Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Knurów znowu w ogólnopolskich mediach? Straż Miejska bije.
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grondal



Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 11
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Mar 01, 2016 7:13 pm    Temat postu: Knurów znowu w ogólnopolskich mediach? Straż Miejska bije. Odpowiedz z cytatem

Często przeglądam sobie serwisy ogólnopolskie i dzisiaj znalazłem kolejne dokonania straży miejskiej na obywatelach. Tym razem sprawa rozegrała się w Knurowie. Straż miejska powawliła ojca na środku drogi i zostawiła małą dziewczynkę samą na środku ulicy. Więcej informacji:
http://katowice.wyborcza.pl/katowice/1,35063,19680083,knurow-straz-miejska-powalila-ojca-na-ziemie-dziecko-stalo.html?disableRedirects=true#ixzz41fe6MP5U

Wersja dla ludzi z limitem:
http://www.wykop.pl/ramka/3044697/knurow-straz-miejska-powalila-ojca-na-ziemie-dziecko-stalo-i-patrzylo/[/url]

Pytania:
Na co nam taka straż miejska w mieście?
Kto zostanie powołany do odpowiedzialności za takie zachowanie funkcjonariuszy?

Mam nadzieję, że ci wyżej w naszym mieście nie będą chcieli chronić tych przestępców, bo stróżami prawa ich napewno nazywać się nie powinno
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Mar 01, 2016 7:16 pm    Temat postu: Re: Knurów znowu w ogólnopolskich mediach? Straż Miejska bij Odpowiedz z cytatem

grondal napisał:
Często przeglądam sobie serwisy ogólnopolskie i dzisiaj znalazłem kolejne dokonania straży miejskiej na obywatelach. Tym razem sprawa rozegrała się w Knurowie. Straż miejska powawliła ojca na środku drogi i zostawiła małą dziewczynkę samą na środku ulicy. Więcej informacji:
http://katowice.wyborcza.pl/katowice/1,35063,19680083,knurow-straz-miejska-powalila-ojca-na-ziemie-dziecko-stalo.html?disableRedirects=true#ixzz41fe6MP5U

Wersja dla ludzi z limitem:
http://www.wykop.pl/ramka/3044697/knurow-straz-miejska-powalila-ojca-na-ziemie-dziecko-stalo-i-patrzylo/[/url]


Chętnie wysłucham dokładnej relacji drugiej strony.
A tak swoją szosą, to skąd wzięli te 300 zł za brak dokumentów.
Tirem z przyczepą jechał?
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Wto Mar 01, 2016 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@grondal: Temat jest już na forum wałkowany to primo.
Secundo cały czas znamy wersję tylko jednej strony.
Chciałbym pozostać w tej sprawie neutralny, ale mając na uwadze wszechobecne w necie filmiki ukazujące "przekroczenia uprawnień" zastanawiam się czy aby obie strony jak twierdzą są bez winy...

Pozdrawiam
Xander
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Wto Mar 01, 2016 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z artykułu:

Cytat:
Pan Tomasz, tata czterolatki, 9 lutego też zaparkował niewłaściwie. Gdy wysiadł z samochodu, strażnik poprosił go o dokumenty. - Odpowiedziałem, że mam je w aucie, i sięgnąłem do środka. Strażnik wyszarpał mnie na zewnątrz, mówiąc, że próbuję zbiec - relacjonuje pan Tomasz.
(...)
Dwa lata temu, gdy jechałem z córką i ciężarną żoną, zostałem zatrzymany do kontroli i oskarżony, że samochód, który prowadzę, jest kradziony. Wywleczono mnie z auta.
(...)
Następnego dnia pan Tomasz znów zauważył patrol koło przedszkola. (...) Skomentowałem, że ja za takie wykroczenie zostałbym ukarany. Strażnicy zażądali dokumentów - mówi pan Tomasz
(...)
Zrobiłem krok w stronę córki. Chwilę potem powalono mnie na ziemię, w błoto.


Mam nadzieje, że "interwencja" pokarze co ma w sobie takiego Pan Tomasz, że mundurowi panikują w jego obecności i sięgają po tak radykalne środki obronne.

No i dziwne jest że ojciec mając na uwadze traumę córki
Cytat:
Od tej pory córka boi się osób w mundurach - wyjaśnia pan Tomasz.

funduje jej powtórkę dwa dni pod rząd?
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Mar 01, 2016 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przydałoby się poznać wersję drugiej strony... Nie mniej wydaje się, że użyte przez SM środku przymusu nie były współmierne do "zagrożenia" i sytuacji...
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Mar 01, 2016 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tvardy napisał:
Przydałoby się poznać wersję drugiej strony... Nie mniej wydaje się, że użyte przez SM środku przymusu nie były współmierne do "zagrożenia" i sytuacji...


Dlatego "Przydałoby się poznać wersję drugiej strony" czy ŚPB były współmierne do sytuacji.
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Mar 01, 2016 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jutro przyjedzie z Polsatu program Interwencja, więc może z tego materiału się czegoś dowiemy.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
alfik



Dołączył: 30 Mar 2015
Posty: 19

PostWysłany: Sro Mar 02, 2016 1:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie boli jedna rzecz... czy ktoś pomyślał o tej biednej dziewczynce która stała bez opieki i się bała? Myśląc o tym dziecku nie ważne jak by się tłumaczyli strażnicy... dziecko jak kiedyś będzie potrzebować pomocy nie zgłosi się do służb mundurowych bo będzie się ich bała. A chyba nie tak powinno to wyglądać.. Ja uczę dziecko że jakby się znalazła w trudnej sytuacji coś by się stało ma szukać pomocy u władz... ale teraz się zastanawiam czy dobrze robię Sad

Straż miejska do likwidacji!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Mar 02, 2016 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alfik napisał:
Ja uczę dziecko że jakby się znalazła w trudnej sytuacji coś by się stało ma szukać pomocy u władz... ale teraz się zastanawiam czy dobrze robię

Dobrze uczysz. U "władz".
A nie u wytworu zwanego SM.
Ludzie powinni się zebrać pod Domami Adasia i protestując zażądać likwidacji tego czegoś tak jak to zrobiono w Żorach....

Ale przecież.... Jak to? Przez tak "drobny incydent" zlikwidować maszynkę do pozyskiwania pieniędzy od ludzi którzy to wybrali A. na to zacne stanowisko??? Nie godzi się....
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wiesiek70



Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 48

PostWysłany: Sro Mar 02, 2016 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuję zrobić referendum w Knurowie i podległych miejscowościach gminie Knurów na temat czy straż miejska ma zostać czy likwidacja .Niech mieszkańcy się sami wypowiedzą.
Jak widać w kraju coraz chętniej i liczniej pozbywają sie gminy,miasta straży miejskiej ,a pieniądze idą na dofinansowanie Policji w tych miejscowościach.

Żory były jednym z pierwszych jak nie pierwszym miastem w Polsce gdzie zlikwidowano SM i co? bezpieczeństwo i porządek jest ,jak dane wskazują nawet większy niż za SM
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stokrota41



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 193

PostWysłany: Czw Mar 03, 2016 1:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tvardy napisał:
Przydałoby się poznać wersję drugiej strony... Nie mniej wydaje się, że użyte przez SM środku przymusu nie były współmierne do "zagrożenia" i sytuacji...


Racja. Ja tez chętnie dowiedzialabym się czy panowie pomyśleli co zrobić z pozostawionym dzieckiem? Swoją interwencją stworzyli dużo większe zagrożenie - mogło dojść do tragedii. A wystarczyło trochę profesjonalizmu i wyobraźni. No ale może nie wymagajmy od panów cudów. W końcu w tej jednostce afera goni afere, ale część udaje sie zatuszować -więc jedna mniej, jedna więcej ... . Komendant załatwi jak zwykle -w końcu to o jego stołek chodzi.
_________________
Absurdalność daje się wyrazić tylko za pomocą humoru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Mar 03, 2016 9:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stokrota41 napisał:
czy panowie pomyśleli

No teraz to pojechałeś... Za dużo wymagasz Smile
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Czw Mar 03, 2016 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już pisałem wcześniej chcę pozostać w tej sprawie bezstronny ale myślę, że rozpędziliście się nieco wydając wyrok w tej sprawie...
Zadałem sobie troszkę trudu, popytałem tu, tam i wygmerałem kilka ciekawych faktów.
Istotnie nie jest to pierwsza sprawa tego typu z udziałem pokrzywdzonego.
Sam pokrzywdzony opisał, że kiedyś został wyciągnięty z samochodu i rzucony na glebę, ale nie wytłumaczył dlaczego tak się stało... Otóż stało się tak dlatego, że pan najpierw zatrzymał się do kontroli wykonywanej przez f-szy GSR Gliwice a następnie usiłował odjechać nie poddając się jej (ot takie widzi mi się), reakcja jak łatwo się domyślać była natychmiastowa i do przewidzenia. Ponadto pokrzywdzony ani słowem nie wspomina iż przegrał sprawę w sądzie i został ukarany za obrazę funkcjonariuszy. Za dowody w sprawie służyły nagrania z telefonu komórkowego odpowiednio wyselekcjonowane. Kontr dowodem, który przesądził o wyroku było nagranie całości akcji przedstawione przez jednego ze świadków. Ponadto pokrzywdzony znany jest funkcjonariuszom policji z tego, że notorycznie nagrywa fragmenty interwencji i nie zawsze odnosi się z szacunkiem do funkcjonariuszy.
Udało mi się ustalić również kto z SM przeprowadzał interwencję i nie chce mi się wierzyć, że bez powodu stosował ŚPB. Znam faceta od lat i wiem, że ciężko go wyprowadzić z równowagi.
Jaki będzie finał sprawy rozstrzygnie prokurator i ewentualnie sąd ja nie mam zamiaru wyrokować. Powyższe napisałem ponieważ nie lubię kiedy wszem i wobec ukazuje się wersję jedynie jednej strony i na tej podstawie opinia publiczna wydaje wyroki. Personalia strażnika pozostają wyłącznie do mojej wiadomości dopóki nie zostaną ujawnione przez organy do tego uprawnione. Personaliów mojego źródła nie zdradzę z wiadomych powodów. Sprawą zająłem się prywatnie i nie pracuję na niczyje zlecenie.

I co wy na to?

Pozdrawiam
Xander
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
alfik



Dołączył: 30 Mar 2015
Posty: 19

PostWysłany: Czw Mar 03, 2016 11:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co my na to?

wciąż (nie ważne kto jest winny) szkoda mi dziecka. Ono ucierpiało
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Knurowianin2000



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 1425
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Mar 03, 2016 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj w wydarzeniach na Polsacie po 15 o tym było
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka