Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Centralne ogrzewanie w spółdzielniach mieszkaniowych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 34, 35, 36  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maxa



Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 104

PostWysłany: Czw Gru 18, 2014 11:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koszt ciepła rozliczany za pomocą podzielników nie ma nic wspólnego z rzeczywistymi cenami energii cieplnej.
Powiedzmy, że trafi się bardzo ciepła zima, spółdzielnia zamówi ciepło nawet na poziomie najniższym, poniżej, którego nie może zejść.
Nikt nie grzeje, tylko jakiś jeden lokator odkręci na moment kaloryfer nabije 1 jednostkę i za tę jednostkę zapłaci wszystko całe koszty zmienne.
Taka to jest manipulacja, rozliczenie wg podzielników nie ma nic wspólnego z rzeczywistym zużyciem ciepła, ale na tym forum niewiele osób to rozumie.

P.S.
Na WpI w niektórych blokach koszt jednostki też sięga 2zł, moim zdaniem
im wyższy koszt jednostki tym bliższy koniec podzielników
Ile naprawdę kosztuje ciepło skoro w jednych blokach to 0,60zł-0,70zł za jednostkę, a w innych to około 2zł

Im mniej lokatorzy grzeją tym wyższy koszt jednostki i przy mniejszym zużyciu płacimy coraz drożej, więc o ile to ciepło drożeje i dla kogo?
To tylko wie Pan Bóg i firma ISTA, bo w LWSM na pewno nie wiedzą.


Ostatnio zmieniony przez Maxa dnia Pią Gru 19, 2014 12:09 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Maxa



Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 104

PostWysłany: Pią Gru 19, 2014 12:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muszę sobie sama odpowiedzieć na swój post.
Przyszło mi do głowy, ze nikt nie nabije żadnej jednostki, kto wtedy zapłaci koszty zmienne, ano te bęcwały z tych cieplutkich mieszkań, którzy nie grzeją wcale albo bardzo mało i to chyba byłby prawdziwy koniec podzielników.
To oczywiście teoria chociaż przy ostatnich coraz cieplejszych zimach...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rss20



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 544

PostWysłany: Pią Gru 19, 2014 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maxa, takimi wyskokami tylko utwierdzasz mnie tylko w przekonaniu, że za głupotę się płaci i jakoś nawet nie jest mi żal takich przypadków
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zarag



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 102

PostWysłany: Pią Gru 19, 2014 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wnioskuję z tego ,że albo tak fatalnie są skonstruowane umowy między Spółdzielnią , a PEC -em, albo Spółdzielnia zamawia za duże ilości " mocy cieplnej".Ja akurat zużywam , na mniej więcej takim samym poziomie, a muszę płacić za to, że Spółdzielnia zamówiła więcej.
I myślę, że nie ma tu nic do tego "głupota" używających kaloryferów do grzania.Może trzeba, by indywidualnie na każde z mieszkań zamawiać moc cieplną- wtedy płaciło by się za zamówioną moc - mimo że nie została zużyta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysiu



Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1599

PostWysłany: Pią Gru 19, 2014 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja grzeje na całego i nic nie dopłacam,grzać mieszkania a nie oszczędzać i grzyba robić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rfilo



Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 144
Skąd: Świńskie Miasteczko

PostWysłany: Pią Gru 19, 2014 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysiu napisał:
Ja grzeje na całego i nic nie dopłacam,grzać mieszkania a nie oszczędzać i grzyba robić.


mieszkasz w koksowni??

Cytat:
albo Spółdzielnia zamawia za duże ilości " mocy cieplnej


w tym sęk że Spółdzielnia nie zamawia sobie mocy cieplnej pod swoje "widzi mi się" tylko jest do tego ustawa która to reguluje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rss20



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 544

PostWysłany: Pią Gru 19, 2014 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może zamiawiają ponad ustawowo wyliczane minimum?

mieszkam w budynku wspólnoty i drugi rok z rzędu zamówienie na moc cieplną było obniżone.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Sob Gru 20, 2014 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maxa napisał:
ano te bęcwały z tych cieplutkich mieszkań, którzy nie grzeją wcale albo bardzo mało ...


Czyli według Twojej teorii ja jestem bęcwał a Ty w takim bądź razie frajer bo dopłacasz ?!
Ok. Może tak być...

Pozdrawiam
Z cieplutkiego mieszkanka (zwrot był - potwierdzam / mieszkanie parterowe / narożne czyli zimne jak Twój ton wypowiedzi)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
max



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 391
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 23, 2016 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyszły już rozliczenia za ogrzewanie w LWSM.

Mam duży zwrot, jednak uważam, że system jest chory - polecam poniższą audycję, dokładnie wszystko omawiają co jest związane z tym systemem.

Oszustwo na 50 miliardów

Od lat mam zwrot w podobnej kwocie, więc zgodnie z dołączonym pismem od LWSM, wystąpię o zmniejszenie comiesięcznych zaliczek, nie mam zamiaru innych kredytować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
akin



Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 367

PostWysłany: Pon Paź 24, 2016 8:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a gdzie te rozliczenia już są? ulica?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zarag



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 102

PostWysłany: Pon Paź 24, 2016 6:45 pm    Temat postu: rozliczenia co Odpowiedz z cytatem

Regulaminy, każda Spółdzielnia produkuje sobie sama, ale te wypociny nie są ani sprawiedliwe, ani motywujące do oszczędzania.
Zimy są coraz łagodniejsze , ale po opłatach za centralne tego nie widać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LASS



Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 29

PostWysłany: Wto Lis 15, 2016 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktos juz dostal rozliczenie za co?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mrs



Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 63

PostWysłany: Wto Lis 15, 2016 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wspolnota mieszkaniowa, doplata chyba 127zl za grzanie w kaloryferach od 1lutego(czyli ok 2 miesiecy) oszczednie nie caly czas, gdy wychodzilismy zakrecalismy kaloryfery, az sie boje tej zimy ile bedzie doplaty :/
W lwsm po calej zimie tym samym systemem grzania spore zwroty w kwocie ponad 1tys.
edytuje posta bo chce dodac jeszcze ze w wspolnocie 2 pietro mieszkanie srodkowe , a w lwsm ostatnie 4 pietro mieszkanie srodkowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Lis 16, 2016 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

4 lata mieszkałem we wspolnocie mieszkaniowej - na 4 pietrze w szczycie - zwrotów nie miałem, wręcz dostałem 450zł. do zapłaty za ostatni 4 rok i mieszkanie zamieniłem na parter w LWSM. Przez 6 lat co roku miałem zwroty od 250zł. do nawet 750zł.

Zużywałem ponad 10000 jednostek zliczonych przez 6 grzejników, dla porównania znajomi mieszkaja na 1 piętrze i na kilkaset zużytych jednostek zwroty zawsze powyżej tysiąca zł.

Róznica ta wynika z ilości mieszkań skrajnych, w których trzeba grzać - ja mieszkalem w bloku 3 pietrowym 2 klatkowym (łącznie 16 mieszkań), gdzie stosunek mieszkań skrajnych do środkowych wynosił: 12skrajnych/4środkowe. W przypadku moich znajomych sprawa wyglądała następująco (blok 4piętrowy i 4 klatkowy łącznie 40 mieszkań), a stosunek mieszkań skrajnych do środkowych wynosił: 22skrajnych/18środkowych.
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Iro



Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 146
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Lis 16, 2016 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może zamiast porównywać kto ile ma zwrotu a ile dopłaty lepiej zainteresowac się jaka jest wysokość opłat za ogrzewanie w skali roku. Powinno dać się to wyczytać z rachunków miesięcznych +- korekta roczna.
Niedawno zakończyłem przygodę z ogrzewaniem mieszkania w kamienicy węglem, gdybym chciał grzać na pełnym luzie, to musiałbym przez komin przepuscić 3 tony węgla, do tego trzeba doliczyć drewno na rozpałkę, koszt pradu na zasilanie pompy obiegowej i pewnie jeszcze jakies inne mniejsze kwoty. Wszystko razem kończy sie kwota ok 2100 PLN na rok przy założeniu, ze nie doliczam kosztu swojej pracy (codzienna obsługa pieca + wrzucenie węgla do piwnicy zakup I przygotowanie rozpałki). To wszystko dla mieszkania ok 50 m. kw., mieszkanie narożne na parterze, niestety bardzo zimne. Myslę, ze gdybym kupił piec o lepszych parametrach byłbym stanie zejść do kwoty 1500 - 1600 PLN, nadal nie licząc swojej pracy.

Uwazam, że kwota 170 - 200 zł miesięcznie za ogrzewanie mieszkania ok 50 m. kw. to nie jest przesadzona kwota,a w końcu to jest tez ogromna wygoda.

Inna sprawa to sposób rozliczania centralnego ogrzewania. Jesli ktos ma szczęście I ma mieszkanie na pierwszym lub drugim pietrze, do tego w środku bloku, to może pasozytować na sąsiadach i cieszyć się dużym zwrotem. Do tego jeszcze dochodzi zmienny koszt jednostki rozliczeniowej, im więcej ludzie oszczędzają, tym wiekszy jest koszt jednej jednostki ciepła.

A niestety różnice w zwrotach lub dopłatach do ogrzewania to coś, co najbardziej kłuje w oczy sąsiadów w bloku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 34, 35, 36  Następny
Strona 30 z 36

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka