Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pompa ciepła

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nicole



Dołączył: 01 Kwi 2013
Posty: 39

PostWysłany: Nie Gru 22, 2013 7:56 pm    Temat postu: Pompa ciepła Odpowiedz z cytatem

Witam
Jestem na etapie budowy domu Chciałabym zainwestować w ogrzewanie ekologiczne - pompa ciepła. Czy ktoś z Was realizował już taką inwestycje na terenie Knurowa lub okolic i może podzielić się doświadczeniami. Jaką firme wybraliście, ile Was to kosztowało? Czy pompy ciepła są dofinansowywane z UM?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Nie Gru 22, 2013 8:39 pm    Temat postu: pompa ciepła Odpowiedz z cytatem

To naprawdę jest wyższa szkoła jazdy. Świetnie się stało , że temat został poruszony. Z tego co wiem nikt o tym nie wspominał, warto poczytać w BIP o jakie dofinansowanie można powalczyćSmile
http://www.facebook.com/pages/Komitet-Obywatelski-Obszaru-III-Kolonii-w-Knurowie/331206253647698
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
quba



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 115

PostWysłany: Pon Gru 23, 2013 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja korzystam rok z takiego sposobu ogrzewania. Ogrzewanie olejowe zostało zastąpione pompą ciepła głębinową (niestety ze względu na małą powierzchnię działki taki rodzaj). Jak na razie spisuje się rewelacyjnie Smile Ciepła nie brakuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Pon Gru 23, 2013 9:59 am    Temat postu: Re: Pompa ciepła Odpowiedz z cytatem

nicole napisał:
Witam
Jestem na etapie budowy domu Chciałabym zainwestować w ogrzewanie ekologiczne - pompa ciepła. Czy ktoś z Was realizował już taką inwestycje na terenie Knurowa lub okolic i może podzielić się doświadczeniami. Jaką firme wybraliście, ile Was to kosztowało? Czy pompy ciepła są dofinansowywane z UM?


http://www.knurow.bip.info.pl/dokument.php?iddok=12926&idmp=85&r=r

Musisz sobie przeliczyć czy zainwestowane środki zwrócą się w rozsądnym terminie, choć niektórzy wolą raz zainwestować więcej pieniążków by mieć mniejsze koszty utrzymania nieruchomości. Pewnie wiesz że najważniejsze to b.dobre ocieplenie które potrafi zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt %. Jeżeli masz dużą działkę to lepszym rozwiązaniem jest ta gruntowa (do 2 m głębokości).

Kalkulator i przelicz.
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nicole



Dołączył: 01 Kwi 2013
Posty: 39

PostWysłany: Pon Gru 23, 2013 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

quba napisał:
Ja korzystam rok z takiego sposobu ogrzewania. Ogrzewanie olejowe zostało zastąpione pompą ciepła głębinową (niestety ze względu na małą powierzchnię działki taki rodzaj). Jak na razie spisuje się rewelacyjnie Smile Ciepła nie brakuje.



Ile kosztowała Cię inwestycja? I jakiego rzędu masz rachunki za energię?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
quba



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 115

PostWysłany: Pon Gru 23, 2013 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koszty inwestycji są dostosowane indywidualnie (powierzchnia jaka ma być ogrzewana) i w trakcie powstawiania mogą się zmieniać (ilość odwiertów w moim przypadku). Zaproś do siebie kilku wykonawców takiej usługi i mniej więcej się dowiesz. Sprawdź jakiej mocy potrzebujesz pompę ciepła dostosowując do powierzchni, zużycia ciepła i wykonanej izolacji domu. Koszty użytkowania można zgrubnie porównać do tych przy opalaniu węglem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frolikos



Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 151
Skąd: z zaświatów

PostWysłany: Sob Gru 28, 2013 11:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

quba napisał:
Koszty inwestycji są dostosowane indywidualnie (powierzchnia jaka ma być ogrzewana) i w trakcie powstawiania mogą się zmieniać (ilość odwiertów w moim przypadku). Zaproś do siebie kilku wykonawców takiej usługi i mniej więcej się dowiesz. Sprawdź jakiej mocy potrzebujesz pompę ciepła dostosowując do powierzchni, zużycia ciepła i wykonanej izolacji domu. Koszty użytkowania można zgrubnie porównać do tych przy opalaniu węglem.


Czy orientowałeś się jak wyglada odwiert w stosunku do szkód górniczych na jakiej głębokosci wykonali odwiert?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
quba



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 115

PostWysłany: Pon Gru 30, 2013 9:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Planowane były na ok 100m każdy. W trakcie wiercenia warunki pozwoliły na gł. ok 60m co spowodowało zwiększenie ilości odwiertów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frolikos



Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 151
Skąd: z zaświatów

PostWysłany: Pon Gru 30, 2013 10:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo słyszałem że kopalnia umywa ręce od wiercenia głębinowego jak zacznie pękać to radz sobie sam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kolekw



Dołączył: 08 Sty 2014
Posty: 1
Skąd: Skierniewice

PostWysłany: Pią Sty 10, 2014 3:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy zakładał mi gość centralne. Mówił że dla średniej rodziny taka instalacja to koszt około 40 tysięcy złotych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adamm



Dołączył: 07 Maj 2016
Posty: 6

PostWysłany: Nie Maj 08, 2016 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też chciałem zamontować pompę, ale jakoś nie wyszło Wink Koszty przy budynku na poziomie 150m i 4 osób to ok 35tys za PC i wykonanie kotłowni - reszta podłogówka i grzejniki są w identycznych kosztach. Ostatecznie kupiłem kocioł na propan jest równie ekologiczny i komfortowy. Oczywiście wiadomo, co było powodem;) - może przy kolejnym projekcie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka