o. komendanta PSP Knurów), miejscy urzędnicy, dyrektor MZGLiA oraz członek zarządu LWSM Knurów.
W dalszej części posiedzenia zgłosiłem trzy wnioski:

1. Montaż lustra przy wyjeździe z parkingu znajdującego się obok ,,Biedronki" na ulicę Witosa.

2. W związku z brakiem obsady lekarskiej w karetkach pogotowia ratunkowego stacjonujących w Knurowie, zwracamy się do Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach o wyjaśnienie tej sytuacji oraz pytamy jakie działania dyrekcja WPR Katowice podjęła i podejmuje w celu zmiany tej sytuacji. Jednocześnie w związku z dużym obszarem działania knurowskich karetek pogotowia ratunkowego zwracamy się z prośbą o rozważenie stacjonowania na terenie naszego miasta trzeciego zespołu ratownictwa medycznego.

3. Prosimy o zabezpieczenie środków finansowych w tegorocznym budżecie miasta Knurów na doposażenie placu zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w urządzenia zabawowe, które będą służyły również dzieciom niepełnosprawnym oraz wyposażenia placu zabaw w nawierzchnię poliretanową.


Cieszę się że wszystkie trzy wyżej wymienione wnioski zostały przegłosowane, za co dziękuję członkom ww Komisji. Nie było to co prawda jednogłośne, ale ważne że walczymy wspólnie o tak ważne kwestie jak wymienione powyżej.
Na www.facebook.com/maciejkandzior pełna treść złożonych dziś przeze mnie wniosków.


Trochę czasu minęło i tak sprawy mają się obecnie:

1. Lustro koło Biedronki na osiedlu WPII już jest zamontowane.

2. Niestety w dalszym ciągu jesteśmy bez lekarza w karetkach WPR na terenie Knurowa.

3. Plac będzie doposażony, ale dzięki zwycięskiemu projektowi mieszkańców miasta w ramach budżetu obywatelskiego.

_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zarag



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 102

PostWysłany: Pon Gru 03, 2018 4:49 pm    Temat postu: Maciej Kandzior radny Odpowiedz z cytatem

Przydało by się jakieś urządzenie na terenie Knurowa , które określiłoby stan powietrza w Knurowie- oczywiście z jakimś ekranem by nie trzeba było,wchodzić na internet. A żeby było jeszcze nowocześniej to takie informacje
mogły by być podawane na stronie urzędu Miasta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 81, 82, 83, 84  Następny
Strona 82 z 84

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka