Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Browar w Knurowie
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Historia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Paź 28, 2006 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyna_Szamana napisał:
hej, drogi Adminie, jestem pełna podziwu dla Twoich błyskawicznych reakcji i zdolności zdobywania szybko materiałów. No, bo skąd tak ekspresowo skombinowałeś tą etykietkę? Przyznam, że nie słyszałam wcześniej o knurowskiej rozlewni piwa Smile ciekawe, ciekawe Thumbsup


zerknij na Wirtualny Knurów...

To ogromna skarbnica wiedzu nt. Knurowa
od kiedy tylko mam styczność z internetem... a jest tych latek już troche
pamiętam że zawsze jak chciałem się czegoś dowiedzieć o mieście zerkałem tam i polecałem innym...

sam też zamieściłem tam kilka linków... do stron które robiłem Smile

sam hyle czoła przed Markiem... odwala naprawde kawał dobrej roboty i zawsze go za to podziwiałem.... a teraz jestem tym bardziej dumny że mogę choć troche brać w tym udział
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Paź 28, 2006 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie się czyta (dzięki) Smile, ale... ogromną skarbnicą to jest Izba Tradycji KWK "Knurów", która pełni rolę nieoficjalnego muzeum Knurowa. Może kiedyś uda się przenieść wiele zbiorów do wersji elektronicznej, aby byłe one dostąpne zawsze i dla każdego, chociażby na WK. Dużą wadą takiego wirtualnego oglądania zbiorów jest brak mozliwości wysłuchania niezwykle pasjonujących opowieści kustosza B. Szyguły. Kto jeszcze nie był, czym prędzej zapraszam.
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jacekgliwice



Dołączył: 23 Maj 2007
Posty: 233
Skąd: knurów / zabrze

PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin napisał:
Tutaj rozlewano "Zdroja":




heh, nie powiem, rozbawil i zaciekawil mnie ten post

tak sie składa ze jestem, jakby nie bylo, potomkiem rzeczonego "Stopy" poniewaz wlasnie w tej kamienicy sie urodzilem, wychowalem, nadal mieszkaja tam moi rodzice i babcia ktora jest córką Stopy. Tak więc ów Stopa jest moim pradziadkiem.
Budynek widoczny na zdjeciu słuzyl walsnie jako rozlewnia piwa - pamietam jak w latach 80 buszowalem po nim i odnajdywalem calkiem dobrze zachowane wzory zamowien piwa. W samej kamienicy funkcjonowala piwiarnia.

Pragne zauwazyc, ze w latach powojennych budynek ów byl magazynem PPHU Spolem.

ciesze sie ze ktos o tym pamieta.
_________________
pasja życia - kompleks RIESE

http://pl.wikipedia.org/wiki/Riese
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Andrzej17lol



Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 26
Skąd: KNW - K.Wielkiego

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda że dziś nie mamy w Knurowie żadnego browaru ani wytwórni hcociażby orężądy.Odbegając od tematu: jacekgliwice masz moze więcej zdjęć z tamtej okolicy jak stało tam kilka budynków na krzyż
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Historia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka